Sega CDAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:429
Počet zobrazení:6 203

Vítejte u další epizody Angry Video Game Nerda. James nerecenzuje pouze hry, ale občas se podívá na zoubek i různým konzolím. Tentokrát si vzal na paškál Segu CD a nenechal na ní nit suchou. Uvidíte spoustu her, které se na tomto systému objevily, dozvíte se, proč tato konzole propadla a zároveň si můžete užít kompletní verzi úvodní znělky. Příští týden se těšte na přímé pokračování této recenze.

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti... hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Když zapnete televizi, přesvědčte se, že je na kanálu 3. Nosí nerdovskou košili a v ní pouzdro na tužky, ale ještě jsem ho neviděl cokoliv zapisovat. Má Mocnou rukavici, pusu plnou sprosťáren a svým zapperem sestřelí každou hru. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám.

Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Hraje nejhorší hry všech dob. Strašné zločiny proti lidstvu. Občas ho tak naštvou, až si odplivne. A řekne šuba duba. Šuba duba posraná čuba.

Ojebou vás a je jim to u prdele. Ale tenhle nerd jim to neodpouští. Proč neumí želva plavat? Proč nedokážu přistát? Za hodně peněz málo muziky. Chyby ve jménech postav, sáhodlouhé passwordy a proč tahle zbraň vůbec nic nedělá? Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Ty hry jsou tak na hovno, až si z toho vymýšlí vlastní slova.

Je to nejnaštvanější, nasranej herní nerd. Je to Naštvaný Atari Amiga CD-i Colecovision Intellivision Sega Neo-Geo TurboGrafx-16 Odyssey 3DO Commodore Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Ty ještě furt nemáš Segu CD? Čekáš snad, až s tím přijde Nintendo? Už jsi viděl hry? Špatná odpověď.

Pusťte mu to. Páni, můžete hrát hry na CD! Čumte na tu grafiku! Pohyblivé video! Oproti videu, které se nehýbe! 64 barev! Procesor 12,5 MHz. No do prdele! Tohle je teda pěkná zpíčenina! Chtěli byste, abych díl odvysílal takhle? Polibte si s pohyblivým videem. Já chci posranej fullscreen! Tohle je Sega CD. Totálně k hovnu. Připojíte ji k Genesisu jako zdeformované siamské dvojče.

Viděli jste Šílenství proutěného košíku? Prdneme tam hru, ale pozor, Sega CD potřebuje vlastní adaptér. Takže máme dva. Jeden pro Genesis a druhý pro Segu CD. Když potřebuje vlastní adaptér, proč to není samostatný systém? Takhle vypadá jako parazit. A další problém. Načítání. Na hovno. Doslova. Stihnete se i dojít vysrat. Když hrajete Segu CD, vybavte se trpělivostí a pivem.

Takhle vypadá typická hra na Segu CD. Toto je Ground Zero Texas. Super hra, co? Ani to hru nepřipomíná. Spíš jako bych čuměl na film. Trapnej film. Čas od času musíte postřílet lidi za balíky sena. Jen hýbete zaměřovačem a střílíte na věci. Koukej pálit, jinak osobně zavolám na velitelství, ve které díře tě našli. Z díry v tvý řiti? Teď tu máme Slam City.

Chceš si hrát? Tak se ukaž. Vůbec netuším, co mám dělat. - Hej, rozdrť ho jak vořech. - Sevři ho do louskáčku. - Potahej ho po hřišti. - Co to melou? - Ty vole, ten mu to nandal. - Tak fajn. Přejdeme na Double Switch. - Zdar. - Zdar. - Ahoj.

- Ahoj. - Já jsem Eddie. - Čau, Eddie. Potřebuju pomoc. Tohle je můj dům, ale sousedi stojí za prd... Jako tahle hra! Přepínáte na různé pokoje a... nemám tušení. Na co to kurva koukám? Bože, zavři zobák! Tohle je Night Trap. Kultovní klasika Segy CD. Vaším úkolem je sledovat bezpečnostní kamery v domě a snažíte se chytit tyhle pošuky v černém.

