Proč média vysávají z lidí peníze?Adam všechno pokazí

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 49
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:160
Počet zobrazení:8 505

Média, která tvrdí, že umí komunikovat s duchy, často vystupují i v televizi. Adam vám všem ukáže, jak dokáží přesvědčit ostatní, že znají věci, které nikdo jiný nezná.

Přepis titulků

ADAM VŠECHNO POKAZÍ Ticho tam. Vítejte u The Jersey Shore-Ackle. Procházím dimenzemi, mluvím s mrtvými, bydlím u výjezdu číslo 9 u dálnice. Dnes budu mít seanci v doma rozkošného chlapečka s jeho přítelem, kterého sotva zná. Jsem Stuart a je mi 12 let. Jsem celkem šťastné dítě. Tedy než se To ukázalo. Jmenuje se to Adam a úplně zkazil celý Halloween.

Doufám, že mě dokáže spojit s mrtvými příbuznými. Nebo s vrahem, podle toho, co bude děsivější. - Ahoj, moc ráda tě poznávám. - Jsem rád, že jste přijela. Vycítila jsem, že potřebuješ pomoc. Sedni si. Dobrá, tak začneme. - Připravený? - Ano. - Dobrá. Než začneme, mám pár otázek, ano? Musíš mi říct...

Že média jsou podvodníci, kteří vydělávají na tvém zármutku? Co to je? Ve smlouvě mám, že mě nikdo nebude zpochybňovat! Adame, bude kontaktovat mrtvé. Je to starodávná tradice. Ano, je to tradice předstírání a odrbávání lidí. Seance se v USA staly populární během 19. století. Tři mladé sestry Foxovy začaly vybírat poplatky za to, že můžete sledovat, jak kontaktují mrtvé.

Pokud je v této místnosti duch, nechť zaklepe. Pokud si duch myslí, že by nám měli lidé zaplatit, nechť znovu zaklepe. Během let se ze sester staly celebrity první kategorie. Jezdily po Státech a prováděly několik seancí denně. Promiň, zlato, nemáme na to čas. V poledne budeme kontaktovat Shakespeara a Atillu. Ale později Maggie Fox přiznala pravdu.

Odhalila, jak to dělaly. Klepání vytvářely jablkem na provázku a tajné zprávy psaly nohama. Cítím tu ztracenou duši. Moment. PODVÁDĚLY JSME VÁS! I přes její přiznání spiritualismus přežívá dodnes. A moderní média se na něm stále přiživují. Slavná média mají i bestsellery a televizní pořady.

Pořady, které jsou naprosto skutečné! Ano, máme blízko k nebi. Konec keců, začneme seanci. Ano, cítím tu něco velmi mocného. Někdo tu je. Přišel jsi o někoho na J? Johna, Jacka, Julia. - Můj děda byl Jason. - Bum, to je ono! - Dobře.

Ó, páni. Cítím bolest. Bolest v mém hrudníku. Stalo se mu něco v této oblasti? Ano, zemřel na rakovinu plic. Bingo! Co si o tom myslíš, pane Chytrý? Dobrá, tvůj děda mi říká něco o knize. Proč? Proč? Měl pár knih? Viděl jsem ho jednou číst.

To je ono. To je ono! Říká mi, že si těch chvil cení a miluje tě. Bum a je to! To bylo neuvěřitelné. Jak tohle chceš vysvětlit? Jednoduše, prováděla takzvané chladné čtení. Kdo jsi? Nejsi duch, já tě nepovolala. Dejte tam střih.

Toto je Mark Edward. Je to iluzionista, který v přestrojení navštěvuje média a zkoumá, jak lidi podvádějí. Já se tím, co dělá, živil. Můžu ti to dopodrobna vysvětlit. Chladné čtení se skládá z řady otázek a tvrzení, která z tebe dostanou informace, aniž by sis toho všiml. Nejprve médium řekne pár běžných jmen a zkusí se trefit.

Začnou počátečním písmenem, a ty si doplníš zbytek. Jo, znám spoustu lidí s jménem začínajícím na J. Mnoho z nich je mrtvých. Médium ti potom nabídne detail, který zní velmi určitě, ale je velice obecný. Bolest v hrudi může znamenat rakovinu plic, onemocnění srdce nebo cokoliv jiného. Ne, vycítila jsem, že zemřel kvůli něčemu v hrudníku. Nebo v hlavě.

