Hry s Mega ManemAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 43
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:172
Počet zobrazení:11 097

Je to téměř k neuvěření, ale Nerd dělá svůj pořad už více než 10 let. K tomuto kulatému výročí si Nerd připravil speciální díl, ve kterém se podívá na sérii Mega Man. Ta patří mezi klasiky v žánru akčních plošinovek, ale jak už to tak bývá, tak i u takové značky existují špatný hry. V této epizodě, která patří k těm vůbec nejdelším, navíc zavzpomínáme na některé staré díly. Víc už prozrazovat nebudu, tento díl je zkrátka povinností pro všechny fanoušky Naštvaného Nerda.

Přepis titulků

Je to už deset let, co jsem k vám poprvé začal vysílat pomocí zázračné technologie YouTube. A od té doby se snažím držet krok s dobou. Zrovna jsem dokončil modernizaci svých vinylových desek na kazety. A pořídil jsem si novej mobil. Koukejte. A konečně mám jednu z těch nových obdélníkových televizí. Reorganizoval jsem všechny svoje konzole, nový video-přepínače, vyřešil jsem všechny chybky, nový poličky.

Teď už se dostanu za konzole ke všem drátům. A samozřejmě možnost hrát hry v HD ostrosti. Jó, vysoký rozlišení! Jó! A teď si zahrajem nějaký osmibitovky. Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti.

Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd.

Prásk! Střílet jak pominutej a pobíhat v modrejch spodkách! Lepší už to být nemůže. Není to Superman, ani Ultraman. Je to Mega Man od Capcomu! Robotí hrdina postavený Dr. Lightem k boji proti zlému Dr. Wilymu a jeho nekonečné zásobě robotích padouchů v roce 2... něco. Ta 2D hratelnost je neskutečnou klasikou! S trochou Contry, trochou Metroidu, ale přesto stojí na pevných nohou se svým systémem výběru úrovně a možností ukrást každému bossovi zbraň.

A nemůžu zapomenout na ty mizející bloky. Jedno z mnoha pravidel hraní: Nikdy nevěřte tomu, co je pod váma. Mega Man 2 je mnohými oblíbenej. Je považován za jeden z vrcholných příkladů tohoto typu akčních plošinovek. Je to ten, kterýho zná každej. Stejně jako další hru od Capcomu, Street Fighter 2, který způsobil revoluci v žánru arénových bojovek.

Asi se dá říct, že Capcom dělal nejlepší dvojky. Je to tak přitažlivý díky jednoduchým věcem. Například Mega Manův běh. Je neustále v plným sprintu! Můžete vidět to odhodlání, tu ryzí udatnost! To ale vůbec nevysvětluje, proč je hratelnost tak návyková. Skákání, střílení ve vzduchu. Je to věda, která spouští fenomén ve vašem mozku.

Je to tak krutopřísný! Pardon, jenom jsem se zahrál. Když si dáte pauzu a zaposloucháte se, uvědomíte si, že slyšíte jedny z nejpeckovějších videoherních melodií všech dob! Kdyby se jen tehdy uchytila myšlenka videoherních soundtracků, dostali byste 21 hitů v jedné fantastické kolekci včetně... a... Není dostupné v obchodech.

Objednávejte dnes. Pamatuju si, když byl Mega Man trilogie, ale pak se z toho stala vyjebaná hexalogie! Šest klasickejch osmibitovek na NES! Každý díl přinesl vylepšení. Trojka přidala skluz, čtyřka přidala mega buster. A samozřejmě pokaždý museli vymyslet další jména robotích padouchů. Hadí muž, Jehloun, Tvrďák, Prachoun, Prorážeč, Indián, Kimmy Gibbler hovnovo salátový muž, nekončilo to.

Ta série byla působivě konzistentní. V jedné chvíli to vypadalo, že tým, který stojí za těmihle hrami, nejsou lidi. Sami byli stroji, který na montážní lince vytloukaly další díly. Jasně, když přišla šestka, bylo to už trochu otřepaný, ale zase to oživlo se sérií Mega Man X na Super Nintendo, ve které se objevuje nový robot Mega Man nazvaný X. No ty vole, jestli vás ta série už pořádně nenakopla do prdele, tak teď vám to urve koule, až budou obíhat kolem vaší řitě!

X3 měl hodně cutscén a dialogových oken. Ale to je v pohodě. S X4 přešli na PlayStation a tehdy se ty cutscény trochu vymkly kontrole. S každou novou generací konzolí chtěli předvést její technický možnosti. Chápu to, to je v pořádku. Ale ty dialogy... Ale chápu, že se snaží, aby byl příběh nedílnou součástí hry, aby to udrželi svěží a zajímavý.

