Bible games 2Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:453
Počet zobrazení:8 213

Před rokem jsem vám přinesl na Štědrý den díl Nerda, ve kterém probíral hry podle Bible. Jamesovi se podařilo takových her najít ještě víc, a tak natočil pokračování. A když máme ty Vánoce, proč se na to nepodívat? Zahraje si biblické omalovánky, zavzteká se u skejťácké plošinovky a samozřejmě i u spousty dalších her. Za sebe vám přeju klidné a pohodové svátky, šťastné a veselé Vánoce.

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Hraje ty nejhorší hry, na které si vzpomene. Chce najít tu nejhorší. Naštvaný videoherní Nerd je tady. Dělá si seznam a dvakrát ho kontroluje, půjde domů a dá si kuře s rýží. Naštvaný videoherní Nerd je tady. Nesnáší hry, co jsou na prd.

Ví, kterou hru má zničit. Možná že je všechny nesnáší, protože je pořád naštvaný. Měli byste si dávat pozor, pokud tyhle hry hraje, radši je nehrajte a on vám řekne proč. Naštvaný videoherní Nerd je tady. Vítejte u další nálože náboženských vánočních zhovadilostí. Před dvěma lety jsem hrál několik biblických her.

Jo. Věřili byste, že jich je víc?! Kdo dělá hry založené na Bibli? Proč byste to dělali? Tyhle hry stojí za hovno! Kdybych byl Bůh, byl bych nasraný. Nejdříve se podíváme na hru Exodus: Cesta do země zaslíbené. Co je sakra tohle? "Pro zapnutí hry počkejte na 9 bliknutí obrazovky." "Zapnutí: Počkejte sedm sekund mezi zapnutím a vypnutím."

To je docela dost instrukcí, jen abych mohl zapnout hru. Hrajete za Mojžíše. Aby se dostal do země zaslíbené, tak asi musel projít labyrinty, střílet na všechno dvojité V a sbírat pytlíky s písmenem M. Nevím, co k tomu říct. Je to jen hříčka. Dá se to hrát. V podstatě musíte posbírat určitý počet předmětů, aby se objevil východ. Nejsem si ani jistý, jaké předměty, ale znamená to, že musíte odkrýt každý kousek.

Tohle je tak zbytečné. V takovéhle hře vážně potřebujete Turbo ovladač. Objeví se východ, vlezete do něj a dostanete pár otázek z Bible. Jako třeba: "Král Egypta řekl porodním bábám, aby:" Zabily narozené chlapečky. Zabily všechny děti. Zabily všechny děti? Hraju NES hru, kde se píše "Zabít všechny děti"?

A víte co? Je to špatná odpověď, takže je jasné, že to vymysleli oni. Zabít všechny děti! Za každou správnou odpověď dostanete samozřejmě Bibli. A pak vám ukážou násilný obrázek, jak někoho mučí a jdete do další úrovně. Tohle je tak monotónní. Samozřejmě musím až doprostřed. Ale ne. Teď musím jít zase zpátky! Ale do prdele.

Tohle je k smíchu. Pak se vrátím zpátky, dodělám všechny ty blbosti. Asi musím sbírat otazníky. A pak co? Kde je východ? Je zase zpátky? Panebože. Téhle sračky už mám dost. Tak jo, další na řadě je Noemova archa? Nehrál jsem to už?

Pamatuje si na Bible Adventures? Byly tam tři hry. Jednou z nich byla Noemova archa. Ta blbost, kde jste sbírali zvířata. A pak máme samozřejmě ještě nechvalně známou hru Super Noah's Ark 3D. Jediná nelicencovaná SNES hra, která je klonem Wolfensteina, kde chodíte kolem a střílíte kozy. A tady máme další hru založenou na Noemově arše. Na téhle je ale něco dost odlišného. Co to je?

Byla licencovaná Nintendem! Kdo to udělal? Tak jo. Teď mě to vážně zajímá. Kdo by si myslel, že tohle bude dobré? Vydali ji jen v Evropě, takže je jen ve formátu PAL a na amerických NES nejde pustit. Pokud teda nemáte konzoli s horní čtečkou, ta přehraje všechno. Hra není špatná, ale je kurva divná. Proč jsou v Noemově době indiáni?

Proč se mění v rybu? Kdyby se spolu se všemi zvířaty dokázal změnit v rybu, tak nepotřebujou archu. A celkově je to otrava, protože vám nepřátelé jedním úderem vezmou půl života. I ty nejmenší stvoření, jako jsou včely, vám vezmou skoro celý život. A spousty věcí se ani nemůžete dotknout, jinak hned umřete. Kvůli tomu je skoro nesmyslné mít nějaké životy. Taky tady jsou skryté bonusové úrovně, ale pokud je najdete, tak se nevrátíte. Místo aby vás hra vrátila tam, kde jste skončili, postaví vás zpátky na začátek úrovně, což je naprostá hovadina!

