Miss UtahEquals Three

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:437
Počet zobrazení:4 989

V dnešní epizodě nás čekají dva zástupci ptačí říše - neškodný kohout a roztomilý stepující vrah. Na závěr se americká miss zamyslí nad nerovnoprávností žen.

Přepis titulků

"...velký černý kohout australorpský. Jeden z 500 ptáků, kteří tady dnes budou soutěžit." Jak je, lidi? Video, které jste právě viděli, je staré. Pochází z roku 2008 a teprve nedávno začalo být populární. Tenhle chlapík dělá reportáž z nějaké výstavy dobytka a drůbeže. "Jeden z 500 ptáků, kteří tady dnes budou soutěžit." Ježiši, kámo, uklidni se. Zdrháš jako... můj táta. Chová se jako by mu dali mládě pterodaktyla.

Když podrobně anályzujete to video, zjistíte, že ho ten kohout neškrábl ani neklovl, prostě jen začal mávat křídly a ten chlap zešílel. Já to ale chápu, kohouti jsou zlí. Mají totiž nebezpečný péra. Co? Já se tak chovám pokaždý, co mi někdo dá mimino. Když jsme u ptáků, tenhle je roztomilej. Nevzbudili jste se dneska a neřekli: "Chci vidět něco roztomilýho." Přirozeně jste si vzpomněli na mě.

Mně teda v souvislosti s roztomilostí bohatě stačí ptáček stepující v papírovým pytlíku. Tak rozkošný. Dejte mu někdo klóbrc. Občas mám taky takovou náladu a začnu zničehonic stepovat... Pět, šest, sedm, osm! Nevím, jestli vám to došlo, ale on ve skutečnosti nestepuje. Loví červy. Ptáci takhle tančí, aby vytvořili vibrace, které vylákají na povrch červy. A je mi naprosto jasný, jak to funguje, protože ten pták mě má naprosto v hrsti.

Jo, ten roztomilej taneček slouží k vraždě červů. Podporujete vraždu. Doufám, že z toho máte dobrej pocit. Přes víkend se konala Miss Amerika. Normálně jsem přilepenej k televizi a říkám si: "Co se bude dít dál?" Tenhle rok jsem ale musel dělat důležitější věci... Třeba prát. Chtěli jste po mně, abych o tom klipu hovořil, takže to udělám, protože jsem vaše poslušná čubka. V tom klipu požádají Miss Utah, aby hovořila o genderové nerovnoprávnosti.

Poslouchejte její odpověď. "Nedávné výzkumy ukazují, že ve 40 % domácnostech s dětmi jsou ženy primárním zdrojem financí, přesto však vydělávají méně než muži. Co to říká o společnosti? Myslím, že to souvisí se vzděláním a s naší pokračující snahou... abychom... zjistili, jak vytvořit pracovní místa, a to je ten největší problém.

Myslím si, že hlavně muži jsou při tom vnímáni jako vedoucí osoby, takže musíme vymyslet, jak vytvořit lepší vzdělání, abychom ten problém vyřešili. Děkuji. Děkuji, Utah." Jde o tohle. Odpověď to byla vážně zlá a je snadné tady sedět a říkat: "Je tak blbá!" Jenže ona není, byla jen hrozně nervózní. Možná si vzpomenete, že se před pár lety něco podobného stalo Miss Jižní Karolíně.

"Osobně si myslím, že toho Američané nejsou schnopni, protože někteří lidé nevlastní mapy a domnívám se, že vzdělání zemí, jako je třeba Jižní Afrika nebo Irák a jiných zemí..." Vzpomínáte? Měli byste s nimi soucítit, protože dostávají v živém přenosu otázku bez jakékoliv přípravy. Většině lidí by přeskočilo a zdrhli by. A co mají ty otázky na missky vůbec znamenat? Snad nechtějí někomu nalhat, že tam jde o víc než jen o krásu.

Nechtějte mi nakecat, že tam jde o inteligenci a osobnost. Kdyby šlo o inteligenci a osobnost, tak je tam na pódiu víc tlustejch holek. Nejsem proti soutěžím krásy, ale nechte je, jaký mají bejt. Myslíte si, že lidi zajímá názor Miss Utah na genderovou nerovnoprávnost? Ne, chtějí ji vidět v bikinách. Kdyby Miss Utah zajímala genderová nerovnoprávnost, vůbec by v soutěži krásy nebyla. Pokud byste se někdy dostali do soutěže krásy a zeptali se vás tam na obtížnou otázku, vaše univerzální odpověď by měla rozhodně být o světovém míru.

