9 zajímavostí o Simpsonových

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:537
Počet zobrazení:7 451

Simpsonovi jsou zajisté kultovním seriálem, který se dočkal nebývalého úspěchu. Pojďme se tedy podívat na několik zajímavostí ze Springfieldu. Poznámka: Zajímavostí je, že i v českém dabingu se Homerův hlas změnil. Jeho dabér, Vlastimil Bedrna, po 12. řadě prodělal mozkovou mrtvici a nebyl schopen v práci pokračovat. Proto dabuje Homera od 13. řady Vlastimil Zavřel.

Přepis titulků

Na Cinefix máme týden 90. let, takže se podíváme na Simpsonovi. Ačkoliv technicky vznikli už v 80. letech. Máme tu 9 věcí, které jste nevěděli o Homerovi, Bartovi a zbytku Sprinfieldu. Nejspíš... Podoba Simpsonových se za ty roky dost změnila. Hlavně oproti prvním scénkám v show Tracey Ulmannové. Tvůrci učinili po skončení druhé řady seriálu důležité animátorské rozhodnutí. Rozhodli se, že jen Bart, Lisa a Maggie mohou mít žluté špičaté vlasy.

Chtěli, aby se od ostatních postav odlišovali. Ve starém intru je na zastávce muž, co má Bartův sestřih. Vzniklo totiž ještě před tím, než toto rozhodnutí udělali. Během let se nezměnil pouze vzhled seriálu, ale také hlas některých postav. Nejvýrazněji asi Homerův. Hlavním důvodem změny Homerova hlasu z tohoto: "Santa je zpátky!"

K tomuto: Nevím, jak ti to mám říct, ale tvé dítě nemá nohy! - Cože? - Moment, tady jsou. Danu Castellanetovi se Homerův křik dařil lépe ve vyšším rejstříku. Čím byl Homer hloupější, tím více křiku bylo třeba. Takhle vznikl hlas, který všichni milujeme a snažíme se neúspěšně napodobit. Rychle, musíme toho kluka zabít! Hlas dědy Simpsona se také lehce změnil, ale hlavně se změnil název domova důchodců.

V prvním díle se nazýval Springfieldský domov důchodců, ve druhé řadě to byl Springfieldský důchodcovský zámek. Ale jelikož zůstal stejně otřesný, tak se opravdu změnil jen jeho název. Druhé patro, třetí kamrlík nalevo. V prvních dílech jste mohli zaslechnout zvuk dudlíku Maggie, který překrýval hlas ostatních postav. Jo, zmeškáme večer sekané.

Autoři od něj později upustili, protože podle nich moc rozptyloval. Ale i později můžete typický zvuk jejího dudlíku zaslechnout. Samozřejmě mluvím o... Každý fanoušek zná Ottu, ale jen pravý fanoušek ví, že když zrovna nevozí děti do školy, tak se rád ztříská. Jmenuji se Otto a rád se ztřískám. Ale asi jste nevěděli, že jeho celé jméno mělo původně být Otto Mechanik.

Do vysílání se to ale nikdy nedostalo. Nakonec ho pojmenovali Oťák, protože to Oťák je. Šílený Homer je jedna z nejklasičtějších epizod. Homera za nošení růžového trička pošlou do blázince, kde se setká s Michaelem Jacksonem. Ahoj, jsem Michael Jackson. Ale hodně lidí neví, že se Michael Jackson natáčení účastnil za podmínky, že nikdo neprozradí, že se sám daboval.

Proto je v titulcích uveden John Jay Smith. Jackson ironicky také požadoval, aby pěvecká čísla nazpíval imitátor. Poté některá vystoupení potají přezpíval. Do dnes si producenti nejsou jistí, které písně použité v této epizodě nazpíval imitátor a které sám Michael. Kromě Michaela Jacksona se během let v Simpsonových objevila spousta celebrit, tří členů Beatles.

Každý z nich v jiné epizodě. Ale producentům se do seriálu nikdy nepodařilo dostat Clinta Eastwooda. Odmítl je. Ale to jim nezabránilo použít kreativnější způsob, jak Clinta na obrazovku dostat. Musíš to udělat pro mě, Billy. Pro Garnagla. Další hvězdou, která odmítla, je Bruce Springsteen. Žádali ho několikrát, ale nikdy neuspěli.

Nejvíce je to poznat v epizodě Rádio Bart. Místo něj se tam objevil Sting. Upřímně, je to skvělý plán B. Stingu, vypadáš unaveně. Měl by sis odpočinout. Ne, můj fanoušek mě potřebuje. Pokud máte rádi Simpsonovi, tak možná máte rádi i Conana O'Briena. Dává to smysl, protože Conan se od 4. řady na seriálu podílel. Ačkoliv byl při najímání scenáristů až třetí volbou.

