Dark CastleAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:366
Počet zobrazení:7 817

Dnes se podíváme na jeden z novějších dílů. Nerd už odehrál dost špatných her na NES a rozhodl se tedy, že se podívá na zoubek jiným herním konzolím. Do oka mu padl Dark Castle na Segu Genesis a vězte, že dobrá hra to nebude.

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Tohle bude strašidelné. Hrál jsem hodně 8 bitových sraček, však víte - NES. Proč jich je tolik na NES? Jasně, je na něj i spousta klasických her, ale jeho cenná knihovna byla zneužita půlprdelními herními společnostmi jako skládka pro jejich sračky.

Takže si od toho dám odpočinek a zkusím hru ze Segy Genesis. Jo, povyšuju na 16 bitů! To byla tehdy velká událost. Pamatujete ty reklamy, že? "Genesis dokáže, co Nintendo ne." Mám tady hru jménem Dark Castle, tak uvidíme, co všechno dokáže. Strašidelné! To je pořádná 16bitová grafika. I ten sup vypadá deprimovaně. A co je tohle?

Duch, co kouří hradu péro? Hra začíná bez příběhu. Žádné vysvětlení, nic. Jste prostě týpek, co stojí v hradě a vypadá jako Shaggy ze Scooby-Doo nebo možná Peter Pan s účesem na Jágra. Můžete si vybrat z několika dveří. Dvoje jsou označeny otazníkem, ale nedává to smysl, protože všechny jsou pro mě záhadou. Tady se píše BK. Co to má kurva znamenat?

Burger King? To doufám! Kdybych tam šel a dostal hamburgery, tak by to byla prdel. Jakmile vlezete dovnitř, je ze hry platformovka a vypadá na hovno. No tak. Netopýři? Takové klišé? Páni ten drak vypadá strašlivě! Z toho se budu počůrávat. Nemůže ten drak vypadat ještě roztomileji? To je super, graffiti na zdech. "Pařani válí" a cože?

"Saddám byl tady?" Jako Saddám Husajn? Co tady dělal, že čmáral na zdi v hradě? A "Pařani válí"? Je to stejné písmo. Takže Saddám byl hardcore hráč? Hudba. Je to jediná smyčka. Jediný kousek hudby, který hraje pořád dokola.

Je to ta nejvíc klišovitá hororová hudba, kterou mohli najít. Znáte ji, je to ta známá Bachova skladba. Ta, o které si všichni myslí, že je z Drákuly. Po půl hodině poslouchání se vám to omrzí. Naštěstí se dá hudba vypnout, ale musíte to udělat ve správnou chvíli, když nehraje žádná nota. Jinak ji přehrává. Není to ta nejzkurvenější věc, jakou jste kdy slyšeli?

To nikdo tuhle sračku netestoval? A navíc kdykoliv umřete, tak se hudba zapne, takže ji pořád musíte vypínat! Ta největší chyba je tady v ovládání. Vypadá to, že hraju jako debil, ale snažím se hrát, co nejlépe. Ovládání je neskutečně vyjebané a hodně těžko se to vysvětluje. Nemůžu to udělat spravedlivě, nejlepší je si to zahrát na vlastní kůži. Varuju vás, nedělejte to! První problém je, že jste téměř bezbranní.

Našel jsem jenom kameny, které můžete házet. To nemůže dostat meč nebo něco? A způsob, jakým je hážete, naprosto odporuje zdravému rozumu. Nedržíte d-pad ve směru, kam chcete hodit. Místo toho musíte postupně otočit ruku po nebo proti směru ručičkových hodinek, dokud nemíříte správně. Zkuste to dělat, když je tam milion nepřátel a střel, co vás chcou zabít. Není čas otočit rukou, než vás zabijou!

Proč to nemůže fungovat jako každá jiná hra? Ať už s tím přišel kdokoliv, tak je blbější než hovno veverky. I ty schody jsou na hovno. Je těžké se na ně dostat a stejně tak z nich slézt. Hra prostě nedělá, co jí říkáte. Mačkáte šipky, dokud se vám nepoštěstí. Chcete chytit lano? To je další věc. Ani nevím, jak to funguje! Občas máte štěstí. A občas ne.

A není to tak, že by se postava netrefila na lano. Prostě se zastaví ve vzduchu a spadne dolů. Chcete něco zvednout? Dolů a B. Byl by to problém prostě přes ten předmět přejít? Dotknout se ho bez potřeby zastavení a riskování smrti? Jak jste si všimili, můžete si dřepnout stiskem dolů a B. Ale dřepíte asi tak sekundu. Abyste zůstali dřepět, musíte držet nahoru a B.

