Spojme se!

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:4 433
Počet zobrazení:41 884

Dnes mám pro vás promluvu Charlese Chaplina z filmu Diktátor doprovázenou soundtrackem k filmu Počátek. Nejedná se o zábavné video, ale výsledkem skvělého projevu doprovázeného emotivní hudbou je bezpochyby velice působivý počin.

Přepis titulků

Překlad: madelein22 www.videacesky.cz Je mi líto... ...ale já nechci být vládce. To není můj úkol. Nechci nikomu vládnout, ani nikoho dobývat. Raději bych měl všem pomáhat. Židům, lidem nežidovského původu, černým i bílým. Vzájemně si chceme všichni pomáhat.

Lidstvo už je takové. Chceme žít ve vzájemném štěstí, ne ve vzájemném utrpení. Nechceme se navzájem nesnášet nebo sebou opovrhovat. Na tomto světě je dostatek místa pro všechny. Země je bohatá a zajistit může všechny. Život může být svobodný a krásný. Ale tento život jsme my ztratili... Chamtivost zkazila lidské duše, zahltila svět nenávistí, zavedla nás do trápení a krveprolití.

Vyvinuli jsme rychlost, ale uzavřeli se. Stroje, které nám dávají nadbytek, nás nechaly v nedostatku. Naše znalost z nás udělala cyniky, naše chytrost nás učinila zlými. Příliš přemýšlíme a málo dáváme na své city. Více než stroje potřebujeme lidskost. Více než chytrost potřebujeme vlídnost a laskavost. Bez těchto vlastností bude život násilný a vše bude ztraceno. Letadla a rádia nás přivedla k sobě blíže.

Podstata těchto vynálezů volá po dobrotě v lidech, volá po všeobecném bratrství, po jednotě nás všech. Můj hlas právě nyní proniká k miliónům lidí, miliónům beznadějných mužů, žen a malých dětí, obětem systému, který nutí lid trýznit a věznit nevinné. Těm, kteří mě slyší, vzkazuji: "Nezoufejte!" Bída, která se nad námi nyní stahuje, je jen odcházející chamtivost, rozhořčení lidí, kteří se bojí lidského vývoje.

Lidská nenávist pomine a diktátoři zhynou. A moc, kterou vzali lidem, se k lidem opět vrátí. A dokud budou lidé umírat, svoboda nezanikne. Vojáci, nedejte se zapůjčit surovcům, kteří vámi pohrdají a kteří vás zotročí, kteří budou řídit vaše životy, říkat vám co dělat, co si myslet a co cítit. Nedají vám najíst, jednají s vámi jako s dobytkem, budete pouhou potravou pro děla.

Nezapůjčte se těmto nepřirozeným mužům, těmto mužským strojům, se strojovou myslí a strojem místo srdce. Vy nejste stroje! Nejste dobytek! Jste lidé! Ve svých srdcích máte lidskou lásku. Ne, vy nejste nenávistní, jen nemilovaní nenávidí. Jen nemilovaní a nepřirození.

Vojáci, nebojujte za otroctví, ale za svobodu! V 17. kapitole Lukáše psáno jest: Boží království je mezi vámi! Ne mezi jednotlivcem, ne mezi skupinou lidí, ale ve všech lidech! Ve vás! Vy, lidé, máte moc. Máte moc vytvářet stroje, máte moc vytvářet štěstí! Vy, lidé, to vy máte sílu učinit život svobodným a krásným, učinit tento život nádherným zážitkem!

Ve jménu demokracie, použijme tuto moc, spojme se! Bojujme za nový svět, za lepší svět, který dá lidem šanci pracovat, který vám dá budoucnost, dlouhý život a bezpečnost! Slibem těchto věcí se surovci stali mocnějšími, ale jsou to lháři! Neplní svůj slib a ani nikdy nebudou!

Diktátoři osvobozují sami sebe, ale zotročují lid! Nyní nás nechte bojovat a splnit tím náš slib. Bojujme za osvobození světa zrušit národní bariéry, zrušit chamtivost, nenávist a netoleranci. Bojujme za svět rozumu. Za svět, ve kterém věda a pokrok povedou ke všeobecnému lidskému štěstí. Vojáci!

