5 jednoduchých tipů, jak zlepšit wifi signálVox

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 61
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:224
Počet zobrazení:30 441

Trápil vás někdy žalostně špatný wifi signál? Kanál Vox má pro nás dnes 5 tipů, jak těmto problémům předcházet.

Přepis titulků

Wifi vlny jsou v podstatě totéž, co rádiové vlny, tedy elektromagnetické vlny, které zachycuje váš mobil nebo rádio. Wifi vlny jsou ale celkem krátké, jsou zhruba 12 centimentrů dlouhé. Naproti tomu rádiové vlny jsou dlouhé stovky metrů. Signál je tím slabší, čím jste dál od routeru. A většinou se nedostane dál než 30 metrů od routeru. Stěny a kovové povrchy wifi signál pohlcují.

Takže to, kam router umístíte, má značný dopad na sílu signálu po domě. 1) ROUTER DEJTE DO PROSTORU Router rozhodně dejte poblíž středu domu, signál je totiž vysílán všemi směry, takže je potřeba mít ho v prostoru. Když ho dáte do skříně, část signálu pohltí a zastaví stěny skříně. Stačí mít router na dohled. Místo, ze kterého vidíte nějvětší část domu a nejvíce pokojů, je ideálním místem pro router. 2) NEMĚJTE ROUTER NA ZEMI Také je dobré nemít router na zemi, protože signál se přes některé podlahové materiály, třeba přes kov nebo beton, nedostane.

Většina routerů je navíc konstruována tak, že vlny vysílají mírně dolů. takže si bezdůvodně posíláte signál do sklepa. 3) MĚJTE ROUTER DÁL OD ELEKTRONIKY Elektronika může signál routeru rušit. Televize, počítače nebo mikrovlnky, v podstatě vše s motorem, to vše je dobré mít dál od routeru.

4) NASTAVTE ANTÉNKY RŮZNÝMI SMĚRY Většina routerů má dvě anténky, Ideální je nastavit jednu vertikálně a druhou horizontálně. Přístroje totiž fungují nejlépe, když mají anténu paralelně s anténou routeru. Většina antén v laptopech je horizontálně, ale když používáte mobil nebo tablet, záleží na tom, jak je držíte. Takže máte-li jednu anténu vertikálně a druhou horizontálně, máte největší šanci mít antény paralelně.

5) ZMĚŘTE SÍLU SIGNÁLU Zjistíte-li, že vaše síť nefunguje dobře, můžete zkusit změřit si sílu signálu, existuje na to spousta aplikací, které si můžete stáhnout. Můžete si udělat mapu signálu a zjistit tak, co dělat, abyste problém vyřešili. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ehm... dvě antény mají routery, které mají podporu 2,4GHz i 5GHz sítě - každá anténa je pro jednu. Otočení jedné tudíž pomůže jen v případě, že cílové zařízení umí taky obě. Pak si teoreticky může vybrat, ale neřekl bych, že upřednostní starší 2,4Ghz, pokud 5GHz nebude opravdu špatný signál.

124

Odpovědět

Ne, dvě antény mají routery co jsou klidně jen 2,4G. "Zvýšení rychlosti se dosahuje použitím MIMO (multiple input multiple output) technologie, která využívá vícero vysílacích a přijímacích antén." (wiki)

120

Odpovědět

Ty sis dobře šlehnul chlape. :)

31

Odpovědět

tak to jsi opravdu MIMO... :-)

00

Odpovědět

+jeffry-jordanTeď jste ze sebe dobře udělali kréťany pánové mike a jeffry... on má pravdu!

11

Odpovědět

Tak to video byla ale docela bida. Cekal bych, ze zmini zmenu kanalu pokud sousedi frci na tom samem, ci moznost nejake repeatru. Ze lidi nemaji zavirat routry do kleci pana faradaye je snad jasne i uplnemu laiku a nic jineho tam v podstate receno nebylo.

154

Odpovědět

S podobným vylepšením signálu jsem si hrál a sílu signálu to zlepší. Ale kvalita a rychlost jde do háje. On totiž ten router nemá rád, když se mu vrací zpátky do antény to co odeslal odrazem od tohoto zlepšováku...

00

Odpovědět

Mě by zajímala jiná věc.
Router jsme měli přes chodbu ve vedlejším bytě. Mezi mnou a routerem byly 2 (až 3) stěny se dvěma dveřma a přímá vzdálenost já - router, činila asi 6 metrů, víc ne. Vždycky, když někdo prošel na chodbě, tak mi vyskočil ping. To samé se dělo, když někdo otevřel dveře. (pro představu: http://i.imgur.com/NMGSx0v.png )
Kámoši mi tvrdili, že to není možné, že bychom museli mít dveře z železobetonu.
Měli jste někdy někdo něco podobného? Že by vám nějaký člověk nebo dveře rušily signál?


Btw použil bych svůj login, ale po přihlášení jsem stejně pořád odhlášenej - divný.

