Vetřelec 3Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 43
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:256
Počet zobrazení:6 957

Po čase je tu opět Nerd, který se dnes podívá na hru na motivy třetího Vetřelce - filmu, který měl smíšené reakce a není tak oblíbený jako jeho dva předchůdci. Jak kvalitní tedy může být hra?

Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Zhlédněte recenze všech Vetřelců na cinemassacre.com, které jsou součástí halloweenského maratonu Monster Madness. 31 recenzí hororů po celý měsíc. Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem.

Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Znovu je tu Halloween a nemůžu si nechat ujít příležitost to oslavit tím, že sám sebe budu mučit další debilní hrou.

Alien 3 na NES, podle filmu. První film, Vetřelec, byl jak slasher film odehrávající se ve vesmíru. Druhý film, Vetřelci, přidal do mixu akci a dal tomu větší půvab. Měly obrovský vliv nejen na filmový průmysl, ale i na videohry. Koncept střílení po nepřátelských vetřelcích a bojování o přežití se skvěle hodil pro videoherní adaptaci. Není divu, že tolik her, jako Contra a Metroid, bylo ovlivněno stylem Vetřelců a jejich pocity samoty, uvěznění a klaustrofobie.

Dokážete vůbec spočítat, kolik her se na těch filmech bezostyšně přiživilo? První dva Vetřelci byly mistrovská díla, ale ten, kterýho máme na NES, byl parchantím pokračováním, bezbožná trojka, která měla smíšené reakce. Někomu se líbí, někomu ne. Není to úplně hroznej film, ale skvělej taky není. Ale do toho se teď nebudu pouštět.

Monster Madness. Tak se na tu hru podíváme. Je to dost dobrý pro Halloween? Vetřelec 3 je hororový film, ale je to dost strašidelný? Tak teď se fakt kurevsky bojím! Když to budete hrát, ze všeho nejdřív si všimnete, že tlačítka jsou prohozený. Béčkem Ripleyová skáče a áčkem střílí. Takhle to přece nemá být. Hráli jste někdy Maria, Megamana, jakoukoli opravdovou hru?

Tohle je střelba, tohle je skok. To ví přece každej. Stejně jako nás Nintendo učilo, že B je před A. Ne, žádné B před A, ledaže vás zmystifikují a dají A před B. Kdo by dával A před B? Nikdy neodhadnete, kdy se objeví vetřelec. Je potřeba reagovat ve zlomku vteřiny. Je to jedna z těch her, kde máte jen dvě rychlosti - stát na místě a zasraně rychle.

Klasická dvourychlostní sračka, kde se obrazovka pořád snaží držet krok. Je tady tolik místa! Proč nemohli dát Ripleyovou doprostřed? Takže celou hru se po hlavě ženete do té nepředvídatelné prázdnoty na kraji vaší telky. Je to jako strčit péro do kuřdíry, aniž byste věděli, co je na druhé straně. Dává to nějaký smysl? To je fuk, zrovna jsem přirovnal kuřdíru k NES hře. A do vetřelce nemůžete střílet, dokud se neobjeví.

Jo, pokud je mimo dohled, tak neexistuje. Mohli byste prostě jen bez přestání střílet. To by problém vyřešilo, dočasně. Ale jak vám dojdou náboje, máte zaděláno na pěknej průser! Jo! Můžou vám dojít náboje! To je fakt na pytel. Ale víte kolik munice bylo ve filmech? Žádná!

To se teda fakt drželi filmu. Pamatujete? Ripleyová byla na vězeňské planetě, kde nebyly žádné zbraně pro boj s vetřelcem. Přesně tak, řekl jsem s vetřelcem. Je tam jen jeden! Tahle hra má s filmem společného tolik, jako Space Hunter Nebula M s jezerem Titicaca. Když chtěli udělat hru o vetřelcích, proč nemohli vzít z filmu tolik, jako všechny nevetřelčí hry na NES?

Je jasný, že kdyby hra měla jen jednoho vetřelce a žádný zbraně, dost brzo byste se nudili a prosili o balíček karet. Můžu říct, že možná tohle asi nebyl nejlepší Vetřelec, ze kterého udělat hru? První dva filmy nikdy neměly hru na NES. Proč je teda neudělali? Nevím, proč je neudělali, ale vím, proč udělali Vetřelce 3, a to proto, že byl nový. Ta hra nebyla nic víc než reklamou na film.

Že se nestydí! Udělat něco k propagaci něčeho jiného. Monster Madness. Svému účelu tehdy sloužila, ale dnes už je bezvýznamná. Je to jako časová kapsle z roku 1992. Taková, která měla zůstat v prázdnotě 8-bitového vesmíru, kde by snad přistála na vězeňské planetě plné špatných her. Ale ne. Já na kapsli kašlu a otevřu ji. Jako bych spadnul do zmrzlýho psího lejna.

Chcete hrát lepšího Vetřelce, který má pořád úroveň? Alien Trilogy na Playstation. To jsou facehuggeři? Vypadaj nějak divně. Facehuggeři ze Super Contry vypadaj víc jako ti z filmu. A to ani nebyla hra s vetřelci! Tady vypadají jako... Já nevim. Věc z Addamsovy rodiny táhnoucí robertka? Jen další přírůstek do muzea anomálií týhle hry.

