RamboAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:526
Počet zobrazení:8 467

V dnešní epizodě AVGN se podíváme na herní verze jednoho z nejslavnějších filmových akčních hrdinů - Ramba. A jelikož si je pro svou recenzi vybral Nerd, asi již tušíte, že to nedopadlo moc dobře.

Pozn.: Pro popis her jsem zvolil české názvy filmů o Rambovi. Zmatené názvy filmů, na které Nerd poukazuje na závěr videa, jsou samozřejmě americké názvy. Ale ani v Česku nezůstal Rambo ušetřen, když bylo u nás jeho čtvrté pokračování uvedeno jako Rambo: Do pekla a zpět.

Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Kurva! Musím hrát zrovna tohle? No, asi bych měl, když vychází nový film s Rambem. V 80. letech byl Rambo borec, ale jeho hra na NES spíš sranec. Hra vychází z filmu Rambo II, nikoliv z prvního filmu. Udělat hru, kde zabíjíte fízly, asi nebylo v jejich nejlepším zájmu. Plukovník navštíví Ramba ve vězení a udělá mu nabídku.

"Osvoboď zajatce ve Vietnamu a jsi volný." Ale máte na výběr. "Nebojím se zemřít," nebo "ve vězení je mi líp." Co zkusit druhou možnost? "Záleží na tobě. Hra nezačne, dokud neřekneš ANO." Tak proč mi dávají možnosti? Říkám: "Nechte mě kurva ve vězení!" Ale to bych ani nemusel hru zapínat, když řeknu ne. To je jako by ve filmu řekl: "Johne, film nemůže pokračovat, dokud neřekneš ano."

Hra tedy začíná. Chodíte po hangáru a kecáte s lidma. Rambo vypadá jak týpek bez trička a v elasťákách. Kecáte s tímhle, kecáte s tamtím, až konečně narazíte na plukovníka a ten řekne: "Máš na úkol 36 hodin. Splň ho a koukej odtamtud sakra zmizet." To bylo poprvé, co jsem ve videohře četl někoho klít. Vyskočíte z letadla a konečně začíná akce. Většinu času zabíjíte nožem hady, brouky a jiná malá zvířata.

Jde o naprostý klon Zeldy II. Tam máte létající meč, tady létající nůž. Nad nepřáteli se po zabítí objevují čísla, stejný způsob mluvení, temné jeskyně, kde potřebujete lucernu, a celkově je prostředí dost podobné. Když jsme u nože - to je jedno z největších zklamání celý zasraný hry. Proč nemám samopal jako na obalu? Proč zabíjím hady a pavouky? To je fakt vzrůšo. Úplně jak ve filmu, že?

Pamatujete, jak Rambo bojoval s obřím pavoukem? Já teda ne! Postupně ovšem dostanete vhodnější nepřátele a zásobu zbraní včetně létajících dýk, šípů a granátů. Ty vole, kdo by zabíjel tygra granátem? Dokonce najdete i samopal, ale to až hodně daleko ve hře. Problém ale není v tom, že by hra film ignorovala. Naopak - drží se ho až moc! Snad každá klíčová scéna filmu se odehraje v dialogu, ale proč?

Jako by se příliš soustředili na příběh a hra jim byla u prdele. Když ve hře podruhé potkáte dívku, dostanete na výběr. Místo, abyste probírali práci, zeptáte se: "Co si o mně myslíš?" Dokud se nepřestanete ptát, hra se nepohne dál. Proč to tu je? A to je Rambo tak namistrovanej, že očekává kompliment? Mohla by říct: "Co si o tobě myslím? Vypadáš jak gorila bez chlupů a s otevřenou hubou mě děsíš." Občas máte za úkol jít za ní, ale ona jen chodí tam a zpátky.

Máte se s ní totiž setkat někde jinde. Kde? To musíte zjistit sami. To je největší problém hry. Zjistit, kam máte kurva jít. Stoupnete si na kostičky s N na sever a S na jih, které vás vezmou jinam. Podobně jako v Pátku třináctého, ale je to i stejně matoucí. Všechno tu totiž vypadá stejně. Pokud půjdete pořád doprava, level se bude neustále opakovat. Občas si myslíte, že jdete pořád dál, ale pak vám dojde, že chodíte v kruhu. A aby toho nebylo málo, občas se dál dostanete jen tak, že musíte jít jedním směrem a pak se otočit a vrátit se.

