TerminátorAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:375
Počet zobrazení:9 583

James se podívá na zoubek další hře postavené na velice známém filmu - přišla řada na Terminátora. V dnešním dílu vyzkouší první díly na NESu, SNESu a chvíli i na konzoli Sega CD. Který díl filmového Terminátora máte nejradši vy?

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz IDENTIFIKOVAT HRY CÍL ZÍSKÁN MOŽNÁ REAKCE: CO TO JE ZA ZKURVENOU PSÍ SRAČKU?! Co to je za zkurvenou psí sračku?! Hra na základě prvního Terminátora měla hodně potenciálu. Byl to mix film noir, akce, sci-fi a cestování v čase, všechno dohromady.

Ale ta hra je jako mix kočičích chcanek, koňských hoven a prasečích zvratků. A to je koktejl, který byste si nedali. Pokud jste ji hráli, nejspíš trpíte traumatem. Nebojte, přišel čas očistit se od těch vnitřních démonů. Protože boj za minulost se bude odehrávat v současnosti. Právě teď a tady. Nic s tím nevidím, zapneme radši hru. Co se týče příběhu, nehrajete za Terminátora.

Ale za Kylea Reese v budoucnosti, což je asi nejlepší koncept. Ale podívejte se na tu grafiku. Tomuhle se říká 8-bitová grcka. Poskakujete po napůl zmizlých blocích, tyčích a trubkách. Je to snad Super Mario Bros.? Pozadí je náhodný mišmaš šedých cihel. Je to tak deprimující. A nebylo snad NES schopno většího barevného spektra?

Vrchní panel je monochronní. Jenom černá, bílá a zelená. Podívejte na životy. Černá část ukazuje životy a zelená značí prázdnou část. Což je dost matoucí, protože když se na to podívám, připadá mi, že by to mělo být naopak. Hudba je nepřijatelná. Poslouchejte. Co to je?

Je to jen opakující se pětisekundová smyčka. Není tady ani moc zvukových efektů. Takže ze zvukového hlediska to hodně selhává. Kdyby mohly, tak by vaše uši zvracely. Chcete se bavit o ovládání? Boha jeho, že to ale posrali. Když chcete skočit, musíte nejdříve do podřepu. Je to asi ten nejvíc opožděný skok, co jsem kdy viděl. Se zbraní je to ještě horší.

Když zmáčknete A, dostanete se do takového kleku. Říkejme tomu "Střílecí mód". V tomto střílecím módu Áčkem střílíte a šipky nahoru, dolů ovládají směr střely. Takže si to shrneme. Nemůžete střílet ve stoje. Nemůžete střílet v normálním dřepu. A nemůžete střílet při skoku.

Jde to proti všem přirozeným instinktům side-scrolling střílečky. Hráli návrháři vůbec někdy Contru? Dokážete si představit, jaký je problém, když nemůžete střílet za skoku? Ale poslední hřebík do rakve je, že tady nejsou žádná pokračování. Pokud zemřete třikrát, hra začíná znovu. Je to tak jednoduché. V první úrovni si na to zvykněte, protože to uvidíte kurevsky často. A další problém - když se snažíte na něco skočit, propadnete skrz!

Je to proslulý vtip všech špatně navržených her. Je to skoro tak špatné, jako v Čaroději ze země Oz. Detekce doteku je taky na hovno. Když se snažíte něco střelit, proletí to skrz, pokud se netrefíte doprostřed. Tahle hra je jako rozmazlený fakan, kterého musíte nechat vyhrát. Proti těmto automatickým zbraním je nejlepší použít granát. Ale doposud jste mohli najít granáty jen v první úrovni. Když vám potom dojdou, jste v prdeli.

Tady čelíte dvěma zbraním zároveň. Můžete střílet jen na jednu, takže vás nevyhnutelně ta druhá trefí. Nezáleží jak daleko se dostanete, pořád tady nejsou pokračování. Co vím, tak neexistuje ani kód. Ani na Game Genie, nic. Porazit hru můžete jedině tak, že nic neposerete. Což by bylo šílené.

Nicméně vždy, když nasbíráte 50 000 bodů, získáte život navíc. Dobře, budu tady sedět a střílet toho zmrda dokola, dokud se tak nestane. Nepřátelé se obnovují, takže není problém zůstat na místě a sbírat body. Jedinou obětí je, že to budete dělat hodně dlouho. A je to - život navíc. Teď budu vážně opatrný, nechci, aby ta dřina přišla nazmar. Musím si dát pozor na ten zkurvený sliz. Panebože do prdele.

