8 neuvěřitelných předpovědí ze seriálu Simpsonovi, které se opravdu staly

Thumbnail play icon
53 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:78
Počet zobrazení:14 704
Americký seriál Simpsonovi přináší nejen zábavu pro děti i dospělé, ale v některých dílech také předpovědi budoucnosti. V tomto videu je odhaleno osm událostí, které se staly v seriálu a následně také ve skutečnosti.

Přepis titulků

Zvolení Donalda Trumpa prezidentem, objevení Higgsova bosonu, nebo dokonce přepadení Kapitolu ve Washingtonu. Všechny tyto neobvyklé události se opravdu staly. A přestože to nikdo nemohl tušit, Simpsonovi všechny tyhle události předpověděli. Tento pořad a jeho žlutá rodinka slouží vlastně jen jako zábava, a proto je neuvěřitelné, že Simpsonovi stále dokážou předvídat budoucnost. Představíme vám ty nejšílenější a nejzajímavější předpovědi ze Simpsonů, které se opravdu staly.

Tak zůstaňte s námi. Začneme s číslem 8, jde o událost, která momentálně už rok hýbe světem. V dílu čtvrté série z roku 1993, ve kterém je Marge zatčena, Springfield zachvátí obávaná chřipka Ósaka, která pochází z Asie stejně jako aktuální virus a přenáší se kašlem a kapénkovou infekcí. Stejně jako při aktuální pandemii je virus v Simpsonech velmi nakažlivý a rychle se rozšiřuje v celé populaci.

Na konci toho samého dílu dojde k mohutným nepokojům, neboť několik obyvatel nesouhlasí s politickými rozhodnutími města. I tady je paralela k protestům, které se v posledních měsících udály v některých městech. Aby toho nebylo málo, je v tom dílu ještě jeden detail. Jde o nyní hodně diskutovaný případ v USA. Starosta Springfieldu nabádá obyvatele, aby během nákazy zůstali doma.

On sám se ale v té době nachází na dovolené v Karibiku. Jeho výzva silně připomíná vyjádření mnoha politiků v dnešní době. Především projev starosty texaského města Austin, Steva Adlera, který během pandemie nabádal občany, aby neopouštěli domov, a krátce nato i přes opatření odletěl na rodinnou dovolenou do Mexika. S číslem 7 narážíme na další politickou předpověď, která ukazuje, že nejen seriál Simpsonovi předpovídá budoucnost, ale také jejich celovečerní film z roku 2007.

V něm Homer neúmyslně znečistí springfieldské jezero a celé město je kvůli tomu odstřiženo od okolního světa a vymazáno z mapy. Homer se svou rodinou dokáže utéct, a tak po nich pátrá policie. V jedné scéně Líza nechce mluvit nahlas ve vlaku o jejich plánech útěku, protože se bojí, že je odposlouchává Národní bezpečnostní agentura, NSA. Následující scéna ukazuje, že NSA odposlouchává všechny telefonáty a tak vlastně dohlíží na celou zemi.

Co zpočátku vypadá jako temný scénář z dystopického filmu, se o několik let později ukazuje jako smutná pravda. Roku 2013 vystoupil bývalý pracovník NSA Edward Snowden před tiskem a přiznal, že NSA odposlouchává telefonáty na celém světě a zneužívá data. Od té doby žije Snowden, jak známo, v exilu. Díky jeho přiznání se ale konečně ukázalo, že devastující vize ze Simpsonů dlouhá léta odpovídala realitě.

Pojďme teď k předpovědi, která je až skoro děsivá a týká se jednoho z nejdůležitějších technických přístrojů naší doby. V dílu Líza – posila mužstva z roku 1994 se při školní události odehraje scéna, kdy školní rváči Kearney a Dolph chtějí pozlobit svého spolužáka Martina a pomocí chytrého telefonu vytvoří upomínku. Když se ale podíváte pozorněji, vypadá jako iPhone. Nejen že se ten přístroj skládá z jedné velké obrazovky, ale dokonce je dole zobrazené nakousnuté jablko.

Jako by toho už nebylo dost, vtip této scény spočívá v tom, že Kearneym zadaný text Beat up Martin se změní na Eat up Martha. To velmi připomíná funkci autokorekce u moderních iPhonů. Ostatně je v tom samém dílu předpovězen ještě jeden produkt od společnosti Apple, a to když má jeden muž na zápěstí něco jako chytré hodinky, které se dají ovládat hlasem a mají displej. O 20 let později se opravdu objevují chytré hodinky Apple Watch, které disponují prakticky stejnými funkcemi.