Kvůli něčemu v těle. Poté ti nabídne otázku v podobě oznamovací věty, a nechá na tobě, abys vytvořil spojení. Zlato, drahoušku, ta kniha. To byla trefa, že? Vlastně ne. Děda knihy nesnášel. Jak nad tím přemýšlím, četl si televizní program. Používají generické otázky a čtou tvou řeč těla, takže tě zmanipulují, aby sis myslel, že znají něco, co nikdo jiný neví.

A protože často pořádají hromadné seance, když se netrefí, přesunou se k někomu dalšímu v místnosti. A co ty? Nějaká spojitost s knihou? Někdo zde musí vědět něco o knize. Proč jsem jí na to skočil?

Chladné čtení může vypadat nadpřirozeně, protože je to úžasná schopnost. Ale to je vše. Je to dobrý kouzelnický trik. Na trošce iluzí není nic špatného, ale je neetické využít zármutku ostatních lidí pro vlastní zisk. Potkal jsem lidi, kteří přišli o všechny úspory, protože je médium přesvědčilo, aby mu ho předali. Jsi podvodnice!

Jak můžeš v noci spát? Dobře, uklidni se. Všichni se uklidníme. Zavřete oči a představte si třeba dým. Puf, jsem pryč. Já bych taky měl jít. Dělám si legraci, tohle je střihačský trik. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nemělo by být v nadpisu "Jak" a ne "Proč"?
Protože otázka Proč je snad každýmu jasná. :D Protože můžou a prachy se hodí :D
Video se věnuje tomu, jak to dělají a proč to je podvod.

40

Odpovědět

V čase 3:30 píšou, že Mark Edward je autor (knihy?) Mindscapes Unlimited.
Proč o ní nemůžu nikde na internetu najít jedinou zmínku?

11

Odpovědět

Napsal dvě knihy, které osobně publikoval jako Mindscapes Unlimited. První kniha se jmenuje "Psychic Blues" (2007) a druhá "Hand Springs" (2009).

00

Odpovědět

+Alberto123Díky, o obou knížkách jsem našel zmínku na Wikipedii [1], ale pořád jsem nenašel žádnou vazbu na název "Mindscapes Unlimited". Odkud to víš? Nějaký link jako důkaz tvého tvrzení?

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Edward#Books

01

Odpovědět

+Alberto123Ha, díky. Tu stránku jsem už dřív četl, ale tu referenci jsem přehlídl.

11

Odpovědět

reklama na hloupou americkou populaci ?

59

Odpovědět

U nás to jsou zase věštci...

30

Odpovědět

Správně! Pokud potřebujete médium, abyste se spojili s někým mrtvým, tak kontaktujte Stana Marshe, to ví každý! Stan je na to ta jediná správná osoba!

John Edward is the biggest Douche in the Universe!

101

Odpovědět

Ještě jsem čekal, že vysvětlí, proč média vysávají z lidí peníze :D

80

Odpovědět

souhlasím, nicméně zažila jsem dost divný rozhovor s 'médiem'... vživotě jsem tu ženskou neviděla, vůbec nic o ní nevím, rozhodně sem se v její přítomnosti nikdy o ničem nevyjadřovala. A přesto mě oslovila, věděla, že mám starší sestru právničku, věděla, že můj táta je v nemocnici s infarktem... řekla mi že mi přeje hodně úspěchů v mém uměleckém snažení a že i malé krůčky vedou dopředu, že ať se nebojím že najdu si svou cestu k mámě i sestře, že sem vodnář a ti to nemají lehké ani s váhama ani se lvy (rozhodně nemohla vědět jakého jsou máma a ségra znamení, prostě nemohla) a pak mi řekla že po skončení školy, si ještě před prvním sněhem splním svůj 'velký zlatý sen'.... všechno se dá logicky vysvětlit, možná že přecijenom mě nějak znala, takže věděla že fotím, a znala mou rodinu, sice úchylný, ale ok... ale jak mohla ro ka půl dopředu vědět, že si na podzim po maturitě koupím 'zlatého' (isabel) koně, to mi hlava nebere