Můžete jenom strávit hodiny střílením, abyste získali co nejvíce životů. Přijdete o ně rychle, ale aspoň vám nějakou dobu vystačí. Ale kdo na tohle má trpělivost? A nebavíme se o emulátorech nebo ukládání pozic. Ale o opravdovém sezení před televizí a držení tlačítka A. To zní jako sranda, že? Tak mrkejte, mám nápad. Vemte si klíč, nebo něco takového.

Sevřete tlačítko A, takhle. A je to. Posaďte se a nemusíte dělat vůbec nic. Já se vrátím. Dívejte, už mám šest životů. Takže půjdu do postele, vrátím se a všechno bude na maximu. Není to skvělý nápad? Zkuste hádat, mám ještě lepší nápad.

Co takhle tam dát pokračování? Dávat klíče na ovladač? Tohle chcete v životě dělat? To je bezcitné. Ale to se stává. Tak jo, jsem zpátky. Odpočinutý a připraven hrát Terminátora s nově nabytými životy. Se všemi šesti... Šest?

Jenom šest? Dobře, budu upřímný. Je to jen jedna cifra, nečekal jsem víc než devět. Ale proč tak náhodné číslo jako je šest? To znamená, že to tak nějaký zkurvený masochista naprogramoval. Rozhodl se: "No, tak ne víc než šest. To je moc." Debil jeden. Teď mě napadá jenom pětkrát umřít a udělat to znova.

Pak jste najednou v autě a padají na vás ohnivé koule. S ovládáním uděláte jen málo, takže budete umírat, umírat a umírat. Střílet pořádně taky nemůžete, protože kulky létají všude kolem. Nakonec tomu zmrdovi ujedete. Ale pak na vás střílí nějaký monstrózní tank. Teď už to dostáváte do prdele. A pokaždé se do vás bude trefovat. Pak následuje další smrtelná past.

A vidíte co se stalo? Všechny životy navíc jsou pryč. A pořád tu nejsou normální nepřátelé. Takže nemám šanci získat další. Pokud umřu, tak hra skončila. Ale tohle je ta nejvíce frustrující věc. Tahle kopí nemají žádný systém, objevují se náhodně. Takže musím mít štěstí. Podívejte na ty plošinky.

Nemohly být ještě menší? Když už předtím bylo těžké se trefit, představte si, jak je šílené trefit se na plošinku užší než je samotná postava. Pokud přistanete na nohou, nepočítá se to. Musíte přistát v prázdném prostoru mezi nohama. Kurva! Nula životů, to znamená, že mám poslední šanci. Skoč. Skoč.

Skoč! Kurva! Je to kurva malé! Kurevsky malé! Jsi terminovaný. Nemůžu uvěřit, že taková sračka vyšla na NES ještě v roce 1992. V prosinci 1992! To už bylo na trhu Super Nintendo. Když jsme tu toho, tak se mrkneme na jeho 16 bitový protějšek.

Naštěstí jenom graficky nevylepšili tu samou hru. Tahle je úplně jiná. Zajímalo by mě, proč vytvořili úvod podle filmu, ale nepoužili jeho hudbu. Místo toho použili hudbu z posledního boje. To je jako použít úvod ze Star Wars, ale nahradit hudbu. Takže pokud těm hrám něco chybí, tak je to znělka Terminátora. Opět hrajete za Kylea Reese, ale místo ve stoce, jste na bojišti, stejně jako ve filmu.

To je rozhodně krok správným směrem. Střelba je mnohem lepší. Konečně můžete normálně střílet a nemusíte být v tom debilním pokleku. Můžete střílet i na žebřících, což je docela drsné. Akorát je na hovno, že nemůžete střílet vzrhůru nebo k zemi. Nejlepším příkladem je série Contra. Můžete střílet v jakémkoliv směru a stejně to jsou obtížné hry. Ale tady máte nepřátele, které můžete trefit jenom s granáty.

Když vám dojdou granáty, jste v prdeli. Pokud chcete udělat hru, kde se nedá střílet na zem, tak nemějte nepřátele, kteří jsou na té zkurvené zemi! Grafika na popředí vždycky překáží. Je to fér, když nepřátele sotva vidím? A co to vlastně je za věci? Decepticoní robertci? Teď jsem se bouchl do hlavy a chcípl. Překvapivě je tahle hra vážně těžká.

