KarkulkaAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:669
Počet zobrazení:7 661

V dnešním díle se doslova vrátíme do dětství a zahrajeme si roztomilou hru o Červené Karkulce. Tu pohádku určitě znáte, že? I když... Nerd vám ukáže Karkulku v takovém světle, že už vám klasické dětské příběhy nikdy nebudou připadat stejné!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Mám hromadu NES her. Vidíte? Tolik možností. Kterou si mám zahrát? Tak jinak. Která se liší od ostatních? Která vyčuhuje jako kus hovna? Tahle. A co to máme tady? Hele, další hra. Rozhodně to je unikát.

Už tahle blbost je divná, ale to, jak vyčnívá, z ní dělá nejzvláštnější hru mé kolekce. Jde o další z nelicencovaných srágor a v běžném NES si ji nezahrajete, pokud do ní nevrazíte jinou hru. Tak na tohle to je. Proč to ale nemají ostatní nelicencované hry? SNES mělo taky jedinou hru s touto ptákovinou - Super Noah's Ark 3D. Pokud ji hrajete v toploaderu, funguje úplně normálně, ale vypadá to dost blbě, tak na ni můžete nasázet další píčoviny. Právě jsem si něco uvědomil.

Tohle jsou jediné dvě hry, ke kterým musím připojit jinou hru. A v obou jsou zvířata, praky a ovoce. Zajímalo by mě, jestli je mezi nimi nějaká spojitost. Asi ne. Co si vlastně slibujete od hry o Červené Karkulce? Znáte ten příběh? Je to nějak takhle. Žila jednou jedna holčička, které říkali Červená Karkulka. Ráda skákala a pískala si z vagíny. Kopala do stromů, dokud z nich nespadl Heleho pytel.

Co? Něco se vám nezdá? Aha, promiňte. Tohle není o Červené Karkulce, ale o Karkulce. No jasně. To je velký rozdíl. Nechápu. Proč se hra jmenuje Karkulka, a ne Červená Karkulka... to... nemám kurva ponětí. A máme tu hru. Jeden pohled a víte, že stojí za píču. Ale to nás nepřekvapí.

Kdo od toho něco očekával? To není Spider-Man, Batman nebo něco skvělýho, je to zasraná pohádka. Ani se nemusí snažit být trapná. Ale pozor! Za chvíli uvidíte, že toto je horší než vaše nejděsivější noční můra. Nejdřív se snažíte zjistit, jak útočit. Béčkem kopete, ale to je úplně k hovnu. Jako hůlka v Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Proč vám dávají útok, kterej nic nedělá? Na obalu vidíte Karkulku, jak nakopává nepřátele.

Proč to nejde ve hře? Proč nám kurva musej lhát? Kopat můžete jen do palem, aby z nich spadly třešně. Ale řekněte mi někdo, jak můžou z palmy padat zasraný třesně? Kop teda nic. Co dělá "A"? Skáče. Dá se s tím útočit? Ne. Takže to bychom měli. Ale nepřátelé jsou všude. Musím přeci nějak útočit!

Čas od času najdete pod kamenem psa a ten při troše štěstí padouchy sežere. To je v podstatě váš útok. Mario na protivníky skáče, Link používá meč a Karkulka má psa, kterého najde pod kamenem. Proč to vůbec vysvětluju? Stejně ho nemůžete ovládat. Prostě si běhá kolem a občas do sebe s panáčkem náhodou vrazí. Zkusíme obchod. Zde najdete vždy tři stejné předměty. I když máte dva obchody vedle sebe. Co to má za význam?

To je jak Starbucks na každým rohu. První je nápoj nesmrtelnosti. Funguje jen pár vteřin, takže se to nevyplatí. Druhé je srdce, které doplní vaše zdraví. Proč kurva zdraví zobrazují klasická valentýnská srdíčka, když v obchodě máte skutečné lidské srdce? Navíc můžete najít bonbón, který vám doplní zdraví. Srdce vám sice dá víc, ale proč kupovat něco, co můžete mít zadarmo? A třetí předmět je prak.

No konečně něco užitečného. Nejspíš čekáte, že s ním bude střílet kameny, ale Karkulka po nich hodí celý prak! Jo, čumte! Teď tě trefím prakem! Kdyby do hry naprogramovali pistoli, tak ji určitě bude taky házet. Dává to nějakej smysl? Ne. Ani na tom nezáleží, protože jich stačí hodit pár a máte po. Tisíc korunek v prdeli!

A když někoho zabijete, hned se vrátí. Znovuobjevování je běžné, ale tady to netrvá ani vteřinu. Jak chcípnou, vrátěj se! Jako by se nic nestalo! Takže nemá smysl kohokoliv zabíjet! Prostě zdrhejte jako malá červená píča! Když se s tím smíříte, začnete přemýšlet, jak se dostat dál. Tady tepve začíná chaos! Každé kolo je menší než dvě celé obrazovky. Tu a tam se objeví schody.

