Batman, část 1.Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:543
Počet zobrazení:6 801

Nerd si pro nás tentokrát připravil celou plejádu her o Batmanovi. A ač některé z nich nejsou špatné, většina přivádí Nerda k naprostému šílenství. Užijte si první část jedné z "nejnaštvanějších" AVGN recenzí. A možná přijde i Joker...
Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Tak fajn, prohrabeme se pořádnou kupou netopýřích sraček. A jsem na to vyzbrojený. Když chcete učinit hrám o Batmanovi za dost, musíte být Batman! Začněme s Batman: The Caped Crusader pro Commodore 64. Hra vyšla rok před snímkem od Tima Burtona, takže je jedinou z dnešní recenze, která nevznikla podle filmu.

Můžete bojovat proti Tučňákovi nebo Jokerovi. Ale vypadá to, že hra je i tak úplně stejná. Nikdy jsem se nedostal tak daleko, abych to zjistil. Když vyjdete z obrazovky, naskočí další okýnko. Asi chtěli, aby to vypadalo jako komiks, ale je to trapný. První nepřátele, které potkáte, jsou letadýlka a... chrliči? Ne, jsou to seroucí netopýři. Jo, když se podíváte zblízka, vidíte, jak na vás serou.

Ovládání je divný a musí ho vysvětlit manuál. Pro různé údery a kopy musíte držet joystick v daném směru a mačkat tlačítko. Trefit někoho je porod. Musíte od něj stát na krok daleko. A i když je mlátím sebevíc, nechcípnou! Chcípni! Co to kurva je?! Pořád vám vyskakuje tohle otravný menu. Trvalo mi dlouho, než mi došlo, že ho aktivuju páčkou dolů a tlačítkem.

Omylem ho spustím a nevím, co mám dělat. Co to je za píčoviny? Restartovat hru? Proč restartovat, do prdele? Ha, klávesnice je v řiti. Fakt super. To už je holt Commodore. Funguje jen, když se mu zachce. Hra je každopádně na pytel. Čas na Batmanův trest! Jsem Batman! Další hru zná většina pařanů. Batman na NES. Když se bavíme o hrách, Batman vyšel ze souboje se Supermanem jako vítěz.

Dobré Batman hry totiž existují! A tohle je jedna z nich. Grafika je temná a stylová. Přesně jako film. A muzika je nářezová. Hratelnost je návyková a máte spoustu zbraní na výběr. Skoky po stěnách, které jsou převzaté z Ninja Gaiden, si musíte osvojit, protože postupem času je hra těžší a záludnější. Například tuhle část neprojdete, aniž by vás trefila ta ozubená kola.

Dostat se k Jokerovi chce trpělivost a pokud ho porazíte, zasloužíte metál. Dobrá pařba pro NES, ale taky pěkně těžkej zkurvysyn. Dále tu máme Batman Returns na Super Nintendo. S vydáním druhého filmu se vyrojila i spousta dalších her. Tohle je klasická dobrá mlátička. Nic moc na přemýšlení, ale je to kurevsky zábavný. Vymlaťte z nich duši! Batman Returns vyšel ve spoustě verzí.

Tahle byla pro Segu CD. Na svou dobu měla parádní grafiku. Jako tento záběr Batmana za volantem nebo 3D závodní části. Popravdě jsem se ale nikdy přes tyhle části nedostal. Je jich pořád víc a víc. Nuda jak svině, jdeme dál. Jsem Batman! Pokračujeme s Batman Returns na Atari Lynx. Tyhle staré handheld konzole měly stejný problém. Pokud si je dobře nenaklopíte, nevidíte ani hovno.

S hraním tak budu mít trochu potíž. Chodíte kolem a mlátíte lidi. Jasné jak facka. Ale proč je to kurva tak těžký?! Pořád mě trefují dynamitem a ani nevidím, odkud na mě letí. A když skáču, tak nemůžu útočit! Sakra! Tahle hra dostane oficiální Batmanovo razítko zhovadilosti! Půjdeme dál, ale nejdřív jí musím říct, že jsem Batman. Jsem Batmaaaaan!

The Adventures of Batman & Robin na Super Nintendo. Jistěže museli udělat hru podle každého filmu, ale tohle vzniklo na motivy kresleného seriálu. Je to takový mix mezi mlátičkou a plošinovkou. Běháte doprava a mlátíte všechny kolem. Ale občas musíte taky zapojit hlavu. Čas od času je to dost otravný. Jako tady. Jak mám kurva vědět, že nemůžu přeskočit na druhou dráhu?

