GodzillaAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:651
Počet zobrazení:9 402

Týden utekl jako voda a přinášíme vám další díl AVGN. Tentokrát se James opět zaměří na samotné hry, které mají jednoho společného jmenovatele - Godzillu. A vězte, že právě pro milovníka japonských monster, jakým James bezesporu je, to bude shledání velmi neveselé. Užijte si přes 15 minut čiré zlosti a bolesti z mládí v řádně peprném balení.

Profil tohoto webseriálu s přehledem jednotlivých epizod najdete zde.

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti, hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Jako dítě jsem miloval videohry a japonské filmy s příšerami. Godzilla, Mothra, Rodan, Ghidorah, Mecha-Godzilla... Monstra, která se mydlila mezi sebou a rozmetávala okolí na sráč. To je moje. Fanoušek Godzilly z USA na přelomu 80. a 90. let to neměl lehké. Museli jste v neděli projet celý televizní program, zda něco běží, nebo prošmejdit místní videopůjčovny, jestli nemají pár VHSek.

Během mého života byly v kinech v USA jen 2 filmy s Godzillou. Godzilla 1985 a Godzilla 2000. Americká verze z roku 1998 se nepočítá. Až díky internetu jsem zjistil, že TOHO točilo další filmy celá 90. léta. Ale jen pro Japonsko. Byl jsem nasranej. A s videohrami s náma taky pěkně vymrdali. Moje první Godzilla hra byla Godzilla pro NES. Pustíme si ten kus plazího hovna. Godzi...

příšera příšer! To už napovídá, jak bude celá hra polovičatá. Vždyť zakrývá půlku nápisu! Roku 2XXX n.l.... Proč furt používají Xka? Nedokážou vymyslet přesný rok, tak tam prdnou X. ...Země dostala vy... hlá... še... ní. Seru na to, jdeme na hru. Vypadá super, co? Že by Godzillí šachy? Ovládáte Godzillu a Mothru, se kterými jezdíte po malých šestiúhelnících.

Pak se dostanete do bitevní zóny. To už vypadá líp. Klasická akční řežba. No, spíš klasické zběsilé mačkání tlačítek. No nic, aspoň máte dost útoků. Godzilla mlátí, kope, mrská ocasem a vystřeluje slavný atomový dech. Kolikrát ale byla Godzilla ve vesmíru? Jednou. V Godzilla - Útok z neznáma. Proč nehraju na Zemi? Chci rozšlapat baráky. Místo toho kopu do skal.

A jak může Godzilla skákat, aniž by ohýbala kolena? Jako by hopsala na trampolíně. Co je tohle? Ďábelské totemy? A tohle? A tohle?! Co je tohle všechno?! Jsme snad na nějaké zaprděné planetě, popelnici vesmíru, kde skončilo vše, co nikdy neexistovalo? Když projdete bitevní zónou, počítač pohne svým monstrem. A pak zase vy. Vezmete si Godzillu nebo Mothru, pokud chcete... Ale jo, zkoukneme Mothru.

Je fajn, že pochopitelně létá, takže překážky se dají přeletět. Za Godzillu vás každé 2 vteřiny zastaví nějaký šutr. Mothra je obletí, ale ne, pokud vás zasáhnou. Po každé ráně sletí k zemi. Mothra střílí rajčata a shazuje křídla. Jo, shazuje křídla. To je, jako byste házeli vlastní ruce. Mothra je na prd. Tečka. Když si vyberete Mothru, hra se vám směje. Co to...

co mě kurva trefuje? Co to je?! Cože? Sopka? Nemůžu projít kolem sopky v pozadí? Musím ji praštit? Jo, to dá rozum. Nakopni vrcholek sopky. Úkolem každé hrací desky je vybít příšery. Tady máme Mogueru a Gezoru. To si děláte prdel? Moguera a Gezora? Ze všech příšer v sérii vybrali dvě, které tehdy v Godzilla filmech nebyly? Ano, Moguera se objevila v Godzilla vs. Space-Godzilla a záběry Gezory jsou v Godzilla: Final Wars.

Ale tyto filmy byly natočeny až dávno po hře. Našel jsem vadu, díky které můžu umlátit Mogueru ocasem. Vidíte? Je to hračka. Cože? Mám časový limit? Jo. Pokud se budete s monstrem srát moc dlouho, musíte začít znovu. A soupeř dostane část zdraví zpět, vy ne. Ale hádejte, kdo vás čeká po zabití Moguery a Gezory. Moguera a Gezora?

Jak jinak. Recyklují stále stejná monstra a jedno vždy přidají. Třeba Varana. Další z příšer, která měla vlastní film a pak se ukázala ve filmu s Godzillou. Potvrzování bitev je trapas. "Chcete bojovat s protivníkem?" Ano. "Chcete bojovat s Gezorou?" Ano, to je protivník, nebo ne? A když nechcete bojovat, hra nebere ne jako odpověď. Ne! Kurva, řekl jsem ne! Někdy si hra myslí, že chcete táhnout a monstrum vám stojí v cestě. Jo, vidím ho, chci ho zmlátit!

