Hry podle AVGNAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:424
Počet zobrazení:10 781

Po štědrovečerním Nerdovi dnes přinášíme plnohodnotnou dvacetiminutovou epizodu! V ní se Nerd podívá na hry, které jsou o něm samém! Jakpak se mu asi budou zamlouvat? Hráli jste někdo tu největší z nich, AVGN Adventures? Jak se vám líbila?

Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Existuje spousta her o Angry Video Game Nerdovi, což jsem já. Jo. Během všech těch let, kdy jsem hrál ty největší sračky, dělali lidi hry o mně. Existuje o mně tolik her, že s nimi ani neudržím krok. Na rozdíl od většiny her, které jsem rozcupoval, byly tyhle vytvořeny nezávislými herními vývojáři.

Obvykle bez cizí pomoci, jen jimi samými. A snad budou mít skvělou kariéru a budou dělat lepší hry než celá společnost Lemplů Jebajících Nintendo. Další odlišností těchto her od her, co obvykle hraju, je to, že je musím hrát na počítači. Každopádně, první hrou podle AVGN, na kterou se podíváme, je The Angry Video Game od Erica Rutha.

Tohle byla první hra podle AVGN, na kterou jsem narazil už v roce 2008. Asi si říkáte, proč mi tak trvalo, abych se na ni mrknul. Odpověď je prostá. Na mým Commodoru 64 se ta hra načetla až teď! Koho sakra napadlo, že o mně udělá hru? Co je to za nápad? To jsem nemluvil já, ale ta hra. Můj hlas je v týhle hře!

Úroveň 1: Město rokenrolu. Připraven? To si piš! Jdem na to! To jsem já! Házím flašky od piva. Uznávám, to už jsem párkrát dělal. Ale kdybych měl tolik piv, radši bych je vypil! Taky jsem nikdy nelezl po střechách, kde po mně střílely kokot-kanóny. vzducholodě házely bomby a... Co je, kurva, tohle? Kdy jste mě jako mohli vidět skákat po střechách? Kdo si myslím, že jsem?

Jackie Chan? Panebože, padaj tu zasraný rakety! Kdy se mi tohle, sakra, stalo? Nikdy! Přesně. Jak jsem zrovna řekl. Ani nemusím mluvit. Poslouchejte. Kanóny a vzducholodě a rybí... Co to bylo? Jsem tuhej. Co to, kurva, bylo? Přesně moje pocity. Kurva, jsem tuhej!

Do hajzlu! Boss této úrovně je lítající kytara. Kéž bych ty kanóny nenazval kokot-kanóny, páč teď se mi ta hra směje přímo do ksichtu! Viděli jste někdy epizodu AVGN, kde přiletí obří kytara a celýho mě pochčije? Jsem tuhej. Do hajzlu! Bude tohle můj epitaf? "Do hajzlu"? Ve druhé úrovni jsem pod vodou, kde se mě všechno snaží zabít.

Třeba žraločí ponorka. A nedokážu ji porazit. Prostě ne. Může to vypadat, že to úplně lamím. Ale co čekáte? Hraju na klávesnici. A ovládání je úplně naopak než na běžným ovladači. Skok a útok jsou nalevo a pohyb vpravo. Takže musím prohodit ruce a dostat karpální tunel. Nejhorší jsou tady zbraně.

Piva lítají v oblouku, takže se musíte dostat na správný místo, abyste něco zasáhli. A všechno vám stojí v mušce! Do hajzlu! Nemůžu trefit tuhle zkurvenou rybu! Do prdele! Ty piva jsou jak šutry z Pátku třináctýho. A už jsem vám říkal, jak jsou hrozný! To ne.

Proto byla ta hra takhle udělaná? Všichni ti náhodní nepřátelé a další věci. To proto, že na tyhle věci jsem si stěžoval. Celá tahle hra je moje chyba! Čas na další hru podle AVGN! Zkusíme Pixel Land Blast od Kevina Berrymana. Tahle vyšla taky v roce 2008. Vypadá to, že hromada sračkoidních her na NES vtrhla do světa všem známé dobré hry.

Takže tady lítám jak Superman a sestřeluju každou kopii těchto her. Tahle hra je jako sen! Zasraný hry! Usmažte se v pekle! Chcípni!! Jo! Netřeba dodávat, že je to 2D střílečka. Jenom tu střílíte hry, střílíte hry a střílíte hry.

