Krotitelé duchů, část 2.Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:189
Počet zobrazení:7 222

Minule se Nerd podíval na Krotitele duchů na NES. Dnes se k nim ještě vrátí, protože se teprve otřepal z toho šoku. V pěti bodech vysvětlí, co mělo být jinak. A pak se ještě poohlédne po dalších verzích této hry. Která z toho vyjde nejlépe? To se dozvíte v pokračování o Ghostbusters.

Přepis titulků

Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Krotitelé duchů na Nintendu stojí za hovno. Ale pokud jste viděli mou recenzi, tak už to víte. Proč to teda recenzuju znovu? Protože to je tak nelidská kopa sraček, že si to zaslouží. Už jsem překonal šok z toho, jak je ta hra otřesná, takže budu konstruktivnější.

Tady je pět věcí, které měly být vylepšeny. Číslo jedna bude pravopis. Zahrajeme si na učitele a ohodnotíme tu sračku. Je to krátký text, takže 10 bodů ze 100 dolů za každou chybu. Připraveni? Jdeme na to. Blahopřání je špatně napsané. Není to ani normální překlep, mají špatně hned dvě písmena. Což znamená, že vážně nevěděli jak se to píše.

To je hned 20 bodů dolů za takový hrozný překlep. A proč to je v takovém tvaru? Neříkáte "Blahopřání", ale "Blahopřejeme". Technicky vzato to nemá co dělat s překlepy, je to další chyba a 10 bodů dolů. Potom "Dokončili jste skvělou hru"? To je prostě špatně. 20 bodů za takový výrok. I kdyby to byla skvělá hra, tak to nemusí oznamovat. Pak je chyba s interpunkcí, protože další věta začíná na "a".

Pak mají písmenko navíc v "dookázal". A dokázal co? "Dokázal spravedlnost naší kultury"? Dokázali jste tedy, že naše kultura má spravedlnost? Já nevím. "Teď běžte a odpočiňte hrdiny." Místo "Teď běžte a odpočiňte si ČÁRKA hrdinové." Máte jít odpočinout hrdiny. Je mi to líto, ale museli jsme strhnout 90 bodů.

Ale výsledek 10 % znamená, že tady je pořád naděje. Ale počkat. Proč je dole jen jeden vykřičník a nahoře jsou tři? To je dalších 10 bodů dolů za nestálost, celkově tedy 0. To je horší pětka. Mělo tam být: "Gratulujeme! Měl jsi trpělivost se prosedět skrz tuhle hroznou hru. Jsi opravdový nerd. Teď můžeš jít do prdele." Jdeme na číslo dvě.

Druhá věc, kterou měli vylepšit, by bylo lepší využití postav z Krotitelů. Přece jen to je hra o krotitelích duchů. Mohli aspoň zmínit Egona, Raye, Petera a Winstona. Dokonce první hra Želvích ninjů měla všechny čtyři želvy. Měli by tu být čtyři krotitelé. Ale zkuste je spočítat. Dva bojují s duchy, tři vstoupí do budovy Zuul, dva bojují s Gozerem a tři vstoupí do centrály.

Podívejte se pořádně na krotitele. Všichni jsou bílí, takže tady jasně chybí Winston. Takže možná jsi, Ernie Hudsone, rád, že v téhle hře nefiguruješ. Číslo tři je lepší grafika. Hra nevypadá vůbec přitažlivě. Je tady moc šedé barvy.

Je fádní, depresivní a bez života. Kde jsou barvy? Proč tolik šedi? Nic tady nevypadá, jak by mělo. Protonové paprsky vypadají jako diamanty. Duchové jsou generičtí a stereotypní. Všichni stejní a žádný není z filmu. Krotitelé vypadají jako ufoni. Když vylezou ven a tlačí auto, tak rozhodně nevypadají jako Krotitelé. Nevypadají ani jako lidské bytosti.

Číslo čtyři - lepší zvuky. Jak jsem už říkal, tak hudba je přinejmenším unavující. Jsou to Krotitelé duchů, ale to neznamená, že musíme jejich znělku slyšet pořád dokola. Trocha rozmanitosti by bodla. A to nezmiňuju víc zvukových efektů. Poslední, číslo pět, ale nejdůležitější věc, kterou měli vylepšit. Lepší hratelnost.

