Hry podle SpielbergaAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:239
Počet zobrazení:8 718

Dnes si pustíme epizodu, která měla předpremiéru na letošním Festivalu Fantazie. Nerd se tentokrát pustí do série her podle filmových trháků Stevena Spielberga. Opět ho čeká jeho vývojářská nemesis, ale také hra, která je tak špatná, že se z ní i Jamesovi ježí chlupy. Video není vhodné pro osoby mladší 18 let! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Chcete prozradit recept na sračku? Vezměte film a předělejte ho na NES. A sračka je hotová. Ale proč se držet při zemi? Vezměme jeden z nejlepších filmů vůbec, Čelisti. Od jednoho z nejlepších režisérů, Stevena Spielberga. A pak ho dejme herní společnosti, která vytvořila víc sraček než kdokoliv jiný. Vidíte tady tu malou duhu?

LJN. Teď už o sračce není pochyb. Ach jo, LJN... To je prazvláštní úkaz. Stroj na výrobu pojebaných her. Je to nepochybně zázrak elektronické evoluce. Jediné, co umí, je utahovat si z vás, podvádět a dělat sračkoidní hry. Nic víc. Cože? Do něčeho jsem narazil? A do čeho?

Aha. Do ničeho. Tak to to bylo. Narazil jsem do ničeho. A takhle to chodí. Plavíte se kolem, pak vás něco zcela náhodně zastaví, musíte vyskočit z lodi a bojovat s medúzami a rejnoky. Chápu, že museli vymyslet nějaké mořské potvory kromě Jawse, se kterými musíte bojovat. Ale to je vážně nenapadlo nic lepšího? Jasně, prdneme tam nepřátele, kteří plavou vertikálně a horizontálně a budeme v suchu.

Není tu ani co prozkoumávat. Plavat můžete jen dolů ke dnu a dál nic. To už vás rovnou mohli zavřít do akvárka. Vaším úkolem pod vodou je zabít čas, než si hra usmyslí, že vás pustí zpět na loď. Pak se můžete plavit dál, dokud nenarazíte do něčeho dalšího. Připomíná to styl RPG her, kde se vám nahodně spouští souboje, ale tady máme furt to stejné podmořské prostředí. Nic se nemění. Proti vám stojí medúzy, rejnoci a čas od času malý žralok.

Ajaj, už vidím ploutev. Že by to byl... PRÁSK! Jo, "Narazili jste do Jawse!" Zajímavé, jak se pro toho žraloka zažilo jméno Jaws, i když mu tak ve filmu nikdo neříká. Hned vás napadne, jak by tohle už mohl být Jaws? Vždyť jste pořád na začátku hry. Ale ano, je to on. Tohle je Jaws. Hrajete tu hru teprve pět minut a už zápasíte se závěrečným bossem. To vypadá na krátkou hru, ale má to jeden háček. Jawsova síla ubývá pomaleji, než rostou chlupy na losím pytlíku.

Můžete mu naložit, jak je libo, ale až vás hra milostivě vrátí na hladinu, všechny jeho životy se mu zase obnoví. Porazit ho lze jen s vyšším levelem síly, se kterou naděláte víc škody. Sílu získáte ve dvou přístavech na opačných koncích obrazovky. Ale nečekejte, že vám dají sílu zadara. Musíte zaplatit. Všeobecně uznávané platidlo na téhle čtvereční míly odlehlého moře uprostřed Čertvíkdevic, jsou mušle.

Jo, mušle. Na mušle si tu potrpí. Když jich nasbíráte dost, vyměníte je v přístavu za další bod síly. Ale nesmíte do stejného přístavu dvakrát za sebou, musíte se mrcasit tam a zpátky. Jen díky tomu vám hraní chvíli zabere. Celá hra je jen o levelování, abyste porazili Jawse. Nic jiného tady neděláte. To je ale mrháním časem. Není to snad smysl videoher?

Mrhat časem? No... zábava, které se vám hraním téhle mrdky dostane, je tak plytká jako kaluž chcanek od štěněte. Víc srandy si užijete vybíráním kuliček Nesquiku z králičích bobků. A aby to bylo ještě otravnější, každé dvě vteřiny do něčeho narazíte a musíte se vrátit pod hladinu. V určitém směru je to výhodné, protože potřebujete nasbírat mušle, ale stává se to příšerně často! Vždyť jsem neurazil ani délku komářího péra!

