Návrat k Návratu do budoucnostiAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:513
Počet zobrazení:6 784

Pohodlně se usaďte, dnes vás čeká zatím nejdelší epizoda Nerda, kterou jsme na VideaČesky.cz přeložili. James se v ní vrátí do doby, kdy si ještě říkal Angry Nintendo Nerd, a pokusí se některé ze svých nejstarších recenzí doplnit o další zajímavosti a nové informace. Konkrétně se jedná o epizody Top Gun, Falešná hra s králíkem Rogerem, Želvy Ninja a především Návrat do budoucnosti. Dokáže James konečně přistát se zrádným letadlem? Jaký význam mají barvy duhy v logu nenáviděné společnosti LJN? A existuje vůbec nějaká dobrá hra podle trilogie Návrat do budoucnosti, o které James nevěděl? To vše a ještě víc se dozvíte v následujících 23 minutách! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Je čas vrátit se zpět. Do minulosti. Zase. Pamatujete, když jsem si říkal Angry Nintendo Nerd a opět prožíval ty děsné hry mého dětství? Do prdele! Kurva! No, moc se nezměnilo. Ale se staršími videi nejsem moc spokojen. Vždycky jsem je chtěl dodělat tak, jak jsem původně zamýšlel.

V McKids by se mi líbila taneční scéna s Ronaldem McDonaldem, Grimacem a Hamburglarem... a Draculou... a Skeletorem. Taky bych rád vyčistil původní negativy, aby vypadaly kurevsky dobře. A přidal bych pár vychytávek. PŘED PO V Pátku třináctého jsem střelil Jasona do hlavy.

Byl jsem jak chladnokrevnej vrah. Říkám si, že Jason měl vystřelit první. Dělám si prču. Rozhodně neplánuju předělávat svá stará videa. Ale upřímně, některým hrám dlužím lepší recenzi. Hlavně Návratu do budoucnosti. Nejdřív se ale podíváme na další hry, kterým musím učinit zadost. Například Top Gun. I úvodní kresba by zasloužila víc pozornosti. Vypadá jak z prdele. No heleme se. O dost lepší. Projel jsem jen půlku hry.

A na to, jak je krátká, jsem vám mohl ukázat konec. Posledním cílem je raketoplán. To nebylo ani ve filmu! Proč ničíme raketoplán? Tak tyhle zmrdi už do vesmíru nepoletěj. Ale no tak, to mám ještě přistávat? Nemohla hra skončit po zničení rakety? Sejmul jsem ji! Co na tom, jestli spadnu? Prostě sebevražedná mise. Mnoho z vás se divilo, proč mám takový problémy s přistáním. Vysvětlím to. Šipkou dolů letíte vzhůru a naopak. To je u simulátorů běžné, ale z pokynů na obrazovce není jasné, co po vás hra chce.

Znamená NAHORU šipku, nebo směr letu? ZRYCHLIT? Jasně. A teď NAHORU! NAHORU!? Takže mám pořád zrychlovat, nebo letět nahoru? Ne, jsem totální kretén. Píšou to tady. Výška a rychlost. Stačí se řídit čísly. Jebat na všechny ty blikající pokyny! Vzkažte jim, že si můžou přeblafnout. Teď už přistanu. Konečně s tím letadlem přistanu. Tentokrát do toho jdu natvrdo!

Mám to... rychlost je v pohodě, ale výška nesedí... Hele, kdybyste ho náhodou zahlédli, dejte mi vědět. Falešná hra s králíkem Rogerem. Zmiňoval jsem, že v night clubu musíte najít telefonní číslo na Jessicu. Je to skutečné číslo, kam máte zavolat. V době vydání hry byste se tam dozvěděli pár herních tipů. Jak jsem mohl odolat a nezavolat tam? Zkusíme, jestli pořád funguje. Žádné kreditní karty!