Ale celkově vzato by se to dalo nazvat hrou. Tak jo, co máme dál? Joshua. Vypadá zábavně, co? Ale ne. Nevypadá to povědomě? Je to úplně stejné jako Exodus. Tak to můžeme škrtnout ze seznamu. Proč bych mluvil dvakrát o stejné hře?

Jediný rozdíl je v tom, že jste nejspíš Joshua a slyšíte i hlas. Divnější ale je, že tahle hra je kopií hry, která je kopií další hry - Crystal Mines. Sakra! Řeknu vám trochu historie. Color Dreams byla společnost, která vytvářela nelicencované hry pro NES. Jako Captain Comic, Secret Scout a Raid 2020. Možná ji zrecenzuju v roce 2020.

Color Dreams se z neznámého důvodu rozhodli, že chtějí dělat biblické hry pod jménem Wisdom Tree. V podstatě recyklovali staré Color Dreams hry a přidávali křesťanské podtexty. Například tady máme Menace Beach, kterou předělali na Sunday Funday. Podíváme se na to. Tohle je Menace Beach. Hrajete za děcko na skateboardu, které se snaží zachránit nějakou holku. Ovládání je naprosto otřesné, způsob útoku žalostný a otravněji vytvořené úrovně jsem snad ještě neviděl.

Ale nejzajímavější věcí na této hře je, že mezi úrovněmi vidíte přítelkyni, která vás prosí o záchranu. A postupně ji mizí oblečení. Když jsem to hrál poprvé, tak jsem si ani neuvědomil, co se děje. Říká: "Jsem tady tak dlouho, že mi začíná hnít oblečení." Vážně. Tohle je jediné vysvětlení. Myslím, že by vyhladověla dřív, než by jí začalo hnít oblečení.

Je ale zajímavé, jak vás to motivuje, abyste hru dohráli. Protože z pouhé zvědavosti chcete vědět, o kolik oblečení přijde. "Máme tady tu hrozně špatnou hru, ale svlíká se tam holka, takže to musíš hrát!" Jak chcete tohle předělat na biblickou hru? Pojďme to zjistit. Přichází Sunday Funday. Možná vás bude zajímat, že tohle je poslední hra vyrobená pro NES. A bylo to až v roce 1995. Ale ne, ne, NE!

Jsou tam tři hry! Panečku. Tak je zkusíme všechny. Tady máme Fish Fall. Jste rukou, snažíte se chytat ryby a házet je do létajícího košíku. Co to má společného s Biblí? Co má chytání parašutujících ryb a jejich házení na elektrického úhoře... na elektrického úhoře, společného s Biblí? Dobře, jsou tady nějaké úryvky z Bible. Teď už to dává smysl. Tak jo, zkusíme 4Him.

Co? To je karaoke? Ale no tak. Teď, když jsem s tím vším ztratil čas, si zahrajeme Sunday Funday. Je to úplně stejné jako Menace Beach. Jen se podívejte na úvodní obrazovky. Je to ta samá hra. Je tady několik menších rozdílů, ale k nim se dostaneme. Místo zachraňování dívky... tomuhle neuvěříte, ale snažíte se dostat do nedělní školy.

Jo. I když je tohle ten nejdebilnější nápad na hru, tak nechápu, proč je tak těžká? Kdo jsou ti zuřící ateisti, kteří nechtějí, abyste šli do kostela? Už tak se vás snaží zastavit celé město. Ale co tam dělají ti létající klauni, staré paní vylézající z krabic a zvířata vykukující z kanálů? Co má ten kluk za problém?

Proč všichni chtějí, aby umřel? Řekl bych, že má perný den. Srandovní je, že nejspíš přijde do kostela, a ani se o tom nezmíní. "Cos dělal v neděli ráno, než jsi sem přišel?" "Letěl jsem na balónu od klauna, pak jsem šel kanálama a zmlátil pár instalarérů, šlápnul na nějakou žábu a poskakoval po pružinách a tak. Pak jsem bombou ustřelil ksicht nějakému chlápkovi." Jo! Podívejte se na ten obličej. Bože!