S číslem 5 přicházíme k nejkurióznější předpovědi ze Simpsonů. V halloweenském speciálu 20. série z roku 2008 dochází k situaci, kdy Homer volí v amerických volbách mezi Barackem Obamou a Johnem McCainem. Když stojí u volebního automatu, chce dát hlas Obamovi. Počítač ale povoluje zvolit jen republikánského kandidáta McCaina. Homera to nakonec velmi rozčílí a prohlásí, že volby byly zmanipulovány. Když byl roku 2012 Obama zvolen prezidentem, stalo se vlastně totéž jako v tom dílu Simpsonů.

Když voliči u několika volebních automatů v Pensylvánii zkoušeli volit Obamu, automat vždy zvolil jen jeho tehdejšího konkurenta Mitta Romneyho. Sice se nakonec zjistilo, že obrazovka byla jen špatně kalibrovaná a nejednalo se o úmyslnou manipulaci, ale i tak byla předpověď víc než přesná. Číslo 4 se týká osudu samotného seriálu Simpsonovi. V dílu Dojezdy pro hvězdy z roku 1998 se Homer náhodou stane asistentem dvou hollywoodských hvězd Kim Basingerové a Aleca Baldwina.

Homer jim pomáhá žít v utajení daleko od veřejnosti ve vile v lese. Konec dílu se odehrává ve velkoměstě, tedy v Los Angeles v Hollywoodu. Krátce je tam k vidění detail, který o 17 let dříve předpoví určitou událost. Mluvíme o reklamním plakátu slavného studia 20th Century Fox, které se stará i o produkci Simpsonů. Ovšem na plakátu pod logem stojí a division of Walt Disney, tedy pododdělení společnosti Walt Disney. Tím tvůrci Simpsonů ukázali, že Disney je tak mocný, že jednoduše odkoupí 20th Century Fox.

Přejdeme nyní do reality. O skoro 20 let později se předpověď vyplní. Roku 2017 se odehraje jedno z největších předání firmy v zábavním průmyslu, když Walt Disney koupí společnost Fox za více než 50 miliard dolarů. Od té doby patří Fox společnosti Disney, která je tedy i oficiálním vlastníkem práv show Simpsonovi. Dále přecházíme k jednomu dílu Itchyho a Scratchyho, který předpovídá událost, jež letos zařídila obrovské titulky novin.

V tom dílu Líza a Bart sedí doma před televizí a sledují zábavnou show klauna Krustyho. Ve své show Krusty ukazuje příspěvek o zákonodárství USA. Na začátku sedí polidštěný zákon před schody do washingtonského Kapitolu a stěžuje si, že ho nepřijali do ústavy. Po určitých změnách ústavy zákon přece jen může vstoupit do Kapitolu, který je považován za centrum americké demokracie.

Přitom s sebou vezme své kamarády, tedy další polidštěné zákony, které nakonec rozzuřeně a se zbraněmi přepadnou budovu. 6. 1. letošního roku se v opravdovém Kapitolu odehrála podobná scéna, a tak můžeme tvrdit, že Simpsonovi předpověděli i tuto šokující událost. V ten den skutečně několik lidí přepadlo Kapitol ve Washingtonu a stejně jako v seriálu byli i oni částečně ozbrojení. Došlo dokonce k potyčkám s policií a výtržníci se dostali hluboko do budovy. Simpsonovi předpověděli nejen přepadení Kapitolu, někteří demonstranti se i svým oblečením podobali postavám ze Simpsonů.

S číslem 2 se dostáváme ke scéně, která inspirovala k opravdovému živobytí. V 5. dílu 11. série se Homer stane zemědělským magnátem a prodává návykový produkt jménem ToMacco. Jako hnojivo používá nukleární odpad, aby vytvořil křížence rajčat a tabáku, který se bude dobře prodávat. O 4 roky později přišel fanoušek Simpsonů Rob Bauer s nápadem, že založí vlastní plantáž a spojí kořeny rostliny tabáku a rajčat.

Tímto způsobem vytvořil produkt s názvem Tomacco a začal ho prodávat. Často se stává, že si filmová studia u takových věcí nárokují svá práva, protože to ohrožuje jejich duševní vlastnictví. V tomto případě byli ale tvůrci tak nadšení Bauerovým nápadem, že ho dokonce i s jeho rodinou pozvali do studia, kde si společně pochutnali na produktech Tomacco. Opravdu návykové ale nejsou, protože neobsahují žádný nikotin. Nakonec přicházíme k dílu Curlingová romance z roku 2010.

V tomto dílu objeví Marge a Homer lásku ke curlingu, s ředitelem Seymourem Skinnerem a jeho matkou Agnes utvoří tým. Zanedlouho je čtyřčlenný tým dokonce tak dobrý, že se kvalifikuje na zimní olympijské hry. Tam sice vystupují jako úplní outsideři, nakonec ale hrají finále proti Švédům. Favority soutěže porazí a vyhrají turnaj. USA není úplně národ curlingu, a tak byl tento díl vnímán jako fantazie. Vtip byl také v tom, že USA neměly šanci opravdu vyhrát zlatou medaili.