Ripleyová, prostě to přijmi nebo si naser. Cílem je zachránit všechny vězně a pak jít na konec úrovně. Myslím, že už mám všechny. Jdu do cíle. Už tam skoro jsem. Je to tady! Kurva! Ta barikáda znamená, že jsem nezachránil všechny. Musím jít zpátky. Cože? Časovej limit? Jo, je tu časovej limit! A sotva to stačí, takže musíte být dobře obeznámeni s rozvržením úrovně.

Jsou tu všude slepé uličky, jen abyste promrhali čas. Nebylo by fajn, kdyby tu byly nějaký šipky ukazující směr? Nebo jen jednoduchá mapa? Tahle hra vás nedrží za ručičku. Místo toho sáhne dolů, chytne vaše péro a pěkně vás pohoní. Slibuju, že tohle byl poslední vtip s pérem. Když hru pauznete, hudba nepřestane. To mi fakt svazuje péro do uzle!

Teď už fakt slibuju. Už žádný čurákování. Jednu věc musím uznat. Hudba je docela dobrá. To ale nevyváží všechna ta podělaná pravidla. Proč nemůžeš seskočit ze žebříku? Co se stalo? Myslel jsem, že to jsou schody. Ne, jsou to jen modré koule. Co jsem si myslel?

Schody... Nakopou vás, jak páčky z pinballu. Myslel jsem, že hraju Vetřelce, ne pinball s Ripleyovou. Pak všechny ty předměty, který nemůžete sebrat. Co to má bejt? Je to moc vysoko pro skok a nad tím není nic, z čeho by se dalo seskočit. Hra to tam dala jako provokaci. Jo, chceš to? Jo, jo, chceš to? Chceš to? Jo, jo? Nasrat!

Nedostaneš to. Stejně tak nemůžete jít do dveří. Jsou jen součástí grafiky. Na co tam dávat dveře, když do nich nemůžete jít? Pozadí nepotřebovalo dveře. Kdyby tam ty dveře nebyly, byli byste zmatení? Říkali byste si: "Šmarja, kde to jsem? Má tohle být džungle nebo co?" Ne, to nemohlo být umělecké rozhodnutí. Dali to tam, aby vás nasrali! Neštve vás, že nevíte, co je na druhé straně těch dveří?

Já vím co. Je to máma týhle hry, jak ohnutá dostává do análu! Tak jo, už mám všechny vězně. Počkat, vzal jsem toho chlápka u třetího žebříku mezi modrými plošinami? Fakt nevim. Ta hra je jak paměťový test, potřebujete blok na poznámky. Do hajzlu! Zase ten časovej limit! Konec hry? Tři životy, žádná pokračování? Pokud se dostanete do druhé úrovně, vypadá úplně stejně jako první.

Nečekejte velkou pestrost. Pokud se dostanete úplně až na konec hry, dostanete tohle. Opouštějíc Fury 161, Ripleyová se naposledy otočí. Viděli vůbec ten film? Nikdy planetu neopustí. Skočí do ohně a zemře, zatímco se poslední vetřelec líhne z její hrudi. Tohle by si každej z filmu pamatoval nejvíc. Pak začnou titulky.

Kvalitní řiť? Kvalitní řiť! To to pěkně vystihuje! Žádný zajištění kvality u týhle sračkoviny není. Tahle hra je asi taková sranda jako kunda čarodějnice. Je škoda, že nikdy nevyšla žádná dobrá hra o vetřelcích na NES. Počkat, vlastně to beru zpět. Na NES bylo pár dobrých her o vetřelcích. Jmenujou se Contra a Metroid! Musím říct, že to není nejhorší hra od LJN.

Ani to není úplně tak špatná hra na NES. Je to hratelný, stejně jako je film koukatelnej. Možná o tohle jim šlo. V tomhle smyslu to zvládli dobře. Možná to není hromada kozích zvratek pokrytá buvolí sračkou. Je to jen hromada kozích zvratek. Buvolí sračku zadržte. Ani nevím, jestli buvoli můžou mít sračku!

Ale bolí mě vědět, že tu pořád jsou nějaké další hry od LJN. A já to prostě nesnesu! Já už to prostě kurva nesnesu! Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

dneska ho maj na aukru :D

00

Odpovědět

Z toho přirovnání ke gloryhole chčiju :D

10

Odpovědět

Viděl jsem ten jeho film. Bylo to awesome a maximální nostalgie :D

30

Odpovědět

Nerd is back! And he is angry...

251

Odpovědět

Glory hole bych nepřekládal jako glory-díru ale spíš jako kuřdíru nebo tak nějak (k tomu účelu taky slouží a tak to bylo přeloženo ve Schwarzenegger Games).

261

Odpovědět

Díky za tip, upravil jsem. :)

10

Odpovědět

Jak se podívá na to logo a do toho ten alarm oznamující sebedestrukci z jedničky :D

Dokonalé :)

240

Odpovědět

Viac viac viac ja chcem viac AVGN videjí!!!!!!!!!!!!!!!!!!

571

Odpovědět

Vánoce už v květnu, děkuji Frix!

311