Ve jménu demokracie, spojme se!

Komentáře (320)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdo skutečně viděl film Diktátor, tak ví, že tomu konci něco chybělo. Byl to tento soundtrack, ten podkres, který by to přiblížil dnešku.
Skvělý počin, gratuluji.

102

Odpovědět


Odpovědět

Docela žasnu, jak se prakticky 95% všech debat a komentářů (snad na celém internetu) změní v totální žumpu osobních útoků a osočování. A je jedno, jestli se jedná o video, kde Čtyřlístek (Pinďa, Fifinka, Myšpulín a Bobík) pečou dort, nebo video, kde se řeší vliv gravitačních vln na časoprostorové kontinuum...
Nejdřív se objeví pár vtipných hlášek, potom narážky na pravopis a inteligenci a postupně to všechno přechází a graduje do vzájemné nevraživosti... potom to má ve společnosti nějak vypadat! :-(
Projev Ch. Chaplina z filmu Diktátor jsem už slyšel v několika verzích. Ať už to byl originál, toto, nebo verze od někoho, kdo na YouTube vystupuje pod jménem Melodysheep. Každá verze má tzv. "něco do sebe". Ale ve výsledku - překroutit se dá všechno... že?

121

Odpovědět

zřejmě je to anonymitou na internetu. Každý si říká co chce co si myslí bez žádného dopadu. V konečném důsledku je to v podstatě horší protože to ukazuje jaký doopravdy jsem. Sobečtí uzavření ve vlastním vesmíru ve vlastním světě. Ve zkutečném světě se přetvařujeme a ukazujeme laskavou tvář, ale nejsme to mi a proto jsme každý s tím zkaženým sobeckým Já opuštění. A to není hezký život. T_T

31

Odpovědět

+hostRád bych vám stiskl ruku, kdyby to něco opravdu znamenalo. Jen málo lidí je toto ochotno přiznat. A obávám se, že já mezi ně nepatřím.

01

Odpovědět

+Agentale reakce mě potěšila :)

01

Odpovědět

Člověk považován za největšího komika své doby může předat nejzávažnější poselství a nastavit nám samým zrcadlo. Jak bolestivé může být pohled do něj.

131

Odpovědět

video na druhou?

01

Odpovědět

mohl by mi nekdo prosim prozradit jaka skladba ze soundtracku z Pocatku v tomto videu je? soundtrack sice mam, ale nejak ji nejsem schopny identifikovat.

12

Odpovědět

Aha stacilo projet par komentaru dozadu. Byla to skladba Time

22

Odpovědět

Mně zas naskočila husí kůže z těch komentářů. Pokud stačí video s emotivně řečenými líbivými frázemi, cool hudba z Počátku a působivý záběry v pozadí k tomu, aby to lidi začali zbožňovat, tak není divu, že se občas najde nějakej ten Hitler, kterej pomocí podobnejch taktik lidi dokonale zblbne, aby dělali to, co řekne, protože vyšší dobro si to žádá...

2845

Odpovědět

ona samotná myšlenka za tím celým projevem není špatná, špatné je to co Hitler udělal s mocí kterou dostal. Takže hatovat tady lidi za to že se jim líbí video ve kterém je silný a emotivní projev spojen s úžasnou hudbou a automaticky je přiřazovat k příznivcům diktátorů jako je Hitler apod. je špatné. Příště se dvakrát rozmysli nad tím co tu napíšeš. Němci také nevěděli co se na ně hrne a je jich spousta co s Hitlerem nesouhlasilo, jen jim to došlo až příliš pozdě.

253

Odpovědět

Nejlepsi video na videacesky..

1222

Odpovědět

Už je to dávno, co jsem toto video viděl, ale stále se k němu musím vracet a pouštět si ho :)

963

Odpovědět


Odpovědět


Odpovědět

CHaplin bol REBEL za tento film a príhovor by si zasluzil 10000 oskarov, namiesto toho ho z U.S.A vyhostili.... absolutne nepochybujem o tom, ze usa ukryvala pred spravodlivostou nacistických generálov a celkovo ludské špiny...

