Svatby jsou předraženéAdam všechno pokazí

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 49
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:247
Počet zobrazení:12 495

Adam se vrací a nejde mu o nic menšího než vyvrátit mýty kolem svatby. Opravdu vždy byly takové? A opravdu je všechna ta výzdoba tradiční?

Přepis titulků

Přátelé, rodino, dnes jsme se tu sešli, abychom oslavili spojení Emily a Murpha. Určitě nám to nikdo nezkazí? Neboj se, o Adama jsem se postarala. Je mi ctí, že mohu spojit Emily a Murpha v tom nejposvátnějším svazku. Námitka! Skoro všechny svatební tradice jsou bezvýznamnou ukázkou bohatství.

Adame, na tohle nemáme čas. Máme, zahrnula jsem to do programu. Tentokrát ne! Zásnuby jsou jedna věc, ale o tomto dni sním celý život. Jsou tu mí přátelé i má velmi konzervativní rodina. Ať jsme na tebe hrdí, synu. Raději bychom katolického kněze, ale... Tohle je tradice.

Šaty, obřad, dort... To symbolizuje pravou lásku. Ne, tyto tradice reprezentují jedinou věc. Peníze. Celý obřad byl přetvořen odvětvím, které na něm chtělo vydělat. Svatby vypadají pořád stejně. Zase špatně. Americké svatby byly neformálními událostmi, které se konaly doma nebo při různých událostech jako třeba při dostavění stodoly nebo sýpky.

Tímto vás prohlašuji za muže a ženu. Můžete sníst kukuřici. Hezký pokus, Adame, ale to není skutečná svatba. Ani nemá bílé šaty. To znamená, že není panna. Ne, ty hrubiáne.

To znamená, že nejsem bohatá. V té době bylo téměř nemožné vyčistit bílou látku. Bílé šaty byly jednorázovou záležitostí. Chudí lidé si to nemůžou dovolit. Naše oblečení musí vydržet. Na hnědých šatech není hlína vidět. Teprve až já, královna Viktorie, jsem na svatbě měla bílé šaty. Ostatní nevěsty mě začaly napodobovat, aby ukázaly své bohatství. Ale i tak to bylo výsadou bohatých.

Myslí si, bůhvíjak není v těch svých znovupoužitelných šatech dokonalá. A znovupoužitelných plicích. I bílý dort měl dokazovat bohatství. Bílý cukr byl tehdy tak drahý, že šlo o jakési jedlé pozlátko. Můj dort je bílý jako všichni mí přátelé. Emily má bílé šaty, a to nejsme bohatí. Ne, ale děláte, že jste. To vše je vinou svatebních časopisů.

Pozdrav Vicky Howard, autorku knihy Brides, Inc. a expertku na svatby. Svatby byly jednoduchou oslavou. Ale pak svatební časopisy nabádaly nevěsty, aby se vdávaly jako boháči. Vytvořily nesouvisející produkty jako stříbrné příbory, dárky i první svatební šaty. A to vznikalo v době, kdy byla Amerika v krizi. Zrodilo se nové odvětví.

Nyní cena svateb raketově roste. Dej to sem.. Poslyš, lidé chtějí ve svůj velký den to nejlepší. To něco stojí. My lidi nepodvádíme. Kdepak, to víte, že podvádíte. Svatební průmysl předražuje produkty pro mladé páry, protože může. Jedna studie zjistila, že většina květinářství, fotografů a cukráren... Ne, José.

...si za svatbu účtují více než za narozeninovou oslavu o stejné velikosti. Říkají tomu svatební daň. Ať už Ashley zařídí cokoliv, bude to předražené. Musím jít spočítat chybějící sklenice... něčeho. To je šílené. Jak jim to může procházet? Nyní je to tak zakořeněné do kultury, že pokud na to nepřistoupíte, akorát naštvete rodinu.

Murphe, kde jsou kytice? Bez nich svatbu mít nemůžeš. - Mami, chtěli za ně dva tisíce dolarů. - Lámeš své matce srdce. Ať si Ashley vezme peníze z kreditky. Možná nás tahle drahá sranda učiní lepším párem. Promiň, zlato... Výzkumníci na univerzitě Emory zjistili, že čím více za svatbu utratíš, tím spíš se rozvedeš.

