Jak generace Z zvládá stres

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:72
Počet zobrazení:4 271
Před pěti lety jsme pro vás přeložili jedno z nejvíce komentovaných a sdílených videí Simona Sinka na našem webu – Problém dnešní generace mileniálů. V tomto videu se s vámi podělí o jeho pohled na generaci Z (skupinu lidí narozených od poloviny 90. let 20. století do roku 2012). 

Přepis titulků

Mileniálové… S námi je to těžké, ale tahle mladší generace je plná aktivistů. Když jde o změnu klimatu, tak se nám to líbí, ale když jako stážista pošlete řediteli e-mail, že si nemyslíte, že… Jde to udělat jinak. Začíná to empatií. A musíme pochopit, ať to dopadne jakkoliv, měnící se roli práce v našich životech.

Když se vrátíme v čase o pár dekád zpátky, smysl pro život vám dodala církev, smysl pro komunitu bowlingová liga, znali jste své sousedy, o víkendu jste spolu grilovali. V práci jste byli loajální a práce zase k vám. Časem jste dostali zlaté hodinky. Mimochodem, teď tu máme generaci, která absolutně netuší, o čem teď mluvím. Tak moc se svět změnil. Práce byla místo, kam jste prostě chodili vydělávat peníze.

Ale stále jste ji měli rádi, byli jste loajální. Návštěva kostelů časem poklesla, bowlingové kluby už nejsou, se sousedy nemluvíme, jsme izolovaní. Došlo k tomu, že celý ten tlak se přenesl do práce. Od práce očekáváte, že tam najdete smysl, přátele, komunitu i sociální život. Teď je to i místo, které musí souhlasit s vašimi politickými názory. To je novinka. A hlavně teď během covidu je to ještě silnější mezi mladými lidmi, kdy ještě musíte být i jejich terapeut, jejich terapie.

Do práce si přinesou všechny své problémy. A… vypadá to, že emocionální profesionalismus už není mezi námi. Na poradách vidíte lidi, kteří sedí takto. Zeptáte se, co se děje, a odpoví, že mají špatný den. To je emocionálně neprofesionální. Chci, abyste do práce přinesli emoce, abyste tam byli celí.

A protože emoční profesionalismus využíváme i jinde v životě, děláme to i v práci. Takže jedním z problémů, se kterým bojuje mladá generace, je to, že nejsou připraveni na to, jak zvládat stres. Oproti předchozí generaci jsou hůře připraveni kvůli sociálním sítím, internetu nebo výchově, existuje mnoho důvodů, proč neumí zvládat stres, proč jim tak moc nejdou konflikty. Tak moc se vyhýbají konfliktům, že raději přestanou komunikovat, než by se s někým po půl roce vztahu rozešli.

Raději dají výpověď, než by řekli šéfovi, ať jim zvýší plat. Obvykle v pompézním stylu: Nevážíte si mě, málo platíte. A vy na to: „Kdybys něco řekl, přidali bychom ti, máme tě rádi.“ Ale oni skončili, protože se bojí téhle konverzace. Takže – děsí je konfrontace, neumí si poradit se stresem, nejsou emocionálně zralí, jsou emočně neprofesionální. Není to dobrá ani špatná věc.

Jen to tak je. To, že jsme empatičtí a chápeme to, je důležité. Tím se dostáváme k otázce, jak zvládají stres. Moc dobře ne. V mnoha kancelářích je tak možné vidět nový fenomén, kdy si zejména mladí lidé najdou jednoho nebo dva empaty v daném týmu, a chodí za nimi úplně se vším. Ale nejde o „nemám rád šéfa, nesnáším práci“. Na práci si stěžujeme běžně. Jde o „nesnáším mámu, nevím, co se životem, kdy odejdu z domu“.

Znáte to – „můj přítel necvičí, moje holka necvičí“. Každý problém mého života na jednoho až dva lidi v týmu, v našem týmu tak došlo k tomu, že tři lidé odešli. Mám malý tým. Tři lidé odešli kvůli vyhoření. A já na to… „Vím, kolik práce děláš. Jak jako vyhořelý? Ty máš ještě nějakou jinou práci? Jak můžeš být vyhořelý?“ Zjistil jsem, že šlo o empaty našeho týmu, že za nimi všichni chodili si ulevit.