216

Odpovědět

To mi zní většinou jako obecné tlachy o ničem, ke kterým si člověk přiřadí sám věci, které do toho sedí. zajímalo by mě, kolik řekla i věcí, které "ještě nedaly smysl". To o tom co děla rodina a znamení z tebe dost možná vytáhla, aniž by sis toho všimla. Nebo si tě dopředu vyhledala např. podle fb? :) jednou moji tětě "medium" prozradilo, že ji její manžel zrovna podvádí s nějakou mladou holkou.. a ejhle, ona šla zrovna z jeho pohřbu. A když se zvedla že pujde, tak si medium asi všimlo černých punčoch a začla mlit o tom, že ji zrovna někdo umřel..

120

Odpovědět

+Tutanchamonto by dalo smysl, jenže tohle se mi stalo v Pardubicích, a já jsem z Mariánských Lázní. A byla jsem tam sama bez nikoho, a s paní jsem se vůbec nebavila, a rozhodně sem nikomu v tom městě ani neřekla, že je kdokoliv nemocnej, a že sem se s mámou a ségrou moc nebavila, a to už od základní školy, to sem neřekla nikdy nikomu, protože mi to nepřišlo niky důležité.... ta ženská byla absolutně cizí člověk.

18

Odpovědět

Předpokládám, že k tobě nepřistoupila a nevysypala ti tam z hlavy ten seznam, který jsi vypsala, bez tvé jediné odpovědi nebo reakce? Stačilo abys na její první otázku zareagovala nebo přímo odpověděla a už ses vezla, aniž bys o tom věděla. Chladné čtení, nic víc. Pokud člověk nasadí poker face a neřekne vůbec nic, nejsou schopni uhádnout ani písmeno obsahující tvé jméno.

Doporučuji starší pořady Derrena Browna, ten v nich podobné podfuky docela zajímavě vysvětloval. A právě naprosto neznámým kolemjdoucím dokázal rovněž říct pomalu i datum narození, ačkoliv oni mu neřekli skoro nic.
Myslím, že to bylo tohle: https://www.csfd.cz/film/214986-derren-brown-magie-a-manipulace-mysli/

130

Odpovědět

+Zecka víte že to tak fakt bylo? Seděla jsem u stolu a najednou s přisedla a omluvila se, že obtěžuje, ale že ze mě vyzařuje smutek. Tak sem se na ní podíala jako na debila. Načež mě vzala za ruce a řekla mi, ať se nestrachuju, že táta ví že ho mám ráda a že jeho srdíčko ten infarkt vydrží a ať věřím doktorům... tak sjem se málem zakuckala, poděkovala sem, ale vůbec sem nechápala. Ona se mě skoro na nic neptala, naopak říkala jasně věci, které nemohla vědět. Pak právě začala, chytla mě za ruce a říká, že my vodnáři to máme těžké, že nás většina lidí nechápe, ale rodinné vazby jso mocné a čas překlene i ty největší propasti aby spojil to co k sobě patří. Že se nemusím bát, moje máma mě miluje a váhy se jednoho dne vyrovnají a moje sestra mě má taky ráda, a jednou přestane sekat drápy jako vzteklý lev.
Nakonec mi popřála hodně štěstí s tím mým "uměním" a když sem vstávala tak i řekla to o tom pokladu....

Ano... mohlo to být mnoo věcí, ale ani jednou jsem se nezmínila ani o koních, ani o focení, rozhodně en o nějakém vztahu mezi mnou a sestrou s mámou (ačkoliv je skutečně pravda že sem si s nima nidky moc nerozuměla), a už vůbec ne o něčem tak soukrmém jako že mám tátu v nemocnici. Doopravdy za mnou přišla a tohle všechno vysolila, byla divná, její přítomnost mě děsila a brnělo mě celé tělo.

