Zeď nelegální imigraci nezabráníAdam všechno pokazí

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 49
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:248
Počet zobrazení:11 954

V USA se neustále diskutuje o zdi na hranicích s Mexikem a tuto debatu velmi přiživuje i Donald Trump. Ale jak vám Adam vysvětlí, zeď imigraci nezastaví, spíš naopak.

Přepis titulků

Ilegální imigrace se vymyká kontrole! Naše hranice jsou nechráněné! Musíme postavit zeď. Proboha, Gaby. To je děsivé. Ale má pravdu. Ilegální imigranti naprosto ničí naši ekonomiku. Zeď ilegální imigraci zabrání. Ne, tohle není pravda. Pravdou je, že zeď nic nezmění.

Zeď by zvýšila počet ilegálních imigrantů v USA. Cože? To není možné. Ukážu vám to. I samotná stavba zdi by byla téměř nemožná. Stála by zde. Ale ne! Chudák pes. Musela by se táhnout třemi tisíci kilometry drsného terénu. Musela by rozdělit hory, řeky, vesnice i lidské příbytky.

Promiňte, mohu si odskočit na záchod? Omlouvám se, ale ten zůstal v Mexiku. A celé to je neuvěřitelně drahé. Samotná stavba zdi by stála 15 až 25 miliard dolarů. Ten skřet ovládá ďábelskou magii. Zeď by se mohla stát nejdražší stavbou v dějinách USA. Stála by 20krát tolik co Hooverova přehrada nebo rozpočet NASA na celý rok. Je to malý krok pro člověka a jedna zbytečná zeď.

A to ani nezmiňuji obří rozpočet na údržbu a ochranu zdi. To budou daňoví poplatníci platit navždy. Platil jsem za zeď, otec mého otce platil za zeď, a jednou budeš i ty platit za zeď. Tohle je život za zdí. I umělé vytvoření zdi pro náš pořad bylo neuvěřitelně drahé. Asi nám došel rozpočet na speciální efekty.

Ano, možná je to drahé, ale to nic nemění na faktu, že zeď bude fungovat. Ne tak, jak si myslíš. Zabezpečení hranic ilegální imigraci nezastaví. Proč ne? Kolem mě nikdo neprojde. Ale projde. Odhaduje se, že 27 až 40 % ilegálních imigrantů v USA se do země dostavá letadlem.

Na letadla jsem zapomněl. Oni se sem neproplíží přes hranice. Legálně se sem dostanou přes pasovou kontrolu, ale pak překročí své vízum. Zeď je nezastaví, protože letadla zeď přeletí! Hlupáci! Zapomněli jste na letadla! Na letadla neustále zapomínáme!

I kdyby tyhle odhady byly pravdivé, tak zeď zastaví asi polovinu z 11 milionů nelegálních imigrantů. Ne, nezastaví, protože existuje něco, čemu se říká koloběh. Ukážu vám to. Desítky let se imigrace do USA řídila koloběhem. Lidé přišli, chvilku pracovali a poté se vrátili domů za svými rodinami. Seznam se s Douglasem Masseym. Díky, Adame.

Už mě unavovalo čekat na svůj výstup. Je profesorem na Princetonu a je průkopníkem v této oblasti. Když Reagan, Bush a Clinton drasticky zvýšili ochranu hranic, aby si naklonili názor veřejnosti, zastavili tento koloběh. Nedrželi lidi mimo zemi, uvěznili je v našem státě. Jak bylo pro lidi stále těžší pendlovat mezi státy, rozhodli se, že snazší bude zůstat v USA.

Zapomněl jsem si v Mexiku klíče. Když se vrátím do Mexika, už mě nenechá projít do USA. Asi zůstanu tady v Tucsonu. Ironií je, že zvýšení ostrahy na hranicích zvýšilo množství ilegálních imigrantů žijících na území USA asi o 248 %. Možná se to zdá být proti selskému rozumu, ale zeď nezabrání lidem přicházet do země, jen jim znemožní návrat domů.

Celá myšlenka zdi je zavádějící. Mexické ekonomice se momentálně celkem daří a populační růst se zpomalil. Tlak k emigraci není nikterak vysoký. Počet ilegálních překročení hranic je na svém historickém minimu. Pokud jste profesorem, co děláte v poušti? Nejsem tu. Jsem fata morgána. Ten skřet má za přítele ducha!