Jo, mačkat šipku nahoru k dřepu je pěkně zkurvené! Ale jinak nedokážu vysvětlit pocity z ovládání. Je to tak divné a obtížné, že jsem si myslel, že mám něco s ovladačem. Je naprosto neomluvitelné udělat hru, kde není výzvou samotná hra, ale handicapování hráče. Líp se vám bude ovládat Silver Surfer s Power Glove! Některé hry mají otřesné ovládání, jako třeba Karate Champ na NES, a spousta těch, které jsem už recenzoval, jako Spiderman na GameBoy, Kid Kool na NES, Zelda CDi hry, Terminator 2 na SNES jakákoliv Action 52 hra, Nepravděpodobný Lester na SNES a myslím, že jsem říkal, že Winter Games byly naprosto nejhorší.

Ale teď, když jsem hrál Dark Castle, tak možná máme vítěze. Těžko se to porovnává, protože to jsou dvě odlišné hry. Řekl bych, že alespoň jako platformovka je tohle ta nejhorší, jakou jsem kdy hrál. A že jsem hrál hromady hoven, to něco vypovídá. Tahle hra stála pořádně za hovno, ale ještě toho hodně nabízí.

Vaše postava je naprostý kašpar. Kdekoliv jdete, tak o něco zakopne. Jakoby měl svázané tkaničky. A pořád se mu motá hlava. Nevím proč, ale děje se to pořád. Na něco stoupne nebo se něčeho dotkne a začne se motat kolem a je zranitelný. Tohle pomatení by mělo být jen v bojovkách jako je Street Fighter. A i tam je to otrava, druhému hráči to jen dává výhodu. Ale aspoň to tam dává smysl, protože vás mlátí do hlavy. Tomuhle to je úplně jedno.

Něco se dotkne jeho nohy a už se motá. Taky nedokáže seskočit z jakékoliv výšky. Může být půl metru od země a zabije ho to, nebo se zas začne motat. Všude jsou náhodné pasti, padací dveře, kovadliny na vás padají. Je to hrůza. Aby to bylo ještě těžší, tak nepřátelé skoro neumírají. Trefíte je kamenem, spadnou na pět sekund a pak se zase postaví. Mezitím se snažíte máchat rukou, abyste zabili ostatní, takže nikdy nemáte šanci zabít všechny na obrazovce. Už tak je těžké s ním pochodovat bez nějakých úrazů.

Snaží se to dělat co nejobtížnější. A pokud by tohle nestačilo, tak vás musí mrdat do ucha otravnými zvuky. Jako by si z vás dělala ta hra srandu. Navíc je to jedna z těch vyjebávacích bludištních her, kde nevíte kam jít. Můžu jít tady? Ne. Můžu tu? Ne. A co tady? Ne. Tři místa na té samé obrazovce, všechno slepé uličky. Pokud je to slepá ulička, proč tak nemůže i vypadat? Dejte tam zeď nebo něco!

Proč to musí vypadat průchozí? Kdekoliv spadnete, dostanete se do mučírny, kde bičují lidi. Nedělám si ani srandu, když řeknu, že hraju tuhle hru půl hodiny a už jsem se sem dostal tak stokrát. Je to jako hrát Monopoly, kde se na každém políčku píše "Jdeš do vězení". A není tu východ. Našel jsem klíč, ale nevím, co dělá. Zkoušel jsem každé místo, ale tenhle klíč je k ničemu jako prsa na býkovi. Ať děláte cokoliv, jste v prdeli!

Zkus tohle, jsi v prdeli. Zkus tamto, jsi v prdeli. Jsi v prdeli, jsi v prdeli, jsi v prdeli, jsi v prdeli! Tohle musí být nepochybně ta nejhorší hra na Segu Genesis, jakou jsem kdy hrál. Něco musím dělat špatně. Třeba je to nastavené na vysokou obtížnost. Jo, podíváme se, co se dá dělat. Lehké? To byla lehká úroveň? Takhle si představujou lehkou úroveň? To se posrali?

Tak jo, jebnem do toho vypínače a zapnem tu sračku. Mám Dark Castle na CD-i!!! Když je tohle pokročilejší konzole, tak byste si mysleli, že to bude lepší, že? Grafika je ještě lacinější a kreslenější. A ovládání... kurva do prdele, je to ještě horší. Sotva se můžu pohnout! Ovládání je nemožné! Nejde to ovládat. Větší vliv máte na počasí než na postavu v téhle hře.

