Oscary vyhrávají penízeAdam všechno pokazí

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 49
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:215
Počet zobrazení:12 553

Možná si myslíte, že prestižní ceny Oscar vyhrávají filmy, které jsou po umělecké stránce nejlepší. Ale jak vám Adam prozradí, většinou promlouvají peníze a ne talent.

Přepis titulků

ADAM VŠECHNO POKAZÍ Živě z divadla v severním Hollywoodu s nejlepším poměrem cena/kvalita vám přinášíme vyhlášení Ocenění. Přivítejte podřadnou televizní hvězdu, Adama Conovera. Na cenu za nejlepší snímek jsou nominováni: Smutný Brit, Pokoj 2: Zpátky v pokoji, ten film s Tomem Hanksem, který má rád váš otec, a Příběh Rosy Park.

Nejlepší film tohoto roku... není určen tímto udílením cen. Pardon. Ale ano, je. Ceny ukazují, jak si odborníci váží umění ve filmech jako Crash a lepších filmech. Ano, všichni chceme věřit, že udílení cen rozhodují objektivní odborníci, kteří porovnávají umělecké zásluhy každého díla. Ale pravdou je, že by nominace klidně mohly vypadat takhle.

Peníze nemohou ve filmech hrát. Ne, ale mohou ovlivnit odborníky. Aby studia a stanice odborníky ovlivnily, investují hromadu peněz do takzvaných For Your Consideration kampaní. O těch už jsem slyšel a vím, o co jde, takže to nemusíš vysvětlovat. Do toho. Bav se. Tyto kampaně jsou velmi speciálním typem marketingu, který je zaměřený na hlasující.

Nejsou to úplatky, ale blíží se tomu. Za filmy nemusíme platit, studio nám je posílá zdarma. A k tomuhle filmu dostaneme dokonce iPad. Pořádají večírky, kde se porotci setkávají s celebritami. Poznal jsem Shailene Woodley a teď se občas vídáme. A to ani nezmiňuju reklamy, které studio umisťuje po celém L.A. LEO SI ZASLOUŽÍ OSCARA Víte co?

Mají pravdu. Nejhorší jsou Zlaté glóby. Hlasovat smí pouze 87 hollywoodských novinářů a protože každý ví, o koho jde, kampaně cílí přímo na ně. Lidé od Sharon Stone mi poslali zlaté hodinky. Takže jo, zaslouží si cenu. No páni. Tento proces je tak veřejným tajemstvím, že o něm Denzel Washington dokonce žertoval při přebírání ceny.

Někdo, koho možná znáte, mě pozval na první oběd s novináři. Měli tam sledovat film. Nakrmíme je, budeme na ně milí, se všemi se budeš fotit s výtiskem jejich časopisu v ruce. Takhle tu cenu vyhraješ. A vážně jsem vyhrál. Všechna tato propagace stojí peníze.

Aby studio získalo Oscara, je schopné utratit až 10 milionů dolarů. 10 mili... Tolik stála svatba Kardashianových. Ty sošky jsou hezké, ale cenu 10 milionů nemají. O co tedy jde? Abys něco vydělal, musíš trochu utratit. Marku, tohle je Pete Hammond, píše sloupky pro časopis Deadline. - Ahoj, Pete. - Opatrně, jsem tu v utajení. Pardon.

Celé je to o konečných příjmech. I samotná nominace může znamenat, že film vydělá o 20 milionů víc. Výhra může znamenat až 35 milionů a víc. Dokonce i kasovní propadáky mohou po nominaci začít vydělávat. Nominace prostě pomáhá prodávat. Výhra takovéto ceny může přinést i něco mnohem důležitějšího. Prestiž a moc. Nikdo nebral Netflix jako televizní stanici.

Takže jsme se rozhodli vyhrát Emmy. Zamířili jsme do čtvrti, kde bydlí odborníci hlasující v Emmy, a jejich sousedům jsme zaplatili 50 dolarů za vystavení cedule Netflixu. Vysílali jsme auta s rychlým občerstvením zdarma po celém L.A. Město jsme zaplavili penězi. A toho roku jsme nevyhráli jen jednu Emmy, ale dokonce tři. Ty další dvě jsem nechal roztavit a vyrobil si z nich prsteny.

Nyní je Netflix televizní stanice. Ale na cenách záleží. Leo jedl syrové maso. Zaslouží si vyhrát! Ano, na kvalitě záleží, ale musíte pořádat i kampaň. Studia dělají spoustu věcí, aby přitáhla pozornost odborníků. Pořádají koncerty, zájezdy do Vegas, nominovaní za vámi chodí až domů... Utrácení peněz ti nezaručí, že vyhraješ, ale pokud chceš mít šanci, musíš mít kampaň.

- To je zklamání. - Bohužel, je to tak. Proboha, Adame, schovej mě. Támhle jde Anne Hathaway. Nedá si pokoj. Jasně. Jdeme! Chci, aby můj pořad vyhrál, takže musím dělat to co ostatní. Proto všem odborníkům pošlu gel na vlasy s mým jménem a knihu mých oblíbených grafů s názvem Grafy. Bude se jim líbit.