To je skoro celý. Dokonce můžete sejmout i Power Glove, zde Power Gauntlet, a Virtual Boye. - A objeví se i Hovnokurka. - Hovnokurka! První hra byla udělaná, aby mě naštvala, ale tahle je mnohem snazší, takže je to možná taková terapie. Možná už jsem se dost uklidnil na další hru podle AVGN.

Do prdele! Tohle je AVGN K.O. Boxing od Devina Cooka. Je udělaná ve stylu hry na Atari 2600. Dost věrně. Jaky byste vzali Punch-Out a předělali ho na Atari. Ovládáte tohohle anonymního neviditelnýho týpka. Ne Nerda. Takže... jestli jste mi někdy chtěli dát přes držku, do toho! Tady máš, Nerde! Teda mám!

Dalším protivníkem je Hovnokurka. Proč se mi Hovnokurka pořád vrací do života? Další je Jason Voorhees. Kurňa, ten je těžkej. Do hajzlu! Nemůžu ho dostat. Upřímně, je to docela sranda. Určitě je to lepší než všechny boxerské hry na Atari.

Další na řadě je AVGN Planet od Davidiho. Zápletka je, že všichni moji nepřátelé jako Bugs Bunny, Freddy a Jason byli posláni na jednu planetu. A já ses nimi jdu znovu utkat. Ještě někomu přijde, že to nedává smysl? Nedává. Hra je ve stylu Metroidu a já v ní běhám přes jeskyně a sbírám power-upy.

Taky používá stejný typ hádanek, kde musíte zjistit, jak otevřít dveře. A je vidět velká snaha. Pohyb ovládáte klávesnicí a míříte myší, takže se dá řict, že je to hodně počítačový. Tady je ten králičí zmetek! No tak, už chcípni! Už chcípni!

Panebože! Chcípni! Prostě do prdele chcípni! Koho by napadlo, že to bude nejsilnější boss v herní historii? Jo! Konečně! A odměnou je pivo! Druhý boss je, myslím, Jason Voorhees. A jestli si myslíte, že Bugs byl silnej, čumte na tohle.

Prostě čumte! Zkusím rakety. A mám po raketách. Nemůžu ho porazit. Přece jen, je to Jason Voorhees. No tak, Jasone! Ani mě nezabije. Vysmívá se mi.

Chce, abych zemřel pomalu. Srát na něj. Když se dostanete přes tohle silové pole, můžete se transportovat do další úrovně. Opravdu dobrá snaha, ale nemohl jsem přijít na to, jak hru ukončit, a zabít se trvá moc dlouho. Další je AVGN Game Over od Lord Gavin Games. Vezme vás zpět do minulosti... Intro je vážně super.

Mlátím v něm postavy z her, které jsem recenzoval, a v pozadí hraje parádní cover hlavní znělky. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Jsem vtažen do herního světa... a první úroveň je udělaná podle Super Mario Bros. Místo skákání na goomby s nimi bojuju jako chlap! Do nich!

Do prdele! Ty sráči! Jo! Řekni jim to! Upřímně, je to celkem sranda. Ale bohužel mám technický potíže. Hra spadla a popravdě to nehraju na Commodoru. Je to úplně nový PC. Hra spadla znovu a znovu jen během prvních 30 sekund. A po každém pádu jsem musel čekat na konec intra.

Nejde mi to přeskočit. Takže bohužel tuhle z nějakýho důvodu hrát nemůžu. Ať je už je to problém s mým PC nebo kdovíco. A je to škoda. Zrovna, když to začalo vybuchovat. Nicméně, Lord Gavin vrací úder s AVGN Game Over 2. Tohle pokračování je spíše ve stylu 16bitovek. Do hajzlu! Hraje se to hodně jako Super Mario World.

Super je, že můžete použít ovladač z Xboxu. Přesně tak! Opravdový ovladač! Nezkoušejte hrát na klávesnici, jinak nebudete moct správně skákat. Já si na to musel přijít sám. Myslím, že tahle je vážně povedená. I přesto, že není tak úplně podle AVGN. Do řitě! Teď se přesuneme na konzole, ve kterých se vyznám víc.

