Návrat k Dr. Jekyll & Mr. HydeAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:562
Počet zobrazení:7 719

Minulý týden se Nerd vrátil k některým nedodělkům z jeho minulosti, ale na tu nejhorší hru, kterou dosud recenzoval, se nedostalo. Nakonec však sebral veškerou odvahu a pustil se s tímto obávaným netvorem znovu do křížku. Mluvím samozřejmě o hře Dr. Jekyll & Mr. Hyde, jejíž původní recenzi už jste na VideaČesky.cz také mohli vidět. A pokud ne, doporučuji to napravit. Pokud vás ani první Nerdovo varování neodradí, připravte se na neopakovatelnou videoherní hrůzu! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. V květnu 2004 jsem vás varoval před hrou Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Jasně jsem vám řekl: "Nehrajte tuhle hru!" Ale zjistil jsem, že lidi ji hráli! Neposlechli mě. Ale nebyla to jejich chyba. Ukázal jsem jen asi minutu ze samotné hry.

A i když jsem o ní dlouho mluvil, nepomohlo to. Nazval jsem ji sračkou! Nazval jsem ji kouřící hromadou kozích bobků! Ale to jsem ji lichotil. Mohl jsem říct cokoliv a bylo by to marný. Mohl jsem se na ni vysrat, ale i to hovno by se urazilo, že jsem jej položil na tuhle ubohou špínu! Omatlat ji v hovnech by bylo jako zalít hru do zlata. Proklínám den, kdy jsem ji poprvé spatřil.

Proklínám plastový obal, v kterým tahle nechutnost drží. Slova nedokáží popsat urážku lidského pokolení, které se tahle "hra" dopustila. Ani veškeré urážky světa prostě nestačí. Musím vám to ukázat! Koukněte na toho chlápka na obrázku. Vypadá spíš jak Two Face. Kdepak je mu dnes konec? Uvědomuje si, čemu se tenkrát propůjčil? To díky němu mě hra začala zajímat.

Úplně hypnotizuje očima a snaží se vás oklamat, že vás čeká super hra. To vás teda pěkně napálil. Jako byste kousli do hovna v čokoládě. Věděli jste, že tu hru vyrobilo TOHO? Společnost, která točila filmy s Godzillou? Už se nedivím, proč byla Godzilla poslední dobou tak nasraná. Víte, že Jekyll se má vyslovovat "Džíkl"? Tak to zamýšlel autor knižní předlohy, Robert Louis Stevenson. Ale pouze v první zvukové adaptaci to měli správně, v té s Fredricem Marchem.

Od té doby to byl vždycky "Džekl". Dnes už ale... Já vím, jen odkládám nevyhnutelné. Víte, že roku 1951 měla štěňata ve Francii... Tak fajn... teď už vážně. Tak počkat... ta hudba. Jasně, hráli jste někdy tu dobrodružnou hru Rygar? Tak si poslechněte tohle. Zní to povědomě, co?

No jo, jdem si zahrát Jekylla s Hydem. Bože... Zkusím to vysvětlit. Když zemřete jako Jekyll, změníte se v Hydea. Chcípněte jako Hyde a konec. Zemřít můžete dvěma způsoby. Tradičně, když vám dojde zdraví, nebo když se dostanete až tam, kam jste došli jako Jekyll. Takže když vás zničehonic sejme blesk z čistýho nebe, tohle je důvod. Došli jste moc daleko! Když totiž hrajete za Hydea, procházíte stejný level jako s Jekyllem, ale obráceně.

Takže když dojdete na místo, kde jste chcípli jako Jekyll... s Hydem... tak... chcípnete jako Hyde. A teď si to přeberte. Vaším úkolem je změnit se zpátky v Jekylla. V tom vám pomůže zabíjení nepřátel, což snižuje stresmetr. A když je stres pryč, změníte se v Jekylla. Tohle ovšem není městečko jako v Zeldě.

Tady s vámi lidi nechtěj kecat. Jdou vám po krku! Proč? Tak to fakt netuším... Jedinou zbraní je hůl, ale ta nic nedělá! Když jsem to hrál poprvý, říkal jsem si, že dělám něco blbě. Přece to musí mít logický vysvětlení. Ne, nemá! Ta hůl je úplně k ničemu! Proč dávat do hry zbraň, která nikoho nezabije? Za Hydea je to úplně jiné hraní.

Pomoc, pomoc! Nemůžu jít dozadu! Obraz mě tlačí dopředu! Před schodem za vás hra dokonce sama vyskočí. Zdejší nepřátelé vypadají mnohem hrozivěji, ale můžete se bránit! Pálíte šílený střely, kterým se tu říká psychovlny! Fakt nápaditý! Rozhodně dělají tvar vlnky a jsou pořádně psycho! Jak máte s takovou zbraní někoho trefit?