Jaké tři věci by se měly udělat pro zdravotnickou reformu? Myslím... si... že potřebujeme více světového míru. Svět pak bude mírumilovnější. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Pět, šest, sedm, osm! Je vážně vedro... Vidíte, co musím pro vaše nepobavení udělat. Vidíte, co musím udělat, abyste mi říkali "buzno".

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Rovnoprávnost pohlaví? To je to, když EU nařizuje, kolik % žen má být v manažerských funkcích, aniž by se tam vypracovaly, jako ostatní? Nebo to, že žena má maximální hmotnostní limit 15 kg? Aha... už vím, to, že všichni by se měli chovat k ženám stejně, jako k mužům, ale chlapi musí být gentlemani a platit účty za ženy, otvírat jim dveře, nekoukat jim na kozy, když mají výstřih až ke kolenům, psát básničky, být romantičtí a starat se o ženu jako o princeznu, zatímco ženská vás může plácnout po zadku, aniž by byla obviněna ze sexuálního obtěžování, ale já když ji plácnu, tak jsem hned perverzní úchyl...

213

Odpovědět

No a kdyby sis mohl vybrat mezi za
a) svobodný život s plnými právy a šancemi na vzdělání a plat
b) aby ti chlapi po celý život otevírali dveře
Tak co by to bylo? A řekni jak dlouho ses musel rozhodovat.
Prostě chlapský argument, že ženy si nezaslouží být rovnoprávné kvůli držením dveří a placení v restauraci mě už slušně vytáčí. To je jako říkat někomu, že nepotřebuješ svobodu, stačí že ti dáváme lízátka. Prostě to jsou prkotiny, který nepotřebujeme. Ale svobodu potřebujeme. Navíc nikdo tě k žádnýmu romantickýmu chování nenutí. Takže vážně nechápu důvod toho, že si průměrný chlap myslí, že když za život otevře 5 holkám dveře, tak ostatní 4 miliardy žen nemají nárok na stejný práva jako muži. A je mi jasný, kolik dostanu vzhledem k rozložení zdejší komunity disliků, ale popravdě je mi to úplně jedno.

215

Odpovědět

Je to frajer, pokaždé se směju nahlas.

184

Odpovědět

První video mi připomnělo tohle :D
http://youtu.be/t-S9VVH-toc?t=3m24s

181

Odpovědět

miss Utah by klidne mohla porad dokola opakovat treba ,,lžíce" a stejne bych ji nechal vyhrat

183

Odpovědět

mozna je to pozdni hodinou, ale me ta otazka nedavala moc smysl, jak muzou byt zeny hlavnim zdrojem financi, kdyz vydelavaji mene(dle nich)? to by muselo 40% chlapu ten plat propit nebo co a to se mi moc nezda

190

Odpovědět

Já to pochopil tak, že 40 % (nebo kolik to bylo) žen je (někde?) v rodinách hlavním zdrojem financí a přesto mají ženy v průměru nižší platy...

Jakože přestože "muži živitelé" nejsou zdaleka tak rozšíření jako kdysi a ženy se pohybují úspěšně na trhu práce, tak se zdá, že se jim nespravedlivě dávají horší pozice a nižší platy než mužům.

200

Odpovědět

Já to pochopila tak, že výdělek ženy jde na domácnost (jídlo, ošacení, energie atd) a chlap si svůj výdělek více užívá na své koníčky (golf, milenka, doutníky :o))

1815

Odpovědět

Tá otázka mi príde dosť samoúčelná, len aby spomenuli problém rovnoprávnosti žien (ostatné otázky na tom budú asi rovnako). V prípade rozvodu býva oveľa častejším úkazom domácnosť bez otca, a teda v takejto domácnosti sa žena-matka stáva hlavným živiteľom domácnosti. Navyše z otázky nevieme čo všetko považujú za domácnosť, napr. či aj jednočlennú domácnosť - žien je o niečo viac než mužov (aj keď neviem či je viac jednočlenných ženských domácností než mužských). A čo je hlavné, nezistíme o koľko v priemere muži viac zarábajú.