Tuhle hru mám na opravdové kazetě na Atari 2600. Nazvaná jednoduše The Angry Video Game Nerd. Poslal ji Lodmot. No, určitě vypadá a hraje se stejně jako hra na Atari. Mimochodem, tohle jsem já. Vypadám sakra dobře! Ty věci dole jsou konzole Sega, Atari a Nintendo. Pokud dokážete pochopit, že konzole Sega nebo Nintendo jsou ve hře, která se hraje na konzoli Atari!

Ty věci letící zvrchu jsou sračkoidní hry. Máte za úkol sestřelit je, než se dostanou do vašich konzolí. V pravém Atari stylu, chce to hodně představivosti a je tu hodně blikání. Není to hudba z Dr. Jekyll & Mr. Hyde? Chce to výbuch. Udělej bum! Udělej bum! Bum!

Jo! Dát hru na skutečnou kazetu dá dost práce. Jak by teda někdo mohl odolat AVGN vs Dr. Wily od ABOhiccups? Budu tam já, že jo? Budu tam já. Jo! To jsem já! V podstatě je to Megaman 2, ale místo Megamana jsem já. Jsem v Megamanovi 2! Jedna z nejlepších her na světě, a já jsem v ní!

Kdybych to viděl jako děcko, posral bych se radostí! Dalším rozdílem jsou předělané úrovně, aby byly mnohem těžší než ty původní. Pokud si myslíte, že hra nebyla dost těžká a potřebovala zasranýho Nerda, je pro vás jako dělaná. Každopádně, pojďme na další hry podle AVGN. Hej, Nerde! Když už děláš hry podle AVGN, co takhle deskovka podle AVGN?

Deskový James? Co to má bejt? Proč se tu vždycky objeví někdo nezvanej? Ale jdi, tohle je skvělá hra! Mrkni na to! Angry Video Game Nerd Monopoly od Matthewa Nielsena. Všichni ví, jak se hrají Monopoly. Je to to samé, jen tu kupuješ hry, které jsi recenzoval, Nerde. Jako Superman 64, Deadly Towers a Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Místo vlaků pro přepravu, co takhle cestovat tornádem ze Simon's Quest?

Jsou tu karty glitchů a karty s herním bazarem. Jedná z mých oblíbených je: "Při hraní Waynova světa jsi vzteky rozmlátil telku a musíš zaplatit 150 dolarů za novou." Nebo třeba: "Dosáhl jsi nejvyššího skóre v Terminátorovi a získáváš 150 dolarů." "Pokuta za cheatování" za používání Game Genie. A koukněte na tuhle: "Znovu si zahraješ Castlevanii 2: Simon's Quest. Musíš jít pozpátku, ne přes start." Propracovaný způsob, jak říct: "Jdi zpět."

Nebo: "Omylem použiješ konzoli Atari Jaguar jako záchod a obchodník si účtuje 50 dolarů za škodu. Kde ty ceny bere?" Jo! Jaguar CD je mnohem dražší! Ale není to skvělý? Někdo udělal Monopoly o tobě! Každej musí mít svoje Monopoly! Dokonce i AC/DC je mají! Jo, to je supr, ale... Jak ses sem dostal? Nemáš sedět v base? No, použil jsem kartu: "Můžeš opustit vězení!"

Jo, ale... Nezabil jsi svoje kámoše nebo tak něco? To jsem nebyl já! To ten zkurvenej telefon! Ježíši! Naser si! Všichni si naserte! Vypadá nějak povědomě... Nicméně, když mluvíme o telefonech. Další na řadě je hra, která se hraje na telefonu. No... tak jo. Tohle je Texting of the Bread od ScrewAttack.

Asi má jít o parodii na Typing of the Dead, což je parodie na Night of the Living Dead. Parodie parodie! Jsem tam jako jedna z hratelných postav. Jen se tak flákám, hledím si svýho, když vtom dovnitř vrazí zombie perníček! To fakt nesnáším. Musíte psát, nebo spíš datlovat, co nejrychleji, abyste rozstříleli všechny perníčky.

