Ninja GaidenAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:530
Počet zobrazení:7 140

K dnešnímu svátku jsem si dovolil nadělit takový malý dárek v podobě jedné z mých nejoblíbenějších epizod s dokonalou 8bitovou hudbou. Nerd se dnes podívá na sérii výborných her Ninja Gaiden, které jsou však až neuvěřitelně těžké. Aby jejich nástrahy udolal, pozve si speciálního hosta, kterého hraje Kevin Finn, spoluautor scénáře chystaného celovečerního filmu AVGN. Podaří se jim konečně pokořit jeden z největších restů Nerdova mládí? Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, kterého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Dnes nás čeká pořádná jízda. Čeká nás Ninja Gaiden. Všichni mu říkali Ninja Gayden, ale já vím, že se to vyslovuje Gaiden. A víte odkud? Z Čaroděje. Ninja Gaiden! Tehdy nikdo netušil, jak se jména správně vyslovují.

Ryu je ve skutečnosti "Ryju", a ne "Ráju". Blanka - každý mu říkal "Blenka," ale to nejde, vždyť to zní jak Lenka. Ninja Gaiden patří do mého zlatého fondu 8bitové éry. Původní automatovka byla mlátička stylu Double Dragon, NES verze byla adrenalinová plošinovka. Každá vteřina je drahá, když kosíte nepřátele a skáčete na plošinky. Naučit se skákat mezi zdmi byla nutnost. Bonusem k výborné hratelnosti, super grafice a hudbě byly vložené filmečky, což byla žhavá novinka.

Dnes už je to běžné, ale tehdy hráči nic podobného neznali. To byl nářez! Příběh se točí okolo ninji Ryua, který míří do Ameriky, aby pomstil otcovu smrt. Přijde mi, že si všichni mysleli, že jde o Ryua ze Street Fightera, ale jsem si jistý, že to je blbost. Ale aby toho zmatení nebylo málo, Ryuův otec se jmenuje Ken.

Ryu a Ken? To si ani nejde nevzpomenout na Street Fightera. Postupem se dozvídáme, že než byl Ken zavražděn, spolupracoval s archeologem Walterem Smithem. Byli ochránci dvou sošek démonů. Pokud se obě spojí, probudí démona, kterého v minulosti porazil Shinobi. Jo. Shinobi. Z herní série od Segy. Tahle hra je plná ninja odkazů. Pokračování měla opět skvělé filmečky.

Ryu ve všech dílech pořád opakoval: "Co to..." Co chtěl asi říct? "Co to kurva je?" A co se to proboha děje tady? Vždy jste čekali na další část příběhu, kterou jste dostali za zdolání levelu. Filmečky v sobě kombinovaly anime a film noir. A když to smícháte s napínavou akcí, máte dokonale návykovou hru. Jediný problém byl v obtížnosti. Ty hry se skoro nedaly dohrát. V druhém díle byly v úrovních navíc další pasti.

V jednom byl vítr, který neustále měnil směr, takže jste skoky museli precizně načasovat. Pěkná sviňárna. V ledovém levelu jste klouzali všude kolem. A nejvíc jsem nenáviděl ten, kde byla každou chvíli tma. To už můžu rovnou pařit se zavázanýma očima. Třetí díl je ještě horší! Doteď jste měli nekonečno životů. Ale tady ne.

Není nic horšího než se dostat daleko a muset začít úplně od začátku. Pro mě jde o nejtěžší trilogii na NES. Ještě těžší než Castlevania. Zaměřím se na první díl. Je to už 20 let, a já toho zkurvysyna pořád nedohrál. Největší problém je, že když nepřítel stojí v rohu obrazovky, bude se tam objevovat pořád. Super. Tak jsem si vyprcal munici. Nejběžnější nástraha je padání vzad.

Stejně jako v Castlevanii. Nezáleží, kde stojíte, ani odkud vás trefí, vždy skončíte v nejbližší díře. Úplně jsem zapomněl, že máte ukazatel zdraví. Jo, můžete chcípnout i tím, že vám dojde zdraví. Ale kdykoliv dostanete ránu, je hned vedle propast, takže stejně vás zabije pád. To zdraví je úplně zbytečný! Vidíte toho hajzla? Jak se mám přes něj dostat? Kurva! Kurva!

