Thumbnail play icon

Vláda by vám mohla spočítat daněAdam všechno pokazí

Přidat do sledovaných sérií 45
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:140
Počet zobrazení:5 117

Daně jsou nepopulární a mnohdy za to může i jejich složitost a nepřehlednost. Ale některé státy to dělají tak, že vám daně spočítá vláda a vy to po ní jen zkontrolujete. Proč tohle nemůže fungovat v USA?

Poznámka: U dnešního videa s Thorem ve 4D nastal technický problém a nešlo přehrát. Už se nám to ale podařilo vyřešit a video se tu hned zítra objeví. 

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Spravne. Suhlasim s tym, aby organizovane lupenie na umelo ohranicenom uzemi v ktorom zijem, bolo co najviac user friendly.
#stokholmskysyndrom

70

Odpovědět

Takže vy ste sa rozhodli dokurviť tú šablónu len preto, aby ste sem mohli najebať viac reklamy? Bravó!

152

Odpovědět

Holt web nějak musí vydělávat. Když si pustím na internetu péčko, taky jim odpustím těch několik vyskakujících oken. Nezapomeň, že videacesky.cz funguje víceméně na dobrovolnosti překladatelů. Nebo je tu snad někdo kdo jim přímo poslal nějaké peníze? Ber to tak, že čím víc tu bude reklamy, tím pravděpodobně budou vyšší odměny překladatelů a to je určitě pozitivní! ( jestli z toho teda něco málo mají :D )

111

Odpovědět

+kocour OggyTak ono to tak úplně pravda není. Provozovatelem je Mladá Fronta a nemyslím si, že by Babiš měl ve svých koncernech peněz málo. :)
Jenže nežijeme ve státě, kde se snaží pokrýt jenom náklady na běh serveru, ale také pořádně vydělat. Takže se budou přidávat reklamy tak dlouho, dokud všichni nezačnou zase zapínat Adblock jako tomu bylo rok zpátky.

81

Odpovědět

+MikeMladá fronta je vydavatelství, Mladá fronta DNES jsou noviny spadající pod Mafru, kterou vlastní Babiš. Mladou frontu tedy Babiš nevlastní, takže nevlastní ani videačesky nebo Ednu, které spadají pod Mladou frontu. Taky jsem byl vyveden z omylu, asi před rokem...

Na nových reklamách mě sere jen to, že když omylem kliknu na kraj stránky (mám podprahovou obsesi na bezdůvodné klikání na myš, když ji mám v ruce), místo aby se reklama otevřela v novém okně, přesměruje to. Díky tomu se ztratí například rozepsaný cementář. Čumění na otravné reklamy považuji za splácení VČ jejich práce, díky které se bavím, protože nijak jinak než trpěním reklam je nepodporuju. Takže ještě navíc píčovat, že se mi ty reklamy nelíbí a ať je odstraní, to mi přijde sobecké.
Zatím se mi tady žádná reklama na Fernet nerozprcává po celé stránce a nemá třicet falešných křížků na zavření, takže je mi to jedno. Jestli to tady jednou bude vypadat jako na CSFD, kde se člověk ani nepřihlásí bez toho, aniž by znal celý aktuální leták Tesca nazpaměť, pak si začnu stěžovat taky.

180

Odpovědět

+MikeŽe to vlastní nějaká bohatá firma neberu jako argument, proč by tu neměly být reklamy, nebo jich tu mělo být méně. Tohle je čistě záležitost dané společnosti. Před Mladou frontou ten web nějak fungoval (zřejmě taky na zisku z reklam). Proč by po odkupu nějakou firmou se měly reklamy rušit, nebo jich být méně? Pak by jaksi postrádalo smysl si web vůbec kupovat, když bych na tom měl tratit. Tady by to chtělo asi nějaký komentář překladatelů, jestli jim MF DNES dává větší odměny než předchozí majitel, nebo si větší zisk z reklam nechává firma pro sebe, jinak nelze soudit.

30

Odpovědět

štát má jedinú úlohu... tvorba infraštruktúry, zabezpečovanie bezpečnosti a právnej ochrany... Všetko ostatné sa môže s kľudom zrušiť... ale to by komanči nepredýchali...ojj, kde si, stará dobrá amerika...komanči tam mohli jedine tak vysieť ....

28

Odpovědět

A co je to všecko ostatní?

72

Odpovědět

To zahralo ja jen podepisu ruzovej formular v praci a je to.

80

Odpovědět

Pokud se ti napriklad neprekrivaly dve prace - me dva roky po sobe ano, bylo to peklo.

00

Odpovědět

Vždycky, když se podívám na nějaké podobné video o tom, jak to (ne)funguje v Americe nebo někde jinde, napadne mě, že se tu máme vlastně docela dobře, i když si pořád někdo na něco stěžuje :-) Ne že by daňové přiznání v českém prostředí byla moje nejoblíbenější činnost.

297

Odpovědět

Daňové přiznání v USA je jednodušší, než v ČR. Američané jsou jen mnohem více proti placení daní než češi, převládá tam představa, že stát je tam pro lidi a né naopak. Jak to nefunguje v Americe oproti ČR? Daňové přiznaní v ČR není ničím jiné, stejně ho musíš sám vyplnit odevzdat. V Evropě je všeobecně více povinností než v USA. V USA např. nepotřebuješ živnostenský list abys podnikal, přestože i v ČR má prý člověk právo na podnikání, potřebuješ nejdříve potvrzení od vlády (živnostenský list) abys mohl legálně podnikat a takových protiústavních kravin je tu víc, ale čechů je to jedno. Jsme národ, který je rád pod nadvládou státu.

319

Odpovědět

+SonOfSamZa mě ho třeba vyplňuje a odevzdává zaměstnavatel. Ještě abych se s tím dělal já :D

140

Odpovědět

+SonOfSamVyjádřím se jen k té větě: "Američané jsou jen mnohem více proti placení daní než češi".

Zcela s tím souhlasím, Američané daně nenávidí snad nejvíc na světě. Odpovídá ale toto přesvědčení a životní filozofie skutečnosti, nebo je to nakonec tak trochu jinak? Where to Invade Next - Taxes

31

Odpovědět

+SonOfSamPodle tvé teorie je teda téměř každý západní národ rád pod nadvládou státu. Není to spíš tak, že prostě neexistuje jiná cesta, než držet hubu a být rád? Když stát ovládá veřejné mínění, ozbrojená revoluce není možná a přesunout se taky pořádně není kam, protože vždycky budeš někoho poddaným? A volbama změníš maximálně to, na koho budeš makat?

32

Odpovědět

+Taansakra, a jeden by si myslel, ze staci aby stotisic lidi (cca 1% ?) prislo na hrad a zacinkalo klicema.. :D

02

Odpovědět

Mluv sám za sebe, pravděpodobně paušál, že?

14

Odpovědět

Kámo, daňové v česku má 4 strany, plus dve strany príloh, keď si živnostník. Slovenské má 14 strán!! Vyplňoval som obe a časovo to vychádza SK ku CZ: 10 ku 1.

20
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)