Zavoláme vám zpátky! Vytočte 1215-SEXPOKEC. Spojte se s nadrženými studentkami, manželkami a dělnicemi. Ty vole! Tak číslo se rozhodně změnilo. A nyní vás Nintendo hra odkazuje na sex po telefonu. To je kurva námrd. Judge Doom je jedním z nejtěžších bossů v historii her a já o něm skoro nemluvil. Kdykoliv vás praští, ubere vám mrtě života. Ale dejte mu ťafku vy a skoro nic se mu nestane. S takovou paletou různých zbraní byste řekli, že něco na něj platit musí.

Ani prd. Nic ho nerozhodí. Musíte jen mlátit, mlátit a mlátit. Možná to nevypadá složitě, ale Doom se pohybuje pořád jinak. Musíte se dostat do správného rytmu a pak ho uboxovat. Když ho shodíte, myslíte, že je po všem, ale musíte sebrat tuhle věc z cisterny. A stejně ji pak musíte vybrat! No nekecej! Proč bych ji asi nechtěl?! A nejhorší je, že Doom vás teď sejme jednou ranou. A to můžete mít plný zdraví. Každý přirozeně zkouší mačkat co nejrychleji tlačítko, ale to je na hovno.

Musíte ho držet! Jen tak Dooma porazíte. Želvy Ninja. Tahle epizoda má kladné reakce, což je sice fajn, ale mohl jsem do ní ještě něco přidat. Prošel jsem jen první tři levely. Zmiňoval jsem příšerně těžký skoky v kanálech, ale konkrétně tenhle mi nikdy nedal spát. Teď se s tím zkurvysynem vypořádám! V dětství jsem na něm strávil hodiny a ani po víc než 20 letech se moc nezměnilo. A to kvůli týhle dementní plošince, která vás zastaví ve výskoku!

Když spadnete do vody, proud vás odnese zpátky na ulici. Takže se musíte prosekat celou budovou, než ho můžete zkusit přeskočit znovu. To mě tak sere! A neříkejte, že ho stačí jen přejít! Můžete jít až na okraj a lehce ťuknout, nebo zmáčknout skok vší silou... ale stejně to nedáte. Leda s pořádnou kupou štěstí. Bože, Technodrom! Kdokoliv se k němu dostal, ten ví, o čem mluvím. Před samotným soubojem ho ale musíte najít!

Prolejzáte jeskyně s nejtěžšími parchanty v celé hře, kteří skáčou jak pošuci, střílej různý píčoviny a nechtěj zhebnout! Na konci buď najdete Technodrom, nebo prázdnou místnost. Takže zase zpátky... Garantuju vám, že v každý jeskyni přijdete o jednu z želv. Když nakonec Technodrom najdete, už vám skoro nikdo nezbyde! Prošli jste si peklem a tahle obří mechanická mrcha po vás střílí blesky, kulky a nekonečnou armádu Foot pěšáků.

Občas toho je toho na obrazovce tolik, že se hra šíleně zpomalí. Taky milujete, když vám tohle hra dělá? Podařilo se mi Technodrom porazit a dostal jsem se dovnitř. Páni, to je kurva velkej Technodrom. Zvenku to ani nevypadalo. Mám poslední život. Nezvládnu to! Ne! Kurva! Hlavně si nemyslete, že se musím vracet, protože mi dochází nové hry. Jen se číhněte. Vidíte těch zasranejch her?

Mám spoustu materiálu. Ale nadešel čas na hvězdu večera! Hele, mám malé deja-vú. Vrátíme se do minulosti... k Návratu do budoucnosti. Už jsem se k tomuhle pokurvátoru mého dětství jednou vracel, ale teď se vrátím ke svému návratu. Má recenze nebyla úplná a pokračováním jsem se skoro nevěnoval. Byl jsem tehdy pěknej lajdák.

Dokonce i má košile je nějaká zmuchlaná. Co jsem s ní kurva dělal? A dokonce jsem ji jen hodil na sebe a ani nezapnul knoflíky. Už víte, že hra nemá s filmem nic společnýho. Sbírání hodin, házení koulí, uhýbání se včelám a dalším bizarním kravinám. Tehdy jsem ale nezmínil, že Marty má celkem vážnej problém - neumí stát na místě. Připadáte si jak v leteckým simulátoru, protože nejde zastavit. Marty musí mít v běžném životě docela smolíka.

