10 typů lidí na Facebooku

Thumbnail play icon
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:753
Počet zobrazení:8 300
Facebook dnes už používá válná většina lidí, a proto se i na něm můžeme setkat s takovými případy, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Jakých je tedy 10 nejotravnějších typů lidí? Za tip na video děkujeme Tomášovi Machalovi.

Přepis titulků

Ahoj, dneska chci mluvit o Facebooku. Facebook. Jaké to originální téma! Facebook vznikl v roce 2004 a já se krátce nato zaregistroval. Řekl jsem si: "Ty jo, tohle je lepší než MySpace." Vzpomínáte ještě na MySpace? Tehdy to byly dobré stránky, protože tam lidi chodili jen občas, a tak to také bylo zamýšleno. Ale dnes o osm let později se skoro miliardou lidí si můžeme všimnout, že někteří ho používají jen pro určité činnosti.

A někteří lidé jsou otravní. Jo, mluvím o vás, Farmville zkur*enci! Rozdělil jsem tyto lidi na 10 typů lidí na Facebooku. A zaručuju vám, že při sledování zjistíte, že aspoň jeden typ určitě sami znáte. Prvním je Úchylák také známý jako Číhač. Ve skutečném světě se mu říká stalker. Tento člověk nikdy nic nenapíše, nedá To se mi líbí a nekomentuje, ale ví o každé vaší činnosti.

Poznáte ho tak, že když ho potkáte a začnete mluvit o nedávné události, dotyčný řekne: "Jo, to jsi psal na Facebooku." Je to trapný. Druhým typem je Spammer. Také známý jako Znásilňovač zdi. Je to člověk, co každých 5 minut komentuje, co dělá, bez ohledu na to, že je to blbost.

"Právě jsem si dal ovesnou kaši." "Sprcha, práce, posilovna." "Právě jsem se vysral tak, až mě z toho bolí kaďák." Je to otravný. Nezajímá nás to, tak přestaň. Dalším je Zloděj statusu. Dali jste někdy něco na Facebook a pak zjistili, že konverzaci ovládl někdo jiný?

Buď ji převzal, nebo úplně změnil téma? Nebo lidé, co vám ukradnou něco vtipného a dají si to k sobě? A všichni ví, že na to nepřišli oni, protože nejsou tak chytří? Rád bych jim řekl: "Hej, na to je tlačítko sdílet." Číslo čtyři, Vyhledávač pozornosti. Je to člověk, který píše ty tajemné krátké statusy. Můžete se dočíst třeba: "To snad není možný!" Nebo: "Všechno to stojí za prd..."

A pak čeká, až se lidi chytí a zeptají se, co se děje. Ale nikdy se nedostane k jádru pudla. Jen to pořád natahuje a krmí tím svůj narcismus. Myslím, že by měl být upřímný. "Jen se dožaduju pozornosti. Dávejte To se mi líbí a kometujte, aby mi bylo líp." Pátým je Propagátor. Všichni někoho takového známe. Je to ta osoba, co vás zve na každou událost pod sluncem.

Většinou je to někdo z kapely, kdo chce, abyste přišli na jeho 500 koncertů. Možná založil skupinu a chce, abyste "Zachránil lední medvídky!" A pokud ti 20 pozvánek nestačilo, pošle pro jistotu ještě jednu. Šestka je Herní závislák. Všichni ho nesnášíme. Hraje třeba Farmville a zaplavuje vám zeď zbytečnýma věcma jako: "Právě jsem zasadil strom!" "Radši to pošlu všem, aby si se mnou mohl strom zasadit každý."

Pro mě je stejně důležitej jako člověk, co tam dává horoskopy. Je mi u prdele, že má svůj rok. Sedmým je Kazatel. Znáte ty lidi, co píšou inspirativní zprávy nebo něco o Bohu? Jednou za čas je to dobrý. Ale když přijdu na Facebook a připadám si jak v kostele... ak už je to moc. Osmička je Opilec.

Ten je můj oblíbený. Je to člověk, který píše, jen když jde s kamarády pít. Když se ztříská, zaplaví zeď opileckými statusy a fotkami. "Posral jsem si gatě, radši to napíšu na Facebook." Sranda je, že když budete ty statusy druhý den sledovat, uvidíte, jak jeden po druhém mizí. A vy víte, že tam sedí s kocovinou a maže a maže. Devítka je Negramot.

To je člověk, který má ve všech statusech tolik gramatických chyb, až se divíte, že prolezl základkou. Interpunkci používá špatně, nebo vůbec. Ale nejvíc mě na tom zaráží, že často ke psaní na Facebooku používá mobil. Vždyť tam má kontrolu pravopisu. Tak proč pořád chybuje? Desítka je Fňukna/Hérečka.