X5 začíná rovnou textem. Víte... Jo... Po dlouhým úvodu hra začne, nebo... Ok, dobře, už můžem. A začíná to být... Panebože! Nedělám si prdel! Každých pět vteřin je další dialog! "Vidíš před sebou červené lano?"

Nevím. Můžu se pohybovat? Můžu už hrát tu zasranou hru? Zrovna jsem se začínal bavit a pak to jde do... Do hajzlu! Kurva! A teď tu všechno vybuchuje! Zrovna jsem začal hrát. Mějte kurva slitování! Na každý obrazovce musíte zneškodnit bombu, ale nedají vám dost času se k ní dostat.

Exploze. Dialog. Exploze a dialog zároveň! Panebože! Zkurvený koňský lejno! Už mám dost sračkoidních her! Věnoval jsem se tomu až moc dlouho! Mám toho dost!

Končím. Musím od tý hry pryč. Musím ven z tohodle pokoje. Musím jít ven a udělat něco šílenýho! Třeba si nechat potetovat obličej. Dám si tam kozu, která drží batole a šňupe koks z jeho šulina. A hlavně, oslavte svoji nezávislost na hraní debilních zkurvených her! Můj ty bože! - Kdo jsi?

- Já jsem ty. To vidím. Jak ses sem dostal? To nevím, ale tohle si pamatuju. Jo. Nevím, jak jinak to říct, ale jsem z budoucnosti. Tak a řek jsem to. Vážně? Nechám si vytetovat tu kozu? Očividně ne na obličej.

Podívej na tu starou sestavu. S originálním modelem NES nemůžeš hrát evropský hry. Musíš svou RF hovadinu zabudovat do kompozitu. Pořád foukáš do kazet, musíš si sehnat... - Proč je to tam? - Nevim, prostě to tam stojí. - Zbav se toho! - Proč? Do epizody 100 to zjistíš. Epizody...

Cože? No jo. Věř mi, prostě s tím přestaň, teď hned. Proč? Je mojí, naší povinností recenzovat špatný hry a varovat lidi před hraním těch sraček. Co to tady je? Existuje počítačová hra Mega Man na DOS? Mega Man na DOS! Tak tohle tě přinutí skončit! Ok, vyzkouším to.

V první řadě, nejde mi to zprovoznit s ovladačem. I po nainstalování nejrůznějších sraček, Mega Man pořád běží doleva. Takže musím hrát s klávesnicí. Představte si, že hrajete Mega Mana na klávesnici! Čím se skáče? Co je s barvama? Máš to nastavený na CGA. Poznáte, že hrajete na nejmodernějších počítačích z té doby. Vypadalo by to mnohem líp.

Copak jsi zapomněl? Musíme lidi vracet do minulosti! Byla doba, kdy takhle počítačový hry běžně vypadaly. Proč ze všech barev vybrali světle modrou a magentu jako normu? Nevím, ale bylo to tak. Jsou to barvy našeho dětství. Proč je tam budka na mýto? Mega Man nemůže projít bez zaplacení mýta? Má to předplacený? Nemůžu tomu psovi utýct!

Jdi pryč! Jdi pryč! - Zastřel ho! - Nemůžu se od něj dostat! Tak uteč, prostě běž, běž, běž! Nejde to! Skáče tak kurevsky daleko! Sežer misku mrdů, ty řiťoprdelníku! To je první obrazovka hry. Nemůžete se jich zbavit. Nemůžete jim utýct. A pokud je zabijete, tak se objeví znovu!

No, dál se asi nedostanem. Fajn, to stačilo. Zvládls to! Teď musíš pokračovat. Tak jo. Takže pak tu máte klasickou obrazovku s výběrem úrovně s pouze třemi možnostmi. Ať si vyberete cokoliv, pořád střílíte netopýry, žáby, včely, pavouky a hlodavce. Žádní kreativní robotí nepřátelé, nic takovýho.

Prostě zabij kupu zvířat. A k tomu jsou strašně malí. Pokud nejde střílet na zem, tak proč jsou všichni nepřátelé na zemi? Proč je energie vždycky na matoucím místě? Jako by hra byla schválně navržena, aby vás popichovala a nasírala! Dokonce tam dali šipky, který vás navádí doleva. Takže nejen, že zemřete, ale ještě si budete připadat jak idiot. Tyhle věci jsou jak magnet, přitahují vás k sobě. A zároveň se snažíte dostat přes tuhle elektrickou překážku.