Vyhořeli, protože přebírali stres ostatních. A když už to nemohli unést, skončili. Když jsem o tom začal veřejně mluvit, přišel za mnou jeden třiadvacetiletý: „Já to dělám.“ Musíme si uvědomit, že mají potíže. V měnícím se, chaotickém, šíleném světě, ve kterém je teď tolik nejistoty.

Svět byl vždycky nejistý, ale proboha teď je… Je válka, země si jdou po krku, a pak tu je globální oteplování. Je to prostě šílené, chudáci děti. Nemají žádný únik, neví, jak s tím naložit. Takže moje velká výzva… Je to výzva pro nás všechny. Jak jim dáme prostor? Problém je, že ani nepoznají, když pro ně uděláme něco správného.

To je na tom nejtěžší. Hodně zloby, ale problém je, že to bude nějakou dobu trvat. Jsme v období mimořádné nestability a ono se to hned nesrovná. Pár příštích let to bude hrbolatá jízda. Správná odpověď neexistuje. a budete… Překlad: sethe www.videacesky.cz Žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán.
 

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

myslim si, ze kazdy kto vidi (t.j. nevytesnuje/nepopiera) problemy, ktore maju prichadzajuce generacie, mu velmi dobre rozumie. v podstate hovori o postupujucej degeneracii socializacie, ktora zacala uz u milenialov. tak ako telo potrebuje vitaminy, mineraly, aminokyseliny, proteiny atd., tak nasa psychika potrebuje rozlicne formy autentickej socializacie, aby mohla spravne fungovat. nas telesny aj dusevny dizajn pochadza z cias, ked sme sa tulali po africkych savanach ako lovci a zberaci v malopocetnych kmenoch. ignorovat tento fakt by bolo velmi arogantne.

to o com hovori, je ale iba spicka ladovca. a samozrejme, ze milenialy a gen-Z o tom nechcu ani pocut a pokusaju sa definovat nejaky "novy normal", v ktorom nedostatok skutocnych emocnych podnetov a zazitkov nahradzaju afektovanou precitlivelostou na trivialne udalosti.

120

Odpovědět

Tak to si zhrnul perfektne

00

Odpovědět

To co popisuje (vcetne generace z) je uz i v cesku nebo je to majoritne v US? Tim nechci US nijak shazovat jen jsou holt napred a nektere fenomeny byt za mne negativni se u nas projevi az pozdeji - treba tlustosi - kolik srandy sme meli s tlustych amiku a jak jsme na tom ted, ze?

10

Odpovědět

Problémy generace Z jsou tady viditelné už dlouho... Už před lety jsem si všiml např. u mladých brigádníku v práci jak jsou někteří závislí na neustálé online komunikaci, víc se baví s online světem, než s kolegy. A potom když se to někomu nelíbí a něco jim řekneš (logicky protože místo práce sdílí svoje "zážitky z práce" bůhví kam, tak místo toho aby to vyřešili, tak druhý den mnohdy jen pošlou zprávu že už nebudou chodit.

50

Odpovědět

ale to bych prvne musel vedet, co to je, generace Z . Tedy, ne ze by mne to vubec zajimalo...

014

Odpovědět

Stačí si přečíst popisek u videa.

101

Odpovědět

+setheAj pre mna bol popisok u videa nedostatocny. Ale wikipedia to popisuje detailnejsie. Generacie tymito nazvami sa oznacuju na zaklade dakeho vyrazneho odlisenia od ostatnych. Takze v tomto pripade ide vraj o ludi ktori prvy vyrastali s internetom a zariadeniami k nim pripojenymi.

12

Odpovědět

+HadatkoDíky za zpětnou vazbu a doplnění.

01

Odpovědět

Google...

10

Odpovědět

... mně hlavně vadí - že na to že mluví hodně tak nikdy nic neřekne :) ( něco jako v CZ moric / Ludvig - položit hodně otázek / nenabídnout odpovědi - tím méně praktické zkušenosti ... jen kvanta keců ale hodně se tvářit jak mám vyřešeno )

73

Odpovědět

S tím souhlasím. Nenabídne žádné řešení, sotva popíše problém. Přestože mluví velmi poutavě, je to to samé, co potkáš lidi probírat nad pivem.

43

Odpovědět

Mně naopak přijde, že jde o dost koncentrovaný vhled do obrovské změny vnímání práce. Pokud si tam lidé nosí své osobní problémy a očekávají pochopení, terapii, sdílení a přátelství, musí tomu odpovídat i výrazná změna skillsetu jejich nadřízených.