Jo, známe je všichni. Všechny jejich statusy jsou o tom, jak to mají těžké a život stojí za hovno. Najdou negativum naprosto ve všem. Měli by se naučit, že Facebook není jejich psycholog. Rozhodl jsem se, že začnu měřit čas strávený čtením těchto statusů a na konci týdne jim ho naúčtuju. Tohle je 10 typů lidí na Facebooku.

Doufám, že vy mezi ně nepatříte, ale garantuju vám, že někoho takového znáte. To je dnes vše a uvidíme se příště. Mír! Překlad: Mithril www.videacesky.cz To je pro dnešek vše. Uvidíme se příště. To je tak vzrušující!

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já nevedu žádné sociální sítě ani komunikační aplikace atd. protože mě to baví, tak tři dny a pak to všechno ruším a mažu.
Facebook jsem měla, kvůli přátelům a zvědavosti, ale ty věčné unudlené, ufňukané statusy mi, tak pily krev, že jsem půlku přátel vymazala a pak začaly chodit vyčítací zprávy, proč je nemám ve friend listu. S těmi lidmi jsem strávila ve škole několik let a na FB jsem se nestačila divit, jak se prezentovali, jak se dělali lepšími a zajímavějšími a v reálu to byli uplně jiní lidi. FB podle mého názoru ochlazuje vztahy, lidi už nemají potřebu si volat a stýkat se, protože sezením u FB vlastně vědí o sobě vše, podle fotek, statusů a zpráv, takže osobní setkání pro ně už není priorita. Je mi 23, ale tohle jde mimo mě, když chci člověka slyšet zavolám mu, když ho chci vidět zajdu za ním, ale chápu, že když je někdo dlouho mimo ČR, tak je to asi taková pomůcka jak s člověkem udržet kontakt.

173

Odpovědět

Kdo dá jednu hvězdu? Je to ten kdo se ve videu vidí?

82

Odpovědět

Co se horoskopů týče, tak je zajímavé je postovat retrospektivně, třeba na den maturity (pokud ji uděláte) najít horoskop: Dnešek bude náročný, ale když zatnete zuby, tak dobře dopadne.

12

Odpovědět

7/10 Gotta catch them all !

21

Odpovědět

Dopr... z tech vybelenejch zubu me boli oci.

731

Odpovědět

V čase 2:55 by asi mělo být "Tak..."

20

Odpovědět

Video, které mi pouze vzalo 5 min života. Ničím nepobavilo ani ,,nepoučilo". Samotný autor mi je nesympatický.

386

Odpovědět

To je ten 11. - nejotravnější - mluví.

133

Odpovědět

Patřím mezi ty, co s oblibou mění téma u cizích příspěvků. Jakmile vidím, že zas někdo postuje něco rádoby filosofického, hned to zkusím převést na něco úplně jiného nebo z toho vytvořit banalitu :)
Jinak si myslím, že ten týpek udělal video proto, aby měl co dát na facebook.

282

Odpovědět

Na fb mám asi 13 přátel a tyhle typy znám pouze z dřívějška, kdy jsem tam měla 200... Jde to i jinak

160

Odpovědět

Bolí mě z něj za krkem, jak furt zaklání hlavu.

83

Odpovědět

Jsem chronický sledovač obrázku na facebooku a to teď myslím těch "funny" obrázku co postují známé stránky. Jsem na tom těžce závislý a dost mě to štve. Zapnu face, všem napíšu zdar/ahoj a du sjíždět (doslova) obrázky.

165

Odpovědět

Skoro všechny znám, jen mě mrzí, že ne toho opilce, to bych opravdu chtěl vidět :D ... no nic jdu na pivko

373

Odpovědět

Já znám typ "Já jsem matka", kde dává všechno, co se týká jejího dítěte, ať jsou to fotky, videa či jen statusy s tím, že jdou na procházku a že kvůli němu nespala celý den. Jeden z nejhorších typů.

881

Odpovědět

Ještě mě napadl jeden tip facebookových lidí - tzv. hateři. Lidi, kteří facebook nemají nebo si ho "z donucení" založili a straašně na něj nadávají a mají pak pocit, že jsou lepší než ostatní :)

2419

Odpovědět

Facebook nemám a jsem s tím šťastný. A opravdu mi vadí, jak se všude vnucuje. Proč na každé hře na telefonu mi po otevření svítí přes půl obrazovky FACEBOOK - PLAY WITH FRIENDS, LIKE apod. Nechci to tam, proto jsem hater? Vadí mi to, že je to všude, a proč? Když bych se chtěl připojit, tak si to najdu a spáruju to s účtem. Když ne, stejně mne to nedonutí, jen na to musím furt koukat. Zkuste si otevřít Where Is My Water 2, je to tam úplně všude. Nemám rád, když je mi něco očividně vnucováno, a hlavně když je to vázáno na nějaké herní benefity. Facebook není žádná herní platforma. Klidně ať to tam je někde v nastavení, a ne skoro největší nápis na hlavní obrazovce a pak všude v průběhu hry.