V současnosti máme tu nejvíce militarizovanou hranici mezi dvěma státy, které žijí v míru. Problémem nejsou lidé, kteří sem přicházejí. Oni tu už jsou. Každý třicátý člověk v USA je nelegálním imigrantem. Zeď zastaví pouze diskuzi o pořádném řešení. Proboha, Adame, máš pravdu. Zeď není řešením.

Jsem rád, že jsem pomohl. Miliony lidí už u nás žijí. Musíme je deportovat! Ano, řešením je deportace. To nebude fungovat. Alfonso! Až se vrátíme, řeknu vám, proč deportace není řešením. Alfonso všechno vysvětlí.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chci tu část "Alfonso všechno pokazí" :D

140

Odpovědět

táto časť bola skvelá :D asi najlepšie a najvtipnejšie spracovaná

31

Odpovědět


Odpovědět

Určitě to vypadá zajímavě, ale teď by mě ještě zajímalo, jaký vliv by mělo odstranění současné hraniční kontroly na pašování drog do USA.

41

Odpovědět

Odhaduji, že zas tak velký ne.

Pašeráci už mají svoje cesty a klasické "opevnění" hranice překonávají jak nic.
Na pašeráky většinou spíše fungují náhlé přepadové akce zaměřené na vytipované místa.

Ale obecně pašeráky nelze porazit jinak, než zastavením poptávky.
V USA by se měli spíše měli zaměřit na původ problémů, než na jeho projevy.

82

Odpovědět

+TarylinJediná možnost je střílet fetky. Nebo ještě lépe na nucené práce bez možnosti osvobození. Až nebudou fetky, nebudou mít kartely a gangy co žrát.

412

Odpovědět

+nevimjmeno2Tak to spadá do řešení "zastavení poptávky".

Ačkoliv zrovna tebou navrhované řešení porušuje Americké, Mexické i mezinárodní zákony.

63

Odpovědět

+TarylinTo už v některých US státech nejsou tresty smrti? Asi jsem se zasekl někde v minulosti :(

15

Odpovědět

+nevimjmeno2Kromě problémů se zákony, kdo všechno je podle tebe fetka? Jsou tam třeba i kuřáci a lidi co pijí alkohol?

62

Odpovědět

+anonymymymyTo vaše levičácké snažení se o slovíčkaření je fakt úsměvné až krajně trapné. Navíc si zapomněl na nemocné lidi, léky jsou taky drogy. Až ti agresivní potrat píchne (samozřejmě chudáček v afektu) jehlu s 10 nemoci do těla, říkej mu třeba doktor a vesele chcípni, chybět tu nikomu s mozkem nebudeš.

313

Odpovědět

+nevimjmeno2Přestaň už konečně trolovat. Díky.

21

Odpovědět

Typickej levičáckej přístup. Řešení nemá ale kecat jak to nejde umí.

746

Odpovědět

tebe bych sejmula

88

Odpovědět

+NatshaTak už k***a sejmi, nevím jak dlouho ty karty chceš hrát -_-

16

Odpovědět

Možná není řešení, protože není problém?(a to jsem pravicově laděný člověk)

Migrace tu vždy byla, je a bude. Ani železná opona ji nedokázala zastavit.

244

Odpovědět

+TarylinJo vůbec ji železná opona nezastavila. Sem běhalo tolik n***?, že jsme to na hranicích nestačili střílet. Už sis dneska vzal prášky?

417

Odpovědět

+nevimjmeno2Tak desítky tisíc migrantů z bývalého východního bloku celkem jednoznačně ukazuje, že východoevropany nezastavila. A do východní Evropy ilegálové ani neměli důvod jít. Většinou cestovali do států, které dříve jejich země spravovali.(typicky Británie a Francie)
Proč by někdo z např. Iráku či Súdánu cestoval do ČSSR či SSSR, když mohl jet do Francie, Británie či Nizozemska? To, že nelegální přechod železné opony byl mnohem nebezpečnější je už jen vedlejší faktor. Kdyby byla opravdu touha se tam dostat, tak by to zkusili. Stejně jako to teď zkouší přes středozemní moře nebo to dříve obyvatele ČSSR zkoušeli přes Šumavu.

A "n***i" do států východního bloku necestovali. Neměli k tomu důvod.
Ani dnes, při migrační krizi, jich příliš mnoho do státu bývalého východního bloku necestuje. Větší množství je jich prakticky pouze v Maďarsku a Srbsku a to protože přes ně nemohou cestovat dál na západ.

