Thumbnail play icon

Problém dnešní generace mileniálů

92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 228
Počet zobrazení:243 301

Spisovatel, motivační řečník a marketingový poradce Simon Sinek se nedávno v jednom pořadu velmi vášnivě rozpovídal o dnešní generaci tzv. mileniálů (někdy také generaci Y), tedy lidí, kteří vyrůstali obklopeni moderními technologiemi a mají nyní problém sehnat zaměstnání, které je bude uspokojovat, nebo se radovat ze života, protože neustále čekají něco víc a kladou si vysoké cíle a požadavky. My vám nyní jeho patnáctiminutový monolog přinášíme s českými titulky, protože stojí minimálně za zamyšlení.

Patříte do generace mileniálů? Pociťujete sami na sobě některé charakteristické znaky, o kterých Simon ve videu mluví? Napište nám do komentářů!

Poznámky:
Swajpnutí – používá se v souvislosti se seznamovací aplikací Tinder, kde u uživatelů, kteří vás zaujmou, přejedete prstem doprava, u těch, kteří se vám nelíbí, naopak doleva

Komentáře (151)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na konci říká eight dollars, takže 8 dolarů a ne stovky

00

Odpovědět

Akože WOW..... ja som osobne sa niekedy citil divne v praci vo svete. A dosiel som pred vyse rokom k poznaniu. A mozem povedat ze som bol taky typicky milenial. A prave ta radost z malych veci ma naucila cenit si tie velke veci. Skutocne neuveritelne dobre video. Brutalny tipek a chcel by som dalsie videa od neho vidiet.

00

Odpovědět

Díky za překlad videa - jen poznámka: překládat "adolescence" jako "dospělost" je poněkud zavádějící. Když už, tak bych přeložila jako dospívání..

21

Odpovědět

Upřímě za ten začátek bych dal Simonu Sinkovi nejraději pár facek.Patřím také do generace mileniálů a nelíbí se mi když někdo zvšeobecnuje a označí určitou skupinu že jsou narcističtí, sebestřední a líní. Takhle zvšeobecnit by se dala jakákoliv generace nebo skupina baby boomers nebo třeba důchodci. Že mají příliš vysoké nároky? Ne akorát mají jiné priority než předešlé generace a pan Sinek a další livestilové časopisy, které se do mileniálů trefují to prostě nemůžou pochopit. Ve směs to píší lidé, kteří mají vůči mileniálům předsudky a nechápou je. Miluju tyhle rozumbrady, kteří mají pořá pocit, že musí někomu říkat že jsou špatně vychovaní. Že jím rodiče říkají, že jsou výjmeční. To je přeci správné podporovat sebevědomí svého dítěte. Jestli budu mít děti taky jim budu říkat, že jsou výjmeční, protože je to pravda. Každý člověk je výjmečný. Nikdo nechce aby z jeho dítětě vyrostl tuctový, nvýrazný člověk, co jenom dělá co jiní jím řeknou. Pokud si takhle pan Simon představuje výchovu dětí tak to chudáci jeho děti, jesti nějaké má. Především dneští mileniálové nechtějí jako generace pana Sinka (označovná jako baby boomers) chodit do práce jenom z povinnosti aby vydělávali peníze. Chtějí aby je práce bavila a chtějí něco dokázat. Mezinárodní skupina Manpower Group udělala výzkum mezi mieniály a zjistila, že není pravda, že mileniálové jsou líní a že nechtějí pracovt. Mnozí z nich je ochotných pracovat i po dosažení důchodového věku. To je v rozporu s tím co říká SInek. Akorát Manpowr Group to má podložený čísly zatímco Sinek jen dojmy.

1013

Odpovědět

Co to meles, jak se mohl udelat vyzkum mezi mileniany, ze chteji pracovat i po dosazeni duchodoveho veku kdyz jim je okolo 20 let? :D Ty si naopak typicky milenian, precti si po sobe, jak narcisticky si ten text napsal. Ze je kazdy vyjimecny? To je pravda, jen nekdo je vyjimecny na rizeni lidi, jiny na sbirani odpadku. Akorat si tu potvrdil co Synek rekl, gratuluji ti.

61

Odpovědět

Moc se mi líbilo přirovnání s úpatím, vrcholem a samotnou horou. Výstižné. Naši generaci učili dotýkat se oblohy a přitom stát pevně nohama na zemi. Všechno jsme si museli zasloužit. Ale sama podléhám moderním šidítkům. Uvědomila jsem si to, když jsem byla pozvaná na oslavu člověka, který slavil významné životní jubileum. U stolu sedělo asi 10 mladých lidí, kteří spolu nekomunikovali, neprohodili ani slůvko mezi sebou natož s oslavencem a všichni v rukou mobily a "jeli" .... Ale nejsou všichni stejní, jsou mladí lidé, kteří mají široký komunikační záběr a umí se nejenom bavit a hovořit, ale i naslouchat. Jináč řečník má obrovské charisma, je vášnivý, umí zaujmout ... žádný uspávač hadů ... :-)

121

Odpovědět

S prominutím s tímto jdete uz nekam :D. Diky tem "demonickym" mobilum a internetum nase generace milenialu je prvni, ktera nepotrebuje stupidni Postu pro Tebe :D ,aby si mohla popovidat se spoluzakem, ktery zije v jine zemi/meste. Chapu ze starsi to proste zaskocilo a cely tento svet se jim zda sileny nebo zvraceny, ale toho certika stejne nejde vratiti do krabicky, nic nejde odvynalezt ani atomova bomba ani internet.
Mozna je proste doba pro nohy na zemi pryc a nikdy se nevrati. Jinak receno "Vsichni uz jsou dal jen, Vy jste jinde" :D