Jak to víš? Tohle byla moje rozlučka se svobodou. Jo, byla to sranda. Ale v něčem má pravdu. Nikomu z těch, které jsme najali na naši svatbu, nesejde na tom, zda spolu zůstaneme. To není pravda! Budoucnost Emily a Marvina mi leží na srdci.

Karta od Discover byla zamítnuta, mám použít Amex? Klid, Murphe. Je to tvůj velký den. Velký den! Nerozčiluj se na své vlastní svatbě. Je v pohodě? Jo, při chození se mu líp přemýšlí. Dnes ti to nevyjde, Conovere!

Víš co? Mám pro tebe taky jednu lekci. Tak povídej. Rád se učím. Století plné reklam nás odvrátilo od toho, co je skutečně důležité. Není to o penězích, dárcích nebo počtu třásní na ubrusech. Je to o lásce. Tohle má být jen o nás dvou a o naší věčné a nehynoucí lásce. O tom dřív svatby bývaly.

A proto by o tom měla být i ta naše. Miluju tě, Emily, a vždy budu. Zlato, taky tě miluju. Adame, chceš vzít zpět tu námitku? Kéž bych mohl... Věda tvrdí, že se vaše pocity téměř stoprocentně změní. Mám to vysvětlit? Jo, do toho!

Do toho! Dobrá, tohle chvilku potrvá. Začneme slavnostním obědem a obřad dokončíme později. Děkuji. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

The Sims hudba XD boží!!

00

Odpovědět

ta hudba z The Sims 3 stavby na začátku... :-D

30

Odpovědět

obřad ať veme čert. Ano beru, ano beru... prstýnky, polibek, a hybaj na pořádnou žranici s dostatkem chlastu!

82

Odpovědět

Ta Emily je fakt kus.

https://www.instagram.com/eaxford/

70

Odpovědět

jé oni jsou fakt svoji ? :D

20

Odpovědět

+TombasŠkoda, co. :D

01

Odpovědět

Podle mě je největší romantika vegas.....

12

Odpovědět

Se divím, že takhle vyjel ženich, protože ženich je přece taková otravná nezbytnost, bez které by NEVĚSTA nemohla mít SVATBU.

470

Odpovědět

No, sestra bratrovi manželky zaplatila za svatbu 150 000 a rozvedli se po měsíci, takže na tom asi něco bude. :D

321

Odpovědět

Na americký poměry měli celkem chudou oslavu. :D

10

Odpovědět

Bohužel, svatby dřív nebyly ani o té lásce. To jenom žena byla majetek a svatba byla jakési obchodní předání majetku (ženy) z vlastnictví jednoho muže (otce) do vlastnictví jiného muže (manžel).

498

Odpovědět

jj, romantická láska je záležitost nedávné doby

40

Odpovědět

+XXLCo čekat s rozmachem emancipace, sociálních jistot a rovnoprávnosti pohlaví. Ženy nejsou majetek a ne vždy jsou cestou k majetku, rozvedené nejsou k***y prokleté a na svobodné matky se taky nefluše. Už zůstávají manželství pouze pro peníze, z lásky a kvůli dětem.

30

Odpovědět

Čekal jsem na konci, že vytáhne námitku, že dřív se lidi dost často brali proto, že jim to tak rodiče naplánovali a ne z lásky :D

242

Odpovědět

4:36 - Emiliy and Smurph...
... ok, příště si to musim aktualizovat před napsáním...

30

Odpovědět

Vim, vim, Mithril tam mel Smoulu, ale to pak moc nevynikne to, ze Murphovi jen zkomolila jmeno, takze jsem to prepsal na Murphyho, coz neni jeho jmeno, ale je to aspon podobny... mozna az moc. :-D

EDIT: Zatím jsem dal Marvina, což je podobné jméno, ale je poznat, že ho popletla. :-)

Pokud mas lepsi reseni, napis a opravime. :-)

150

Odpovědět

Ve 4:35 říká ta organizátorka "Emily and Smurf" (proto vypadají oba tak naštvaně).

70