Prakticky pouze Austrálii se podařilo opravdu silně omezit nelegální migraci do země. A to jen díky mořské hranici a silně rozvinutému námořnictvu.
Ale to v případě hranice mezi Mexikem a USA půjde jen těžko. Navíc se tu jedná o řádově více lidí, než v případě Austrálie.

111

Odpovědět

+TarylinNevim proč na něj vůbec reaguješ :D ještě tak dlouhže :D

53

Odpovědět

+Autoprávě teď nemám co dělat. :D Na něco čekám a tímhle jsem zabil pár desítek vteřin. :D

52

Odpovědět

+TarylinJá tu teda žádné desetitisíce východoevropanů za dob železné opony neviděl, bylo tu jen pár rejžoroutů a čmoudů na zaučování. Jinak ochrana byla dobrá, skoro nikdo přes hranice neutekl. Většina utekla tak, že se nevrátila z legální dovolené ze zahraničí.

Další levičácká s****a s tou austrálií a něco o námořnictvu. Negři jsou moc tupý aby se sem dostali. Všechny chytáme 20km od hranic afriky a vozíme sem. Tam si jako domorodec půjdeš po obědě zaplavat a oni tě naloží a vyhodí v Itálii. Kdybychom chtěli tak se sem jediná živá opice nedostane.

411

Odpovědět

+nevimjmeno2Konečně někdo politicky nekorektní, takový lidi potřebujem, abysme se vrátili o 500 let zpět, kdy bylo přece jen o něco líp.

83

Odpovědět

+AutoPřesně chlape (promiň že určuji tvůj gender), to přece romistika, filozofování nad tím, zda má desetiletá holka podržet nadrženýmu n*****i, nebo pražská kavárna nás žene dopředu. Takový ty hovna co jen staví silnice, domy a vyrábí jídlo jsou nepotřebný sračky co jsou zakomplexovaný a volí Trumpa (PS: ani nevědí že sami jsou gejovééé)

14

Odpovědět

+nevimjmeno2Jsou potřební, ale za 1. je brzo vyměníme za stroje a za 2. je můžeme nahradit kýmkoliv na světě. Tak si užívej svoje kopání silnic a psaní hoven na net dokud můžeš, brzo tě vyměníme za syrskýho doktora ty hovno.

42

Odpovědět

+Auto:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

13

Odpovědět

+nevimjmeno2to s tím plaváním bylo vtipný :-D

00

Odpovědět

+Tarylindesítky tisíc vzdělaných emigrantů (NE migrantů) za desítky let
srovnej s
stovky tisíc nevzdělatelných muslimů za pár měsíců

01

Odpovědět

+tarylin-je*bezmozekMigrant je kdokoliv kdo opouští nějaké území a míří do jiného.(obvykle se to vztahuje na státy)

A dělení na imigrant a emigrant je z úhlu pohledu. Pokud do tvého území míří, tak jsou to imigranti. A pokud tvou zemi opouští, tak jsou to emigranti.

A desítky tisíc emigrantů jen z ČSSR. Celkově počty emigrantů z Východního bloků půjdou do stovek tisíc lidí.

00

Odpovědět

Hmm, zajímavé, takže dnešní pravice je proti migraci? A co se stalo s individuálními svobodami a právem na hledání vlastního štěstí? To jsou hodnoty, které byly odjakživa alfou a omegou pravice. Ale pokud myslíte "pravici" jejímiž jedinými hodnotami jsou ochrana čistoty rasy a náboženský fundamentalismus, pak jsem asi hrdým levičákem :)

21

Odpovědět

+Malkymigrace, rasová čistota a naboženský fanatismus nejdou moc dohromady ;-)

00

Odpovědět

Tak snad se na to vážený pan Trump podívá z té své vysoké věže v Chicagu a uvědomí si, že vysoké věci jsou ne vždy ku prospěchu.

54

Odpovědět

Ehm... Mluvíme o Trumpovi. Chtít po něm něco takového, je jako chtít od našeho současného prezidenta přestat nadávat na Pražskou Kavárnu.