Postupem času dostanete trochu známější protivníky. Od Baragona přes Kouřové monstrum, Gigana až po Ghidoru. Ale Ghidora je až úplně vzadu, takže to chce notnou dávku štěstí. Mecha-Godzilla, tak se mi to líbí. Už ji skoro mám. Vyhraju! Porazím ji! Zasranej limit! Zkurvenej vyjebanej časovej limit! Ani tam není počítadlo. Hra vám prostě vytáhne kabel. Cože? Tak ty chceš vyhrát? Máš smůlu, ty posránku pomrdanej! Hra podvádí.

Tečka. Ta zasraná hra podvádí. Ale ještě nekončíme. Je tu pokračování - Godzilla 2. Snad bude lepší. První díl se oťukávali, takže dvojka by měla být zlepšení. Občas vás chytne hnusná sračka, než se můžete jít normálně vysrat. Co to je? Vždyť to ani Godzillu nepřipomíná! To spíš vypadá jako SimCity, když na vás útočí monstrum. Navíc nehrajete za Godzillu, ale za armádu. Přemísťujete tanky a letadla jako v deskové hře. Bojový mód připomíná RPGčko.

Útočíte na střídačku. Jestli se trefíte, záleží na tom, co padne na automatu. Přesně tak, zkurvenej automat. Ani nevím, jak to funguje, ale jedno je jisté: Nikdy vám nepadnou 3 stejné symboly. Při nejlepším se vám povede minimální poškození, ale monstrům se doplňuje zdraví. Vám samozřejmě ne! Hudba je tak hrozná, že si ji dokonce můžete vypnout. Ale když vypnete hudbu, vypnou se i zvuky.

Co to má za smysl? To už rovnou můžu ztlumit televizi! Myslíte, že jednička byla děsná? Tohle je urážkou jedničky! Proč se to jmenuje Godzilla 2? To je, jako by na NES vznikl Ninja Gaiden 4 - tetris verze. Nepředstírejte, že jde o pokračování, když není ani ve stejné kategorii! Měla to být Godzilla - strategický simulátor. Nebo SimZilla. Začínám se bát, ale je tu ještě Godzilla na Game Boye. To vypadá slibně.

Demo nám představuje příšery. Vypadají super. Godzilla je v pohodě, ale má nějak pomačkanou hlavu. Jako by vypadla z Impérium vrací úder, kde ta věc vyšla z asteroidu. Koukneme na hru. To si fakt děláte prdel? Godzilla vypadá jak dráček z Bubble Bobble! Lezete po stoncích, posouváte kameny a mlátíte příšery boxerskou rukavicí, kterou Godzilla fluše z tlamy! Co to provedli králi všech příšer?!

To už mohli Godzillu navlíknout do oblečku klauna a dát jí skákací tyč. Na tohle fakt kašlu. Tohle vystihuje jedině známý citát Williama Shakespeara: "Nasrat!" Přesouváme se k Super Nintendu. Je tu Super Godzilla! Páni, takže super. Tady končí sranda. Teď teprve uvidíme. Ha, rok 199X. Už to upřesnili na desetiletí, asi si byli o něco jistější. Grafika je fajn, něco takového u hry s Godzillou čekáte.

Ale o samotné hře to říct nejde. Jste Godzilla, modrá tečka na mapě. To nahoře je jen pro představu. Když už jste Godzilla, chtěli byste ničit domy, že? Ale tady vám domy ubírají zdraví. To nedává smysl! Godzilla je mistrem v boření domů! To se Mike Tyson po každé ráně pěstí taky zraní? Když narazíte na nepřítele, jdete do bojového módu.

Tohle konečně vypadá jako má vysněná Godzilla hra. Ale ani náhodou. Je úplně jiná než všechny ostatní bojovky. Textové pokyny nedávají smysl. Máte 2 ukazatele výdrže, v tomto případě "bojového ducha". Radí vám, abyste snížili nepříteli bojového ducha, pak zasadili vybraný úder a zase se stáhli. Zkusím to shrnout. Jděte k příšeře, flákněte ji, pak zpátky a zmačkněte L+R, kde si vyberete útok.

Ale to vám neřeknou, že máte zmačknout L+R! To je tak těžké udělat hru, kde se mydlí monstra, aniž by to byl vědecký projekt? Nerad to říkám, ale dávám přednost první hře. Ta má aspoň snadné ovládání. V této chvíli jsem další hry vzdal. Když to nezvládli na SNES, naděje uhasla. Jen jsem si přál klasickou bojovku s Godzillou a ostatními monstry. Mé přání se však tak trochu splnilo. Má vysněná hra vznikla. Ale vydali ji jen v Japonsku.