Kurva! KURVA!!! To se nedá! Jak to mám asi dohrát? Prosím. Nauč mě, jak porazit Ninja Gaiden. Ninja Gaiden. Ten název jsem neslyšel už roky. Vážně? Všichni většinou říkají Ninja Gayden. Takže jsem hoden tvého výcviku?

Hraní Ninja Gaiden je starobylé umění. Porazí jej jen ti nejodhodlanější. Musíš být rychlý a taktizovat. Zvládneš to, chlapče? Toužím tu hru porazit celý život. A je ti jasné, že nejdřív musí hra porazit tebe? Porazila. Posledních 20 let mi nakopává prdel. Tu hru miluju a chci svou lásku naplnit. Tím, že ji dohraju. Tak dobrá. - Kurva!

- Pomalé! Ovládá hra tebe, nebo ty ovládáš hru? - Zasekávám se na zdi. - Ninja musí být pánem svého prostředí. A co bylo kurva tohle? Jak mám vědět, že tam vyletí netopýr? Ninja musí vidět za hranice obrazovky. Dostal jsem ho! Ale tady je další! Zkus to znovu!

Trénuj! Neomezené životy znamenají žádný konec hry. Hra skončí jedině, až ji dokončíš! A co mám dělat? Pořád lítají další! Musíš se hýbat. Jak můžeš pokročit dál, když vyplýtváš všechnu energii na jednoho nepřítele? Ty zasranej... Nesmíš jednat zbrkle ani pozdě. Představ si vítězství ve své hlavě a budoucnost se stane přítomností.

- Jo! - Fajn. Přeskočím netopýra a zabije mě kočka! Taková je celá hra. Nekonečný příval věcí, co vás zabijou. - Šach mat. - Ne. Šach mat neexistuje. Pokud to nedovolíš! Mysli mezi řádky. Když letíš k Měsíci a neřídíš se hvězdami, přijdeš o to, po čem toužíš. To je ale sráčů!

Milion létajících nepřátel. A objevují se rychleji, než je stačím kosit. Pohání tě vztek! Vztek neexistuje. Bolest neexistuje. Prohra neexistuje! Než skočíš, musíš koukat. - Koukal jsem! Koukal! - Než se koukneš, musíš myslet. Než budeš myslet, musíš to cítit! - Než to budeš cítit, musíš... - Mám toho dost! - Ukaž mi palce.

- Co? - Tvé palce! - Moje palce? Takhle! Cože? Rychleji! Jsi pomalejší, než když lenochod sere! Zapracujeme na rychlosti! Tyčinka do uší. Pustím tyčinku a ty ji chytneš palcem.

Pomalé! Znovu! Znovu! Moc pomalé! Moc pomalé! Naposledy! Soustřeď se! Můžeme? Nesmíš prohrávat! Naučím tě rytmus! Rychlost je v rytmu! Rytmus je život! - Vidíš?

- To přeci nejde! - Jak má člověk porazit stroj? - Musíš to té hře dokázat! - Stroj je předvídatelný, ty ne! - Cože? Žádné výmluvy! To je píčovina! - To není možný! - S tvým přístupem nikdy nezvítězíš. - Finální boss! - Čekají tě tři bossové. První boss není tak těžký, když zjistíte, jak na něj, ale druhý je noční můra!

Jeho ohnivé koule vás pronásledují všude. To si děláte prdel? Jsem zase v levelu 6-1? To je zkurvenina! Když vás zabije boss, musíte až sem? Když umřeš, jdeš zpátky. Musíš se naučit disciplíně. Ale jak mám trénovat na bosse? Když se začnu učit, jak na něj, chcípnu a musím projít znovu finální kola. A nejtěžší část celé hry je tenhle úsek. Bylo by to snazší, kdybych měl hvězdice, ale hra se speciálními zbraněmi strašně škudlí.

Munice je vzácná a když chcípnete, nemáte nic. Ale ani se zbraní si moc nepomůžete. A nemůžete se ani vrátit pro zásoby. V tomhle kole nejsou zbraně. Máte tak jen meč. Přes toho zmrda se dostanete jen díky chybě ve hře. Pak zmizí. Ale i to se vám povede jen se štěstím. No a pak se vracíme k bossovi.