Teď si dokážu představit, čím vším museli Kyle Reese a Johny C projít. Pobíhali po pustině plné šílených strojů, házejících bomby a střílející lasery. Sračky padají ze vzduchu, sračky jsou na zemi, jsou tady sračky všude kolem. Vyhladili by vás! Ty filmy jsou úplně nerealistické, vždyť to nemohli přežít. Ale koncept s cestováním v čase je v pořádku. Podívejte na ty kulky, nemá to žádné schéma.

Jakoby to ovládal druhý hráč. Než vůbec můžete zareagovat, terminátor se objeví a střelí vás. Není lehké postupovat pomalu, když vaše postava umí jenom běhat. Moje jediná strategie je udělat krok a dřepnout si. Ale i tak mě v polovině případů trefí. Netrefí mě tak moc často, ale dost na to, abych umřel. A máte pět životů. Jakmile o ně přijdete, uhádli jste správně, není žádné pokračování.

Ale nezáleží na tom, protože nedokážu projít ani první úroveň. Nevypadá to těžce, ale dobrý bože, je to snad nekonečné. I s pěti životy a power-upy nevydržím tak dlouho. Dostal jsem se k části s autem, což je pořád první úroveň, ale je to ještě horší než v NES verzi. Můžete střílet jen ve třech směrech, takže nejde tu věc trefit, když je mezi. A nemůžete se nijak chránit, nemůžete se hýbat, pořád vás jen trefují ty explodující bowlingové koule.

Konečně to skončí a jsme zpátky na nohách. Po takové době byste si mysleli, že to byl boss. Ale ne, jak naivní! Takže běžíte ten nekonečný maraton, střílíte po sračkách a necháte sračky střílet. Nakonec se dostanete k bossovi, nebo ne? Je to dost velké na bosse.

A rozhodně trvalo dlouho se tady dostat. Myslím, že to je boss. Chcípni! Chcípni! Jo, tak jo a je po něm. Co teď? Co? Děláte si kurva prdel? Pane matko kurevský bože, sračky do prdele. Jaktože to nebyl konec? Jak dlouho bude ta první úroveň trvat?

Možná je taková celá hra, jen tomu nemůžu uvěřit! Takže jsem umřel, jako by umřel každý. Konec hry, první úroveň je nekonečná, nejde to projet, konec příběhu, hra je nehratelná. Rychle se ještě podíváme na Terminátora na Segu CD. Už jsem ho zmiňoval v recenzi Segy CD, ale musím říct, že oproti ostatním, je to výrazně lepší hra. Je tu pár nevychytávek.

Stejně jako předtím, nemůžete střílet v určitých směrech. Těžko se pak hledá úhel, abyste mohli trefit nepřátele. Nevím proč, ale zdá se, že se to povedlo jenom Contře. A někdy je těžké zjistit, kam jít. Obsahuje nedívatelné scénky z filmu, které charakterizují Segu CD. Nikdy bychom si nemysleli, že se jednoho dne budeme moci dívat na videa v lepší kvalitě na internetu. Ale můžete je přeskočit a hra samotná je docela dobrá side-scrollovka.

Dokonce má znělku Terminátora. A taky svou skvělou hudbu. Bože, to je kurva úžasné! Je to trochu lepší než NES verze, nemyslíte? Odtud to už může být jenom lepší. Druhý film byl ještě lepší než první, takže to můžeme předpokládat i u her. Věřím, že na konci tunelu je světlo. Dostali jsme se skrz bouřku a na jejím konci nás čeká duha.

Du... POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

In the Rainbow Factory, where your fears and horrors come true.
In the Rainbow Factory, where not a single soul gets through.

200

Odpovědět

Miluju tu hudbu u Sega CD :D Pokud si jí chcete poslechnout complet zde je odkaz :3 http://www.youtube.com/watch?v=uXoDbZMa-jk

180

Odpovědět

ta duha nevesti nic dobreho :D

180

Odpovědět

Parádní díl, už jsem ho zkoukl několikrát na Jamesových stránkách, ale moje poslechová angličtina prostě není zdaleka dokonalá. Opět musím děkovat za překlad.

A jinak dle mého nejlepší díl? Terminátor 2 - žeru ho už dětství. Parádní triky z Amigy, skvělý scénář a "lidštější" Arnold. Dokonalá kombinace, a nejsem sám, kdo si to myslí, protože hodnocení druhého dílu jsou nejvyšší. Jednička také super. Nové díly...nejsou špatné filmy, ale v kvalitách svých předchůdců nemají ve srovnání šanci...