Pořád umírám na první obrazovce. Nepohnu se ani o píď bez toho, aby na mě sletěla garda netopýrů. Proboha! To mě nenecháte popojít ani o dva kroky, aniž by na mě někdo zaútočil? Trvá pořád stejně dlouho, než na někoho zamíříte. A zamotá se vám hlava jenom skákáním. Plošina se propadla. Stál jsem moc dlouho? Nemůžu stát dvě sekundy v kuse? A schody? Bože. Plácám se všude možně. Proč nemůžu nic udělat? Genesis verze byla špatná, ale tahle s váma vymrdává víc než život.

Je to jako míchat sračky s hovnama. Je to ta nejpříšernější sračka stvořená lidstvem! Je to prokletí duše a musí trpět bolestí zatracených!

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jak někdo může do světa vypustit takhle stupidní hru!

180

Odpovědět

08:12 -> ňeňeňeňeň, ňeňeňeňeňň, ňeňeňeňeň ! Bože u toho jsem se dost řezal. Hooodně dobrej díl.

200

Odpovědět

Rizynku prosím zůstaň u toho překládání a nepouštěj k AVGN Obelixe, jde ti to mnohem lépe, díky :)

1822

Odpovědět

Nic proti Rizykovi, je to určitě dobrý překladatel, ale měl v AVGN povícero chybiček, které by DJ Obelix určitě neudělal (např. "platformovka" místo "plošinovka"). Plus některé dvojsmysly byly přeložené doslova čili hrátky se slovy tu ustupují do pozadí ("nuttier than squirel's s**t" > "blbější než hovno veverky", je tam dvojsmysl "nut" (cvok) s "ořech" (který papaj veverky, takže se asi bude vyskytovat v jejich hovínkách...).

Takže určitě kritika Obelixe není na místě.

190

Odpovědět

lol tak to je fakt sracka

1912

Odpovědět

lol ten konec :D

180

Odpovědět

The monsters who says: "ňa ňa ňa ňa ňa"! Tady ani sir Robin nepomůže :)

181

Odpovědět

Ve 4:36 poslední věta překladu: "co vás chcou zabít." - tož že by Rizyk pocházel z Moravy? ;-)

182

Odpovědět

Vybraný Nerdův herní koutek se v budoucnu určitě stane nástrojem pro děti závislých na hraní PC her. Myslim, že než by někdo takové hry hrál, radši se půjde učit :D

180

Odpovědět

To neznáte závisláky, těm by stačilo i tohle :-) Ti by nakonec i přišli na to jak dohrát Cheetahmen I-II :-D

180

Odpovědět

+noirut64furt lepsia hra ako heroin hero :) - hra v south parku

180

Odpovědět

Občas je mi Nerda vážně líto, když vidím jak s tím zápasí a pak na CDi je ta stejná s****a ale ještě v horší podobě :D že se ani nedostane z první obrazovky :)

181

Odpovědět

Celý čas som len čakal kedy vyskočí ten Jason X spoza sedačky

190

Odpovědět

určitě nejlepší díl... i přes tu extrémně vysokou laťku (Action 52, Cheetahmen), tak tohleto vyhrává na celé čáře :D

186

Odpovědět

žádný komentář, že to někomu nejede. To je až divné. Poslední dobou tu nebylo nic jinýho.
Už jste si ty svoje kalkulačky spravili jo? LOL

1844

Odpovědět

možná že to zpravili na webu ? ...

181

Odpovědět

Za to ty jsi IT expert, kalkulačko?

180

Odpovědět

Ja teda nevim jak ostatni, ale me dotedka vsechna videa vzdycky jela a nemel jsem problem a to zadny! Nicmene tedka, kdyz tam je ten novy prehravac, tak se mi videa sekaji, protoze to nejak dlouho nacita a netem to rozhodne neni. Predtim se starym prehravacem, co tady byl, tak bylo vse v cajku bez jedineho kousnuti a ted? Hruza;( aspon u me.

182

Odpovědět

CÍÍ DÝÝÝÝ ÉÉÉÉÉÉÉJ !!!!!!!!! :D
Trochu jak parodie na : ' FUS ROO DAAAH ' (Skyrim) :D :D :D

1854

Odpovědět

Docela rychle zapomněl na Action 52 ohledně největší sračky, kterou lidstvo kdy stvořilo že? :D

180

Odpovědět

9:42 - 9:56 XDDDDDDDDD

180

Další