Ale že by aspoň doplnili zdraví? Tomu říkám sadismus! Programátorovi bych vyrval srdce prdelí a ukázal mu ho, aby viděl, jak je chladný a černý! Neexistuje kód na volbu levelů ani žádný nápomocný cheat. Nekonečno životů? Čupr. Jako bych je už neměl. Co takhle mě vrátit k bossovi, abych to mohl zkusit znovu. Můžete sice poražené bosse přeskočit, ale při pomyšlení, že mě pořád ještě jeden čeká, je mi zle!

- Vzdávám to. - Nesmíš se vzdát! - Konec hry neexistuje. - Ale existuje. Zkus si to sám. Kurva! Nunčakurva! Do prdele! Celá trilogie je nedohratelná. První díl vás vrací, v druhém je počasí a třetí nemá pokračování. Vyberte si, co vás zabije!

Já už si vybral. Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

DJ Obelix: Díky za odkaz, Rolfe musí být senzační chlápek :-) Příjemně pozitivní video. Snad se mu s filmem zadaří.

190

Odpovědět

Milo: Nezlob se, ale to je fakt příšerný. Nerd užívá nadávky v pravých místech, ty je tam prskáš bez ladu a skladu. Nemáš na to cit, s tím se smiř. Kvalitu záznamu řešit nebudu, to se dá vylepšit. Ale i tak je to jen, nezlob se, ale hodně trapná vykrádačka Nerda. Nadávat beze smyslu, k pivu přidat drogy...to fakt nemá úroveň. Nedá se na to koukat. Není to sranda, umět bavit, pobavit, nadávat a vytvářet scénky chce talent. A ten James Rolfe má, má pro to cit a má hlavně vnitřní charisma a nápady. Radši Nerda bez titulků, který mne i s mojí nedokonalou znalostí angličtiny pobaví víc, než uhozená napodobenina česky.

226

Odpovědět

vím že budu chtít asi moc :D ale mohli byste ten film přeložit? (teda až bude). děkuju :D

200

Odpovědět

10 uz jen kvuli - nunčakurva -

240

Odpovědět

Ešte doplním, že najlepšie na tých hrách bolo to, že sa to nedalo nijakým spôsobom uložiť, takže si všetko musel dohrať na jeden dych. Kvôli tomu som roztavil jeden adaptér... : D

180

Odpovědět

Vždy keď pozerám nerda, tak si spomeniem, aké všelijaké sračky som už hral : ) Ach tá nostalgia.

180

Odpovědět

Jitka: Slyšíš velmi dobře, ale jak jsi říkala - bohužel mě nenapadlo, jak to přeložit líp :-/

201

Odpovědět

jitka: Ono to neni zas tak slozite. Staci koukat na neprelozene filmy, hrat hry v anglictine anebo nejlepe koukat na kreslene serialy (tam aspon nemumlaji a jde jim rozumnet lepe nez ve filmech)

181

Odpovědět

Jitka: Presne tak, rika ze to zni jako blanket.

180

Odpovědět

Mám dotaz, jak tam mluví o tom vyslovování jmen tak říká že "Blanka je blenka" a v překladu je že to z ní jak "Lenka" , ale ve skutečnosti neříká tam "Blanket"? jako že to zní jako dečka? Vim, se to nedá přeložit aby ten vtip zustal přesně jen se ptam jeslti to fakt říká nebo ne? (jsem angličtinář amatér jen to chci vědět ..dík... upřímně závidím že to někdo dokáže přeložit jen tak z odposlechu ;)

181

Odpovědět

schválně jsem si tu hru stáhnul do emulátoru...po dvou dohraných kolech jsem si připadal nasraný jako on :D

180

Odpovědět

Tohle je proste borec vsech borcu. Zacal sem taky po jeho vzoru delat recenze (viz. http://www.youtube.com/watch?v=iBERWqH4Erk ) Kvalitou mu nesaham ani po kolena ale piluju to a hlavne mne to hrozne bavi. AVGN mi proste dal novej smysl zivota a sice delat recenze na veci, ktery mne serou :D

1818

Odpovědět

Moje oblibena epizoda, Nerd vydal i nepovedene zabery tyhle epizody:
http://www.youtube.com/watch?v=uTRSoqbvNVg

180

Odpovědět

Asi nejzabavnejsi a nejlepsi dil :)

191

Odpovědět

P.S.: Tady je skvělá Jamesova reakce na to, že fanoušci už přispěli přes 100 tisíc dolarů! - http://www.youtube.com/watch?v=Dmyhb5rczvE :-D

181

Další