Podvodní minihry jsou extrémně snadné, ale dřív nebo později stejně chcípnete, protože se přestanete soustředit. Hra zneužívá toho, že se nudíte. A pokud vám mušle spadne na dno, dejte si majzla. Do prdele! Tyhle medúzy připluly rovnou z pekel! A jdou vám po koulích, protože nechtějí, aby taková štreka přišla vniveč. Takže bacha. Nejlepší je se dnu úplně vyhnout, i když vás bude lákat. Snaží se vás navnadit bonusovými předměty jako kraby a hvězdicemi.

Ale ne! Vzkažte tomu dnu, ať se jde vysrat! Strč se ty kraby do prdele! Kreténe... Nejlepší je sbírat mušle během bonusových kol, které se také spouští úplně náhodně. Musíte bombardovat medúzy. To jako vážně? Také lze najít ponorku, která se čas od času objeví jako překvápko. Malá, oranžová ponorka.

Však víte. Taková, co je menší než člověk a má neomezenou zásobu torpéd. Jakmile budete připraveni, utkáte se s Jawsem. Když budete u hladiny, Jaws na vás nemůže. Ale ani vy ho netrefíte. Možná je to glitch. Nedivil bych se. Až Jaws přijde o veškerou sílu, zbývá ještě poslední část hry. Musíte ho probodnout lodní přídí. Přesně jako ve filmu Čelisti IV: Pomsta. Musíte počkat, až bude na to správném místě.

A k tomu nejspíš potřebujete pořádný kus štěstí. Úsměv, ty zkurv... Zazvonil zvonec a hry je konec. Budeme potřebovat větší prdel... aby jí taková sračka vůbec prošla! Tohle už v životě pařit nebudu. Nejradši bych ji hodil do moře, ale zaslechl jsem, že v roce 2015 se bude v Hill Valley otevírat starožitnictví. Třeba by to vykoupili.

Tady mám krabici plnou her podle filmů Stevena Spielberga. Copak to tu máme? Kuk, je tu Hook. Ano, vážně udělali hru podle Hooka. Ať už se vám ten film líbil, nebo ne, nejspíš byste ho neřadili k nejlepším Spielbergovým snímkům. Ve spravedlivém světě by se to vyrovnalo a znamenalo by to, že hra bude docela slušná.

Ale smolík. Život není fér. Snažit se přečíst text, když vám kolem lítá víla, je fakt super. Táhni do prdele, Zvoněnko. Vidím přes tebe jen: "Sbíráním jídla má dunivá prdel výbušné účinky." Cože?! Tohle má být Robin Williams? Jo. Fakt se mu podobá... Asi jako mamut severní připomíná tři leprikóny vyřezávající sluneční soustavu do dubu červeného.

Jeho meč vypadá jako štětec... který drží za štětiny. Nemohli vám dát delší meč? Co je tohle? Vypadá to jako plovoucí hovno. Jo, hovno. Vím, že už se opakuju. Tak bychom mohli říct, že vypadají jako rozmočené müsli tyčinky...? Které se rozmočily, protože je někdo hodil do hajzlu?

Hned vedle hovna? Vaším úkolem je sbírat různé druhy ovoce, házet míčem nebo další debilní činnosti. Pokud dojdete na konec kola bez toho, abyste to udělali, tak jste to posrali musíte se vrátit a hrát ho celé od začátku. Když skočíte na tyhle listy, vezmou vás někam, kam vůbec nechcete, a nemůžete z nich seskočit. Proč je Peter Pan přilepený k listu? Je pozoruhodné, kolik her na NES si hraje na plošinovku a nejde jim to.

Zbraň je miniaturní, ovládání je na pytel a filmu se to ani v nejmenším nepodobá. Otřesný zážitek, který útočí na vaše oči a uši příšernou grafikou a hudbou. A co váš nos? Pokud by to bylo možné, jsem si jistý, že by s tou cartridgí posílali i potrubí, které by provonělo pokoj zatuchlým puchem mrtvého skunka zdechnuvšího v koňské řiti. Víte, jaké hry mám rád?

Dobré... Tak fajn, zkusíme jinou hru. Co tu máme dál? Super Schindlerův seznam 3D?! Ne, kecám. Jurský park. Držte si prdele... Hm, grafika nevypadá zle. Dinosauři v hlavním menu, na obrazovce s pokračováním i v samotné hře vypadají dobře.