Musely bejt obě tyhle věci na stejným místě? A jakmile potom přijdou mizející bloky, je po všem. Pamatujte, hraju na klávesnici. Naštěstí u dalšího dílu ovladač funguje. Ale Mega Man 3? Ne, nepřeskočil jsem dvojku, ale oni jo. Nebyl žádnej Mega Man 2 pro PC.

Skočili rovnou na trojku. Pravděpodobně protože už vyšel pravý Mega Man 3 na NES. To by dávalo smysl, kdyby to byla stejná hra, ale je to úplně jiný. Oproti první hře na DOS je to velkej pokrok, je tu dvakrát víc úrovní, ale z nějakýho důvodu se ty úrovně rozhodli udělat co nejvíc matoucí. Typicky je v Mega Manovi výzva ve skákání, vaší bojové strategii a načasování použití speciálních předmětů.

Ale tohle je jen o běhání v bludišti. Jestli chcete dobrou hru typu "Kam mám kurva jít?", zkuste Mega Mana 3 DOS. Vidíš, ta sračka je ztrátou času! Nevěříš mi? Zahraj si nějakou z těch strašnejch her se Simpsonama. Myslím, že zahraju. A víš ty co, Nerde? Měl by sis zahrát víc debilních her s Mega Manem. Nerde?

Kdo by tu píčovinu chtěl hrát? Stěží najdu jednoho člověka. To už je pravděpodobnější, že se naklonuju. - Sračka debilní! - Do prdele práce! - Zkurvená blbost! - Hrozná kokotina! Tak počkat. Dost už! Jsem ve snu. Můžu si dělat, co chci. Tak proč pořád hrajeme tuhle kokotinu? Jo!

K čertu s tou sračkou! Jo! K čertu s tou blbou sračkou! K čertu s tou blbou zkurvenou sračkou! - K čertu s... - K čertu s tou zasranou vymrdanou píčovinou! - Cože? - Nikdo mi neřekl, co se tu děje. - Co to je? - Kdo pozval toho kreténa? Hele, vím, že to zní divně, ale nějak cestuju v čase historií AVGN. Jo, to je divný.

My jsme ještě nic divnýho neviděli. Co je AVGN? Audio Video Graphic Network. Vagína. A z jaký doby jsi přišel? Z budoucnosti za deset let. To je hezký. A nemohl sis vybrat ještě víc matoucí dobu, kdy se ukázat? Vůbec to není matoucí. Cestování v čase zpátky do snu? To se stává pořád!

Dává to perfektní smysl, kurva! Uklidni se. Hele, mohl bych vám říct, že Freddy je za rohem a chystá se vás všechny zabít, ale ukážu vám, jak moc se to může ještě zhoršit. Tohle je Mega Man Legends na PlayStation. PlayStation? My jsme Naštvaný Nintendo Nerd. Tak to zkurvený jméno změňte! Už je načase! Co takhle Naštvaný Nintendo Komentátor? Co takhle Retro Nostalgický Videoherní Hledač Sraček?

Co takhle Nostalgický Kritik? Tak to je úplná kravina! Co takhle Naštvaný Videoherní Nerd? - Jo, to je dobrý. - S tím souhlasím. S Mega Manem Legends se série přehoupla do tří dimenzí. Na konci 90. let to bylo téměř pravidlo. Každá série ve 2D musí zkusit 3D. - Takže hra začne a...

- Počkej chvíli! To mluví za vše. Pozor! Něco je přímo před tebou! Myslíš, že jsem slepej? Počkej, nehýbej se! Neboj, nemůžu se hýbat. Pokaždý, co to zkusím, vyskočí další text! Tady zahni doprava. Vidíš dveře?

Co? Tu věc přede mnou? Nejsou daleko od tvé pozice. Nejsou daleko od mé pozice? "Použij kolečko." Vážně? To by mě nikdy nenapadlo. To jsem vůbec nechtěl udělat. Ovládání je otřesný! Víte, jak v Mariu 64 a v Zeldě: Ocarina of Time, jak přirozený je ovládání?

Posunete joystick směrem, kterým chcete jít, a dokonale to zareaguje. V Mega Man Legends to vůbec není takový. Místo toho, šipkama se hýbete dvoudimenzionálně doleva a doprava, zatímco svůj pohled otáčíte tlačítkama L1 a R1 . Líp to ovládání vysvětlit nedokážu. Hra byla později vydána na Nintendo 64 pod názvem, jak jinak, Mega Man 64.