Takže musíme zapojit Super Famicom. Jmenuje se Godzilla: Kaijuu Daikessen. Trpký zážitek, že ji konečně hraju. Dneska nejde o nic výjimečného, ale tehdy bych ji miloval. Je zde většina monster se zvláštními chvaty, pozadí jsou taky známá a hudba taky. Tomu říkám Godzilla. Nejhorší však bylo, že Nintendo Power mě na ni navnadilo. Číslo 72, květen 1995. Již brzy: Godzilla: Destroy all monsters. V tu chvíli jsem si ustříkl do textilu. Godzillí bojovka? Nemůžu se dočkat! Od té doby o ní nikde nepadlo ani slovo a nikdy nedorazila do obchodů.

Jen v Japonsku... Uteklo 15 let a jsem pořád nasranej. Chtěl jsem jen skvělou hru s Godzillou, ale mé dětství je pryč, a já ji nikdy nedostal. Dneska existuje spousta her. Godzilla: Destroy all monsters melee, Godzilla: Save the Earth, Godzilla Unleashed. Tohle už je jiná doba. Co já vím o nějakém PS2 a Xboxu? Ale zkusím to.

Kurvaaaaaaaa! Proč jsem nemohl mít takové hry jako malej? Sakra, narodil jsem se moc brzo. Místo toho jsem vyrůstal na těchhle píčovinách, který smrděj jako Baragonův zapařenej pytel. Radši bych se nechal probít při kouření Mecha-Godzillina kokota. Jsou jako sračka, valící se ze hnijící prdele Kouřového monstra, kterou pak sežere a vyblije Anguirus, zatímco mu ležím na bodácích a Gigan mi przní řiť jeho motorovkou, přičemž Desotroyah mi šíleně zesírá ksicht.

Je to prostě zmrdaná hromada zpíčenin, kurva, do prdele, kurva! Píča! Kurva! Sakra. Řekl jsem kurva z hlubin svého srdce a každou nadávku, která existuje. Někdo prostě musí vymyslet nové sprosté slovo. Mám to.

Tahle hra, tyhle zkurvený hry jsou... Jo, až takhle moc! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

dokonalé a som rád že uznal kvalitu novších konzol :D

220

Odpovědět

Doporučuju nesledovat při jídle, skoro sem si poprskal počítač. Kam na ty hlášky chodí?:D

200

Odpovědět

Ace: Ne, neumíš to tak jako on.

180

Odpovědět

0:48 pls preloz tuto hru obelix XDDD

190

Odpovědět

sorry

180

Odpovědět

Nezná někdo název té znělky co hraje když hraje na Ps2/Xbox jestli to je odněkad vzatá nebo jestli ji udělal sám... Díky za odpověd.

180

Odpovědět

ať se začne učit česky :D čeština má tolik sprostých slov, že by se z toho p****l :D

200

Odpovědět

mě jde reklama normálně zavřít křížkem a nikdy sme neměl problém to vypnout hned. :D
jinak dobrej dílek a to vypípání na konci bylo trefný. :D

180

Odpovědět

tomasza13: Bible Games už tu jsou přeložené. Alespoň tedy ty první ;-)

181

Odpovědět

pls musite udělat titulky k dílu bible games :D mohl sem se podělat
XD

181

Odpovědět

Ace: je hezky ze ma angry nerd pozitivni vliv na navstevniky tohodle webu:D jinak to stopni, nahore vypni titulky, vypni reklamu a zas je zapni;)

180

Odpovědět

@Ace: jestli používáš Operu, tak si stáhní rozšíření YouTube AdsFree ( https://addons.opera.com/en/addons/extensions/details/youtube-adsfree/1.3/ )
a už nikdy nevudeš mít reklamy v YT videjích.
Používám to už přes rok a už ani nevím, že tam nějaké reklamy jsou.

181

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=CyqK8wqwYmc&feature=related

Přeložíte
pls tento díl? Klidně vám to přeložím a do wordu napíšu text titulků, ale neumím titulky nějak vložit do videa, ale to vám myslím nedělá problém.

181

Odpovědět

Jediný co kazí tenhle super seriál a vůbec celej web sou ty zasraný reklamy který by mi nevadily kdyby šly vipnout ale když tam sou ty z******? titulky tak to do p****e nejde!!! Ty reklamy sou jako kus psího hovna, jako s****a co mi leze z péra, jako kus oslintanýho krysího hovna, sou jako p***l naruby, vyvrhnutá fekální prdelní hmota, radši bych si vytrhal všechny chlupy na koulích, radši bych vypil vyzvracenou sračku zbuvolí p****e, je to na hovno p******a, p******a na hovno a kus hovna na hovno a nemám je rád!!!

1910

Odpovědět

Z toho konce sem si stříkl do textilu :D:D nemůžu z těch jeho ksichtů :D:D:D:D

180

Další