Co si z toho mám odnést? Že všechny filmy a seriály, které miluju, jsou vlastně hrozné? Ne, nominováné filmy jsou samy o sobě dobré, ale o výhře výrazně rozhodují peníze. Děkuji Akademii za to, že mě přijala, a studiu za to, že se vždy stará o mé potřeby. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Uz je novy Adam Ruin Hydro.. neco a je to o vode :D

22

Odpovědět

No jasně, něco na tom bude. Ale pochybuju, že třeba Kolje dělal někdo nějakou kampaň ...

20

Odpovědět

Koljovi dělal kampaň rozpad celého sovětského bloku, který na začátku 90. rezonoval celým světem, v Americe obzvlášť...a jak zaznělo v příspěvku, o kvalitě to není, kvalitní jsou všechny,...a Svěrák je génius a velký pracant, o tom snad žádná

221

Odpovědět

+XXLOk, ale já měla na mysli finanční kampaň:) Jakože to nemusí být uplně vždycky o penězích.

01

Odpovědět

Jsem rád, že jste sem přidali tohle video. Doufám, že někteří se budou konečně přestat ohánět, že J. Lawrence je dobrá herečka, protože má Oscara.

241

Odpovědět

Neříkám, že je špatná herečka. Jen říkám, že ve všem co jsem s ní viděl byla naprosto příšerná. :D

171

Odpovědět

+smazanoNemusíš se stydět za svůj názor, můžeš to říct na plnou hubu - je prostě špatná herečka a taky je pěkně blbá.

46

Odpovědět

+frantaJá vím, chtěl jsem to pojmout zábavnější formou. :D

60

Odpovědět

Jenom k***t může věřit tomu, že u Oscarů to není o penězích. Díky, Adame, že jsi nám to osvětlil. Bez tohohle videa bych žil v naprosté iluzi...

515

Odpovědět

takže keď budem brať do úvahy svoju peňaženku, môj sen o získaní Oscara sa rozplynul?

180

Odpovědět

Jsem vymaštěná kráva

172

Odpovědět

ta podivná ošklivá černá ženština je ve skutečnosti pouze zženštilej chlap? Jsem zmatený :(

131

Odpovědět

D******e proč na každém rohu slyším, že Leo měl vyhrát Oskara proto, že jedl syrové maso a plazil se ve sněhu???
Copak tohle je známka hereckého umění?? Já za herecké umění považuju například ztvárnění Stephena Hawkinga Eddiem Redmaynem, které bylo téměř ztotožnitelné s originálem. Promiňte, pokud urazím někoho, kdo miluje Lea (já mu taky přeju Oskara, ale ne z úpprincipu, ale za zásluhy), ale slintat do sněhu a žrát syrové maso dokáže každej druhej. Za tohle se fakt Oskar nedává. Nebo spíš "neměl by se dávat" :)

466

Odpovědět

Já třeba věřím tomu že Leo měl dostat oscara, ale ne za Revenanta, měl mnoho lepších rolí ve kterých i hrál líp, takže mi přijde že ho nakonec dostal za Revenanta aby ho prostě už dostal.

491

Odpovědět

+štěpánUrčitě to nebyla Leova nejlepší role. Možná by nebyla ani v pěti nejlepších (Gilbert, Django, Vlk, Ostrov, Rváčův deník). Ale tenhle rok moc výrazných individuálních výkonů nebylo. Určitě ne takových, které by byli o tolik lepší než Leo. Pár výjimek by jste možná našli (je to přece jenom individuální), ale ve skutečnosti Leo asi Oscara vyhrát měl. Já osobně bych ho dal asi Michaelu Fassbenderovi.

140

Odpovědět

+sgt.paperVidíš, já byl taky pro Fassbendera. Ale ani ne tak proto, že by byl nějak lepší než Leo tenhle rok, ale spíš proto, jak to všichni Leovi fanoušci cpali vlevo vpravo z principu.

20

Odpovědět

+štěpánS tím souhlasím, že role na Oskara měl. Nakonec i ten Revenant zahrál celkem dobře. Jen mě rozlítí vždycky to, že až moc často slyším frázi "Jedl syrové maso, plazil se v hlíně a slintal". Podle tohohle já nějak herecké umění neposuzuji. Dle tohohle hodnocení by měli dostat Oskara kluci z Jackass. :D

200

Odpovědět

+štěpánV Oskarech nejde moc o to, jestli byl film dobrý, jako o to, jestli byl nějaký lepší. Revenanta jsem ještě neviděl, tak nemůžu soudit. Zmiňuji to jen pro připomenutí, že z toho roku se prostě ten výherce vybrat musí i kdyby všechny filmy režíroval Uwe Boll.

40

Odpovědět

Ono je to tak, že Leovi úplně nejde takový surový drama, jeho styl je někde jinde. Ale za 100% drama máš největší šanci získat nejlepší ohodnocení, a to neplatí jenom u filmů, ale i v dalších odvětvích, jako je hudba, divadelní hry, nebo i umělecká gymnastika... Tím neříkám že to nebyl koupenej oscar :D

61

Odpovědět

The Rosa Parks Story - The Whiteman Brothers :D :D :D

141