Tohle je ta nejdivnější hra, ve které jsem se objevil. A konečně tu máme nedávné AVGN Adventures, další hru od ScrewAttack, kterou vyvinuli ve FreakZone Games a kterou jsem oficiálně podpořil. Takže bych na to měl mrknout a ujistit se, že to neposrali! V intru jsem za koule vtažen do telky. Příběh mýho života.

Pak už jsem v 8bitové plošinovce, kde mě do mě rejpá Rejpal, ochraňující světluška. Zmáčkni "A" pro skok? Jo, dík! Fakt geniální! Radši mi dej pokoj! Moje 8bitové já to pěkně vystihlo. Po výcviku dostanete nabídku úrovní. Zcela zřejmě je to zatím nejrozsáhlejší hra podle AVGN. Používám ovladač od Xboxu a ovládání je naprosto plynulý. Není pochyb o tom, že je to pravá side-scrollovka.

Důkaz, že tenhle žánr je pořád naživu. Ani nemusíme chodit zpět do minulosti. Pořád jsme v minulosti! A jak to, že je ta hudba tak kurevsky parádní? Můžete hrát i za skryté postavy, jako je Lord Hoven... Je ten chlap zas mrtvej? Nebo Mike. Kdo je, do prdele, Mike?

Nikoho takovýho neznám. Nemluvě o tom, že je tu spousta skrytých narážek. Schválně jestli je najdete. Jsou tu i power-upy jako Super Mecha Death Kristus, kterej všechno vyhladí. a šotek glitchů, kterej všechno rozesere. Hodně lidí tvrdí, že je tahle hra dost těžká ale já s ní nemám problém.

Chci říct... je to přece moje hra! Jsem Nerd, kurva! Ten, kdo tohle vymyslel, je... Přesně tak. Čtou mi myšlenky. Je to kokot. Což znamená, že ten kokot, co hru vytvořil, uznává, že je kokot a že jsem ho nazval kokotem! Ty kokote! Skvělý! To se mi vážně zas musí připomínat Silver Surfer? Proč všechno vypadá jak péro?

To ne! Jen ne ta děvka, co se furt ptá, kde ses učil lítat. Pak je tady Šťastná země, kde se všechno směje. Ať už zemřu kdekoliv nebo jakkoliv, vždycky ze mě má bžundu! Po smrti se vždy vygeneruje náhodná hláška. To mi ulehčuje práci něco vymyslet. Zkusíme Dračí díru. Tak tohle už je moc!

Když jsem to navrhnul v epizodě o Super Pitfallu, netušil jsem, že někdo fakt vytvoří tuhle přemrštěnou smrtící past. Nemůžu ani vinit nikoho krom sebe. Já tohle vymyslel! Co mě to napadlo? Co to kurva? Tak to ne! To se posrali!

To je Velkej dráp! Je velkej jak bitevní loď! Jak se sem dostal? Prostě sem tak vpadnul. Jako bitevní loď, co nabourá do přístavu. Je na něj třeba hodně zásahů, jako při střílení do bitevní lodě. Je to lítající bitevní loď! Tohle není poprvý, kdy se Velkej dráp objevil ve hře. Byl i v další hře od FreakZone podle jinýho děsnýho filmu. Manos: Ruka osudu!

Nabízí se tu otázka: Kdy Velkej dráp znovu udeří? Film byl natočen v Hollywoodu, Manos v El Pasu, já jsem původně vysílal z New Jersey... Nic tu nevidím. No jasně! Perfektní vzor! Dál je tu úroveň celá podle porno her na Atari. Kdo by tohle dělal?

Nekoukejte se, děcka! Pak je tu Sračkovania. Jako byste vzali vše frustrující z Castlevanií a Megamanů a dali to vše dohromady! Největší překážkou jsou tyhle smrtící kostky. Stačí dotek a jdeš do kytek! Je to jen o zapamatování. A můžete to posrat na každém kroku! Moc vzadu!

Moc vepředu! Nemyslíte, že těch kostek už je dost? Pak je tady Vánice hoven, vánoční kolo. Nic nepřipomene Vánoce tak jako seroucí kuřata! Nejlepší je, když zabijete Santu a sáňkujete na něm. Protipólem je pekelná úroveň Prdy tvé sežrány, kde bojujete s Cacodémonem. A jedete na žralokovi střílejícím laser!