Takže na otázku by som odpovedal, že keď u 40% domácností je žena primárnym zdrojom financií, tak v 60% domácností je primárnym zdrojom muž, takže ja v tom nevidím problém, madam. ;)

190

Odpovědět

dekuju za odpovedi, snad jsem o neco moudrejsi.. klonim se k teorii, ze tam proste soupli neco o rovnopravnosti, aby to bylo popularnejsi

181

Odpovědět

Ta misska pak byla u Jimmyho Kimmela a sama ze sebe si dělala p***l jak to zvorala(a řekla že to bylo prostě kvůli nervozitě) a ten rozhovor je vcelku vtipný a podle mě by stál za překlad (když už tak aspoň kvůli tomu že je neskutečně krásná, ale opravdu opravdu krásná :D)
http://www.youtube.com/watch?v=WYr93W8xpEE
a pak i svojí odpověď zazpívala http://www.youtube.com/watch?v=ZgC0g7BMDO4

192

Odpovědět

U té missky jsem si nejdřív myslel, že to čte z nějakého čtecího zařízení, které se pak zaseklo...

190

Odpovědět

tak nějak podobně sem před měsícem odpovídal u matury :-D

204

Odpovědět

Hlavně, že tomu děcku dal pusu, to bylo vážně milé -_- :D

181

Odpovědět

To video s tím kohoutem je prý vtípek toho moderátora. Je v podobné show jako je naše "Dobré ráno" akorát že v Austrálii. Prý je to veselá kopa a dělá podobný blbiny běžně :D
Stepující Andulka s cylindrem je roztomilá a ta Miss....podle mě byla asi dost nervózní

180

Odpovědět

Ani toho moderátora netřeba znát a je do očí bijící, že je to joke... nevím co tu kdo řeší. Už jen to, jak ho opatrně položil, jak porcelánovou panenku (jinak by ho prostě pustil, kdyby z toho měl takový šok), a ne ještě tak po tom "běhu" si myslet, že to bylo opravdově.
Co ti lidi tady čichají, že mají takové díry v hlavách netuším, ale nápad by byl. :)

191

Odpovědět

"Genderovou nerovnoprávností"? Pardón, ale zachovejme trochu té češtiny.

1818

Odpovědět

ale to je opravdový český termín ...... jen je to přejato z angličtiny

193

Odpovědět

jenže tomu se tak v češtině říká. A jestli chceš mít češtinu "skutečně českou", tak jsi v pěkně hluboký, hnědý a smrdící p****i, jelikož čeština přebrala strašný množství slov z jiných jazyků. Jasně, někdy to zní fakt debilně když někdo říká třeba badžet, ale gender je používané slovo, jakkoliv mě sere předmět jejich studií. Většina studentů jsou buďto feministky anebo lesby, o který bych nezavadil ani kontaktní tyčí a o půlnoci bych si je spletl s tlustým chlapem s pohárem v benchpressu.

1910

Odpovědět

Jj, hned se to předělá. Třeba na "Pohlavíiová nerovnoprávnost".

183

Odpovědět

Kdekoli v televizi, či novinách se vždy mluví o nerovnoprávnosti pohlaví. "Gendr" v žádném slovníku jako počeštěné nebo dokonce české slovo rozhodně nenajdeš.

1814

Odpovědět

+Obi"gendr" pochopitelně nenajdeš, gender jo, viz http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=gender_1

tím
ovšem neříkám, že pohlavní studia nejsou hovadina, ať se tomu říká jakkoli:)

191

Odpovědět

+ObiCo si pamatuju z gymplu ze zsv, tak mezi genderem a pohlavím je nějakej rozdíl. Nevim už jakej, ale prej že tam je :D

192

Odpovědět

Rozmýsľam nad tou otázkou čo dala tá blonďavá černoška ( :D ) a naozaj neviem čo by som odpovedal :D

180

Odpovědět

heh, nevím proč, ale to běhání + křičení mi připomnělo hru Serious Sam :)

180

Odpovědět

neviem ci je to tym teplom ale ta otazka mi nejak nesedi

180

Odpovědět

To video s tím kohoutem fakt nemá chybu :D Takovej řev.

180

Další