Tohle je vážně jedna z nejnudnějších her, co jsem kdy hrál. Kupování věcí a tankování paliva nemělo být vůbec součástí této hry. Krotitelé duchů měli být prostě o lovení duchů. Proč bylo tak těžké toho dosáhnout? Nemohla hra mít aspoň více úrovní? Spočítáme je. Když budu ignorovat mapu a obchod, tak je tady scéna s řízením, krocení duchů, schodiště a Gozer. To je všechno, čtyři úrovně.

Můžu všechny úrovně spočítat na jedné ruce. Pokud to má být hra založená na úspěšném filmu, proč by nemohla mít více úrovni založených na filmu? Je to na pytel. Stejně jako vysavač na duchy. Slyšeli jste mě nadávat na Krotitele duchů hned dvakrát. Když už jsme u toho, tak se podíváme na Krotitele na Atari 2600. Hra vás hodí hned do ukázky, takže musíte zmáčknout "Game reset" a pak začínáte v obchodě.

Takže si nakoupíte, což je divné, protože ani nevím, co to je za věci. Koupíte je a odejdete. Odejdete. Odejdete! Kurva. Měli byste ho opustit pomocí tlačítek obtížnosti, ale většinou to nefunguje. Takže restartujte hru, znovu nakupte věci a odejdete.

Odejdete! Konečně. Jsou s tím jen potíže. A ještě mi zrní obraz. Prvně jsem si všiml, že tady nejsou budovy. Vypadá to jako parky. A u řízení je vaše auto tak velké, že zabere celou obrazovku. A vypadá to, jako byste měli na střeše umělé kuře. Na cestě není nikdo jiný, takže to ztrácí smysl, jen občas vycucnete ducha.

Chytání duchů je prostě divné. Ať dělám cokoliv, nedaří se mi je chytit. Jakoby si hra dělala, co se jí zachce. Máme ho, máme ho! Kurva. Polož past, střílej, střílej. Kurva! Teď ho máme, přesuň ho! Kurva! Střílej na druhou stranu!

No, máme ho. V podstatě je to ta samá krotitelská hra, jen je na Atari. Takže se hodí na svou dobu. Taky byla na Commodore 64, takže v té době to byla dobrá hra. Ale na NES byste čekali něco lepšího. Věřte, nebo ne, ale verze na Sega Master System byla lepší. Podíváme se.

Je tady dobrá úvodní obrazovka, hudba zní trochu živěji a je tady taková vychytávka na karaoke. Když se děje něco podivného ve vašem sousedství, koho zavoláte? Krotitele duchů! Nejdříve si vyberete auto. Proč bych si kurva vybíral ty ostatní? Chci to od krotitelů, sakra! A pak si hned nakoupíte výbavu. Používáte takový roztomilý vozík, abyste s ním vzali věci do auta.

A tady je mapa. Co myslíte? Někdo si oblíbil Segu. Podívejte na ty barvy! Duchové jsou animovaní a lidi chodí kolem. Moc teda nechápu ten nápad s pokládáním bobků po cesté. Jezdí v autě a ne v koňském spřežení. Tady je scéna s řízením. Rozhodně vypadá lépe. Taky se mi líbí, že bez ohledu jak rychle jedete, tak auto zůstává ve spodu. Taky je jednodušší se vyhnout opilým řidičům.

A pořád můžete po cestě vysávat duchy. Ještě jsem neviděl bouchnout auto z nárazu do odpadků. Tady je scéna s chytáním duchů. Opět - mnohem lepší. Taky je tu víc druhů duchů. Jsou tady ti zelení slizouni. Pak ti, co vypadají jako banánové slupky. Vážně tak vypadají. Pak zezelenají a dohromady vytvoří Voltrona. Dělám si srandu, Stay Puft panáka.

Opět tady jsou jen tři krotitelé. U Zuulovy budovy musíte projít skrz Stay Pufta. Máte tři pokusy, ale musíte skrz něj projít s aspoň dvěma krotiteli. Takže můžete udělat jen jednu chybu. Poserte to dvakrát a jste na začátku hry. Je to tak kurevsky únavné. Aspoň ta hra vypadá lépe než Nintendo verze, ale hratelnost není o moc lepší.