Muset chodit až do smrti. Zkuste si objednat jídlo v restauraci. A co teprv problémy v práci, na záchodě nebo v letadle... Voraz si může dát jen za barem, kde hází koktejly po lidech. Kdo hru hrál, ten ví, jak je tahle část neúprosná. Už jsem o tom mluvil. Chtěli byste vidět zbytek hry? Uvidíme doktora Browna nebo DeLorean? Nebo cokoliv z filmový předlohy? To zjistíme. Všechny kola na ulici jsou stejný, akorát změnili barvu.

Proč se snažit? Čas jsou peníze. Neserte se s designem úrovní, změňte barvu a děti uvěří, že hrají nový level. To nás měli za idioty? Pak se dostaneme do prázdné třídy, kde Lorraine hází srdce po Martym. To je z něj najednou učitel? A proč ty srdce chytá? Asi to vzali z filmu, kde Lorraine měla na Martyho zálusk, ale je to jeho matka, takže se ji snažil odstrkovat. Proč těm srdcím neuhýbá?

Aha, tady je chytá do nějaký knihy... To je to nejdoslovnější převedení filmu. Jde o čas, tak tam dáme hodiny! Jde o lásku, tak tam dáme srdce! Programoval to vůbec člověk, nebo prostě naházeli film do počítače, z něhož vylezla tahle nesmyslná píčovina? I tady, stejně jako v kavárně, musíte nasbírat minimálně 50 bodů. Pak nás čeká další chození, až se dostaneme na ples, kde Marty hraje na kytaru. A váš úkol? Chytat noty! Jak jinak...

No, řeknu vám, že tohle rozhodně není Guitar Hero nebo Rock Band. Proč Marty drží kytaru jako basu? A proč má na sobě montérky? Asi ze stejnýho důvodu, proč měl na sobě předtím tílko. Kde má červenou bundu? Nebo oblek? Proč neudělali Martyho aspoň trošičku podobnýho?! A co ta hudba? Nehodil by se sem Earth Angel? Nebo Johnny B. Goode? Tak počkat. Tohle je Johnny B. Goode. Na tripu! Když dokázali znělku My z Kačerova parádně předělat do 8bitů, proč ne tohle? Aspoň máme na chvilku jinou muziku.

Pak zase chození, až se nakonec dostaneme k DeLoreanu. Ano, DeLorean se ve hře objeví. Toto má být scéna, kde se Marty snaží vrátit do budoucnosti. Ulice Hill Valley bombardují přívaly blesků. Vaším úkolem je vyhnout se jim. Toť vše. Proč se vůbec bleskům vyhýbá? Nemá spíš chtít blesk chytit a dostat z něj 1,21 GW elektřiny, aby se mohl vrátit do roku 1985?

Kurva, vždyť to je smysl filmu! No nic. To byl Návrat do budoucnosti na NES. Žádný kvalitní konec, nic. Mrdat tu písničku! Když jsme si projeli celou hru, můžeme říct, že má jistou spojitost s filmem. Ale není v ní žádná známá hudba. A určitě to nebylo kvůli právům. Film si vzít můžou, ale soundtrack, který všichni známe, ne? Žádná úvodní znělka, ani Power of Love, ani Back in Time, ani Johnny B. Goode. Takže nasrat!

Další na řadě je Návrat do budoucnosti II & III. Tady uslyšíme Back in Time... teda aspoň kousek z ní. Intro se drží filmu dobře, ale pak začne hra... Dinosauři, šneci a popelnice s nohama. Co se to tu kurva stalo? Tohle už ani nemohlo být od filmu odlišnější! V této realitě se světa po Biffově návratu s almanech do roku 1955 zmocnily rostliny s piraní hlavou, zabijácký mraky a Martyho ďábelský klony. Ještěže nám dole píšou název hry, jinak bychom to ani nepoznali!

