Thumbnail play icon

Všechny brýle jsou stejnéAdam všechno pokazí

Přidat do sledovaných sérií 46
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:298
Počet zobrazení:11 353

Pokud nosíte brýle, můžete si vybrat ze spousty světových značek. Ale jak zjistíte, většinu těchto značek vlastní jedna jediná společnost Luxottica. A jak se bude Adam tvářit, až okusí svou vlastní medicínu?

Komentáře (55)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A to tam neřeší, že řada očních vad jde řešit, pokud člověk chce a není líný: http://www.ocniterapie.cz/

Takže si člověk vlastně připlácí za iluzi svobody při výběru brýlí a za iluzi nemožnosti s oční vadou něco dělat. A jen tak na okraj. Operaci očí jsem prošel. Po deseti letech bych opět potřeboval brýle.

00

Odpovědět

a tahkl je to s tím kapitalismem ve všem. fiktivní možnost volby a přitom vláda jedné strany, pardon firmy...

00

Odpovědět

Můžete prosím přeložit i tu část o hadech, o které mluvili? :)

00

Odpovědět

sorry, hadrech. :D Tu o oblečení. :)

20

Odpovědět

Japonské čočky to jistí, z brýlí se potí nos a omezují prostorové vidění.

11

Odpovědět

som si istý že za tento stav môže vláda a zákony, ktoré cez ňu vylobovali - štát je najväčšie zlo na svete

23

Odpovědět

Jediný co mě překvapilo, je že SEDMDESÁT PĚT PROCENT Amíků potřebuje brejle..

110

Odpovědět

Nemyslí tým iba dioptrické, ale aj slnečné :)

23

Odpovědět

a proc je to legalni ?

73

Odpovědět

Protože peníze

111

Odpovědět

A proč by nebylo?

95

Odpovědět

Nelegální je jen monopol nebo kartelové dohody. Monopol to ještě není a pokud společnosti mezi sebou mají kartelové dohody (což mají), tak se to strašně špatně zjišťuje a ještě hůře dokazuje.

40

Odpovědět

To vážně někdo zaplatí za nedioptrické brýle (a i za ně je to šíleně přestřelené) 150$ ? A to opravdu dříve stály 30 babek? Šílený a geniální zároveň, záleží na jaké straně jste...

201

Odpovědět

Dokud to vlastní jeden člověk jsme zřejmě všichni na té druhé...

81

Odpovědět

+00oqProč? Je to jen luxus navíc, kterej tě nikdo nenutí kupovat (mluvím o těch nedioptrických)... můžou si dát cenu jakou chtěj, pokud jim to někdo zaplatí.
U těch dioptrických je to horší, ale na ty máš jednou za pár let nárok od pojišťovny (a kolik za ně zaplatí ona, je zase její problém).

38

Odpovědět

+BullOverK té pojišťovně. Pojišťovna přispívá 150kč (dospělí) nebo 300kč (děti) na obroučky a celých 51kč na jedno sklíčko (u cylindrických skel je to 111kč/ks). Dospělí mají nárok na nové brýle 1x za 3 roky a děti 1x ročně. Pokud se ti změní hodnota dioptrií ještě před uplynutím těch 3 let, tak dostaneš jen ten příspěvek na výměnu skel 51kč/ks.
Sranda co? Reálná cena dioptrických brýlí je kolem těch 250kč, ale v optikách jsou 10x předražené. Jo, není nad monopol.

150

Odpovědět

+LadyJTýden zpět jsem si byl kupovat nové brýle. Jelikož mám složitější vadu = tlustší skla, tak jsem měl volbu cca z 6 obrouček cena +- 3500, to by nebyla taková hrůza. Bohužel cena jednoho skla 4500,- což mi udělalo cenu za brýle asi 12,5 k na které mi pojištovna přispěje velkoryse 1000Kč. Závěr obroučky si můžete vybrat levnější, ale pokud chcete kvalitní skla, které jako student IT potřebuji, ušetřit se moc nedá :))

80

Odpovědět

+Vasek242to už stojí za zváženie laserova operacia

14

Odpovědět

+CobraO té jsem už také vážně uvažovala. Nejdřív jsem si sama hledala informace na netu a nakonec jsem šla i na odbornou konzultaci. V mém případě by měla smysl pouze tehdy, kdyby mi dokázala zcela odstranit vadu. Podle doktora by mi dokázali snížit množství dioptrií, ale nemohou zaručit, že by mi vadu odstranili zcela. Navíc mám poměrně tenkou rohovku, takže případná reoperace by nejspíš nebyla ani možná. Když jsem nakonec zvažovala pro a proti (případných rizik mimochodem také není málo), tak jsem došla k závěru, že to za to nestojí.
Být bez brýlí by bylo fajn a stále věřím, že moderní medicína mi to jednoho dne umožní, ale v tuto chvíli se s brýlemi musím smířit. Zkoušela jsem i čočky, ale nesnesu je v očích.

80

Odpovědět

+LadyJTen laser se netrefí do 0,0 takže se blbě + ty komplikace a brýle sou potřeba dál,uf. Operaci nechci ani zadarmo.

30

Odpovědět

Amazon, Steam, Google... všichni používají podobné obchodní praktiky.

151

Odpovědět

Jak se to týká Steamu? O Amazonu a Googlu nepochybuju, ale Steam mi do toho nesedí ani trochu. To, že si přidává marži je jasné, ale není to žádný monopol a neskupuje další menší firmy.

21

Odpovědět

První jsem myslel, že ten majitel a jeho citace je easter egg na Markuse z Borderlands...

42

Odpovědět

Ve skutečnosti je to poněkud starší myšlenka: jeden z deseti základů ekonomie. "Cena věci se rovná tomu, čeho se vzdáte pro její získání."
MANKIW, N. Gregory. Zásady ekonomie. Přeložil Milan SOJKA. Praha: Grada, 1999. Profesionál. ISBN 978-80-7169-891-3.

Ekvivalentně tedy věc/služba, kvuli které se ničeho nevzdám, pro mě nemá žádnou valnou hodnotu.

00

Odpovědět

A co antimonopolní úřady?

280

Odpovědět

Asi je Luxottica vlastní taky :D

710

Odpovědět

Po morální stránce strašný, po podnikatelský stránce je to geniální :)

562

Odpovědět

budete dávat i ty dlouhé díly?

70

Odpovědět

Většinu těch dlouhých myslím že už přeložili. Navíc pořad skončil a ty nepřeložený jsou buď nic moc a nebo krátký, protože byly jen upoutávka na televizní pořad.

00

Odpovědět

+FeykroPořad neskončil... jen se vysílá v televizi a ne na youtube: http://www.trutv.com/shows/adam-ruins-everything/index.html

00

Odpovědět

právě že ne, pořád vycházejí nové a myslí mže i oficiálně,. například tady máme Detektory lži, ale na netu je ten díl o 10 minut delší apod. stejně jako u diamantů v prstenu, taky je mnohem delší ten oficiální díl

20

Odpovědět

Tak už vím, komu mám poděkovat za to, že už šest let nosím ty stejný brejle, protože nový jsou prostě moc drahý!!! :D

380

Odpovědět

Takže je to stejné jako s diamanty

180

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)