Ale pozadí chybí textury a je jen o pár odstínu tmavší než nechvalně známá vyblitě zelená. A za koho to hrajete? Za dráčka Soptíka? Tak z toho jde docela strach. Dráček Soptík s bouchačkou? Máme tu další hru ve stylu "kam mám kurva jít". Běháte kolem jak idiot a sbíráte vajíčka. Jo, dráček Soptík se vydal na koledu s dinosaury. Dotknout se krabic s otazníkem je celkem risk.

Buď vám přidají zdraví, nebo vás zabijí. I ty nejmenší nepřátele musíte střelit několikrát a náboje vám rychle dojdou. A zkuste si najít další! Hra s municí pořádně škudlí. Často netuším, kam jít dál, protože zapomenu, že tohle jsou dveře. Proč nejsou průhledné celé, místo toho, aby na ně nasrali pitomou zeď. A proč vůbec sbírám vajíčka? Chce si snad udělat obří omeletu?

Vsadím se, že finální boss bude Egghead z Batmana, který prohlásí: "Váječně." Hry podle Jurského parku mají k vyhynutí dost daleko. Je jich tolik, že je ani nespočítám. Přesuňme se do 16bitové éry s verzí pro Segu Genesis. Vážně ten T-Rex řekl Sega? Úvodní scénka, při které T-Rex uteče, je vážně děsivá. Jo.

Představte si, že jste malé děcko, hrajete tuhle hru v noci sami v pokoji, zhasnete světla a najednou začne obrazovka blikat jak šílená. Jo, to bylo pěkně strašidelný. Grafika vypadá hezky a animace se jim vydařily, ale občas působí až moc tmavě. Je tu změť lián a plošinek. Nikdy si nejste jisti, kam lze skočit. Můžete hrát buď za Alana Granta, nebo velociraptora. S Grantem je to podstatně těžší, protože musíte pořád přepínat zbraně, což trvá děsně dlouho.

Raptor je silnější a obratnější, ale problém je se skákáním. Bez metody pokus - omyl se nikdy nedozvíte, jestli můžete bezpečně seskočit. Není tak špatná, ale frustrující rozhodně. Pokračování neslo název Rampage Edition. Nemohli to pojmenovat nějak jinak? Slovo "edice" naznačuje, že jde jen o vylepšenou verzi staré hry.

Ale tohle je zcela nová hra. Oproti jedničce s temnou a bezútěšnou grafikou tady máme světlo a barvičky. První obrazovka se táhne až do nekonečna. Nevím, kam jít. A když už mám pocit, že se konečně někam dostávám, přiletí pterodaktyl a odletí se mnou bůhvíkam. Hej, hej, tak dost! Zvolte si raptora, tomu se to stát nemůže.

Páni, máme tu raptora gymnastu. SNES verze je vylepšená hra z NES. Přepínáte mezi pohledem seshora a z první osoby. Jako malému mi to přišlo parádní. Tehdy jste se s touto perspektivou moc nesetkávali. Vždycky jsem se zajímal o virtuální realitu. Sebral jsem krabici od lednice a vyzdobil ji, aby vypadala jako futuristický landcruiser. Vyřezal jsem si v ní okýnko a natočil ji k televizi, abych mohl hrát tu hru uvnitř krabice.

Byla to... no... hovadina. Líbí se mi, že vám tu pustí výtahovou muziku. Bez mapy se ale při tomto pohledu nelze orientovat. Pohled shora má jinou otravnou kokotinu. Pořád se vám do cesty pletou instrukce k úkolům. Nemohli je dát do spodní části nebo třeba někam do rohu?

Není to špatná hra, ale má jednu pořádnou vadu na kráse. Jeden klíčový problém, který vám zkazí celý zážitek. Hru nemůžete nijak uložit! Tohle je pořádně dlouhá hra. A nemáte možnost ji uložit? Musíte ji dohrát celou na jeden zátah? Co je to napadlo?! Jdeme na pokračování, The Chaos Continues. Sidescrollová střílečka, vypadá to celkem prostě.

Běžte doprava a zastřelte všechno, co se hýbe. Ale po 15 vteřinách prvního kola narazíte na slepou uličku. Běhal jsem tam a zpátky a snažil se přijít na to, co jsem zapomněl, až jsem zjistil, že zmáčknutí šipky nahoru v určitém místě vás přenese do další části. Jako v Pátku třináctého, kde musíte chodit po různých cestách. Ale jak jsem měl asi vědět, že tohle je cesta? Vždyť tu nic není! Ale na druhé straně je blikající červená šipka.