399

Odpovědět

Naskakovala mě husí kůže, parádní.

381

Odpovědět

Jen bych tu chtěl uvést na pravou míru ty SRAČKY, co tady někteří píšou o tom, že tenhle projev znamená přesný opak toho, co tam říká. Pokud tohle někdo tvrdí, tak ten film prostě NEVIDĚL a nebo je úplně blbej. Tohle totiž není Hynkel, ale ten židovský holič, který se tam dostal víceméně náhodou, neměl absolutně žádné mocenské sklony a myslel to naprosto upřímně. To, co tady někteří napsali nemá s tím, jak je to doopravdy ABSOLUTNĚ ŽÁDNOU SOUVISLOST.

423

Odpovědět

Čtu a jen čumím, jak někdo píše, že ten film viděl a že tohle je Hinkl. Konečně to tu zaznělo! Ten, kdo takto mluví je židovský holič, který se shodou událostí dostal na tribunu místo Hinkla, který je naopak zbaven moci. V mých představách by Diktátor II vyprávěl o tom, jak napravený "Hinkl" buduje nový lepší svět bez válek...

272

Odpovědět

Proslkov zajímavý i když né se vším musím souhlasit. například: "Naše znalost z nás udělal cyniky. Naše chytrost nás učinila zlými. příliš přemýšlíme a málo dáváme na své city." S tím nemohu souhlasit. problémy pocházejí právě z toho, že lidé neumí o věcech přemýšlet a právě se řídí na základě svých emocí, proto to tak dopadá. nejčastěji to bývá nenávist k těm, co jsou jiní, či lepší, než oni.

3751

Odpovědět

Zajímavé! 24 palců dolů, ale ani jediný proti argument....

289

Odpovědět

+Moor8Podle mě to tam má jiný význam, hlavně v celém kontextu, který je na bázi: "zbavme se špatných věcí (i nenávisti)" a je to o tom, že prostředky, které máme (vědomosti, inteligenci) se mají použít pro všeobecné dobro ne pouze v osobní prospěch. V tom citátu se mluví o tom, že lidé ztratili soudnost, sounáležitost a jsou odtržení od reality života - pro úředníka, ekonoma, politika, vědce, kariéristu, vojáka mohou být lidé jen čísla, stroje, prostředky.. týká se to ale i běžného člověka, který ztrácí sociální pouta se svou rodinou, okolím, dává přednost materialismu atd.

351

Odpovědět

+Moor8Moor8: Děláš přesně to, co všichni totalitní vládci, jen v trochu obráceném postupu. Odkazuješ se na nějaký text, ale vytržený z kontextu a kritizuješ jej. (Jen totalitní vládci spíše tyto texty "oslavovali".) Když to vezmeš dohromady, má to jiný smysl, jaký tady naznačil Paulcz.

283

Odpovědět

+Moor8když sem tohle slyšel poprvé řek sem si co to ku**a je ??!!?? tipicky Hitlerovský projev ...se spoustou líbivých zdánlivě krásných myšlenek.... Když sem si četl následně komentáře - došel sem k závěru že asi moc lidí nepochopilo v čem spočívá smysl tohohle videa! Díky
Pjotrik 18:14 - 18.6.2012 sám bych to nedovedl říci lépe ;)

Těm co se zdá tento projev uplně v pořádku a dali by hned žezlo moci do ruky tomu "pánovy s knírkem": věřte že za nacistického německa byste nadšeně poskakovali a mávali pravicemi v davu před podobným "pánem s knírkem" s iniciálama A.H. ....ještě 10 let potom byste si myslely že jeto ten "pravý" muž ale 10 minut po jeho proslovu byste nevěděli co řekl ;)

205

Odpovědět

+Moor8Tak takhle jsem nad tím nepřemýšlel... Jako říkal jsem si, že svolávat vojáky za "boj za demokracii" mi přijde trošku divný, ale teď si uvědomuju, že ty, Marvine, i Pjotrik máte pravdu. Cítím se teď jak úplný idiot... :-/

222
Další