10 hodin 55 minut

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:350
Počet zobrazení:5 548

Pořad Děti reagují na... si na našem webu dá nucenou pauzu. Dnešní díl jsem nestihl kvůli jiným povinnostem připravit a ve čtvrtek bych měl odlétat na půlroční pracovní pobyt do Kanady a nevím, jak to tam bude prvních pár dnů s internetem, takže se tu děti neobjeví minimálně ještě příští sobotu.

Místo toho vám dnes exkluzivně představujeme 1. slovenský dokument, který vznikl pomocí tzv. crowdfundingu. S jeho autorem jsem už delší dobu v kontaktu a domluvili jsme se, že by byla škoda u nás tento skvělý počin nezveřejnit, i přesto že k němu nejsou české titulky ani třeba. Pokud patříte přeci jen do menšiny, které dělá slovenština potíže, najdete níže i verzi s českým překladem. A teď už pár slov od samotného autora...

Aj dnes existujú rytieri. Každý z nás totiž bojuje proti svoju veternému mlynu, napriek tomu, že niektorí vedia, že svoj boj nevyhrajú. Ján - hlavný hrdina filmu 10 hodín 55 minút - je jedným z tých, ktorý svoj boj proti obrovi nevzdávajú. Napriek tomu, že trpí smrteľným ochorením - Wilsonovou chorobou - rozhodol sa zvíťaziť nad ňou láskou. Aj keby mal za ňou cestovať 10 hodín a 55 minút... Krátky dokument mladého slovenského režiséra Roberta Pucherta neupozorňuje len na vážne Wilsonove ochorenie, ale najmä na fakt, že láska sa môže rodiť všade a kedykoľvek, dokonca môže liečiť. Film "10 hodín 55 minút" bol realizovaný vďaka podpore verejnosti, ktorá ho mohla finančne podporiť prostredníctvom unikátneho študentského internetového projektu www.podporto.sk. Ide o prvý film na území Slovenska, ktorý vznikol vďaka tzv. crowdfundingu.

(Mgr. art.) Robert Rocky Puchert Verze s českými titulky:

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mameluk: Já prostě nemůžu souhlasit :D česky se "slovenčina" prostě slovenština řekne. Němčině taky neřekneš Deutsch, angličtině English. Prostě, pokud mluvím česky, je to slovenština, ať si slováci říkají co chtějí (a že to říkají krásně, slovenština je úúžasnáá!).

191

Odpovědět

Cerny strazce vesmiru: máš pravdu ale je to SLOVENČINA a nie SLOVENŠTINA!!! :D :D musel som ti to vypichnúť lebo mi to znie ako keby si nás urážal :P ako keby som ja povedal na miesto čeština čečina :D

1818

Odpovědět

Konecne slovenske video :) ale preco na neda hodnotit?

185

Odpovědět

úžasné video.....je to plné lásky...a ta láska jim dává sílu překonat všechno, jsou to velcí bojovníci, oba!!!Držím pěstičky, ať jsou co nejdéle spolu ;)

192

Odpovědět

Pěkné video, vcelku zajímavé a krásně prosté. Jako už někdo přede mnou bych chtěl vyzdvihnout kameru, práce s obrazem se mi líbila, i když to nemohu posoudit z žádného odborného hlediska.

181

Odpovědět

rocky, fakt sa mi to video paci... ani neviem, co napisat, velmi vela emocii.... snad viac sukromne, ked to vsetko odzneje...

182

Odpovědět

jamiez: Jasně, né vždy se všechno povede...ale snažila jsem se zaměřit hlavně na ty lidi, co tady řešili uplně něco jiného a jiné lidi, než video a jen video, kterého se to týkalo. Z těch reklam a všeho, jak už tu bylo zmíněno...na tom fakt zbohatnout nelze mezi náma ;) Hosting a vše okolo taky něco stojí. Každopádně s těma vyskakujícíma reklamama a vůbec je to složitější, než si většina lidí myslí. Taky mě to prudí, ale zase to přejde ;)

181

Odpovědět

Tak ono že češi (hlavně český děti) přestávají rozumět slovenštině je v tom ,že na slovensku máte spoustu českých filmů co si vůbec nepředabujete do slovenštiny. Hlavně pohádky z dob československa (a že těch pohádek je spoustu) a proto slovenský děti v pohodě rozumí češtině za to mi tady už slovenštině moc nerozumíme a to je škoda =/

183

Odpovědět

Slovák: Tak tohle bylo hodně dobrý :D

183

Odpovědět

No mne to pripadá tak, že "pořad: Děti reagují na…" tu pokračuje - v komentároch! :))

182

Odpovědět

wap: sorry ale sa mi nechcelo čosi dlhšie písať a uznávam že tou vetou som vás všetkých "hodil do jedného vreca" a to som nechcel myslel som len konkrétne tých čo tam dávali nízke hodnotenie lebo to neboli zrovna transformeei alebo neviem čo by tu chceli ešte...
SniperCZ: :D :D to sa mi páči to PS na wapa :D ale má pravdu no nemusel mi hneď do kktoov nadávať
a čo sa videa týka, zhrnul som to tak že sa mi to páčilo takže za 10 na slovenské pomery veľmi dobré(podľa mňa je kamera veľmi dobrá) ale kedže sa v tom moc nevyznám tak to tu nebudem rozoberať viacej...

181

Odpovědět

Myslím, že tu až moc řešíte všechny kraviny okolo, jen ne film. Kvality a zpracování snímku se tu týká možná 5 komentářů, což mi přijde docela smutný.

183

Odpovědět

123, tak aby uplne nerozumel, to zas nie. ale poznam 30 rocnych a viac cechov, ktorym obcas musim nejake to slovicko prelozit co cj, aby mi rozumeli.
ono sa to nezda, ale casto sa moze cela myslienka zaseknut na jedinom slove vo vete.

181

Odpovědět

Když kritizujete překlady janicy, je to jednoduché: Naučte se anglicky, pitomci, a nebudete její, podle vás hrozné, překlady potřebovat.

123: spousta lidí slovenčině rozumí, ale málokdo opravdu umí slovensky, to je rozdíl

jamiez: Hosting a doména něco stojí, překladatelé těžko mají podíl z reklam. (ale ta velká co vyskakuje přes video je protivná)

181

Odpovědět

123: Ja som sa zas stretol s viacerymi cechmi, ktori vobec nerozumeli slovencine.

181

Další