180

Odpovědět

Prosím vás, co je to za Contru, kterou Nerd hraje ve 3:16? Díky :)

180

Odpovědět

Vzhledem k tomu, že jsem ten level nikdy nehrál, tipuju to na Super C :-)

180

Odpovědět

+DJ Obelixnechci vám do toho moc kecat bo jsem nehral ani Contra ani Super C, ale pokud vim tak Super C je presna kopie Contra, jen s jinym vzhledem postav, takže by to mohl byt level z nějekho jineho dilu Contry (na NES byly pokud vim 3) jestli se ale pletu tak se predem omlouvam :)

182

Odpovědět

+DJ ObelixDeavin: Ne, Super C je pokračováním původní Contry. To co ty máš na mysli je Probotector, neboli evropská verze Contry, kde místo vojáků byli roboti. Ale jinak ano, na NES byly 3 Contry - Contra, Super C a Contra Force :-)

180

Odpovědět

Je to Super C. V podstatě všechny záběry z Contry v tomhle videu jsou ze Super C :-)

180

Odpovědět

... a na jejím konci nás čeká duha.:D

180

Odpovědět

Dokonalý! Jako vždy :D A ten konec s duhou... :D A jinak k otázce: Nejlepší mi asi připadá trojka... Má to takový hezký podtext... Vlastně to říká, že konci se nedá nikdy utéct. A navíc to končí úplně jinak, než jak by člověk celou dobu čekal. :-)

181

Odpovědět

Jako vždy...awesome

co se týče otázky tak stoprocentně jednička, v závěsu je dvojka, zbytek je odpad kterej nikdy neměl potkat světlo světa...

1813

Odpovědět

Teddy jak dlouho už seš politik.

181

Odpovědět

Je to fascinující že?

181

Odpovědět

Nejlepší webserial na videačesky.. :) !

1811

Odpovědět

Je Super když dáte top koment v + i -

:DD

182

Odpovědět

+TeddyDickHeadAž zas tak ne, jsou i lepší věci.

184

Odpovědět

Fakt s****a tenhle webserial.Ten dement co bude dokonce života honit na 8-nitovou postavičkou nějaký k***y z videohry neumí nic jiného než nadavat.Ste banda opic,nedívím se že tento stát jde do p****e.Nemužou za to politici ale vy.

18177

Odpovědět

hele kdo se tu objevil ! :D tak když jseš tak chytrj tak řekni co dělat...nacpat letadlo vybušninou a napalit to do baraku? A s těma hrama...1. ty sam neumíš nic lepšího než nadávat, 2. chtěl bych vidět tebe ty hry hrat a za 3. ten typek ma s tou svoji "sračkou" mnohem vic obdivovatelu a určitě si vrzne vickrat než ty. :D

182

Odpovědět

+DeavinPíše se oběvil,ty opyco.

18100

Odpovědět

Teddy: Umři :)

182

Odpovědět

+WreisMYSLÍŠ " u moře" ano byl jsem protože nejsem socka.. ;)

1849

Odpovědět

Píše se "opico", ty vemeno :D

180

Odpovědět

+Fruitytak vemeno jako nadávku jsem ještě neviděl a ani neslyšel :D ale asi začnu používat :D +1

187

Odpovědět

Nekrmte trolla, takovou nulu s vyjadřování prvního stupně zvláštní školy jako je TeddyDickHead není třeba brát v potaz. Je to jenom ubohý provokatér, který dostal od maminky povolení sednout si k počítači ;-) Tak ho nechte vyřádit, než půjde spinkat...

180

Odpovědět

lnj :D

181

Odpovědět

LJN - Lemplové Jebající Nintendo :-D

182

Odpovědět

Konečně zase něco přeložil Rizyk...neříkam, že Obelix překládá blbě, ale osobně mám rád změnu, ktera podle mě jde v těch titulcich vidět. Jinak skvělé video...jako vždy.
Jen mi pls někdo řeknětě: je špatně, když jsem místo návštěvy kamošky, ktera se na mě už nekolik mesicu teši, si koupil Sega genesis?

1920

Odpovědět

To záleží na tom, jestli by sis s ní jenom povídal nebo ne :-D

181

Odpovědět

+Pepeknetuším, jak by to dopadlo...

1817

Odpovědět

Nie, teraz môžeš baby domov nalákať na "Poď, ukážem ti Segu Genesis" a nemusíš kvôli sexu cestovať. WIN:WIN! :-D

191

Odpovědět

A co by si z té kámošky měl? Jen to srovnej, s kámoškou se pobavíš maximálně deset minut (ale musíš se předtím dvě hodiny nudit), se segou se dostaví zábava okamžitě a po neomezenou dobu.

182