Ale tuhle byste klidně mohli vyzkoušet. Není to špatná hra, nechám ji být. A tady máme Batman Forever na Super Nintendo. Tak teď jsme ve sračkách. Tahle hra je jako triceratopsí koule. Jelikož plošinovek, mlátiček a závodních verzí už bylo dost, hádám, že tady chtěli zkusit něco trochu jiného. Hned od začátku vás praští do očí, jak se to podobá Mortal Kombatu. Převzali kompletní škálu pohybů i ovládání. Hra je taktéž od Aklaimu, ale nechápu, proč z jejich bojovky udělali Batman hru?

Skoro bych čekal, kdy Batman někomu vyrve páteř! Bojovkový styl prostě k plošinovkám nesedí. Akorát vás to zpomaluje! Kdykoliv někoho srazíte na zem, musíte čekat, než zase vstane! Pak ho zase praštíte a tak to jde pořád dokola! Taky mě sere, že skáčete šipkou nahoru, když tu mám hromadu jiných tlačítek! Ale to je jen začátek.

Tahle hra je totálně posraná vymrdávka! Po pár minutách přijdete ke zdi a jste v koncích. Neuděláte ani hovno! Pak vám dojde, že se musíte nejspíš dostat sem nahoru. Skáčete jak čamrda, ale je to k prdu. Zkusíte všechny možné kombinace, než zjistíte, že Select vystřeluje drát. Co to má bejt? Select?! Ale ten drát... nebo hák, nebo co to má bejt, na ničem nedrží! Jako by tam byl jen pro srandu.

Nejdřív jsem si myslel, že musím stát na správném místě, ale nikde to nefunguje! Ty sráči! Vylez tam! Píčovina zajebaná! Nahoru střílet nemůžete, protože "nahoru" je skok! Občas se mi to náhodou povedlo rozchodit. A pak jsem zjistil jak. Nahoru střílíte kombinací select a nahoru, ale musíte být naprosto přesní! Musíte zmáčknout select těsně předtím, než zmáčknete skok. Když se vám to povede, vystřelíte hák nahoru.

Když je ale stisknete najednou, jenom vyskočíte. Tady máte dobrej důvod, proč skok nemá bejt na šipce! Proč to kurva nemůže být na normálním tlačítku?! Skákat šipkou je debilní hovadina! Kdybyste mířili šipkou a skákali tlačítkem, bylo by to fajn, ale ne - musí to být jedno a to samý! A navíc musíte stát na velmi přesně vymezeném místě. Myslíte, že stačí stát po dírou?

Ne, musíte být přesně na tom kurevským kouzelným pixelu. Takže se couráte kolem a při každém přechodu do další části vám hra napíše "vydržte". Proč sakra? Do prdele, to se to musí načítat?! Měl bych taky podotknout, že můžete hrát i za Robina. Ale proč vůbec? Já chci bejt Batman! Úkolem je nejspíš zachránit svázané strážné. Když je rozvážete, udělají tohle melodramatický gesto: "Jupí, jsem volný!"

Zloduši jsou na hovno. Pár týpků v kolotočářskejch oblecích a chlápci s motorovkama. Ty vole, motorovkou do ptáka! Proč tak dlouho trvá někoho zabít? Všechno je tak tmavý, že ani nepoznáte dveře. Takže hledáte další místo, kde použít svýho vystřelovacího kokota. Vidíte?

To byl jen šťastná náhoda. A proč mi pořád něco leze do výhledu? Táhněte s tím do prdele! Nevidím, co dělám! Byl bych radši, kdyby mi pes s běhavkou vysral na obrazovku tuny lávy! A když už si myslíte, že máte ovládání zmáknutý, přijdete na místo, kde musíte seskočit dolů. Možná by stačilo zmáčknout dolů spolu se skokem... ale to asi nepůjde. Skok je šipka nahoru! To by byl slušnej výkon, kdybyste dokázali zmáčknout obě šipky najednou!

Zkuste si ze všech možných kombinací tipnout, jak to udělat... Šipkou dolů a R. R! To není ani základní tlačítko! Proč R?! Opět ho musíte stisknout těsně před šipkou. A občas ani nevidíte díru! Proč je všechno jak hlavolam? To je tak neskutečně vyjebaný! Běžný pohyby v týhle hře přípomínají spíš cheat kódy!