12

Odpovědět

Ano, je to mozne. Zelezobetonove dvere by te odstinily uplne, drevene jak pises staci na zhorseni signalu. Pamatuju si i situaci kdy otevrene dvere = internet jede, zavrene dvere = internet nejede. Kamosi asi nemaj moc predstavu o cem mluvi, co?

50

Odpovědět

Je to možné. Mě se někdy taky stává, že procházející člověk ruší signál. Je ale zajímavé, že jen u někoho.

10

Odpovědět

+MedoutMedoute to není pravda, každá tkáň stíní signál. Samozřejmě je to závislé na tělesné stavbě člověka (tlustej, hubenej, svalnatej..), ale signál stíníme všichni. Někteří víc, někteří míň. Při měření jak moc která část těla a u jakyho typu člověka stíní se používá jako náhrada tkáně materiál zvanej agar kterej se odlivá do požadovanyho tvaru a tento vzniklej odlitek se pak nazývá fantom.

20

Odpovědět

Ping vyskočil směrem nahoru? Záleží hodně na tom jak zařízení (přijímač/vysílač) dokáže zpracovávat odražené signály. Bohužel většina signálů je odražená a ne všechny zařízení si s tím umí poradit.

Překážka nemusí být za každou cenu železo-beton, aby to umělo odstínit, nebo pohltit signál. Pokud bude signál prostupovat např dveřmi kolmo, tak projde většina signálů. Když bude signál procházel pod mnohem menším úhlem než 90°, tak bude výsledek úplně jiný. Takový signál se snadno odrazí, nebo pohltí a skrz projde jen zlomek signálů.

Ale věřím, že pokud není signál dostatečný a zařízení neumí zpracovat odražené signály (dochází k časovému posunu mezi informacemi), tak menší změny v prostředí způsobí to, že se informace musí odeslat/přijmout na víckrát dokud se to nepodaří a to způsobí nárůst odezvy (pingu).

PS: Teď jsem si otevřel odkaz s nákresem místností. Dveře u routeru se otvírají směrem do chodby? Pak by nastal ten jev s malým úhlem mezi šířením signálu a překážkou, takže se signál snadno odkloní/odrazí. Velkou roli taky musí hrát ta hrana dvou stěn mezi notebookem a routerem. Vsadím se, že když se s notebookem hne doprava přes tu jednu stěnu, případně směrem dolů o pár metrů, tak bude signál výrazně lepší.

00

Odpovědět

Mně naopak fungoval mobilní internet líp se zavřenýma dveřma - mám teorii, že ten signál šel skrz zeď a otevřením dveří se tam přidala další překážka (celkem tlustý skleněný dveře), přičemž volné okno tomu nijak nepomohlo, protože tím směrem nic nešlo.

10

Odpovědět

je to jiste, staci to ozkouset v miste, kde jiz signal neni tak silny a prekazka typu clovek :-), nebo sklenene dvere, vam signal muze tak zeslabit, ze se nepripojite

00

Odpovědět

Vsechno tohle je naprosto zakladni znalost. Doufal jsem, ze se dozvim nejake zajimave triky jak zesilit signal.

376

Odpovědět

Třeba je to určené i pro lidi, co nejsou IT odborníky. Signál bys mohl zesílit směrovou antenou. Zvýšení výkonu asi není možné, porušil bys nějaké vyhlášky.

143

Odpovědět

tak, ono už okrem týchto vecí moc toho neexistuje, potom len pomôže iný typ routra, príp. dokúpiť access point :) videl som ale zaujímavý "trik" alebo test pre Lkové domy.
http://i.imgur.com/fjVkLDD.png

01

Odpovědět

Přečti si, jak se video jmenuje "5 JEDNODUCHÝCH tipů, jak zlepšit wifi signál" - já to nevěděl, díky tomu jsem dneska trochu potunil a konečně mi wi-fi nevypadává v ložnici.

110

Odpovědět

nestačilo by dát ten router vzhůru nohama, když je na zemi? Nebo potočit ty anténky?

46

Odpovědět

Neviem konkrétne na čo by to bolo dobré, ale ak narážaš na to čo tam povedal, že časť signálu vysielajú smerom dole... ale len časť asi tak cca 15%, 25% ide okolo antén a zbytok zo špičky antény takže nestačilo. Navyše neviem ako by ti tak držal, či by to vyzeralo dobre a ako by si poriešil kabeláž + niektoré routre sú bez antén a majú špecifický tvar.

Ale ak máš router na zemi, nevidím v tom až taký problém, keď je router dobre umiestnený

13

Odpovědět

+hpsmy jsme ho dali vysoko na stěnu a dosáhne do všech částí bytu, takže pohoda.

20

Odpovědět

+DinoCopvčechno nedokonalé hračky ,něco udělají ani by to napřed vyzkoušeli hlavně a především v externích podmínkách a udělali to se zaručeným dosahem i přes aspon 2 zdi.Udělají A ale nedodělají B.

00