V této verzi je ovládání trochu lepší, ale skoro nic jinýho nevylepšili. Přesto, že to vyšlo o tři roky později a čtyři roky po Mariu 64, který nastavil jasný standard, jaký by třídimenzionální ovládání mělo být. Hej, Link chce svý rupie zpátky. Poklady? Co to je? Rádoby Mega Man Legends of Zelda? Někdo říká, že ta hra je dobrá.

Stejně jako někdo říká, že ančovičky na pizze jsou dobrý. Mohlo by to být mnohem horší. Je to adventura, která slouží jako alternativa k tradičnímu formátu série. Je to víc o prozkoumávání a o odvíjení příběhu. Ale stejně, když si vzpomenu na Mega Mana, nikdy bych si nepředstavil, že mluvím s opicí a chlápkem s knírem oblečeným jako Dick Tracy. Jdi do nákupní zóny?

Představte si Mega Mana, jak jde do Baumaxu. Ale počkat, to není úplně mimo. Tady jde Mega Man do obchodu s oblečením, do pekárny, hračkářství... Mega Man na nákupech! Jde do obchodu s hudbou! Vážně? Co za hudbu by si Mega Man koupil? Jsou tady všechny populární sračky? Nebo nějaký dobrý obskurnosti?

Jako Witchfinder General. Koukejte! Neodráží se v zrcadle! Mega Man je upír! Ani neumí správně chodit. Proč jsou všichni tak v pohodě? Někdy to zkuste. Běžte do obchodního domu, točte se dokola a schválně, jestli se na vás bude někdo zvláštně dívat. "Jsou tu nějaký oplzlý časopisy"?

"Mohla by být zábava se na ně podívat." - Co? - No ty vole! - Můj bože! Mega Man čučí na porno! Můj život je kompletní! Mega Man X, spíš Mega Man XXX! No, každopádně, tenhleten se musí vysrat, tak vyndejte tu kazetu s Nightmare on Elm Street a pořádně se na ni vyser. Kéž bys to řekl dřív.

Ty sračkový démone! - To je hnus! - Panebože! Tvoje hovna jsou takovej hnus, že to Nerdovi z budoucnosti připomnělo sračkoidní hry podle Návratu do budoucnosti a poslalo ho to zpátky do budoucnosti! Nebo jsem to moc překomplikoval. Překomplikuj tohle, čubko! Radši byste si zalepili prdel vteřiňákem, než abyste to hráli. Radši byste se topili v benzínu.

Radši byste... Víte... Jde o to... Myslíte si, že si dělám prdel a že se snažím se bejt vtipnej. Ne, existence týhle hry je opovržením vůči lidstvu. Ta hra je tak kurevsky moc na hovno. A nedělám si prdel. Myslím to smrtelně kurevsky vážně! Smrtelně kurevsky vážně!

Jo, to myslíš. Moc jsem toho vypil. Tohle se mi jen zdá. Moc piješ? Jo, ale... vážně mě vidíš. Já jsem ty z budoucnosti. No jasně. A potřebuju tvou pomoc.

Souvisí to nějak s Dr. Jekyll & Mr. Hyde? Ne! Ale týká se to debilních her. Fajn. Cokoliv, jen ne Jekylla a Hyda. A z jak moc vzdálený budoucnosti jsi přišel? Měsíc? Rok? Asi dvanáct let, skoro.

To si kurva děláš prdel? A to pořád hraješ debilní h... Nehráls znovu Jekylla a Hyda, že ne? Ne, nikdy. Co je tohle? Mega Man X7 na PlayStation 2? Jo, zrovna to vyšlo. Loni na podzim. No páni. Jsem fakt retro! Mega Man X7.

V první řadě ani nehrajete jako Mega Man X. Aspoň ne ze začátku hry. Místo toho hrajete střídavě za Zera a novou postavu jménem Axl. Zamyslete se nad tím jménem a vraťte se zpátky k Mega Manovi X5. Všiml jsem si Izzyho, Duffa, Adlera a Slashe! Nade vší pochybnost, pojmenovávali postavy podle členů Guns N' Roses! To je mazec!

Ta hra ani neví, jestli chce být 2D nebo 3D. Přepíná se sem a tam. Asi by se dalo říct, že je rozmanitá, ale ty úhly kamery jsou krutě nelidský. Nevidím ani hovno! Podle manuálu můžete úhel upravit pomocí L1 a R1, ale jen na určených místech. Podobně jako má kočka sere jen na určených místech!