Pokud byste šli jen doprava, můžete bloudit věčně. Ale půjdete doleva a hra vás vezme někam úplně jinam. Co to je kurva za píčovinu? Jednou dokonce hrajete za tu holku, ale jenom chodíte. Nejsou tu souboje. Vaším úkolem je dojít z bodu A do bodu B. Proč? Další věc, co mi rve koule, je blikání obrazovky, když máte málo zdraví. Je fajn, že vám to dávají vědět, ale proč je to kurva tak otravný?

Zní to jako nípání se v detailech, ale je to spíš nípání v hovnech! Ovládání je tak vykurvený, že to hlava nebere! Takhle to nevypadá zle, ale věřte mi - je to děs! Pohyb je sice v pohodě, ale útočit jde strašně ztuha. Skoro každý vás trefí dřív než vy jeho. Přejít most je taky pěknej pomrd. Sakra! Kurva! Tak pojď ty parchante!

Už tam skoro jsem. Ještě kousek! KURVA! Bože! Jak mohli takhle posrat Ramba? To je tak těžký udělat hru s týpkem v čelence, co střílí lidi? Jako Contra. Jo. To byla pecka. Plošinovka, občas i polo-3D pohledem. Takhle to funguje! Dobré ovládání, pořádná akce a hratelnost. Stačí tak málo! Ale místo toho tu máme zmatenou kokotinu, která ani neví, čím chce být. Zbytečný příběh, špatná orientace, otřesný ovládání a pojebanej klon Zeldy.

Rambo sice v USA vyšel dřív, ale Zelda II byla první v Japonsku. Cože? Co to do prdele bylo? Jsem zpátky na začátku! Jak se to stalo? Prostě jsem spadnul a jsem na začátku hry? Sice mám všechny zbraně, ale mám před sebou dlouhou cestu zpátky. Murdock plácá stejný píčoviny, jako bych vůbec na misi neodletěl. Asi jsem objevil nějakou divnou chybu ve hře. Abych vám ukázal konec hry, musím zadat password, ale čumte na to!

Proč je tak nehorázně dlouhej? Bylo fakt nutný použít velký i malý písmena, a dokonce i čísla, otazník a vykřičník? Až si ho budete přepisovat, určitě to zkazíte. S vypadá jako 5, 0 jako O, velký a malý písmena se pletou a malé l vypadá jako 1 a velké I! Tohle mě neskutečně vytáčí! Hesla maj bejt jednoduchá k použití! Když password znám, nemusíte mi z toho dělat vědeckej projekt!

Kreténi! A je to tady. Závěr hry. To nejtěžší nakonec. Odevšad na vás prší kupa sraček! Potřebovali byste neprůstřelnej deštník. Vyhnout se jim prostě nejde a vrtulník sejmete jedině granáty. Stačí se tak milionkrát trefit. A nemáte tucha, kolik mu zbývá. Poprvé jsem ani netušil, jestli to dělám správně. Ale s trochou trpělivosti konečně zvítězíte, vrátíte se do hangáru a hotovo. Teď už můžete jen chodit a pokecat si. Tady je ten zmrd Murdock.

Vytáhnu samopal, střelím ho a změní se v žábu. Jo. Vystřelíte čínské znaky a z Murdocka je žába. Jak jinak. To by asi stačilo. Ale existuje víc her o Rambovi. Tak si jako zasranej bonus pustíme pár dalších. Tady máme Ramba II pro Segu Master System. Tohle vypadá mnohem líp. Začínáte akcí, zabíjíte lidi a navíc je to pro dva hráče.

Tohle bude nejspíš Rambo, ale kdo je tohle? Nevadí. Ovládání je základní. Jedničkou střílíte kulky a druhou do nich naserete šípy. Jo, naserete. Vypadá to jako slušná hra, ale je to dost na nervy. Chodíte strašně pomalu, nemůžete střílet dolů a kulky mají krátký dostřel. A vypadají jako ping pongové míčky. Ta hra je jako Ikari Warriors a trpí stejnými problémy. Levely sice nejsou pořád stejné, ale když umřete, můžete se objevit na místě, kde se nejde pohnout!