V původní recenzi jsem se na to vybodnul. O samotné hře jsem skoro nic neřekl. A to teprve začíná legranda. Musíte najít 30 předmětů, které vrátíte do správných časových období. Předměty jsou za zamčenými dvěřmi. Takže potřebujete klíč, který schovávají různí nepřátelé. Klíč ale nezůstane na zemi. Vystřelí do vzduchu a je v hajzlu. Většinou ho nečekáte, takže nestihnete zareagovat. A jakmile je pryč, musíte odejít a vrátit se zpátky.

I když ho chytíte, většina dveří vás stejně nepustí dál. Nevím proč, ale když najdete ty správné, dostanete předmět. Nejdřív však musíte projít minihrou. Každá je jiná, ale úkol je stejný. Sebrat všechny hodiny. Fakt originální. Po všech těch kundovinách konečně dostanete předmět a musíte jej někam dát. Rozhodně vím, kam si ho můžou dát programátoři týhle vymrdávky! Musíte najít další místnost, která je ukrytá například v potrubí. Myslíte, že už ho stačí jen položit?

Ne, musíte rozluštit hádanku! Přeházené slovo! Vyberete předmět z inventáře, který odpovídá tajemnému slovu. Tady mám koktejl, tak se podívám na slovo a porovnat to. Může to být koktejl? Nevypadá to. Co když je to zázvorový pivo? Jak mám čuchat, co si vymysleli? Pokud jste ve špatné místnosti a slovo nesouhlasí s předmětem, tak musíte odejít pryč. Pokud ho zvolíte, přijdete o něj a musíte jej znovu najít! Nejhorší je, že předmět a místnost nejsou ve stejné časové linii!

Na cestování časem je tu DeLorean. A ve hře jich je 30! 30 předmětů! Může to být ještě horší? Jistě, může. Hra se nedá nijak uložit! Kdo tohle vymyslel? To nesmíme hru ani vypnout? Musíme ji dohrát na jeden zátah? Tak to určitě, vy kokoti! Hrál jsem to 2 hodiny a nedokázal jsem vrátit jedinej předmět! Prošel jsem všechna kola, cestoval časem a prohledal každou píď! Ale netuším, kam mám jít!

Ani si nepamatuju, kde už jsem byl! A po dokončení týhle části vás čeká ještě druhá. Pořád vás čeká část III. Bože! Ten čas jsem mohl využít mnohem smysluplněji. Mohl jsem se naučit cizí jazyk. Studovat mikrobiologii. Nebo cvičit sibiřské tygry. Místo toho si dojebávám mozkové buňky ve změti 8bitových pixelů. Alespoň můžete přeskočit rovnou do této části pomocí kódu. Na titulní obrazovce držte B + Select...

a pak rozluštěte další zkurvený slovo! Když znám kód, tak asi znám i to slovo, ne?! Proč musí bejt všechno zkurvená hádanka? Proč LJN dělali na všech filmových hrách pro NES? Nemohli dát šanci někomu jinýmu? Ne, chtěli vytvořit celou paletu humusu! Fialová jako frustrující ovládání, modrá jako mamrdská hudba, zelená jako zeblitá grafika, žlutá jako žiďácký zacházení se svěřeným materiálem, oranžová jako "ó, co jsem to já kretén koupil?"

a červená jako čuráci, co se s jejich hrou budou mučit. Dohromady z toho máme krásně barevnou duhu sraček. Hip hip hurá, LJN! Už jsem vytočenej na maximum, ale mám tu ještě jednu hru. Návrat do budoucnosti III na Segu Genesis. Věřte, nevěřte, konečně tu zazní znělka z filmu. Ale zní jak kozí sraní.

No to je ale hnus. Grafika je samozřejmě lepší, hrajeme na 16bitovém stroji, a rozhodně se drží filmu líp než předchozí hry. Ale má to jeden zádrhel. Obtížnost. Jste doktor Brown na koni a snažíte se zachránit Claru. Bohužel se na zemi válej krabice a další překážky a vzduchem lítají ptáci, tomahawky a další nesmysly. Jeden zásah a spadnete z koně, což vás stojí čas.