13

Odpovědět

Po prvej vete po vymenovaní tzv.typických vlastnosti som to chcel vypnúť, pretože každé zovšeobecňovanie (parafrázujúc J.A.K.) je "tolika pro hovada hodné jesto" - inak slušne vyjadrené: každé zovšeobecňovanie je znakom či prejavom asociálnej existencie.... Mňa vždy rozzúri, ak nejaký duševný mrzák roztrubuje tupú somarinu – napríklad o ženách. Ak čo i len jedna z nich je iná, ako tvrdí, tak je KLAMÁR. Bodka.
Ohľadom jeho 4 pilierov, vecí či charakteristík - výchova, technológie, netrpezlivosť a pracovné prostredie - odbaviť ich napríklad rozdaním nesprávnych kariet, absenciou tzv.dopamínu v mozgu - to je na posmech :-))
Dobrou správou však je, že ak sa Simonko prestane hrabať v mozgu v tom zmysle, ako to robí a propaguje psychiatrická paveda, má nádej dostať sa k funkčným dátam o mysli človeka a potom mu v ceste na vrchol úspešnosti budú stáť nie nepoznateľné prekážky za známym cieľom. A tomu sa v jazyku môjho kmeňa hovorí šťastie :-))

112

Odpovědět

Než jsem zapnul video, sem myslel že to je Ondřej Sokol :D

144

Odpovědět

Nevíte někdo o nějaké knize, která by se zabývala těmito problémy?

51

Odpovědět

Umerto Galimberti: Nezvaný host nihilismus mládeže, Moravapress 2013
výborná kniha, ale těžká, volně ke stažení

40

Odpovědět

mozek teenegera

00

Odpovědět

Přidádám odkaz na jiný názor na věc:

https://www.youtube.com/watch?v=-HFwok9SlQQ

32

Odpovědět

Musím s ním souhlasit. Velmi zajímavé, a poučné video. Jinak na Konci v titulcích je chybka. Ten budík nestojí stovky dolaru. Ale 8 dolaru. Jen male upozornění. Díky za překlad.

33

Odpovědět

V překladu nejsou stovky dolarů, ale pár stovek (Kč), což sedí. :)

120

Odpovědět

+MikeJaký kurz počítáte pro přepočet na koruny?

02

Odpovědět

jenom pro pořádek, generace Y by měla cca končit v roce 1995, od roku 1996 se jedná o generaci Z ;)

13

Odpovědět

Nikoli, generace Z je od roku 1998, jsem 1996 a mohu říci že já a moji přátelé více, méně odpovídáme popiskům http://generace.forbes.cz/tabulka/

10

Odpovědět

Patřím do generace mileniálů, ale téměř nic z toho, co popisoval, na mě nesedí. Ani dopamin z facebooku ani posedlost mobilem. Mobil si ale samozřejmě s sebou pro jistotu beru a mám ho v kapse / bundě / batohu, pro případ. Jeho extrémistickou úchylku nesdílím. Stejně tak jako jeho neskutečnou touhu paušalizovat, která byla cítit celou tu čtvrthodinu.

610

Odpovědět

V Americe to maj posunutý, u nás přece jen v myšlení, výchově, technologické gramotnosti, pracovním prostředí atd. převažovaly návyky z doby komunismu tak do roku 2000 a ten nás 20-40 let zpět doslova zmrazil. V tomhle ohledu dobře pro nás :D

232

Odpovědět

jjk: Dobře pro Tebe... Ale on přeci taky ví, že se nejedná o úplně všechny... jen asi 70% z té generace

130

Odpovědět

Už jen, že to komentujte naznačuje, že neste v reálném obraze o sobě samotném. Na druhou stranu jakékoliv sociologické zobecnění je prostě cca 80% populace, možná i méně.

21

Odpovědět

Určitě u sebe pozoruju spoustu vlastností, které vyjmenoval. Jen těžko se to ale mění, když jsou lidé v mém okolí stejně staří a tyto vlastnosti mají také. Tím pádem se vše považuje za normální a přijatelné...ikdyž mě to celkem mrzí, když se nad tím zamyslím.

231

Odpovědět

iny pohlad na temu ;) Juvenoia

20

Odpovědět

Něco na tom bude, ale mám pár poznámek:

1) Mluví především o Americkém/západoevropském kontextu - přeci jen naše společnost (a naši rodiče především) prošli poněkud jiným vývojem, kerý se nutně projevuje i v tom jak se generace mileniálů chová.

2) tak jako každá generalizace, tak i zde samozřejmě bude v generaci mileniálů spoustu vyjimek. Me rodice nikdy netvrdili, že dokážu cokoliv a můžu mít všechno - právě naopak: ačkoliv sami jsou dobře zajištění, vždy mi všemi možnými způsoby ukazovali, že člověk si musí věci zasloužit.

3) kritika nadcházející generace je něco, co je staré jako lidstvo samo, je tedy třeba si trochu vyřčeného odmyslet v tomto duchu.

4) Z toho jak znám své okolí i sebe, tak mi nejvíce sedi ty veci ktere rika o vztazich a potazmo i o zamestnani.

281

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)