Proč se tak plahočej? Nechtějí přehrávat ještě víc? A pasti jsou směšné. Vše, co vidíte v domě, se děje v reálném čase. Pořád přepínáte mezi kamerami a hledáte ty dva blby. Kurva, prošvihnul jsem ho. O tom to je. Dobré skóre uděláte jen tak, že budete tu hru hrát furt dokola. Jinak nemůžete tušit, kde je hledat. Jo, vezmi si raketu.

Tohle je kupodivu nejzábavnější část celé hry. Takže vše, co děláte, je přepínání kamer a hledání pobudů? Jo! Tohle vypadá slibně. Občas zapomínám, že hraju hru. Připomíná to spíš céčkový horor. Klasika - strašidelnej chlápek ve sprše. Ajaj, to bych nedělal. Víte, měl bych ji zachránit, ale to bych zkazil švandu. - Nevěřím, co jsem právě viděl. - Že jo! To byla ale blbost. Další je Corpse Killer. Bohužel vám nemůžu moc ukázat, protože hra se strašně seká.

A to jsem toho měl na srdci spoustu, ale zrovna teď nechce fungovat. Máš štěstí, Corpse Killere! Time Gal. Tahle je fakt divná. Musíte zmačknout správnou šipku ve správnou chvíli a pokud to nestihnete, je po vás. Proč má tak otravnej hlas? Mě nechytíš, nechytíš. Tady není moc, co říct. Prásk, prásk, prásk, nabít a znovu. Rozčiluje mě pár drobností.

Vidíte to pozadí? Tohle je nejdelší ulice na světě se spoustou národních výroben razítek. Jak se do auta může vejít tolik lidí? A když přijede dodávka, je v ní jeden? Dokonce v ní není ani řidič! Willy Beamish. Hrajete za kluka, který musí zůstat po škole. Prvních pět minut sledujeme animák, když se objeví šipka a vy jste u vytržení, že konečně něco můžete dělat. Tady - klikat na věci. - Tý jo, to je nuda k uzoufání. - Já se taky kurva nudím! Učitelka na vás mluví a vy máte vybrat odpověď.

Mám říci: "To byl můj žabák Klátil." Cože? Žabák Klátil? Road Avenger. Princip je stejný jako u Time Gal. Na obrazovce vyskočí ikonka s pokynem doprava, doleva, turbo nebo brzda. Stačí půl vteřinu zaváhat a končíte. Ale tahle nemůže být špatná. Na Genesisu jsme utíkali před dinosaury, ale tohle je úplně něco jiného. Další klikací adventura. Nevím kam jít a nudí mě to, takže jsem se ani nedostal k žádnému dinosaurovi. Sakra, já chci dinosaury!

Prize Fighter. Připomíná mi to Zuřícího býka. Na zápas jsem čekal 8 minut a pak jsem dostal po tlamě. Nemám ponětí, jak to hrát. Prostě mačkám čudlíky. Ale pořád ho míjím. Jak ho mám trefit? A chci to vůbec vědět? Ne. Sol-Feace. Spíš Srač-Ky. No do prdele, budu upřimný. Připomíná mi to R-Type a Lifeforce, což je fajn. Tahle hra není špatná. Terminator.

Další pohodová hra, ale s malými výtkami. Nepřátelé jsou příliš silní. To by nevadilo, ale je to otrava, když na všechno musíte hodinu střílet. Dokonce i v současnosti. Pochopil bych to u kovových terminátorů, ale tohle jsou jen lidi. Další problém je míření. Na schodech se nedá zastavit, takže mířit se dá jen, když pobíháte jak pošuk. Muzika je ovšem super.

Celkově jde o fajn hru. Spoustu her je těžké hodnotit. Jako Sherlock Holmes. Připomíná rané CD-Rom hry na PC. V podstatě vůbec nehrajete. Jen klikáte a sbíráte důkazy. Připomíná mi to Carmen Sandiego, ale ne tak významnou. Na stejném principu funguje i Dracula. Klikáte a občas koukáte na filmečky. Existuje ale i Bram Stoker's Dracula, což připomíná hru mnohem víc. Chodíte kolem a nakopáváte prdel zvířatům. Jo, flákni toho netopýra!