Stačí párkrát spadnout a začínáte od začátku. Nebezpečí přichází bez varování. Lidský mozek tak rychle nezareaguje! Je to jako test paměti. Musíte si zapamatovat celej level! Vyskočit... zase vyskočit... skrčit... vystřelit... co teď... KURVA! Hej, Sego, přestaň bejt tak zkurveně rychlá! Navíc je těžký rozlišit, co vás shodí a co je tu jen pro okrasu. Jako tyhle spoďáry.

Toto je perfektní příklad hry, která začíná příliš zvostra! Jsem v prvním levelu a nemůžu ho dokončit! Slyšel jsem, že hra má beztak jen 4 úrovně. To je na Genesis hru dost ubohý. Asi byli líný navrhnout víc levelů, tak je udělali těžší, aby to hráčům trvalo dýl! Bože, ten vyjebanej song! Už ho mám fakt plný zuby! Až příště uslyším Nebeské jezdce, vzpomenu si, jak na koni v rychlosti 160 km/h skáču přes bedny, schytávám kulky a další sračky!

Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! KURVAAAA! Kurva!!! Panebože! Tři hry podle Návratu do budoucnosti a všechny stojej za vyližprdel! Co to máme tady? Jo, jasně. Super Návrat do budoucnosti na Super Famicom. Ta hra musela bejt tak děsná, že ji radši vydali jen v Japonsku.

Tak ji aspoň zkusím. Dobrá hra Návrat do budoucnosti? Někdo udělal konečně dobrou hru... a vydal ji jen v Japonsku? Co se kurva s tím světem děje? Nám naservírovali tyhle sračky, ale tuhle ne? Proboha proč? Z jakýho důvodu? Vždyť je dobrá! Nic extra, ale je to nejlepší hra podle Návratu do budoucnosti.

Dá se tomu říkat hra! Proč zakopali diamant a vyhrabali ty smrdutý hovna? Nevinný hráči si těma prazkurveninama museli projít! Dokonce si z nich přivodili zkurvenku! Posraly jim život natolik, že v dospělosti kopali děti do koulí! Kdybych se mohl vrátit v čase, řekl bych lidem: "Hej, víte, že existuje dobrá hra podle Návratu do budoucnosti? Zahoďte tyhle pokáleniny a jeďte do Japonska!"

Koukali by na vás, jako byste chtěli, aby na Marsu strkali koule do kozí tlamy. Tak díky, že jste se na nás tak pěkně vystříkali. Snad jste si můj návrat k Nintendo dnům užili. A víte co? Tuhle otázku nesnáším. Nikdy nevěstí nic dobrýho. Popravdě mám ještě jeden herní rest z minulých let. Nechci tu hru ani jmenovat, natož ji hrát, ale uvažuju o tom. Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Genialny preklad , smekam nad vyberom slovicok a diel uzasny

00

Odpovědět

Ten překlad je fakt boží :D

190

Odpovědět

Dobra ta scena skrceni se ovladacem od Segy :D :D

180

Odpovědět

výborný diel :D

180

Odpovědět

Nice. Sice už jsem viděl přímo na jeho stránkách, ale zrovna tuhle bych si klidně pustil víckrát. Tolik luxusních scén :-D

180

Odpovědět

falesnejRadiaw: Stále ti to nevycházi viď? :P

1811

Odpovědět

Ten idiot co si myslí, že je vtipný když si hraje na mě by si měl uvědomit, že mám ikonku :D, ale to prostě retardům nedochází, že jsou retardovaní...

194

Odpovědět

Dobře, ale až po tobě, těploušku. :P

1811

Odpovědět

Radiaw vyliž si p***l!

1812

Odpovědět

Moje nejhorší od něj :( Neděkuji za překlad

1820

Odpovědět

Zdena: Aha, zčeknu :D

187

Odpovědět

Greew: Děláš si srandu? Bojovníci klanu Foot jsou nindžové/roboti(v komixech a seriálu) kterým velí Trhač. Foot je jejich název.

190

Odpovědět


Odpovědět

konecne to vali, paradni dil :)

180

Odpovědět

wtf? me to jede bez titulku :/

184

Další