Většinou čekáte, až nějaká budova zčervená. Což se občas prostě nestane. No tak! Chcete, abych chytal duchy, nebo ne? Proč vůbec hraju, když není co dělat? Konečně. Když projdete skrz Stay Puffa se dostanete k obávaným schodům. A že je to oproti Nintendo verzi lepší!

Rozvržení není tak splývavé, můžete se pohybovat ve třech rozměrech a hlavně můžete používat své protonové batohy k boji s duchy! Ty protonové paprsky jsou k ničemu. Můžete střílet jen vzhůru. Kurva. Sakra. Ježíši... Dejte mi pokoj. Ta nejzkurvenější věc je, že když vás trefí jen jednou, jen kurevsky jednou, tak začínáte úplně na začátku schodů, úplně znova.

A když přijdete o všechny tři krotitele, tak je konec. Omlouvám se, ale tvá mise selhala. "Klíčník a strážce brány vstoupili do Zuulu..." Takže už to není Zuulova budova, jen Zuul. "A způsobili, že se Gorza, ..." Myslíte Gozera? Měli nejdřív vidět film, než se pustili do hry!

"nepřátelský boss, probudil a zničil město. Nemůžeš do Zuulu ani vkročit, protože nemůžeš získat dost peněz pro vstup." To je nějaké muzeum? Musíte zaplatit vstup? Potřebuju jen dost peněz, abych vylezl schody a bojoval se Sumérským měnícím se bohem. "Město bylo tedy Gorzou zničeno. Hra skončila.

Zkus to znovu od začátku." Vážně? Já myslel, že můžu začít odprostřed. Krotitelé duchů na Commodore a Atari byli tehdy pěknou hrou. NES verze byla trapným zklamáním a Sega verze byla trochu lepší. Dívejte se příště a přeskočíme do roku 1989 až 1990 a podíváme se na další krotitelskou hru na Nintendo a Segu Genesis.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jen tak mimochodem, v seznamu AVGN dilu chybi (nevim jestli zamerne) tento dil http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/angry-video-game-nerd-%E2%80%93-ninja-baseball-batman

182

Odpovědět

On tento díl byl spíš takový bonus. Ani sám James ho do oficiálního výčtu nezařazuje. Nicméně díky za připomenutí, hodím ho mezi regulérní epizody a trailer na film.

181

Odpovědět

Poprvé vysíláno 2007? To video je staré 6 let? ...Připadám si jako důchodce...

1810

Odpovědět

Jó tu znělku prostě miluju!

197

Odpovědět

Včera jsi patřil k jeho největším odpůrcům a dnes je z tebe zarytý fanoušek? :D

191

Odpovědět

+PepekPopeye: Kdy jsem patřil k jeho největším odpurcum? Nerda jsem nikdy nešpinil.

1815

Odpovědět

ale teď vážně: Kdo jsi a co jsi udělal se zlosynem??

181

Odpovědět

+pav1Zlosyn je troll, to je známo, ale Nerd je prostě příliš dobrý, aby se u něj dalo trollovat :D.

191

Odpovědět

Tady se ho taky musím zastat. U AVGN píše pochvalné komentáře už od začátku, což jen potvrzuje, že to není pravý troll. ;-)

190

Odpovědět

Ale divne je, že jsem se koukal na gameplay te hry na Sega master system a ten typek co to hral normalně střílel do všech směrů. Zajímalo by mě proč to James nezmínil. A prosím nedislikujet mi tenhle koment, jen kvůli tomu prvnímu -_-

1918

Odpovědět

Párkrát jsem si všiml, že (asi záměrně) opomenul nebo mystifikoval některé věci u předchozích videí. Pochopitelně potřebuje aby se ty videa dobře "prodávala" a pokud pravda není příliš zajímavá, tak je třeba ji občas přikrášlit.

Nekritizuju, jenom oznamuju:D Jinak AVGN odvádá dobrou práci :)

191

Odpovědět

PRVNÍ !!!!! AVGn je boží, od 7:58 jsem obnovoval stránku, jak jsem se na to těšil :D

1815

Odpovědět

Tak to si měl koukám od rána o zábavu postaráno. :D

181

Odpovědět

+mattoshups, te chyby v čase jsem si ani nevšim :D

184

Odpovědět

+mattosSi este nepocul o 12-hodinovom formate?

186