Následující rok dostal Conan nabídku převzít po Lettermanovi jeho talk show. Proto musel Conan se Simpsonovými skončit. Uklidni se. Jen já můžu tancovat. Ačkoliv měl dost pochopitelný důvod k opuštění seriálu, Conan tvrdí, že po něm Fox požadoval 130 tisíc dolarů za předčasné ukončení smlouvy. Ale Conanovi to nakonec víceméně vyšlo. Poslední dnešní informace je o Leváku Bobovi. Už od počátku, kdy se Bob vydal na dráhu zločinu a obvinil klauna Krustyho, ho daboval Kelsey Grammer.

Stál jsem v jeho stínu a on se bavil na můj účet. Ale producenti nejdříve chtěli, aby ho daboval James Earl Jones. Jones nakonec opravdu nadaboval pár postav, například Maggie v čarodějnickém speciálu. Vesmír je skutečně záhadné místo. Ale dnes už si nedokážeme představit, že by Boba daboval někdo jiný. To je z Věcí, které jste nevěděli vše.

Ale odebírejte nás, abyste nepropásli další zajímavosti o filmech. Někdy i o seriálech, podle kterých vznikl jeden film. Díky za pozornost. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ešte jedna zaujímavosť ohľadom leváka Boba ,ktorého dabuje Frasier (Kelsey Grammer) , tak v jednej epizóde je aj Levákov brat a toho dabuje David Hyde Pierce , tiež známy ako Neils - brat Frasiera ! :)

130

Odpovědět

no,nic zajímavýho :D

291

Odpovědět

Předchozí epizoda Robocop?!!

Sem s tím!

75

Odpovědět

Krusty the Clown, R.I.P

49

Odpovědět

mithrill je záruka kvality ať překládá cokoliv

153

Odpovědět

Simpsonovi jsou snad jedinej serial u kterýho mě vadí originální dabing no a z českého dabingu odstoupil Lábus. Snad ta agentura vyjedná lepší podmínky pro dabéry.

584

Odpovědět

Jo u Simpsonu taky nedokazu vystat ten anglickej dabing, kdy zni Marge jako vrtacka a Bart (a vetsina deti) jsou namluveny zenskejma... Jen skoda ze zemrel Vlastimil Bedrna (Homer do 13 serie) s nim to melo lepsi grady

518

Odpovědět

+Vyhul MiHulBedrna nezemřel ty šuldo, měl mrtvičku a od tý doby leží víceméně nemohoucí v nemocnici.

482

Odpovědět

+Vyhul MiHulTo jsem nevedel, myslel jsem ze zemrel... diky za info, i kdyz nic moc teda...

140

Odpovědět

Lábus fakt odstoupil? :O
strašně škoda :/

361

Odpovědět

Po zmene dabingu Homera som už nedokázal pozerať na český dabing. To proste nejde to je z 10 na 3.

1149

Odpovědět

Úplně od tématu videa,ale chystáte se překládat nové =3? :)

2032

Odpovědět

Nejsem si teda 100% jistý, ale mám dojem, že Ray už skončil a nové díly se teď neplánují, ne? Pokud se nepletu, tak je zde dokonce od Raye video, kde to oznamuje. Pokud by Tě to zajímalo, byl to jeden z posledních dílů zdě přeložených....

24

Odpovědět

+VymiczekRay skončil, ale pořádal konkurz na nového moderátora =3, s kterým jsou teď nové díly.

31

Odpovědět

Mě by spíš zajímaly zajímavosti ohledně českých Simpsonech. Většina těchle věcí mi bylo úplně jedno....

11010

Odpovědět

Já bych zrovna jednu měl, vysílání 25. řady na Prima COOL skončilo, protože Jirka Lábus (dabér Marge) přešel k agentuře, která má pro dabéry vyjednávat lepší pracovní podmínky a platy. S touhle agenturou, ale údajně nechtějí dabingová studia jednat. Takže změnili dabéra a pak jim nejspíš došlo jakou chybu udělali a 25. řadu u nás přestali vysílat.

300

Odpovědět


Odpovědět

+ass.ass.inTo je snad blbej vtip ... Lábus tam byl jeden z nejlepších

521

Odpovědět

+ass.ass.inU Grimma a Teorie velkého třesku změnili taky dabing, ale tyhle seriály běží v TV dál.

85

Odpovědět

+ass.ass.inKdyžtak se přidejte na naši facebookovou stránku pro podporu dabérů v ČR, jsme tam v kontaktu s dabéry a informace o dabingu i o dabingu Simpsonových máme z první ruky.
https://www.facebook.com/pages/Pro-podporu-v%C5%A1ech-dab%C3%A9r%C5%AF-v-%C4%8CR/326092254220469?ref=hl&ref_type=bookmark

93

Odpovědět

+ass.ass.inNo ja doufam ze 25. serii dodelali, a jen od 17 dilu posunuli pres prazdniny (udajne taky z duvodu brzkeho vysilani po premiere v kvetnu v USA). Kazdopadne ten pruser nejspis nastane u 26 rady, snad se to vyresi a Marge bude dabovat Labus...

92

Odpovědět

Nuda.

2738

Odpovědět

Zajímavé, díky za překlad :-) Nevím, kolik mají epizod, ale klidně bych dal palec pro zařazení do pravidelných videí.

685