Teď už to vím. Tohle by mi pomohlo spíš předtím. Proč je tedy šipka u všech cest kromě té první? Myslím, že jsem na to přišel. Je schovaná za křovím. Myslíte, že vývojáři by nebyli takoví kreténi, aby dali před šipku do popředí křoví? Že ji tam nejspíš jen zapomněli dát? Ale já to můžu dokázat. Ve hře narazíte na pár míst, kde vidíte šipku částečně schovanou za křovím.

Ty hovada před ní postavili křoví! Tomu říkám naprostej výmrd. A i když šipky vidíte, pořád se tu špatně orientujete. Všechny obrazovky vypadají stejně, takže těžko zjistíte, kde jste už byli, pokud si nenakreslíte mapku. V téhle částí vběhnete do skály, která vás přenese do pekla. Jo, dinosauři v pekle. A v tomhle kole střílíte jenom lidi.

Lidi? Co to má být? Jurský Park, nebo zasraná Contra? Nakupujte chytře. Nakupujte v S-Martu. Verze na Segu CD je point'n'click adventura. Výborná hra... pokud chcete usnout. Nebo se naučit fakta o dinosaurech. Compy je jeden z nejmenších dinosaurů všech dob. Asi jako kojot. Pět kilo. Kliknete, kam chcete jít, spustí se filmeček a hra vás tam vezme. Mnohem radši bych byl, kdybych mohl kolem chodit sám.

Místo toho musíte všude klikat. Nemám nic proti klikacím hrám. Akorát mi vůbec nejdou. Nemám páru, kam jít. Šmejdím tu v téhle místnosti už hodinu a našel jsem jen zamčené dveře a bednu, kterou nemůžu otevřít. Našel jsem nějaké kleště. Hm, že bych je mohl použít na bednu? Ne, tak to nevyšlo. A co takhle na dveře?

Ne, taky ne. Nemůžu sem, nemůžu tam. Nemůžu tohle, nemůžu tamto. Bože, na tohle jsem fakt lama. Verze pro 3DO je zdaleka nejdivnější. Co to je za lidi? Tohle má jako být Sam Neill? A tohle Jeff Goldblum? Měli licenci na Jurský park, ale nemohli použít snímky z filmu? Celá hra je jen bizarní směsicí miniher. Co je tohle?

Space Invaders s postavami z Jurského parku? Jo! Sejmi všechny Dennise Nedry! Páni, tyhle minihry jsou fakt vynalézavé... Taky jste vždycky chtěli být dinosauří nohou a pinkat si s vejcem? Tohle patří na automat z 80. let, ne na supermoderní 3DO. I Super Glove Ball byl lepší než tahle sračka. Další minihra je s autíčkem, které nemáte šanci uřídit. Jediné klepnutí do tlačítka vás vystřelí nadzvukovou rychlostí. A brzdy nemáte.

Dokonce ani řeky a terén vás nijak nezpomalí. Bože, ta hudba a zvuky jsou nebetyčně příšerné! Spíš peklotyčně příšerné! To "hej" řekl triceratops? Páni, koukejte. Jste mikroskopické brejličky v zemi obvodů a střílíte diskety. Co to má kurva společnýho s Jurským parkem?! Co je to napadlo?! Tak počkat.

Co je to napsané na těch disketách? Sračka? To jako vážně? Sračka? Tak to sedí... Celá tahle hra je hromádka análního výlevu. Smutné, že nejlepší je statická střílečka, kde po dilophosaurech střílíte laserem. Také tu máme minihru z první osoby, kde zdrháte jak myš v bludišti před raptory z vystřihovánek. V úrovni s autem se snažíte ujet T-Rexovi. Je fajn, že si můžeme zahrát něco, co aspoň připomíná film.

Ale kdo to auto řídí? Nevidím žádné ruce. Jste snad duch? Proč by T-Rex honil ducha? Z toho se moc nenažere. Možná, že držíte volant za spodní část. Nebo třeba řídíte kolenem. Ale to mi přijde jako dost ledabylé řízení, když vás honí T-Rex. Úplně to vidím: "Zdar, stavím se v mekáči, mám ti vzít kafe?

Co to bylo? Ále, to za mnou jen běží podělanej T-Rex, jo. Blbec jeden..." Mimochodem... vzpomínáte si z filmu na piráty? A co na individuum s růžovou baletní sukýnkou a křídly? Co to kurva je?! Jurský park na 3DO si ze své předlohy střílí. Je špatná? Na to vsaďte svou jurskou prdel! Slovy Iana Malcolma: "Tak to je pořádná hromada hoven."