13

Odpovědět

+lenaciaNěkteří mentalisté čtou z mimiky, řeči těla nebo řeči, druzí umí číst i z tepu, cukání nervů nebo v jaké míře jsou stažené šlachy nebo svaly. Ne, že by jim to telepaticky říkalo informace, jen poznají jestli jsou na správné cestě, nebo svou řečnickou otázkou úplně přestřelili. Takže fakt, že tě úplně cizí člověk chytí ihned za ruce a posléze si začne hrát na médium, leccos to naznačuje.
Klidně tě mohla chytit za ruce a říct obecný žvást: "Ať se nestrachuješ, že táta ví, že ho máš ráda" a tys ji pak řekla zbytek jen tím šokovaným výrazem a řečí těla. Tihle lidi jsou strašně vnímaví a dokážou vypozorovat hodně věcí (třeba i povolání) jen tím, jak se chováš, projevuješ nebo chodíš oblékaná, aniž by sis ty uvědomovala, že tě někdo pozoruje. Nemluvě o tom, že jsi mohla minutu předtím vést nějaký rozhovor, či telefonát, nebo okatě psát SMS a všechno jí to prozradit sama.
Jak jsem psal níže, podle mě si zkoušela postupy na cizincovi, protože je lepší selhat na něm než na platícím zákazníkovi. A ještě je tu možnost, že tě znala, nebo znala nějakou tvojí známou, cokoliv je pravděpodobnější než médium. Médium, které ti evidentně neprozradilo, že jsi z úplně jiného města (natož kraje), ačkoliv tě chtělo oslnit svojí jasnozřivostí.

60

Odpovědět

+Zeckje to skoro 5 let zpátky všechno si nepamatuju... Alev opravdu říkám, já tyhle čachry znám, moje máma vykládá z karet, chodila sem k astroložce, sama mám doma tarotové karty, a vím jak takové věci fungujou.
Když si ke mě sedla a tohle řekla tak první co sem věděla bylo, co že ta ženská sakra chce. Ale neřekla sem jí nic. Pak řekla o nemocnici infarkru a doktorech, já neřekla ani popel. Před tím sem nikomu netelefonovala. Sms sem nikomu nepsala, byla sem tam sama, a jelikož nemám žádné kamarády a s rodinou nejsem moc v kontaku, tak většinu dne trávím prostě sama a mlčky.
Já bych orpavdu i věřila, že tohle všechno mohla nějak zjistit. Ale prostě dodnes netuším jak věděla, že "na podzim ještě než napadne sníh" si pořídím koně... kor když v té době jsem měla představu o tom, že nastoupím na vysokou fotografickou školu a svůj "zlatý sen" (ale všem v mém okolí jsem to nazvala Projekt Merlin) si splním až dodělám vysokou

03

Odpovědět

Podívala se ti na facebook?

50

Odpovědět

+Aragi kdyby, já na fb fakt nepíšu že táta je v nemocnici

02

Odpovědět

+lenaciaTím to nebude, všechny informace z tebe dostala sama. Já být médium, první, co ti vpálím do obličeje je fakt, že nejsi z Pardubic, ale ze Západních Čech a Mariánských Lázní. To ale neudělala, protože je to mnohem těžší uhádnout než že máš sourozence nebo nemocného tátu, rozeznat přízvuk mezi východočechem a západočechem je téměř nemožné. Pravděpodobně si na tobě zkoušela postupy (lepší selhat na cizinci na ulici, než před platícím zákazníkem). Nehledal bych v tom nic komplikovanějšího a nadpřirozeného. ;-)

30

Odpovědět

+Zeckjasně... ale ona se mě na nic nezeptala. Jistě, ale jakto že věděla že je táta v nemocnici a to doslova s infarkem, ne že byl nemocnej ale aniž by se zeptala přímo řekla infakrt.... stejně jako máma a sestra, istě že můžu míšt špatné vztahy to chápu, že by možná mohla vědět že sem vodnář ok, jak věděl že máma je váha a ségra lev? A že mým velkým snem je zlatý kůň? A jak věděla, kdy se mi ten sen splní?
Já vím jak pracují média, vím jak vytahují informace a věř mi nedělo se to

02

Odpovědět

+lenacia"je to skoro 5 let zpátky všechno si nepamatuju..."

Vy prostě chcete věřit tomu, že Vás oslovilo médium, tak tomu nevědomky přizpůsobujete vlastní vzpomínky, víc bych za tím nehledal. :-)

20

Odpovědět

+IqeNe tak to není jen si nepamatuju vše doslovně. Ale jinak vím moc dobře co se stalo

04

Odpovědět

Zaprvé se nemuselo jednat o medium a zadruhé na světě existují i věci člověkem nevysvětlitelné.
Spousta křesťanů, jiných věřících i nevěřících může mít kontakt s nadpřirozenem (Bůh, demoni) a prakticky tedy znát druhého člověka.
Ne vždy je to ale správné a čisté. A většinou je to fake. Tyhle věci se dějí opravdu málo a i v prostředí křesťanů tohle vídám jen velmi velmi omezeně.