Kurvy pitomý. Nakopej je! Debilní krysy. Hra je tedy celkem vtipná, ale ovládání je tragédie. Obzvlášť tady, když musíte přeskákat kameny. Sakra! To je podraz! Přistál jsem přímo na prkně. Pak tu máme ukázky přímo z filmu Dracula. Když se budu chtít podívat na film, tak si ho pustím! Teď tu máme Wonder Dog. Začínáme dlouhým animákem s vytlemeným klukem a jeho psem.

Všechno je fajn, ale pak přijde týpek a odveze kluka pryč. Pes odběhne do obřího kovového kokota s koulema, kde najde kostým a stane se z něj Wonder Dog. Tím začíná hra. Střílíte hvězdičky po králících. Jo, zabij ty parchanty! Nemůžu se tam dostat! Tak dělej! Sakra! Někdy možná zrecenzuju tyhle hry podrobněji, ale většinou není co dodat. Jako Sewer Shark.

Žralok kanálů. Pro tuhle konkrétní hru mám jen dvě slova - žralok análů. Jediná pamětihodná hra je Sonic CD, což je možná nejlepší Sonic vůbec. A taky jeden z nejvíc matoucích. Panebože! No kurva! Bude mi blbě! Tak fajn. Sega CD byla jednou z prvních CD konzolí, takže budila pozornost, ale byla příliš drahá, CD technologie ještě nebyla vychytaná a neznal jsem nikoho, kdo by Segu CD měl. Víte proč?

Protože stála za hovno... za hovno... za hovno... za hovno... Vezměte si, že jste k ní potřebovali ještě Genesis. A jako by to snad nestačilo, Sega vydala další přídavek - 32x. Ano, tahle houbovitá zhovadilost byla poslední šancí Segy, kterak bojovat se svým rivalem. Ale o tom si povíme příště. Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ještě chci dodat u Sonica, že po pár letech, v dobách Sega Saturn a Nintendo 64 kámoš přivezl Sonic CD z Japonska.
Myslím, že určitě někteří zkoušeli Sonica na emulátoru, nebo někteří měli to štígro hrát na konzoli.
Ta hudba... byla SO FUCKING EPIC!

181

Odpovědět

Mazeeeec a nevíš kdy to přibližně bude hotový ?? :D

180

Odpovědět

m4jk: E.T. bude v AVGN filmu, na kterym teď James pracuje. Což možná mnozí z vás ještě neví, ale ano, bude AVGN film. Zatim co vim, tak je napsanej scénář a teď se dělaj castingy.

180

Odpovědět

DJ Obelix: Já jsem dával contru až do konce na jeden život achhh to byly časy. :)

181

Odpovědět

DJ Obelix: Fakt? Tak to je frajer, že to stíhá. Já zvládnu tak dvě-tři hry do roka, tu jeho sbírku bych měl tak na tři životy.

190

Odpovědět

Neví někdo, ve kterém díle je E.T.?

180

Odpovědět

Marv: Ten chlapík je šťastně ženatý a AVGN a jeho ostatní projekty mu určitě slušně vynáší ;-)

241

Odpovědět

Ten chlapík by potřeboval ženskou nebo aspoň nějaký život.

1839

Odpovědět


Odpovědět

Genab: Epizoda se jmenuje "Power Glove," ale tady zatím přeložená není.

181

Odpovědět

Pls lidi nevite v kterem dilu ma tu rukavici jak ve na začatku ? dcla bych se na to chtěl kouknout :D

180

Odpovědět

Nemesis: U nas byla pujcovna her a konzoli, takze jsem si mohl hromadu veci vyzkouset. Samozrejme s prichodem PC to uz byla jina. Prvni Prince of Persia, MotoGP nebo pak Stunts to byla parada. Ale mel jsem doma i Amigu a ZX Spectrum. Nektere textovky byly bozi. Pak zas prisly zlate casy pro adventury. Kyrandia, Indiana Jones nebo Mokey Island.

180

Odpovědět

st.ranger: Tak tak :-)

181

Odpovědět

Nemesis: Já si dobře pamatuju, když jsem na svou polskou (od Vietnamců, jak jinak :-D) verzi Famicomu (Pegasus) vybíral hry zásadně podle obalu a názvu. Jojo, to jsem si občas naběhl, ale jinak to v té době nešlo ;-)

181

Odpovědět

Jsem borec. Contra změnila můj život a to mi bylo teprve 6. http://nintendo8.com/game/60/contra/

181

Další