A víte, jak se střílí? Šipkou nahoru a B. Jo. Nahoru + B. Už jsem viděl složitější, ale stejně... Béčkem boxujete, ale proč používat ruku, když můžete střílet? Máte neomezeně střel! Takže pěst je k prdu... Ironií je, že za Jekylla se to prostě nedá hrát! Ale za Hydea to skoro začíná připomínat... hru. Ale máte se snažit nestat se Hydem, i když být padouch je větší zábava.

Tak by to mělo být. Jekyll je slušňák, Hyde padouch. Proč ale lidi nesnášej Jekylla? Neměli by jít po Hydeovi? Jako Hyde se jen bráníte náletům příšer. Měli byste mlátit lidi, rozpoutávat barové rvačky, chlastat, znásilňovat ženský a dělat bordel! Takový je pan Hyde! Ale ne. Místo toho střílíte oheň po duchách, ďábelskejch miminech a mozcích na nožičkách. Určitě vás všechny zajímá jedna věc.

Píše se o takových sračkách i v knize? Četl jsem ji... a ne, nepíše. Nicméně je pravda, že hra se věrně drží původního názvu románu, Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hydea. Protože tahle mrdka je rozhodně pěkně podivnej případ! Japonská verze má údajně víc levelů, kdežto v USA zopakovali ty samé. Že by tedy japonská verze byla... lepší? To je jako zřát samotného skunka, nebo žrát skunka s trochou soli. Pořád jen jděte doprava.

Nezastavujte se. Stejně nemůžete útočit. Prostě jen jděte a jděte a jděte... a občas vyskočte, případně čekejte, až pavouk vypadne z cesty. Bože, až mi z toho docházej slova. Proč chodí tak pomalu?! Popravdě Jekyll chodí normálně, jako běžný člověk, ale všichni ostatní lítají kolem jak s koudelí u prdele! Co jen chudák doktor provedl, že všechny tak nasral? Úplně vidím, jak se o něm bavěj v hospodě.

"Zas jsem viděl Jekylla. Jak si vykračoval! Pořád si chodí kolem! Nemám ho rád! Je to debil! Nosí trencle obráceně! Má místo koulí oční bulvy!" No, podle manuálu jde Jekyll na svou svatbu. A kluk s prakem, Billy Pones, je zamilovaný do jeho snoubenky. Páni, tak to mě dostalo. Nečekal jsem, že má důvod. Ale to nevysvětluje tyhle ostatní sráče! Co je zač tenhle pamrd s bombou?

Taky nesnášíte, když si to štrádujete po ulici a někdo před vás položí bombu? Tohle je nejhorší část hry. Bomba vám ubere půl zdraví! A občas dokonce celý! A teď čumte, jakej maj dosah! Můžete být kilometr daleko a stejně vás dostane! V každým kole jich je snad tisíc! Hlavně že ostatním to nic neudělá. Dostali snad vakcínu proti bombám?! Ani ten posranej pavouk nezhebne!

Bože, ty včely! Táhněte do prdele! Co to bylo? Já zabil včelu?! Něco jsem zabil! Jediná věc, kterou můžete v celý hře zabít, je prťavá, zajebaná včela! Hrobník vám hazí hlínu do ksichtu, je tu lovec střílející kachny, které jak na potvoru padají rovnou na vás, a zpívající dáma, která vás zabíjí notami!

Nedělám si prdel, tohle fakt píšou v manuálu. Její zpěv je tak strašný, až to bolí. Jako by hudba ve hře byla o něco lepší! Kriste, Billy Pones po mně jebe prakem, útočí na mě dámičky v růžovém, jdou po mně zdivočelý psi a nasraný kočky! Bacha na to ptačí hovno! Co... co... co to... Ty vole, to je fakt hovno! V hře pro Nintendo!

A proč vůbec ptáci serou psí hovna? Vždyť je velký skoro jak on! Tady něco nehraje. Ptáci kálej ty malý bílý sračky, ne velký hnědý hromady! A nikdy nepřestanou! Bože, proč radši nezruší svatbu? Měl docela krušnej den a nevěsta si určitě někde zkouší šaty a vybírá kytky. A pak se ukáže ženich zasranej od střelnýho prachu a ptačích hoven: "Promiň mi to zpoždění, zlato.

To byl den. Celý město a každý zkurvený stvoření na Zemi se mě snažilo zabít!" A v kostele to určitě nebude lepší. Co když po něm bude kněz házet svíčky? Nebo Ježíš sleze z kříže a začne ho jím mlátit. Ta socha chčije? Ona fakt chčije! Super. Takže teď ptáci serou do fontány plný chcanek. Dokonalý. Vidíte to? Tohle je celá tahle hra v kostce! Když Robert L.

Stevenson psal příběh o doktorovi, který vytvořil lektvar na uvolnění svého zlého já, nenapadlo ho, že se onen lektvar stane skutečností. Ovšem ne díky chemii, ale v podobě videohry z konce 20. století. Hnusná hudba, odporná grafika, neomluvitelná hratelnost, zparchantělý nepřátelé, nevyhnutelné pasti, zbytečný zbraně... to vše smíchejte ve správném poměru a máte recept na katastrofu. Kurva! Kurva! Kurva! KURVA!!! Roberte L.