Jdete dolů a najdete místnost. Tady posbíráte pár korunek a bonbónů, ale jinak to nikam nevede. Schody se objevují dál, ale nikdy neodhadnete kdy. Nevím, jestli se řídí časem nebo čím, ale v podstatě se objeví, až se jim zachce. Nikdy na stejném místě, ale vždy vedou do stejné místnosti. Ze stromů padají jen třešně, které zřejmě k ničemu nejsou. Pod kameny jsou zase jen nepřátelé nebo různé předměty. Žádný východ.

Nemáte páru. Občas najdete balónek, který vás vynese do bonusového kola. Jedna z korunek bliká. Nevím proč, ale nejspíš to bude jen chyba hry. Všude kolem hledáte skrytý průchod, ale nic se nestane. Ani stromy, ani tenhle kousek plotu, ani volná políčka po stranách. Všechno je to zasraná barikáda. To už tam mohli rovnou prdnout zeď! To je ale záhada, co? V tuhle chvíli by se na to každej vysral! Vážně chcete vědět, jak to dohrát?

Ještě si loknu a řeknu vám to. Musíte najít klíč. Ale kde? No samozřejmě! Náhodně se objeví v místnosti pod schody, které se taky objevují náhodně. Když už jste tam jednou byli, předpokládáte, že tam nic není! Teď máte klíč. Co s ním? Hledáte snad zamčené dveře? Ne, musíte počkat na další schody, což je východ. To nedává smysl!

Jak klíčem odemknete schody bez dveří? Kdyby na ně aspoň dali klíčovou dírku, dávalo by to větší smysl a věděli byste, že tam patří klíč. A to jsem vám neřekl, jak necháte ty schody objevit. Na to jsou ty třešně. Kopete do náhodných stromů, sbíráte třešně, a když jich máte dost, asi 12, objeví se schody. Kdo to má čuchat, že k tomu potřebuju třešně? Není tu ani počítadlo, kolik jich máte.

Není tu ani počítadlo životů. Nemáte žádné informace. Start ani Select nepomůže a bez manuálu nemáte šanci. Teď už to ale víme, takže můžeme pokračovat. Zopakujeme si princip hry, dobrá? Fajn... Čekáte na náhodné blikající schody, v nichž hledáte náhodně se objevující klíč, který je v jednom z náhodných schodů. Sbíráte náhodný počet třešní, které se náhodně objeví, když kopnete do palmy, aby se objevily schody, které neblikají, nebo aspoň vypadají, že při blikání zamrzly.

Vlezete do nich a jste v dalším kole. Jasný? Fajn. Teď už to jen stačí devětkrát zopakovat a gratuluju - naučili jste se hrát Karkulku. Možná si teď říkáte, co to má kurva co dělat s Červenou Karkulkou. Já vám to řeknu. Naprosto kurevský hovno! Už víte, jak hrát, takže vás čeká to samé pořád dokola.

Každé kolo vám může zabrat od pěti minut až po půl hodiny. Záleží na tom, kdy se objeví schody, kdy se objeví klíč a tak dál. Brzy vám to začne lízt na mozek. Všechny levely vypadají podobně. Barvy, stromy a ovoce se mění, ale design levelů je v podstatě stejný. Ale není jen nudný! Nějak se jim podařilo vybrat ty nejodpudivější barvy. Nechtělo by to trochu hezčí odstín než tuhle sračkoidní hnědou?

A co ten medvěd? To ho záměrně vybarvili stejně s pozadím? Nemohli si pomoct a museli použít tu vyblitou barvu dvakrát? Hudba se nikdy nezmění. Pořád vám hraje ten humus, kterej zní jak hnisající řiť! A ani chození se neobejde bez chyb! Jako v Metal Gearu, ani tady neprojdete úzkým prostorem. Když se tudy nedá projít, proč to tak kurva vypadá? Jo, tak sorry, když se okolo mrdáte dostatečně dlouho, jde to.

Když jste pod stromem, nevyskočíte. Jako byste hlavou naráželi do kmenu. To by znamenalo, že postavička neskáče rovně do vzduchu, ale šikmo. Karkulka žije ve 2D vesmíru, ale skáče šikmo do 3D stromu! Pokud jdete za stromem, vadí vám listy. Tohle celé místo je prostě blokáda. Předměty se objevují náhodně. I tam, kam nemůžete. Jako na stromě! Občas se dva předměty objeví na stejném místě! A občas prostě náhodně zmizí. Celá tahle hra je zasranej bordel!