111

Odpovědět

+SleevaTak hlavně si myslím, je třeba se dobře starat o empaty v týmu, aby nevyhořeli. A pro zaměstnavatele to nejspíš znamená příležitost rozšířit firemní benefity, pokud si takové lidi (emocionálně neprofesionální) potřebují v týmu udržet a nedej bože spadají do kvadrantu „umí, ale nechce“.

21

Odpovědět

Musel jsem ti dát palec nahoru. Vystihl si to naprosto přesně a mám už se Sinka pocit podobný - jen kvanta keců a tvářit se, že mám sám vše vyřešeno.

Je to pouze líbivý kritik..Obávám se, že nic více:-(

43

Odpovědět

+KurdialNerozumim za co jsou ty palce dolů..

Pokud nesouhlasíte, čeho Sinek konkrétně dosáhl, že máme přejímat jeho "moudra"? Jeho koncept "proč" je zajímavý, ale stále ho to podle mě nijak nepředurčuje k tomu, abych tohoto pána bral seriozněji než lidi za kterými stojí skutečné neodiskutovatelné obchodní/jiné úspěchy (typu Jobs, Gates, Mühlfeit, Musk a mraky jiných).

Fakt, že jejich motivační sdělení nemusí být tak cool jako Sinkovo (protože se tím primárně neživí), je řekl bych úplně druhořadé, pokud svými zkušenostmi a úspěchy naprosto strčí nějakého Sinka do kapsy..

Anebo mi o Sinkovi něco uniká?

11

Odpovědět

+Kurdialkdos bez viny... jake je tve reseni problemu? nikde jsem si nevsimlu popisku, ze by rikal ze ma reseni problemu. pouze na problem poukazuje. rika, ze co se deje, je spatne. jasne, bylo by fajn mit reseni... ale mit uspokojujici reseni (krome finalni odpovedi - 42, a finalniho, definitivniho reseni) tak se tady asi uz o nem nebavime, ze?

01

Odpovědět

+mehDo absurdna lze vyhnat cokoliv..Ať už absurdnost ve stylu "není to v popisku videa" (jakoby popisek videa měl být rozhodujícím omluvným faktorem pro samotné schopnosti Sinka) nebo "jaké je mé řešení problému" (jako by měl být posluchač automaticky řešitelem problému, pokud hodí feedback na toho kdo se seminářema na tohle téma živí, protože "kdos bez viny")..

Nezlob se, ale pokud je pro tebe jako posluchače směrodatný seminář/rozhovor/prezentace založená pouze na kritice zřejmého v "osvíceném" podání, zřejmě toho ke štěstí moc nepotřebuješ. Ostatní ale třeba dají přednost právě těm, kteří jsou osvíceni i v té snaze řešení pro problémy hledat...A o tom je přesně to co jsem psal i výše a to je přesně moje řešení problému;-).

11

Odpovědět

+Kurdialmno, jsem rad zes to takhle shrnul. A poprosil bych te, pokud sam sebe povazujes za clena tech "ostatnich", kteri daji prednost prave tem co reseni hledaji, zda bys mi dal odkaz na nekoho, kdo pro to problem ma.
a zpetna vazba je fajn, ale pokud jedine co obsahuje je destruktivni kritika tak nic moc.

jinak pokud na nejaky problem zatim reseni neni, i to, ze se na problem ukaze neco znamena. A co je zrejme a co ne, tak si troufram rict, ze pro drtivou vetsinu populace neni zrejme zhola nic. (Nekde se ani neshodnou na tom, ze 1 + 1 =/2)

a jinak ke stesti mi staci vskutku malo, teple jidlo a nohy v teple ;-)

02

Odpovědět

+mehNic ve zlém, ale spíš to utnu. Tohle bude zas na rozjetí nekonečných polemik a snahy vyvracet, což tobě očividně udělá radost, ale já na to čas zkrátka nemám, nezlob se.

Řešení to samozřejmě má, proto ne každá rodina, ne každá škola, ne každá firma svým leadershipem a metodikou funguje jako ta, ve které je tady pan Sinek..Možná bych právě začal tedy tím, že bych si tohoto líbivého pána přestal pouštět nebo ho alespoň začal brát s velkou rezervou, protože jeho forma sdělení nepřináší vskutku žádnou užitnou hodnotu (leda tak pro něj samotného díky lidem jako ty..Lidem, kterým stačí ke štěstí vskutku opravdu málo;-) )

01

Odpovědět

+meh*Udělej opak, pusť si něco o pozitivním leadershipu, o úspěšném motivování lidí, nebo prostě běž jen ven..