Stevensone, zničils mi život! Naser si! Jsem sám ďábel! Tak si běž ještě zahrát Dr. Jekyll & Mr. Hyde! Ne! Ne! Asi už to chápu! Vždyť je to nejlepší hra na světě! Je to víc než hra! Ukazuje nám obě podoby lidské duše! Vyhrát můžete jen jako Jekyll, ale vy chcete být Hyde, abyste mohli střílet zmrdy!

Ten nekonečný boj dobra se zlem. Jekyll musí ujít dál než Hyde, jinak by zlo zvítězilo! A to je skutečný boj v lidské duši! Když budeme zlo popírat, přesune se do našeho podvědomí. Jako město rozdělené na čtvrti podle sociálního postavení. Lidé za své hranice nechtějí chodit. A Jekyll zabloudil do špatné části města, kde je nevítaným! Ale musí se řídít svým slušným já. Proto hůl nefunguje!

Hra vás neodmění za vaše zlomyslné jednání! Udává morální zásady, které si máme přenést do skutečného života! Období Viktoriánské Anglie vnímáme jako dokonalé znázornění slušného chování a popírání chtíče, což je metafora pro rozdělení světa po sociální i geografické stránce! Využívá Freudovu teorii vytlačení, podle které jsou nevhodné myšlenky vytlačeny z vědomí a přesunuty do podvědomí. Nebo se dá prostě říct, že je to zkurvená mrdka!

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hrdlodus: Zeptám se tě takhle: Hrál jsi snad tu hru ty? A můžeš vědět jaká je? Já osobně jsem do shánení této hry investoval desítky hodin smlouvání a vyhledávání na internetu. Po finanční stránce to smaozřejmě taktéž nebylo snadné, ale když jsme hru nakonec pustil, po 2 minutách jsem pochopil o čem to AVGN mluvil! a řeknu jen: Nikdy NIKDY TUTO HRU NEHRAJTE!!!! Já sám jsem si dojebal celý můj život, protože jsem nerda neposlech a hrál jsem ji! NIKDY!!! SPASTE SVOJE DUŠE DOKUD JE ČAS!!!! protože tahle hra je z******? m***a!

251

Odpovědět

Radar: Rád se nechám poučit.
Já prostě vidím jednoho hráče, který předvádí (většinou) špatné stránky her. S tím, že mnohdy hru hraje naprosto špatně, tudíž ta kritika je objektivně nesmyslná.
Pokud je ta produkce o zábavě, to mu neberu. Ale má to střižené jako recenzi, tak kritizuji tu recenzi, jež je mnohdy k ničemu.

1839

Odpovědět

To T-kill3r : V dile X-Men pocas uvodni znelky v case 00:14 jednu z nich hraje, konkretne to vypada na nejakou verzi Pac-mana.

190

Odpovědět

Hrdlodus: Ty si len nepochopil jeho produkciu, resp. o com cele AVGN je. Ale nazor ti v ziadnom pripade neberiem. Sto ludi, sto chuti.

201

Odpovědět

Hraje si na nerda, nadává na většinu her, ale kolikrát je neumí hrát nebo nechápe. Jako vymýšleč nadávek je dobrý, jako recenzent mizerný.

1878

Odpovědět

pro mě jeden z nejlepších dílů :)

211

Odpovědět

Neví tady někdo co to má za tim gaučem na tý polici v 5:10 to má přímo za hlavou tokový herní automaty, vždycky když na něj koukam tk mě zajímá oč de :))

202

Odpovědět

Odpoved pro T-kill3r : Jsou to takove male rucni kozole, nejspis jen s jednou hrou-neco jako ty tetrisy co prodavali vietnamsti a cinsti stankari na trznicich. V dile X-Men behem uvodni znelky v case 00:14 jednu z nich hraje, konkretne to vypada na nejakou verzi Pac-mana.

190

Odpovědět

Ninjer: Taky mám Plumbers asi nejradši ze všech dílů. Takovou snůšku hovadin ani překonat nelze :-D

222

Odpovědět

Super, ale IMHO “Plumbers don´t wear a tie" nic nepřekoná :)

201

Odpovědět

gonna get high?

197

Odpovědět

nějak už mě to nebaví... je to nerd

1849

Odpovědět

WTF?! :D: Jak může být ve škole v osm večer? Jednoduše, chodí na vejšku, taky jsme měli až do devíti (teď už naštěstí ne).

203

Odpovědět

Bacha na to ptačí hovno - Whhawwhhhaawwhhhaaatt? - Tahle scéna mě dostala musela jsem si jí pustit minimálně 5krát. Jinak úžasný překlad jako vždy :D

191

Odpovědět

DJ Obelix tak neska si ma milo prekvapil, diel ma viac ako 16 minut... dokonca som tu hru aj hral a tiež som si myslel že chybu robim ja, alebo ze je to pokazene - nerd ma vyviedol z tmy :D

182

Odpovědět

"...a nebo se dá říct, že je to z******? m***a!" :D

191

Další