To je fakt ujetý. A samozřejmě bojujete se samotným Ďáblem! A kdo by neměl rád záměrný překlepy? Glaturuju? To je novej cool způsob, jak to napsat? Takhle píše dnešní mládež? Zbývající kolo je Baf! Dům hrůzy. Celé kolo hrajete v tunelovém vidění.

A tady to s těma smrtícíma kostkama fakt přehnali! I když o nich víte, je pořád těžký se jich nedotknout. Cože? Ne! Ježíši! To ne! Panebože! Do píče! Po zdolání všech úrovní se objeví poslední kolo.

Lemplové Jebající Nintendo, prokletí mého života! Je to úmyslně uděláno jako jedna z nejvíce nefér úrovní v herní historii. Například musíte trefit tohle ozubený kolo, aby se plošina pohnula. Ale pak vás zabije smrtící kostka. Takže musíte skočit rychlejc než vaše kulka! A potom se zničeho objeví další smrtící kostky! A mezitím tu všude lítaj všemožný sračky!

Není tu jediný klidný místo k oddechu. Musíte pořád jít! Nemáte ani čas přemýšlet! Čumte na to! Čumte, kolik je tu smrtících kostek! Nesnáším je! Nesnáším je stejně jako hlavy Medusy v Castlevanii! Nebo trávu v Billovi a Tedovi. Každá hra má něco. A tahle mě chce jen pořádně nasrat! Byla udělaná, aby mě nasrala!

A uprostřed toho všeho, poslední boss, můj úhlavní nepřítel! Je to... Fred Mrdal! Je to ten programátor, zasranej Fred Mrdal! Konečně mu nakopu prdel! Jo! Naser si Frede Mrdale! Mrdat tě Frede Mrdale! Dostal jsem ho! Cítím se, jako bych hrál všechny špatný hry, který jsem kdy hrál!

Všechny naráz! A teď to hrajou i ostatní! Kvůli mně! Jako bych sdílel všechny svoje hrozný zkušenosti! Je to celý moje chyba! Mrdat tuhle hru! SOUBOR SMAZÁN Tady máš, hro!

Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Angry Video Game Nerd Adventures byla super.Připojil jsem si k PC ovladač na PS3 (na klávesnici to ani nezkoušejte) a i přes ostrou obtížnost(úroveň "old school") jsem se královsky bavil.
Jinak díky za novou epizodu! ;)

211

Odpovědět

Já to hrál na klávesnici, protože jsem ovladač tehdy neměl. Bylo to celkem hardcore, ale nějak jsem to dohrál. Krom posledního LJN kola, to už se fakt nedalo. :)

140

Odpovědět

no buďme upřímní
pokud někdo udělá svým stylem takovou díru do světa že o něm vycházejí hry které parodují jeho herní recenze...

no je vidět že titul "celebrita" rozhodně není přehnaný

1161

Odpovědět

Upřímně ten konec už je jen reklama na jeho officiální hru :) Ale dobrá reklama. Dík za překlad.

312

Odpovědět

Jak je možné, že už to má nějaké hodnocení, když je to tu deset minut a video samotné má minut dvaadvacet... no tak lidi, dejte tomu alespoň šanci - je to nerd!

730

Odpovědět

Nerd ? Nerd ! NERD !!! To byla zase doba, díky moc, jdu to zkouknout !
Jo a nevíte jak na tom je ten jeho film ?

353

Odpovědět

Ten film už je dávno venku a je to pěknej s**t

2044

Odpovědět

+ZlopánAby tys něco nekomentoval, ty jsi snad ten největší buffalo s**t a asshole co na videacesky najdem, tvůj trolling nebývá moc vtipný a tvé názory nikoho nezajímají, jsi jako nepovedené dítě této stránky, i přesto tě máme rádi :)

476

Odpovědět

+Zlopándon't feed the tr...zlopán

162

Odpovědět

+Zlopán"tvé názory nikoho nezajímají" Kde si vzal, že můžeš mluvit za všechny? Navíc ti odpověděl na tvou otázku, tak nechápu proč tady kolem sebe řveš a kopeš jak mimino :)

714

Odpovědět

+Zlopán... nebo mu jen závidíš avatar, protože sám nevíš, jak si ho tady nastavit? :D

413

Odpovědět

Tohle není trolling, ten film je prostě s**t

2832