Když budeš šířit tuhle osvětu s ostatníma dál, možná přijde jednoho dne Sinek o práci:-).

Měj se

01

Odpovědět

+Kurdial1) knížka proč mi ve své době přišla skvělá (stavěli jsme podnikání na smyslu / zachraňujeme životy) ... ale časem se ukázalo že ten smysl není tak důležitý jako skill (tzn. měli jsme to skvěle vysvětlené ale výsledky byly slabé = což v důsledku vedlo k menšímu počtu zachr. životů :/ )
2) Sinek - ty další knížky už byly jen mlácení prázdné slámy ... (a nevím jestli měl i jinou firmu a nebo je to jen "myšlenkový milionář" jako Kiosaki = zbohatni na tom že lidem řekneš jak zbohatnout :)
3) Zmiňujete Muhlfeita - toho bohužel znám osobně a opět je to jen někdo "kdo radí jak se nedostat do stejných srajd = jak neskončit v blázinci ... při tom je zjevně nevyléčený" ... je to jako by mi radil čtyřkař ve škole jak nepropadnout , ale ne jak se stát úspěšným (nechte si radit od jedničkáře)

00

Odpovědět

+buřič 2Díky za komentář.

Zastavím se určitě u toho Muhlfeita. Osobně to nevnímám tak, že by motivační sdělení od lidí kteří prošli skutečným vyhořením a dokázali se i přesto postavit zpátky na nohy, byly irelevantní, spíš právě naopak.

V životě jsem měl zkušenost s několika jedinci kteří skutečně vyhořeli, tzn. chodili se léčit na terapie (v lepším případě), kde ale nikdy nebylo smyslem terapie úplné vyléčení (protože to nelze), ale především naučit se žít s takto – doživotně - poznamenanou myslí. Beru proto tyhle lidi naopak jako duševně super silné jedince, protože pády a vzestupy k životu každého zkrátka patří a v tomhle případě, to rozhodně malý pád teda není (jinými slovy, pokud by existoval jedničkář v receptu na život, pravděpodobně by šlo o dost povrchního naivku). A to mě vede právě k tomu, brát Muhlfeitova sdělení jako skutečně pro lidi motivační a inspirativní – měl obrovský úspěch, následně obrovský pád, ale následně se přesto znovu dokázal zvednout.

A tady pak už narážím na ten samotný problém u Sinka, kdy u mě opakovaně převládá dojem jeho pouhé kritičnosti věcí, přitom bez jakékoli pozitivní/inspirativní/motivační katarze k posluchači. A pokud je to celé založené pouze na líbivém oduševnělém výkladu autora navíc bez viditelných příčin, ve finále to společnosti akorát škodí (finální pocit je tedy přesně ten, který jsi i výše perfektně trefil).

Mimochodem asi nejhmatatelnější ukázka za všechny - kdy Sinek ve videu údivně komentuje tři lidi, kteří v – jeho - malém týmu vyhořeli. Tohle nebyl omyl ve slovních obratech😊. To je jen ukázka naprosté arogance Sinka k vlastnímu leadershipu svého týmu, za jehož motivaci má přitom hlavní zodpovědnost ale právě on..

11

Odpovědět

+Kurdial... já díky za pohled.

K tomu "jedničkářství" ... je to stejné jako by mi ve vztahu radil někdo kdo už je 3x rozvedený a teď už opravdu ví jak to nedělat a proto dělá "vztahového kouče"... já bych radši poslouchal někoho kdo je "štastně" ženatý 50 let ... prostě není pravda že úspěch je opak neúspěchu (jistě může jít o poučení ale rozhodně to není návod)

K vyhoření - právě máme za sebou pilotní kurzy na Vyhoření (učíme jak nevyhořet nebo spíš jak znovu začít hořet) a ukazuje se že to ani není o stresu (ten je sám o sobě prospěšný = je to řekněme "zápal / vášeň" pro práci ... ale víc jde o to na kolik můžou lidi svou práci "ovlivnit / řídit" ... jinak se jedná o frustraci z toho že je na mě vyvíjen velký tlak / já ho ale nemůžu nijak ovlivnit a z toho to vede k vyhoření (pěkné přednášky na to má pan prof. Hoschl // dobré myšlenky pak Tom Rektor - tam tedy dost chybí manažerská - podnikatelská zkušenost ... ale hezky to zjednodušuje)

10

Odpovědět

+buřič 2Vím jak to myslíš, ale když ono je to všechno strašně relativní:-)..