Jste v pasti. Nic nenaděláte. Můžete jen doufat, že vás trefí nepřítel, abyste se objevili jinde. Navíc, když se vrátíte, jste nesmrtelní, ale ovládání se zasekne. Můžete jen doleva nebo doprava. To se stává většinou u druhého hráče. Jindy zase můžete chodit přes vodu. Rambo si snad myslí, že je Ježíš? Zkusíme ještě Ramba III na Segu Master System. Tohle bude prdel, protože hrajeme s pistolí. Až na to, že ta sračka nefunguje!

I když občas jo. Asi s ní jen musíte mávat kolem. Jako Rambo. Ten nikdy nestřílel rovně. Do prdele, co s tím je? Zpíčenina! Kdybych měl zrecenzovat všechny hry, byl bych tu do nekonečna. Ale o to mi nešlo. Chtěl jsem udělat takový přehled. Ty hry vyšly zhruba před 20 lety, stejně jako poslední film. Už se na Ramba IV těším!

Ale ono se to tak nejmenuje, že? Tak si ještě jednou připomeneme situaci s názvy filmů s Rambem. Ve videu věnovanému zmatenému číslování názvů jsem udělal sarkastickou poznámku. Když byl Rocky Balboa, jak to nazvou? John Rambo? A co udělali? Nazvali to tak. A já mám špatné svědomí. Jako bych si utahoval z postiženýho. "Seš retard nebo co? Jo, aha, promiň." Ale pak to změnili znovu! Na obyčejné Rambo! Tak je to pokračování nebo remake?

Víc matoucí už to být nemohlo. První film se jmenoval První krev, ale lidi mu často říkají Rambo. Ve druhém filmu šel název První krev jako podtitul a jmenoval se Rambo: První krev část II. Hra na NES se přesto jmenuje Rambo. To samé pro Segu. Na krabičce je sice plný název, ale cartridge i samotná hra má jen Rambo. Takže druhý film je zkráceně Rambo. Pak přišel Rambo III. Sice by to měl být Rambo II nebo První krev část III, ale jelikož jde aspoň o třetí díl v sérii, srát na to - je to Rambo III.

Ale pak přijde Rambo! Jak může po Rambo III být Rambo? To nedává smysl. Jako byste šli pozpátku! Když vám někdo řekne, že čumí na Ramba, zeptáte se: "Takže na První krev, nebo na Ramba: První krev část II, nebo na Ramba - čtvrtý film?" Jo, je to čtvrtý díl! Proč to nepojmenovali Rambo IV? Raz, dva, tři, čtyři!

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechcete začít Nerda zase překládat? Prosím :)

51

Odpovědět

lol.. to stou pistoli - prave se musi sedet dal.. i ten power glove mu imho nefungoval kvuli vzdalenosti

210

Odpovědět

To jak se dotýkal pistolí obrazovky, to mě zabilo :D

210

Odpovědět

Jak tam vybafne ta znelka :D

190

Odpovědět

ten konec sem necekal :D to je genius esi to udelal skvalne a esi ne... tak se ho bojim :D

220

Odpovědět

bingo 22:28 - 9.12.2011 - musím s tebou jen a jen souhlasit..ještě si zapomněl k tomu co tady teď překládají přidat písničky..skoro všechny písničky co tady překládají mají někde na netu překlad..přijde mi to úplně zbytečné..

182

Odpovědět

koho by nesraly slusne receno zmrvene ceske preklady nazvu filmu?

191

Odpovědět

Ten úvodní song je super rockovej! hell yeah

190

Odpovědět

Supééééééééééééér. More of Nerd

194

Odpovědět

Dva týdně, dva dva týdně!!! Moc hezky prosím :-)

192

Odpovědět

Souhlasím s Bingem.

190

Odpovědět

Je tu jen u mě, ale nebo nejdou titulky najednou?"!

183

Odpovědět

On nerd prý vychází i na dvd jen mě štve že nejspíš na to titulky nebudou :(

180

Odpovědět

...a s otevřenou hubou mě děsíš. :D :D :D

200

Odpovědět

Hardrockova znelka je pecka :)

Jinak standartne dobra zabava jako vzdy :) James je proste BUH!

180

Další