Všechno je tak náhodný... Kolikrát už jsem použil slovo náhodný a objevit se? Ale o tom to je! Věci se objevují nebo neobjevují nebo náhodně udělají něco jinýho! Připadám si jak pokusnej králík v testu o negativních podnětech. Copak se stane, když mu vezmeme klíč? Už je to 20 let, ale ať seš, kdo seš, tady máš odpověď! Neskutečně mě to sere!

V týhle zkurvený, zvrácený sračce si nemůžete být jistý ničím! V tomto kole hlídá klíč panda. Nebo je to snad velký zlý vlk? Ale panda je jedinej padouch, kterej vás zabije jednou ranou! Můžete mít plný zdraví, ale stačí se ho dotknout a šmitec! Klíč dostanete jen tak, že se necháte trefit něčím jiným a pak projdete. Díky bohu za nesmrtelnost po zásahu. Tady zas musíte přeskákat želvy. A tohle není hra s přesným ovládáním! Kurva.

Kurva! KURVA! Level 5 je podmořské kolo. Stačí sebrat dvě perly. Asi to chtěli trochu oživit. Tohle je nejlehčí kolo ze všech a nemá žádnej význam! Škoda že ostatní nejsou stejné, aspoň bychom to už měli z krku! Ale level 8 je nejzkurvenější ze všech!

Tady se klíč neobjeví nikdy. Prostě nikdy! Hrál jsem tohle kolo snad hodinu, než jsem se podíval na internet, kde to týpek, kterej má asi víc volnýho času než já, prošel. A víte co? Klíč se tu neobjeví, dokud si nekoupíte 1 nápoj a 3 praky! Jak to má někdo vědět?! Celou hru hrajete stejně a najednou vám ty kurvy změněj pravidla! Představte si, že by v Mariovi byl level, kdy vás nepustí na tyč, dokud neposbíráte přesně 29 mincí, nezašlápnete 3 goomby a nenajdete kytku.

Víte, jak se cejtím teď? Jsem rozzuřenej! Nemůžete takhle měnit pravidla! To je píčovina jak z Dr. Jekyll & Mr. Hyde! A já to pořád hraju! Ani nevím proč! Asi potřebuju říct, že jsem udělal Karkulku! A víte co? Nečekám ani dobrej konec. Proč dělat kvalitní konec, když uděláte hru tak těžkou, že ji nikdo nemůže dohrát? Bude to trapnej konec! Čekám debilní konec totálně na píču! Ach!

Má drahá Karkulko! Díky, že jsi přišla! Nezklamalas. Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jen já se pozastavuji nad tím že v 14:08 jste to přeložili jako "udělal jsem Karkulku" -> tak jako zní to zajímavě ale myslím si že spojení "že jsem dohrál Karkulku" by bylo asi lepší :)

205

Odpovědět

Já se divím, že ten jeho ovladač na NES není rozkřáplý, docela často mu spadl na zem, nebo s ním dokonce praštil :D
Každopádně další super díl
[Chci 2 týdně :D]

190

Odpovědět

Jestli neni náhodou ten ovladač ze stejný továrny jako Nokia.

181

Odpovědět


Odpovědět

já bych u tý hry nevydržel sedět ani 3 minuty:D

180

Odpovědět

Mohli byste prosím přeložit tento díl? http://www.gametrailers.com/video/angry-video-screwattack/52921

183

Odpovědět

Výbornej díl :D Ten konec... :D AVGM nikdy nezklame :)

190

Odpovědět

To je borec :D :D

191

Odpovědět

ten konec me uplne rozlozil xD - ten jeho vyraz k nezaplaceni xDDD

181

Odpovědět

Díky, opět skvělá práce. A pokud po shlédnutí dostáváte taky chuť něco si zahrát, objevil jsem super stránku - RetroGames.cz aneb legendární videohry online! Bomba, podobně jako zdejší server!;)

181

Odpovědět

Můj oblíbený díl :D

180

Odpovědět

ty krávo,ta karkulka je fakt neuvěřitelná s****a :DDDDDDDDDD

180

Odpovědět

Hledam nejakou nes hru, ale nevim jak se jmenuje. Hrajete tam za ninju a musite zachranit nejakou zenskou, ktera byla unesena do nejakeho palace a kdyz ji zachranite, tak ji zase unesou a zacite na zacatku 1. levelu a tak to jde porad dokola asi 5x.

180

Odpovědět

DJ Obelix :jaj tak tuleni :D sem si spletla zvířátka :D

Qwerty: koukam rodicové nakupovali u stejnych větví :D

180

Odpovědět

to je borec :D

181

Odpovědět

Od vietnamcu jsem si zase koupil toma a jerryho, ale byla tam jen nejaka debilni hra s kucharem...

180

Další