Problém u všech těchto her je, že právo je vytvořit nezavazuje k žádné disciplíně. Vzali film bez jakékoliv odpovědnosti. Spoléhali se na velká jména Stevena Spielberga a Michaela Crichtona a snažili se vytvořit něco co nejrychleji. A než jim došlo, co udělali, odklepli to, zabalili to, prdli to na plastovou cartridge nebo CD a prodali to. Tady mám hru na Atari 2600 s pravděpodobně nejpodivnějším obalem celé mé sbírky.

E.T běž přijít? Co má kurva znamenat "E.T běž přijít"? A tohle má být E.T.? Hned vedle fialového toustu s borůvkovým džemem? A balónku? Co to je za věci? Co to je ksakru za hru? Na mé televizi to ani pořádně nefunguje. Vidím jen půlku obrazovky. Nejspíš proto, že je to hra z Evropy.

Zkusím ji pustit na starší bedně. Na ní můžu srovnat obraz. A... hotovo. Připomíná to Pac mana, ale ve skutečnosti jde o evropskou verzi Aliens Return. Rozhodně to neodpovídá šílenosti na obrázku. Musíte se dotýkat těchto podkov, aby se objevily kusy vaší lodi. Přitom musíte utíkat před zlými vetřelci. To je asi tak všechno. I když se tahle hra jmenuje "E.T běž přijít", není to "TA" hra s E.T.em.

Ne ne ne... Teď si něco musíme vyjasnit. Hraju sračkoidní hry, aby nevinní pařani netrpěli. Ale tu jedinou hru nikdy hrát nebudu. Pokračování... v Angry Video Game Nerd: The Movie Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Název té Atari hry je taky hodně divný, Google překladač mi to přeložil jako "UFO a jeho použití nebezpečných látek"

wat.

220

Odpovědět

mimochodem, vyšel nový trailer na film http://www.youtube.com/watch?v=IYH6QnCA5Bg

180

Odpovědět

si pamatuju jak jsem to hral na klonu atari od vietnamcu (vypadal jako atari 2800) ;D melo to jen 1 kardridge a nesla vymenit.. jinak hodne tedlech her jsou zdarma online na retrogames.cz

ET jsem hral na klonu taky a vubec sem nechapal o co jde ;-DD

190

Odpovědět

"Proč by T-Rex honil ducha?"
"Vzpomínáte si z filmu na piráty?"
"E.T běž přijít"..."hned vedle fialového toustu s borůvkovým džemem?"
fakt super hlášky :D

200

Odpovědět

E.T. go cum

202

Odpovědět

Za překlad "Kuk, to je Hook." nemůžu dát jinak než 10/10 :D

221

Odpovědět

Neviete kedy by mala byt premiera toho AVGN filmu? :D som z neho strašne nadržany :D

192

Odpovědět

Myslím, že to v tuto chvíli neví ani James sám. Postprodukce nezávislého celovečeráku je běh na dlouhou trať...

210

Odpovědět

Release date(s) - Q4 2013/Q1 2014 , takže snad :) jinak by to mělo být dlouhý 2 hodiny..

190

Odpovědět

Bigguns : O té hře E.T. je ten Jamesův film co má někdy myslím že příští rok vyjít v USA.

Trochu mě zklamalo že jste nepřeložili ten nejnovější AVGN díl, ale vzhledem k délce si nemůžu stěžovat :D

Btw, když už je řeč o filmu...museli by jste být neskuteční debili abyste se na gameplay E.T. podívali na youtube :D

186

Odpovědět

Eggcelent :D :D :D Já toho nerda miluju, škoda že dochází díly.

201

Odpovědět

To je hláška, kterou opravdu Egghead - padouch Batmana, který vznikl pro účely toho ujetého seriálu z 60. let - říkal :)
Hrál ho dokonce legendární hororový herec Vincent Price
http://batman.wikia.com/wiki/Egghead_(Vincent_Price)

180

Odpovědět

Vzniklo nekdy to pokracovani? Docela rad bych videl, jak hraje toho E.T. :-D

1812

Odpovědět

podivej se na to jeste jednou na ten konec :D Bude ve filmu AVGN

182

Odpovědět

Ta hra tu byla myslím už v minulosti přeložená, takže ji najdeš v seznamu přeložených videí s Nerdem. ;-)

1818