Zero používá světelný meč, ale Axl je vybaven pistolí. Mysleli byste si, že ta pistole funguje stejně jako Mega Manův ruční kanón. Skoro byste měli zapomenout, že jste jiná postava. Stejně jako Mega Man a X se vždycky zdáli být stejní, že? No... Ne. Udělali z toho smradlavou hromadu kozích hoven! Teď je tady systém automatickýho zaměřování. Pryč je všechna ta výzva z míření a střílení.

Teď je to celý o drcení tlačítek. Když uvidím skupinu cílů, začnu opakovaně mačkat tlačítko. Jakmile je jeden cíl zničen, okamžitě se to zaměří na další, dokud není po nich. Tak drasticky změnit zavedenou hratelnost byl špatnej krok. ŠK. Totální šlápnutí do hovna! Někdo mi prosím řekněte, že už to nejhorší mám za sebou.

Já to nejhorší viděl. Zrovna jsem hrál Jekylla a Hyda. No... Nemůžete říct, že nezkusili nic novýho, protože každá úroveň je jak úplně jiná hra! Do jisté míry je to v pohodě, ale ne, když se stane tohle. Dostaňte mě ze země neonových šestiúhelníků! Ani nechápu, jak se to hraje.

A pak se to převrátí vzhůru nohama! A nejen to, ovládání je naopak! Takovej kus hovna! Vývoj série Mega Man byl jak sraní na eskalátor. Jakmile to dosáhne vrcholu, zasere se to mnohem víc a pak se to ještě vrátí. Radši byste si zalepili péro vteřiňákem! Pokud někdy objevíte kopii týhle hry, prokažte si laskavost a pohřběte ji pod úlomky kazety Jekylla a Hyda, kterou jste předtím rozmlátili kladivem.

Tak tady to máš. Důkaz, že to byla hovadina už tehdy! Jo a ve tvý době jsou už nejspíš u Mega Mana X20. Ne, Mega Man se nějak zastavil. Ta série je v poslední době neaktivní. No, to je dobře. Není dobrý něco uspěchat, jen aby se uspokojila poptávka. Jinak začneš vydávat sračky.

Některý série se totálně vyčerpaj. Nemůžeš pořád mlátit o zem s tím stejným. Jo. Ale opravdu mi Mega Man chybí. Lidi ho chtějí. Kdybys ty měl sérii, co bys dělal? To si nedokážu představit. Kéž bych měl něco takovýho. Pokud by to lidi chtěli, bylo by to báječný.

Nemůžeš pořád dělat to samý, jinak se to ohraje. Ale čas od času... je dobrý si to připomenout. Díky. To je strašná píčovina! Taková vymrdaná snůška hoven! Co je to napadlo? Hej, co to má jako bejt?

Vzal jsem to za tebe, Nerde. Končíš. Řek jsi: "Čauky mňauky, blbí sráči." Všechno je dobrý, už nikdy nemusíš hrát žádnou špatnou hru. Máš padla. Hej, víš co? Díky, díky. Vážím si toho. Vyprdni se na to! Naser si!

Jsem zpátky! Váš skutečný zkurvený Nerd! A bude hrát další debilní hry. Šoupnem tam toho sráče... Co je to napadlo? Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Všimli jste si, jak se kolem 6:30 zhoršila kvalita videa?

20

Odpovědět

I see what you did here

10

Odpovědět

dnes byl fakt špatnej den, ale tímto překladem jste ho vylepšili, díky za to!

120

Odpovědět

To mě pos.. skoro půlhodina nerda, díky moc

130

Odpovědět

18:06 Plyšový medvěd má na sobě napsaný rok 2015! Lež, sprostá lež! Nerd ve skutečnosti nebyl v minulosti!

81

Odpovědět

Líbí se mi, jak je úplně vydřenej z toho, že musí chvilku hrát na klávesnici. :D

180

Odpovědět

NAAAREEEZ more Nerd :D

90

Odpovědět

Fakt by se mi nechtělo skládat tu hromadu cartridgí, z konce, zpátky do poličky :D

220

Odpovědět

bude zase pravidelny preklad AVGN ako bol kedysi? :)

230

Odpovědět

není co překládat

010

Odpovědět

Přesně tak, na pravidelný pořad těch dílů prostě už tolik není. Navíc to vypadá, že James teď bude Nerda dělat ještě míň časteji...

21

Odpovědět

+FrixTak snad se dopřeloží zbývající epizody

60