Pokud by přede mnou stáli dva koučové, jeden "šťastně" ženatý 50 let, druhý 3x rozvedený..Pořád je to ve finále o tom detailu, jaký byl ten jejich příběh, jaké byly okolnosti, jak se jim samotným povedlo prozřít a poučit. Protože od toho 3x rozvedeného zase můžeš teoreticky očekávat více variabilní pohled, větší vztahovou zkušenost než jen s tou jednou ženskou, atd...:-)

Jediné co v tom relativní tedy není, je jeho (koučovo) - vlastní nastavení v hlavě, jeho vlastní zkušenost, vhled a inspirace kterou může předat dál a kterou pak především musí umět - motivovat. Což je podle mě ta naprosto stěžejní esence na předání, to opravdu nejdůležitější ze všeho.

Motivací získá člověk právě ten zápal/vášen pro práci, pro život, pro změnu na sobě samém, pro svůj posun, získá tím vlastní víru a směr..Ve vrcholné podobě dostatečného motivování zde logicky žádný tlak nebo hrozba vyhoření ani není.

Já mám velké štěstí v tom, že firma ve které již pár let dělám, má naprosto fanastického majitele (a to ho ani pořádně neznám:-) ). Přesto to tvrdím, protože pokud si k sobě uměl nabrat takové šéfy pro jednotlivá oddělení, jaké nabral, mluví to za vše.

A celé to u nás stojí na "jednoduchém" principu - neurčovat pro lidi vysoké cíle, ale naopak inspirovat a vést lidi, aby si je určovali sami. Zní to jako pitomá fráze, ale boha jeho, já se za celých 30 let svojí kariéry fakt ještě nesetkal s firmou, která by tohle uměla a na tomhle se "nebála" založit celé svoje fungování a to od základu. Pouze na práci se svýma vlastníma lidma a na jejich motivování.

A pak je to jak říká Muhlfeit - byl jsem hrdý na náš tým a na práci, které jsme společně věřili. Vím přesně, jak to myslel:-). U nás jsou taky všichni srdcaři i když jsme dřív nikdy nebyli.

Takže kéž by takových šéfů bylo více:-/..Až nám tu po světě krachne dostatek firem, možná to konečně impulz vytvoří. Do té doby buďme holt rádi alespoň za tu záplatu - tj. kurzy, které zmiňuješ.

01

Odpovědět

Simon Sinek umí pěkně mluvit, ale to je tak všechno. To co říká je třeba brát hodně s rezervou, protože trendy ve společnosti se nedají hodnotit jen z vlastní zkušenosti.

22

Odpovědět

Já třeba většinu věcí, co ve videu popisuje, v práci pozoruju a to mám možnost se potkávat se spoustou různých lidí, napříč více generacemi.

31

Odpovědět

+setheMůžeš povědět něco konkrétního, pokud ti to nevadí?
Já jsem to video totiž dokoukal s pocitem "big whoop"...

11

Odpovědět

+jjkCo nejvíc pozoruju je fakt, že si lidé z práce dělají terapii a nosí si tam všechny své problémy. Někdo víc, někdo míň, samozřejmě. Takže vrby v týmu to opravdu nemají jednoduché a pokud náhodou děláte někomu „hromosvod“, taky to není úplně příjemné. A většina mladších lidí opravdu netuší, co znamená dostat zlaté hodinky.

80

Odpovědět

+setheA co to znamená "dostat zlaté hodinky?"

01

Odpovědět

+Geo123Po 20, 30 letech bývali zaměstnanci povětšinou velkých firem typu Baťa odměňováni za svou práci zlatými hodinkami. Pro mnohé to byl důkaz určitého statusu, hodnoty, nikdy by je neprodali. Když dnes dostávají zaměstnanci za práci batoh nebo triko s logem zaměstnavatele, čertí se, proč místo toho nedostali peníze. A ke zlatým hodinkám ani nedojdou, protože už není běžné, aby byl někdo u jednoho zaměstnavatele déle než pět let.

50

Odpovědět

+SleevaJenže ty zlaté hodinky tehdy měly opravdovou hodnotu. Dodnes mám doma rádio (funkční!), které dostal praděd za první republiky od zaměstnavatele jako dar k odchodu důchodu. Bylo to tehdy první rádio ve vesnici. Jak to chceš srovnávat s trikem za tři stovky?