To je ale násilné. Místo svlékající se holky tady máte protivnou krávu, co vás akorát peskuje. "Pospěš si do nedělní školy!" Ještě jedné změny jsem si všiml a tou jsou změnění nepřátelé. Z ninjů jsou teď děcka a z Elvisů jsou instalatéři. Ninjové jsou nejspíš moc násilní a Elvisův ďábelský rock'n'roll byl na náboženskou hru už přes čáru. Ale všechno ostatní sedí. Proč pokaždé vyletí pták, když někoho zabijete?

A proč se mění z bílých na černé? Takový obrácený Michael Jackson. Váš útok je vážně ubohý. Musíte projíždět kolem lidí a mačkat tlačítko, ale nikdy jsem nepřišel na načasování. Jde jen o štěstí, jestli je trefíte. Co vlastně máte dělat? Prostě se jen točit dokola? Podívejte. Pořád se toho chlápka snažím trefit. Konečně!

Kurva. Další náser je, že se hra pořád ztemňuje. S tímhle problémem se poslední dobou setkávám často. Je to vážně otravné! Musíte se trefovat do vypínačů, aby zůstala místnost osvětlená. No tak, dotkni se toho vypínače. Co to kurva je? Ty vole!

Vážně nesnáším ty pružiny. Snažím se jít akorát dolů a doprava, ale nejde to! Do prdele. Bože! Zrovna když nechcete, aby vás ty pružiny odrazily, tak vás odrazí. A když to potřebujete, tak vás neodrazí! Co to kurva je? Proč mě to neodrazilo? Taky tady jsou čtverečky, kvůli kterým proletíte skrz trubky.

Nevím, co to je. Některé nepřátele můžete zabít jen bombama. A dostat je blízko bomby je neuvěřitelně těžké. No tak! Jasně, že k ní nepůjde. Takhle, perfektní. Směje se, má u sebe dvě bomby, které vybouchnou... a odejde. Tady je další. Jasně, projde kolem. A už jde! Kurva. Podívejte na tohle.

To je fajn. Jsem zaseknutý. Potřebuju balón, abych přeletěl tu díru, ale musím se vrátit zpátky pro balón. Škoda, že nevyskočím tak vysoko. Je načase spáchat sebevraždu. Tady je ten problém. Tahle plošinka by tu neměla být. Je zbytečná, protože jakmile se tam dostanete, jste zaseknutí. Dostaň se od těch bomb, nesnáším pružiny! To jsem měl štěstí. Nesnáším je, jsou nejhorší! Sakra!!!

Tahle hra je vážně o nervy. Dívejte! Jsem uvězněný v nějaké trubce. Dolů to nejde. Snažím se dostat na zem a podjet tu trubku, ale je tam ta zatracená pružina A pak ještě vypínač, který zhasne. Háže to se mnou všude kolem. Prostě jdi dolů! Kurva! Jsem překvapený.

Tahle hra je vážně těžká. Jedna z nejtěžších, co jsem kdy hrál. Hlavně kvůli téhle sračce. Musíte proskákat několik pružin. Některé vás odrazí nahoru, některé dolů. Nesmíte se dotýkat těch, které vás odrazí dolů, jinak umřete. Ale nedají se od sebe poznat. Všechny vypadají stejně. Nejdřív je je v tom nějaký řád. Nahoru, dolů, nahoru, dolů a pak dolů. To je vážně pěkné. Takže vás kurva oblbnou, abyste si mysleli, že v tom je řád a pak vás nechají spadnout.

Ale vyhnout se těm, co míří dolů, je skoro nemožné. Ale kurva! Mrdat tuhle hru. Mrdat tuhle posranou sračku! Daří se mi! Do prdele, já to snad dám! Kurva! Páni. Téhle hry už bylo dost. Je načase to zabalit.

Musím něco vytáhnout ze sraček. Je načase přepnout na hovna a vytočit sračky. Tohle jsou biblické hry na CD-i! Jo! Žijeme na ostří nože. Nebo spíš na ostří modlitby. První máme Moses the Exodus. Popravdě není moc co říct. V podstatě jde o výukový nástroj s hrami. Nejdřív tady máme Pyramid Pursuit.

Tohle je hlavní hra. V podstatě prozkoumáváte pyramidu. Je to point-and-click hra, ale ne dobrá, která vás přinutí přemýšlet. Tahle je úplně tupá. Na rovinu vám říká, co máte dělat. Běž tudy, běž tamtudy. Hlasy ve hře jsou tou největší sračkou, jakou jste kdy slyšeli. UCtívá mě mnoho lidí. Dole je někdo, kdo mě uctívá.

