Problém dnešní generace mileniálů

93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 023
Počet zobrazení:162 136

Spisovatel, motivační řečník a marketingový poradce Simon Sinek se nedávno v jednom pořadu velmi vášnivě rozpovídal o dnešní generaci tzv. mileniálů (někdy také generaci Y), tedy lidí, kteří vyrůstali obklopeni moderními technologiemi a mají nyní problém sehnat zaměstnání, které je bude uspokojovat, nebo se radovat ze života, protože neustále čekají něco víc a kladou si vysoké cíle a požadavky. My vám nyní jeho patnáctiminutový monolog přinášíme s českými titulky, protože stojí minimálně za zamyšlení.

Patříte do generace mileniálů? Pociťujete sami na sobě některé charakteristické znaky, o kterých Simon ve videu mluví? Napište nám do komentářů!

Poznámky:
Swajpnutí – používá se v souvislosti se seznamovací aplikací Tinder, kde u uživatelů, kteří vás zaujmou, přejedete prstem doprava, u těch, kteří se vám nelíbí, naopak doleva

Komentáře (147)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Než jsem zapnul video, sem myslel že to je Ondřej Sokol :D

62

Odpovědět

Nevíte někdo o nějaké knize, která by se zabývala těmito problémy?

40

Odpovědět

Umerto Galimberti: Nezvaný host nihilismus mládeže, Moravapress 2013
výborná kniha, ale těžká, volně ke stažení

00

Odpovědět

Přidádám odkaz na jiný názor na věc:

https://www.youtube.com/watch?v=-HFwok9SlQQ

10

Odpovědět

Musím s ním souhlasit. Velmi zajímavé, a poučné video. Jinak na Konci v titulcích je chybka. Ten budík nestojí stovky dolaru. Ale 8 dolaru. Jen male upozornění. Díky za překlad.

11

Odpovědět

V překladu nejsou stovky dolarů, ale pár stovek (Kč), což sedí. :)

80

Odpovědět

jenom pro pořádek, generace Y by měla cca končit v roce 1995, od roku 1996 se jedná o generaci Z ;)

13

Odpovědět

Nikoli, generace Z je od roku 1998, jsem 1996 a mohu říci že já a moji přátelé více, méně odpovídáme popiskům http://generace.forbes.cz/tabulka/

00

Odpovědět

Patřím do generace mileniálů, ale téměř nic z toho, co popisoval, na mě nesedí. Ani dopamin z facebooku ani posedlost mobilem. Mobil si ale samozřejmě s sebou pro jistotu beru a mám ho v kapse / bundě / batohu, pro případ. Jeho extrémistickou úchylku nesdílím. Stejně tak jako jeho neskutečnou touhu paušalizovat, která byla cítit celou tu čtvrthodinu.

27

Odpovědět

V Americe to maj posunutý, u nás přece jen v myšlení, výchově, technologické gramotnosti, pracovním prostředí atd. převažovaly návyky z doby komunismu tak do roku 2000 a ten nás 20-40 let zpět doslova zmrazil. V tomhle ohledu dobře pro nás :D

111

Odpovědět

jjk: Dobře pro Tebe... Ale on přeci taky ví, že se nejedná o úplně všechny... jen asi 70% z té generace

90

Odpovědět

Už jen, že to komentujte naznačuje, že neste v reálném obraze o sobě samotném. Na druhou stranu jakékoliv sociologické zobecnění je prostě cca 80% populace, možná i méně.

20

Odpovědět

Určitě u sebe pozoruju spoustu vlastností, které vyjmenoval. Jen těžko se to ale mění, když jsou lidé v mém okolí stejně staří a tyto vlastnosti mají také. Tím pádem se vše považuje za normální a přijatelné...ikdyž mě to celkem mrzí, když se nad tím zamyslím.

141

Odpovědět

iny pohlad na temu ;) Juvenoia

20

Odpovědět

Něco na tom bude, ale mám pár poznámek:

1) Mluví především o Americkém/západoevropském kontextu - přeci jen naše společnost (a naši rodiče především) prošli poněkud jiným vývojem, kerý se nutně projevuje i v tom jak se generace mileniálů chová.

2) tak jako každá generalizace, tak i zde samozřejmě bude v generaci mileniálů spoustu vyjimek. Me rodice nikdy netvrdili, že dokážu cokoliv a můžu mít všechno - právě naopak: ačkoliv sami jsou dobře zajištění, vždy mi všemi možnými způsoby ukazovali, že člověk si musí věci zasloužit.

3) kritika nadcházející generace je něco, co je staré jako lidstvo samo, je tedy třeba si trochu vyřčeného odmyslet v tomto duchu.

4) Z toho jak znám své okolí i sebe, tak mi nejvíce sedi ty veci ktere rika o vztazich a potazmo i o zamestnani.

211

Odpovědět

Mobily jsou fajn v rozumné míře...proto mám Windows phone:))

83

Odpovědět

Super video. Je to Výborný řečník a vidím nejen na sobě, ale i na okolí v čem všem má pravdu.

120

Odpovědět

A kde je jako to video?

10

Odpovědět

Ahoj,
nejde ti pustit? U nás je vše ok.

10

Odpovědět

9:16 "Skillset" by měly být spíše dovednosti než nadání, nadání je dané, toho se dosáhnout nedá...
Podobně 9:30 "If you don't ask for help and learn that skillset, you will fall of the mountain," bych přeložila spíš jako "A pokud nepožádáte o pomoc a nenaučíte se, jak se to dělá, spadnete..." než "nebudete se učit".

20

Odpovědět

Díky, máš pravdu. Tenhle překlad je rozhodně vhodnější. Opraveno. ;-)

10

Odpovědět

+BugHer0Opraveno na "dovednistu". :D Ještě to bude chtít asi doladit.

00

Odpovědět

+Tadeáš V.Omluva! Ted uz snad definitivne. :-)

00

Odpovědět

díky za video

30

Odpovědět

Skvělé video.

FYI: Sinkovy knížky v češtině: http://www.melvil.cz/kniha-zacnete-s-proc a http://www.melvil.cz/kniha-lidri-jedi-posledni.

60

Odpovědět

Díky za odkazy na knihy!! :)

00
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)