00

Odpovědět

+Mikekdybych sama nezažila určité věci, taky bych tomu nevěřila... jenže asi 10 let mě pronásledoval "kouzelník", prostě sem se v noci probudila a v rohu pokoje stála postava v plášti se špičatým kloboukem a lesklým opaskem. Dodnes se modlím aby se jednalo o nějakej děsivej dlouhodobě se opakující sen.

Pak jsem chodila pracovat a přespávat na ranč mé známé. Ranč je bývalá budova fary a školy, obec navíc stojí na staré rytířské stezce. Prostě barák minimálně 100 let starej, ale podle některých a podle typu sklepení může být areál školy postavený na mnohem starších pozůstatcích někdejšího sídla už ze 14. století. Nicméně, tak či tak, mohu říci, že TAM něco skutečně je! Každý, kdo tam zůstává přes noc nebo zkrátka pozdě do noci má první dny strašně zvláštní mrazivý pocit, husí kůži, zimnici... Jednou jsem tam sebou vzala svou kočku. Majitelka ranče byla pryč (to je jí podobný, domluvíme se že v 17 hod mám přijet a ona dorazí ve 22 :D), ležela jsem v hlavní velké místnosti, a kočka mi spala u nohou. Zničehonic sebou ale prudce trhla a zadívala se do šera místnosti, mě osobně polil onen divný chlad a v tu chvíli moje kočka seskočila z pohovky a doslova vystřelila přes celou místnost do rohu pod skříň, a vyděšeně se tam choulila.

No, a poslední věc, kterou bude každý zřejmě brát jako úplně nejvíce bláznivou... před cca 6 lety mi umřela naše předchozí kočka. V zimě jednoho dne utekla z naší chalupy pryč a už se nikdy nevrátila. Jenže v průběhu měsíců sem najednou začala vnímat různé pohyby, pod stolem, venku za prosklenými dveřmi na verandu. Slyšela ťapkání... mezitím sem dostala nové kotě, ale přesto... mám pocit, že v naší chalupě je duch mojí zesnulé kočky. Opět to nemám jak prokázat a je to šílené, ale orpavdu. například sedím u počítače, v hale chalupy máme velký rohový pracovní stůl do L, počítač je úplně v zadu v rohu. Najednou periferně zaregistruju šedou kočku, která vyskočila na stůl a šla ke mě. Když sem se otočila abych ji pohladila, kočka tam nebyla, ta živá spala stočená v klubíčku na židli cca 3 metry daleko. Jindy jsem cítila, jak se mi kočka otřela o nohy, ale ta moje byla zamčená v předsíni, protože už do haly nesměla- poškrábala drahé starožitné židle s koženými sedáky, a zamčená pro to, že si uměla ty dveře sama otevřít.

12

Odpovědět

Ty nehty jsou dost děsivý a naprosto nepraktický k čemukoliv kromě vyškrábání očí. :-D

182

Odpovědět

Ještě k významnému a tajemnému ukazování na tarotové karty jsou potřeba! :D
.
.
.
... ne, vážně... proč mají tyhle typy oblibu v takových nehtech? Nebo se mi to zdá?

121

Odpovědět

Ted si to sám, řekl, kdo ji nezaplatí, tak mu vyškrábe oči :D

50

Odpovědět

Žůžo to musí být při vytírání řitě.
Nebo je slečna Drsňák?
My Drsňáci si p***l nevytíráme vůbec.

30

Odpovědět

+mykanecNormálně po Indicku: Prstem dovnitř, vykroutit a ven :)

10

Odpovědět

+DinoCop -Svým nebo cizím?

00

Odpovědět

Podle jedný podobný bytosti mám být už pár let alkoholik, sestra má mít dítě a táta blíže nespecifikované zdravotní problémy... :D

181

Odpovědět

...někde v oblasti hrudníku? Ano, cítím to...

151

Odpovědět

Som vedel že mi je tá milfka povedomá... Beth Dover z Orange is the new black

41