Ne základní věci, které musíte dělat, abyste se někam dostali. Kdo vymyslel tak kujebácky dementní vyfikundace? Máme tu čtyři velká tlačítka na přední straně joypadu. To vám kurva nestačí? Museli dělat všechny ty posraný kombinace? Co si kurva mysleli? Šipka na skok, Select na hák... Select by vůbec neměl patřit do ovládání, ale maximálně na menu! Bože, to se vážně tu hru snažili dočista pohřbít? To se jim povedlo.

Batman Forever stál za hovno tehdy a bude stát za hovno navždy! Jsem Batman! A dost! Víc už toho nezvládám! Konec recenze! Batmane! Chtěl bys zkusit fakt posranou Batman hru na Nintendo? Co takhle Return of the Joker na NES, Batmane? - Ale já nejsem Batman. - Ty nejseš Batman, Batmane? Ale seš! Ty seš Batman, já jsem Batman! Pojď si hrát, Batmane!

Už nebudu hrát další podělaný Batman hry! Já myslím, že budeš! Pomůžu ti, Batmane. Dokáže Batnerd uniknout Jokerovi? Jaké hrozné hry si pro něj nachystal? To zjistíte za týden ve stejný batčas na stejném batkanále! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ten týpek zahrál Jokera líp než Jack Nicholson a Heath Ledger dohromady :D

237

Odpovědět

conanfannevetrakalefanousek: Mistr Havel? Ty jsi fakt blb, co? Já říkám, že oceňuji co udělal, i když udělal hodně chyb, ale potom co tady koukal Havel ze všech koutů a médií tak opravdu na jeho jméno už mám pifku. Jako jeho hry, třeba Odcházení. Premiéra dost slabá, lidi zklamaní a teď kdy umřel tak nad tím začnou vzdychat. Nejsem pokrytec a nepotřebuju lézt do stáda. Třeba proto bych si nikdy nekoupil iPhone, navíc jsem geek, takže i proto pro mne není ;-)

182

Odpovědět

Jak začal nadávat na to ovládání tak jsem ležel :D

210

Odpovědět

Joker byl slabší, ale díl je to naprosto super :D Vyfikundace :)

181

Odpovědět

oldgamesnolimit.cz, spooner: Byl to na 100 % Batman, ale ty videa... jo, bylo to to samé, akorát s Batmanem. Byla to nějaká neoficiální předělávka. Ale sranda :D

190

Odpovědět

Batman punishment...ten Jamesův ksicht mě rozsekal :D

200

Odpovědět

oldgamesnolimit, kolikoli: http://www.youtube.com/watch?v=8Zq3ePQ5u_I , řekl bych, že vyšla předěláná (asi pirátská) verze na famicon

180

Odpovědět

Kolikokoli 17:51 - 21.1.2012:
To určitě myslíš hru Monster in my pocket, vydanou na NES. Hodně lidmi zaměňována za Batmana :) tady http://www.youtube.com/watch?v=Q6EX52NMoq4

190

Odpovědět

Kde autor prekladu chodi na tak genialni vulgarni vyrazy to nechapu... Super preklad

201

Odpovědět

Tak ten konečnej výstup byl fakt dobrej :)

191

Odpovědět

Ajne: Ja nerikam,ze mne to nezajima,ale jen ze mi v tom nesedi Rofle.
A jak vubec muzes rict,ze te jmeno mistra Havla vytaci?Vzdyt nebyt jeho tak bys vubec nemohl koukat na nejakeho AVGŃ,protoze by byla prisna cenzura.

Svoboda 4ewer.

1815

Odpovědět

Kdysi jsme na videohrách měli taky jednoho Batmana. Byl to nějaký zmenšený Batman, protože skákal po nábytku a bojoval proti nádobí atd. :D. Ale byla to sranda.

191

Odpovědět

Super díl dneska byl angry nerd hodně angry :D ,. navíc super překlad,. vyfikundace mě dostala :D

191

Odpovědět

conanfannevetrakalefanousek: to ze si ve "svobodne zemi" neznamena ze si muzes delat co chces ( s psanim si co chces mas sice pravdu ale kdyz na nekoho nadavas jen proto ze to neni muj styl, tak napises: No nevim nejak my tendle Rolf nejede... radej bych tu mel 2x tydne Conana........ ale to ty nenapises vid ? )
A navic jak se muzes nesmat jeho zdesenym ksichtum, kombinacim nadavek a I´m Batmaaaaaaaaaaaann !!!

186

Odpovědět

conanfannevetrakalefanousek -
Conan je fetak a ty si debil :)

185

Další