Thumbnail play icon

Problém dnešní generace mileniálů

92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 145
Počet zobrazení:206 823

Spisovatel, motivační řečník a marketingový poradce Simon Sinek se nedávno v jednom pořadu velmi vášnivě rozpovídal o dnešní generaci tzv. mileniálů (někdy také generaci Y), tedy lidí, kteří vyrůstali obklopeni moderními technologiemi a mají nyní problém sehnat zaměstnání, které je bude uspokojovat, nebo se radovat ze života, protože neustále čekají něco víc a kladou si vysoké cíle a požadavky. My vám nyní jeho patnáctiminutový monolog přinášíme s českými titulky, protože stojí minimálně za zamyšlení.

Patříte do generace mileniálů? Pociťujete sami na sobě některé charakteristické znaky, o kterých Simon ve videu mluví? Napište nám do komentářů!

Poznámky:
Swajpnutí – používá se v souvislosti se seznamovací aplikací Tinder, kde u uživatelů, kteří vás zaujmou, přejedete prstem doprava, u těch, kteří se vám nelíbí, naopak doleva

Komentáře (151)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moc se mi líbilo přirovnání s úpatím, vrcholem a samotnou horou. Výstižné. Naši generaci učili dotýkat se oblohy a přitom stát pevně nohama na zemi. Všechno jsme si museli zasloužit. Ale sama podléhám moderním šidítkům. Uvědomila jsem si to, když jsem byla pozvaná na oslavu člověka, který slavil významné životní jubileum. U stolu sedělo asi 10 mladých lidí, kteří spolu nekomunikovali, neprohodili ani slůvko mezi sebou natož s oslavencem a všichni v rukou mobily a "jeli" .... Ale nejsou všichni stejní, jsou mladí lidé, kteří mají široký komunikační záběr a umí se nejenom bavit a hovořit, ale i naslouchat. Jináč řečník má obrovské charisma, je vášnivý, umí zaujmout ... žádný uspávač hadů ... :-)

30

Odpovědět

Po prvej vete po vymenovaní tzv.typických vlastnosti som to chcel vypnúť, pretože každé zovšeobecňovanie (parafrázujúc J.A.K.) je "tolika pro hovada hodné jesto" - inak slušne vyjadrené: každé zovšeobecňovanie je znakom či prejavom asociálnej existencie.... Mňa vždy rozzúri, ak nejaký duševný mrzák roztrubuje tupú somarinu – napríklad o ženách. Ak čo i len jedna z nich je iná, ako tvrdí, tak je KLAMÁR. Bodka.
Ohľadom jeho 4 pilierov, vecí či charakteristík - výchova, technológie, netrpezlivosť a pracovné prostredie - odbaviť ich napríklad rozdaním nesprávnych kariet, absenciou tzv.dopamínu v mozgu - to je na posmech :-))
Dobrou správou však je, že ak sa Simonko prestane hrabať v mozgu v tom zmysle, ako to robí a propaguje psychiatrická paveda, má nádej dostať sa k funkčným dátam o mysli človeka a potom mu v ceste na vrchol úspešnosti budú stáť nie nepoznateľné prekážky za známym cieľom. A tomu sa v jazyku môjho kmeňa hovorí šťastie :-))

06

Odpovědět

Než jsem zapnul video, sem myslel že to je Ondřej Sokol :D

132

Odpovědět

Nevíte někdo o nějaké knize, která by se zabývala těmito problémy?

40

Odpovědět

Umerto Galimberti: Nezvaný host nihilismus mládeže, Moravapress 2013
výborná kniha, ale těžká, volně ke stažení

30

Odpovědět

mozek teenegera

00

Odpovědět

Přidádám odkaz na jiný názor na věc:

https://www.youtube.com/watch?v=-HFwok9SlQQ

22

Odpovědět

Musím s ním souhlasit. Velmi zajímavé, a poučné video. Jinak na Konci v titulcích je chybka. Ten budík nestojí stovky dolaru. Ale 8 dolaru. Jen male upozornění. Díky za překlad.