164

Odpovědět

+AgentSpíš je to něco takového jako chtít od našeho prezidenta aby přestal chlastat a brát drogy nebo aby si vážil lidí prostě to bezcitný hovado co brzy chcípne se nezmení no :D

01

Odpovědět

To není vůbec pravda, pan Trump říkal, že tím zastaví nelegální imigraci a pak všem nevěřícím vytřel oči když jim připomenul, že Čína má velkou zeď a problém s mexičana tam nemají.

1113

Odpovědět

Vůbec Čína nezadržela Mongoly zdí.

13

Odpovědět

+nevimjmeno2Páni. Tady někdo nezná rozdíl mezi vpádem cizích vojsk a imigrací.

30

Odpovědět

A co imigranti v lodích? Na ty se zapomnělo !!! Žádná zeď se zlatou bránou ! Letadla, lodě, auta, hraniční kontroly - nic z toho do USA nevnikne až si Trump v Nižboru objedná skleněnou kupoli :-D

132

Odpovědět

Když postaví zeď kolem celý USA tak nikdo nepřijede ani lodí

12

Odpovědět

Kdo se hlásí na službu v Noční hlídce, aby mohl hlídkovat na zdi a chránit nás před hnědými chodci? :D

502

Odpovědět

Hnědí chodci pobavili :D:D

30

Odpovědět

Propaganda Clintonové. Myslím si že zed určitě imigranty zastaví. Jako příklad například uvedu železnou oponu, až na pár vyjímek (kvůli stejné politické ideologii) zastavila imigraci.

635

Odpovědět

zapomínáš na letadla :)

82

Odpovědět

+LadyJDo pár minut ve vzduchu byly migy připravené na cokoliv, a pasovou kontrolou jen tak někdo neprošel

73

Odpovědět

Jj už vidím jak v USA staví "zeď" jejíž součástí je elektrický drát, miny a frajeři kteří mohou v podstatě kdykoliv pálit osttrými. :D

112

Odpovědět

zapomínáš na krále Moravy

11

Odpovědět

+lenaciamyslíš Šumavy?

60

Odpovědět

+Morce:D sakra... ano, někdy jsem kretén, a omlouvám se za to

50

Odpovědět

+lenaciainteligente ... :D

12

Odpovědět

Dneska můžeš lítat po celým světě doslova za pár korun. Nemám znalosti z ostatních států, ale v ČR se prostě nežilo tak špatně aby nějak moc lidí riskovalo že umře při přechodu hranic, ale pokud se někdo dostal za hranice, tak už ho tady ve velkým procentu případů nikdo neviděl.

103

Odpovědět

and who is gonna pay for the wall ?

141

Odpovědět

MEXICANS!!!

270

Odpovědět

GHOSTBUSTERS!

21

Odpovědět

1 ze 30 američanů je ilegální přištěhovalec? Já mám pocit, že každý američan je ilegální přistěhovalec. Zapomínají na to, jakého krveprolití se na americkém kontinentu dopouštěli kolonisté když tuto zemei objevili.

445

Odpovědět

Historii píší vítězové. Kolonisté vyhráli. Kdyby se Indiáni najednou vzbouřili proti dnešním "Američanům", a vyhráli, tak označí kolonisty za ilegální přistěhovalce.

330

Odpovědět

Indiáni žili v době kamenné, neměli právní systém a nerozeznávali nic jako majetkové právo na půdu. Krveprolití se taky nijak zvlášť neštítili. Nebyl důvod tu zemi nezabrat.

67

Odpovědět

PRVNÍ JAKO VŽDYCKY

217

Odpovědět

daj si to do životopisu

461

Odpovědět

+WOWA bude i první ve frontě na pracáku.

152

Odpovědět

být první dává smysl jen v několika odvětvích....
být první spermie, která dosáhla vajíčka- úspěch
být první člověk, který napíše první pod příspěvek- ne zas tak oslňující úspěch

63

Odpovědět

+lenaciaCo kdybys věnovala taky trochu sobě času a šla si třeba zaběhat nebo já nevím ;) víš já nestojím otvé připomínky ty blbko :) :-*

04

Odpovědět

+Natshaje mi jendo o co stojíš nebo nestoijíš, očividně o to stojíš, když máš ptořebu na mě reagovat. A já reaguji na tebe protože seš prostě neskutečně blbá

20

Odpovědět

+lenaciahm a ty si p**a

01

Odpovědět

+Natshabudu klidně i p***l... jen ať nejsem Natsha

30

Odpovědět

+lenaciatyjo ty si mi to ale nandala :D

02