Co to je? Robot? Ale rychle vás provedu i ostatními věcmi. Nejdřív uvidíte animovaný příběh o Mojžíšovi. Mojžíš věřil Bohu. Věděl, že ať se stane cokoliv, Bůh se o něj postará. Můžete zvolit: "Řekni mi víc," což jsou další lekce z historie Bible. V dobách Mojžíše mohlo být obětí zvíře jako třeba vůl. Pak tam máme The Bible, což je jen přepis z Bible.

A pak tady máme Playroom. Nejdřív si všimnete kolonky Sing-Along. Je to jen několik karaoke písniček. Mojžíš a já se musíme rozhodnout. Vede mou cestu. Musím to udělat! Ale řekněte mi, proč je nápis "Mojžíš a já" nasprejovaný na zdi? Pak tady máme posouvací puzzle. O tom nemám co říct.

Pak máme omalovánky a tady to začne být pěkně na hovno. Je to skoro jako Mario Paint, ale ovládání je vážně těžké. Opravdu. Kurzor skáče po celé obrazovce. A o co tady jde? Má lepru? To je pěkné. Pak tady je ta sračka se spojováním teček. Když tečku netrefíte, ozve se otravný hlas. Když se trefíte, ozve se otravný hlas. A nikdy to kurva nepřestane.

Je to vážně nutné? To se kurva zbláznili? To je asi tak všechno. Ty další dvě hry jsou stejné. Všechny mají puzzle, sing-along a další věci. Jediný rozdíl je v hlavních hrách. David a Goliáš mají stolní hru. Já jsem Goliáš!

Dostali jste se na políčko s Goliášem. To ho pošle zpět. Nedává to moc smysl, protože nikdy nevidíte celou desku. Takže nevíte, kde je Goliáš. To je jako byste hráli Monopoly a strčili obličej přímo ke hře. Nikdy nevíte, co se děje. Poslední Story of Samson má hru Riddler's Race. Takže Hádankář byl v Bibli? To jsem nevěděl. V podstatě jste harfista, který bude hrát na Samsonově svatbě.

Ale jde po vás několik lidí a když vás chytí, tak musíte zodpovědět hádanku z Bible. Jo. To je všechno. Dobrá, myslím, že mám dost. Už neexistuje víc biblických her. Nebo aspoň ne žádné, které by se daly považovat za hry. Jedna je na Gameboy. Jmenuje se King James Bible. Je neskutečně vzácná, ale je to jen celá Bible na cartridgi.

Takže to ukončím. Přeju šťastné svátky a podobný kraviny. Veselé Vánoce všem a dobrou zkurvenou noc! Hraje hry, které nazývá špatnými. Chce zjistit, která je nejhorší. Naštvaný videoherní Nerd je tady.

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Toto je jedna z mojich oblubenych :D

181

Odpovědět

Popravdě jsem netušil kam napsat tento vzkaz tak to vložím pod nenovjejší video... tak doufám že když jsou ty vánoce :) tak se vám to povede přeložit dííík moc ... http://www.youtube.com/watch?v=dY1JmJw8EBg&feature=player_embedded

1814

Odpovědět

Nejvíc mě dostalo to Yipiii :D

180

Odpovědět

NEvím proč ale v některých částech, mi příde že to schválně mrví !

1828

Odpovědět

Konami :DDDDDDDD

192

Odpovědět

"Mrdat tuhle hru.. Daří se mi!, k***a já to snad dám! FUUUCCCCKKKKK" :D:D:D:D

183

Odpovědět

Jouda: k***a, ty jsi mě rozsekal:-D

181

Odpovědět

Kyanid: a kolik měl prosímtě centimetrů? ne fakt.. jdi do hajzlu

180

Odpovědět

Nezapomeňte mrknout ještě na Bible Games 3, 14 dní starý díl :-) http://cinemassacre.com/2011/12/08/avgn-bible-games-3/

181

Odpovědět

Tlustej: podstěn je nějaký geometrický útvar, ne? :D

191

Odpovědět

LEGANDARNÍ :D

180

Odpovědět

2 Jitka : jsem podstěn :D

182

Odpovědět

Yepeee, Yepee , Ooops ... I am GOLIATH ! :-D

190

Odpovědět

Je patek.... the angry video game nerd is here!

180

Odpovědět

Kyanid : Zemřel v neděli , již jsem mu vzdal hold a uctil jeho památku , stejně jako dneska jsem sledoval pohřeb i uctil všechny minuty ticha . Je to smutné , ale nelze pořád smutnit . Kdyby to byla vážně blízká osoba je to něco jiného . Proto si myslím že ten kdo chce památku ještě uctít , ať uctívá dál. A kdo ne tak ať to hodí za hlavu a zasměje se s Nerdem . :-)

181

Další