213

Odpovědět

+noirut64Taky mi na facebooku hodně věcí vadí, zrovna ta "vtěrkovitost". Ale můj tip byl o lidech, co si myslí, že jsou nějakým způsobem morálně lepší, když facebook nemají a mají pocit, že se s tím musí všude chlubit...

184

Odpovědět

+noirut64Jo, lidi, co si myslí, že jsou lepší, PROTOŽE nemají Facebook, jsou na ho*no. Já to mám naopak - nemám Facebook, PROTOŽE si myslím, že jsem lepší. :-D

91

Odpovědět

facebook jsem si ze zvědavosti (a možná i trochu z donucení karádů, protože nedokázali pochopit že ho ještě nemám) nainstaloval. Po přidání několika přátel jsem se mrknul na jejich profily - jeden z nich tam postoval videa jak chodí na procházky se psem, někdo tam zas fotil jídla který žral v nějakých restaouracích a podobné hovadiny.

Od té doby jsem se tam už nikdy neobjevil, protože vlastně ani nějak nechápu k čemu je to dobré...

2320

Odpovědět

Co třeba tohle:

Po maturitě se naše třída rozutekla studovat po celé republice a facebook je nejjednodušší způsob, jak zůstat s těmi, které jsem měl rád, v kontaktu.

2314

Odpovědět

+twingate2Zajímavé že to samé mi nabízí Google talk, který kdykoliv zapnu na mobilu a hotovo...

45

Odpovědět

+twingate2co napriklad toto: po maturite sa cela trieda rozutekala. po par rokoch som nahodou stretol spoluziaka a upozornil ma, ze cca o mesiac bude stretavka. povedal som mu nech ma informuje az bude presny termin a miesto a uistil sa, ze za tych 5 rokov ma stale moje telefonne cislo a aby sa mi ozval tam, ze na FB nie som.

v den stretavky, asi pol hodinu po zaciatku mi zavolal (samozrjeme, uz som mal v dany cas iny program). jeho vyhovorka bola: ved som to pisal na FB.

takze FUCK YOU FB A FB ADDICTS! koli vam som zmeskal stretavku po 5 rokoch.

1111

Odpovědět

+twingate2Ne, sraz jsi zmeškal proto, že facebook nemáš.

137

Odpovědět

+twingate2Taky by se dalo říct, že sraz zmeškal kvůli tomu, že se náhodou zrovna neprocházel kolem místa, kde se sraz konal...
Jo, můžeme řešit, že kdyby to probíhalo takhle nebo takhle, tak by ho nezmeškal, ale je odvážný tvrdit, že ho zmeškal právě a jedině proto, že to tak neproběhlo.

30

Odpovědět

+twingate2zraz som zmeskal preto, lebo clovek ktory ma mal informovat bol upozoneny ze nemam FB, mal na mna ine sposoby kontaktov ale neunuval sa pouzit akykolvek iny komunikacny kanal nez FB.

to je problem facebooku - ludia ktori ho pouzivaju denne si nedokazu uvedomit tak jednoduchy koncept, ako je existencia niekoho, kto sa rozhodol fb nepouzivat.

52

Odpovědět

+twingate2FB mám protože ho mají všichni ostatní a nedokážou komunikovat jiným způsobem.. třeba použít skype, zavolat, sms atd.. Já osobně bych byl šťastný kdyby FB zkrachoval a už by nebyl..
a i Twitter je lepší než fb..

10

Odpovědět

třeba na chatování ? stačí si určité věci zablokovat a je hned celkem dost užitečný :) .. stačí ho umět používat !

164

Odpovědět

+JablkoCZna chatovanie si mal pred facebookom desiatky moznosti, ktore boli vo velkom vyuzivane. nevidim dovod, aby som zakazdym ked sa objavi nejaka nova kravina menil sposob komunikacie. zial, som asi jeden zmala kto to tak vidi, pretoze ostatni menia sposob komunikacie celkom pravidelne.

70

Odpovědět

Za to ale neviň facebook, ten nemůže za to že ti nelíbí chování tvých přátel :)

140

Odpovědět

+Toldasamozrejme, podobne spravanie sa da najst vsade. na facebooku je ale najrozsirenejsie a pomer normalny uzivatel vs extrem z tohto videa je na fb najvyssi.

mame 2 mozne vysvetlenia:
1 - ludia s obdobnym, casto az nechutnym spravanim su viac pritahovani na fb nez ostatni.
2 - fb ma tendenciu vyvolavat u svojich pouzivatelov podobne spravanie.

12
Další