Mimochodem, nejmenovaná korejská firma jendou rozdávala právě ty trika na oslavu 10 let založení firmy. Jiná firma ve vedlejší hale dávala zaměstnancům kulturní stravenky za 5000... Za branou je kontejner na hadry od Adry. Ten den byl plný nových nerozbalených triček.

70

Odpovědět

+SleevaA můžeš jmenovat jiného českého zaměstnavatele, který pro své zaměstnance postavil město?

Třeba Havířov byl sice stavěn pro havíře a hutníky, ale už to deseti letech úředníci obsadili první učiliště. Po dalších deseti další učiliště.

Tedy z města havířů se stalo město úředníků. ( Pracovat pro Baťu mělo samo o sobě svou vnitřní hodnotu, už jen proto, že tento podnik měl svá četná zahraniční zastoupení.)

00

Odpovědět

+setheNo jo, lidi zajdou tak daleko, kam jim dovolíš.

10

Odpovědět

+jjkPravdu díš. Jaké si to uděláš, takové to máš.

00

Odpovědět

+setheHolt ina doba. Ked zamestnanec neostane u jedneho zamestnavatela tak to ma dovod. A zmena prace je aj zdrava ;) (aj ked by mala byt radikalnejsia ako zmenit zamestnavatela ale robit to iste.) Tato moznost.
Ked sa niekto pozrie krivym okom ze sa nieco robi pre peniaze. Pre tie skarede papieriky treba si aj uvedomyt ze su nastrojom substitucie kde predstavuju cas ktory investujete do prace. Ten cas vam nikto nevrati. Je dobre ze clovek si viacej vazi svoj vlastny cas ;)

00

Odpovědět

+HadatkoUrčitě. Doby, kdy byl člověk jen u jednoho zaměstnavatele až do smrti jsou už dávno pryč. Ale i takové lidi občas najdeš a když jim to vyhovuje, tak je to za mě ok. Myslím, že žádný extrém není moc dobrý – ani když třeba měníš práci každý rok. A na to možná Sinek narážel s těmi hodinkami, že loajalita k zaměstnavateli je fakt nízká. Prostě se sebereš a jdeš jinam a je ti třeba jedno, že ses před tím k něčemu pracovně zavázal a kdo to místo tebe bude řešit (tohle je reálná zkušenost s kolegyní, která ze dne na den zmizela a do té doby vše vypadalo v pořádku, nijak nedávala v případě dotazů najevo, že je něco špatně).

30

Odpovědět

+setheu nas treba zamestnavatel za prikladnou smenu, oddanou sluzbu blablabla ti da darkovy predmet, a pak ti ho zdani, tzn dostanes mensi vyplatu :D

00

Odpovědět

+mehZdaní ti to stát, ne zaměstnavatel. Pořád jde o formu příjmu.

20

Odpovědět

+mehPřesně tak, třeba i firemní auto k soukromým účelům ti sníží výplatu. :)

01

Odpovědět

+setheVdaka fluktuacii sa moze neskor trh stabilizovat na pre zamestnancov vyhodnejsich podmienkach (za skutocnu cenu zamestnanca, zamestnavatel sa musi podelit o zisk.). To ze si nejaka cierna ovca nerobi svoju pracu a pretvaruje sa to je hadam fuk. A firma vlastne moze byt rada ze odisla a mohla tam dat niekoho kto to realne bude riesit a nie len posuvat pred sebou. Co by sa stalo keby neodisla? Stihla by to opravit? Dostala by vypoved za pruser a nasli by si ineho aj tak? Dostala by dutku a zivot by siel dalej?

00

Odpovědět

+HadatkoBývalá kolegyně byla extrémně šikovná a na práci se hodila. Jediné, co mi přijde zvláštní, je fakt, že ze dne na den „zmizela“.

00

Odpovědět

+setheAha, ja som vas spatne pochopil. Akoze vsetko bolo cajk a ona proste odisla. Nerad rozoberam scenare preco, ked tych dovodov moze byt bambilion a skutocny vie ona. U seba by som si vedel predstavit ze dostanem ponuku na iny druh spoluprace ktory by ma viac naplnal ako aktualna praca. A aj ked som spokojny s aktualnou pracou, ak sa objavi nieco co ma bude viac naplnat tak by som to logicky zobral (samozrejme sa treba na to pozrie z roznych uhlov).

00