Simpsonovi měli ovšem i v tomto pravdu. USA roku 2018 v Pchjongčchangu skutečně vyhrály zlato, přestože to nikdo nečekal. Do zimních olympijských her v Jižní Koreji vstupovali Američani jako outsideři. Ve finále nakonec porazili největší favority ze Švédska. Simpsonovi tedy předpověděli nejen vítězství amerického týmu, ale také své soupeře. To by z tohoto videa bylo vše.

Která z předpovědí vás zaujala nejvíc? Dejte nám vědět v komentářích. Těšíme se příště tady u Wissenswert. Mějte se krásně. Překlad: losenka www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tyhle "předpovědi" většinou vycházejí z nějaké historické skutečnosti nebo událostí, které se děly v době výroby. Jelikož autoři videa a nejen oni mají jen nicotné znalosti historie, tak nabydou dojem, že Simpsonovi to předpověděli, i když se jen zopakovala historie:
1) V 60. letech řádila tzv. Hongonská chřipka, která měla na světě až milion obětí. Navíc tu byl mezitím na počátku 21. století ještě SARS. CHování hlupáků a nabubřelých politiků bohužel taky není nic nového.
2. Jak může někdo srovnávat satiru na změny americké ústavy (a konzervativní republikánskou politiku s útokem demonstrantů na Kapitol je mimo mé chápání.
3. Ehm... pokud někdo vidí něco v SImpsonových a rozhodne se to uskutečnit, tak se nedá mluvit o předpovědění budoucnosti. Ostatně Homer se ani sám nesnažil vytvořit hybrid, to byla čistě náhoda.

V neposlední řadě "slavná" předpověď Trumpova prezidentsví byla jen reakcí na jeho neúspěšnou kandidaturu v roce 2000.

30

Odpovědět

1) V 60. letech řádila tzv. Hongonská chřipka, která měla na světě až milion obětí. Navíc tu byl mezitím na počátku 21. století ještě SARS.

2020 až 21 jsme tu měli (a stále trošku máme) covid. Virus hrozný, zlý a ukrutný, kvůli kterému byl i zákaz vycházení... tohle si nedovolili ani za Husáka!!! I
O tom, že nám nasadili náhubky jak čoklům, ani nemluvit...

00

Odpovědět

V novej 32. sérií v jednej časti Homer nebol na voľbách prezidenta, bola tam taktiež epidémia ako minulý rok počas volieb a skončilo to koncom sveta ktorý poznáme. Tak snáď sa zase netrafia.

21

Odpovědět

Když něco točíte 30let, vždy se v něčem trefíte a různé události jdou vysvětlovat po svém. Bylo tam však spoustu zajímavějších věcí které ani nezmínili.

22

Odpovědět

Tohle je spatne. To ze se neco objevi v serialu, neznamena ze je to nejaka predpoved. Je to jen iluze vytvorena retrospektivnim pohledem. To ze jedna udalost prechazi druhe neznamena ze ty udalosti spolu souvisi. Byt se to z retrospektivy tak jevi.

75

Odpovědět

A já si vážně myslel, že vidí do budoucna, díky za vysvětlení.

101

Odpovědět

niekto potreboval ukázať aký je chytrý ale ďakujeme za osvetu, vytrhol si nás z omylu.

42

Odpovědět

Och, ty jsi moudrý. :)

22

Odpovědět

Nebo také když si vyberou největší kontinent, tak jistě v něm vznikají náhodné mutace chřipek a ty se logicky šíří do světa (i do země, která byla největším obchodním partnerem USA - v Simpsonových a v 90. letech Japonsko - v nynějším světě Čína);
Američané také "kupodivu" nejčastěji cestují do jim blízkých zemi - v 90. letech Karibik - v nynější době Mexiko.

A chřipkové epidemie se obvykle objeví průměrně každých 15 let - nepřekvapivě také v Asii.

20

Odpovědět

Super video, jen malá otravná poznámka - 9:34.
Ten díl není z 19. série, ale asi z 11.

01

Odpovědět

Děkujeme za upozornění, opraveno.

00

Odpovědět

+ElTigreTeď mi zpětně došlo, že oni to tam mohli říct (19. řada), ale ono je to vlastně německy, což je pro mě úplně neznámý jazyk. :-D

01

Odpovědět

Ředitelka SUKLu stažena z Karibiku.
Simpsonovi jsou oficiálním programem Demokratů.
Musk čerpá svoje hejty z Futuramy.

46

Odpovědět

nepredpovedali budúcnosť to len proste iluminati odtiaľ čerpajú nápady :D

113