12

Odpovědět

V překladu nejsou stovky dolarů, ale pár stovek (Kč), což sedí. :)

100

Odpovědět

+MikeJaký kurz počítáte pro přepočet na koruny?

01

Odpovědět

jenom pro pořádek, generace Y by měla cca končit v roce 1995, od roku 1996 se jedná o generaci Z ;)

13

Odpovědět

Nikoli, generace Z je od roku 1998, jsem 1996 a mohu říci že já a moji přátelé více, méně odpovídáme popiskům http://generace.forbes.cz/tabulka/

10

Odpovědět

Patřím do generace mileniálů, ale téměř nic z toho, co popisoval, na mě nesedí. Ani dopamin z facebooku ani posedlost mobilem. Mobil si ale samozřejmě s sebou pro jistotu beru a mám ho v kapse / bundě / batohu, pro případ. Jeho extrémistickou úchylku nesdílím. Stejně tak jako jeho neskutečnou touhu paušalizovat, která byla cítit celou tu čtvrthodinu.

38

Odpovědět

V Americe to maj posunutý, u nás přece jen v myšlení, výchově, technologické gramotnosti, pracovním prostředí atd. převažovaly návyky z doby komunismu tak do roku 2000 a ten nás 20-40 let zpět doslova zmrazil. V tomhle ohledu dobře pro nás :D

191

Odpovědět

jjk: Dobře pro Tebe... Ale on přeci taky ví, že se nejedná o úplně všechny... jen asi 70% z té generace

120

Odpovědět

Už jen, že to komentujte naznačuje, že neste v reálném obraze o sobě samotném. Na druhou stranu jakékoliv sociologické zobecnění je prostě cca 80% populace, možná i méně.

21

Odpovědět

Určitě u sebe pozoruju spoustu vlastností, které vyjmenoval. Jen těžko se to ale mění, když jsou lidé v mém okolí stejně staří a tyto vlastnosti mají také. Tím pádem se vše považuje za normální a přijatelné...ikdyž mě to celkem mrzí, když se nad tím zamyslím.

171

Odpovědět

iny pohlad na temu ;) Juvenoia

20

Odpovědět

Něco na tom bude, ale mám pár poznámek:

1) Mluví především o Americkém/západoevropském kontextu - přeci jen naše společnost (a naši rodiče především) prošli poněkud jiným vývojem, kerý se nutně projevuje i v tom jak se generace mileniálů chová.

2) tak jako každá generalizace, tak i zde samozřejmě bude v generaci mileniálů spoustu vyjimek. Me rodice nikdy netvrdili, že dokážu cokoliv a můžu mít všechno - právě naopak: ačkoliv sami jsou dobře zajištění, vždy mi všemi možnými způsoby ukazovali, že člověk si musí věci zasloužit.

3) kritika nadcházející generace je něco, co je staré jako lidstvo samo, je tedy třeba si trochu vyřčeného odmyslet v tomto duchu.

4) Z toho jak znám své okolí i sebe, tak mi nejvíce sedi ty veci ktere rika o vztazich a potazmo i o zamestnani.

231

Odpovědět

Mobily jsou fajn v rozumné míře...proto mám Windows phone:))

84

Odpovědět

Super video. Je to Výborný řečník a vidím nejen na sobě, ale i na okolí v čem všem má pravdu.

150

Odpovědět

A kde je jako to video?

10

Odpovědět

Ahoj,
nejde ti pustit? U nás je vše ok.

10

Odpovědět

9:16 "Skillset" by měly být spíše dovednosti než nadání, nadání je dané, toho se dosáhnout nedá...
Podobně 9:30 "If you don't ask for help and learn that skillset, you will fall of the mountain," bych přeložila spíš jako "A pokud nepožádáte o pomoc a nenaučíte se, jak se to dělá, spadnete..." než "nebudete se učit".

20

Odpovědět

Díky, máš pravdu. Tenhle překlad je rozhodně vhodnější. Opraveno. ;-)

10

Odpovědět

+BugHer0Opraveno na "dovednistu". :D Ještě to bude chtít asi doladit.

00

Odpovědět

+Tadeáš V.Omluva! Ted uz snad definitivne. :-)

00
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)