Annie Lennox – Love Song for a Vampire

Thumbnail play icon
59 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:259
Počet zobrazení:4 979

Annie Lennox jsme tu už ve fimových písních měli, ale tato zpěvačka a skladatelka se podílela hned na několika skvělých soundtracích. Tuto píseň napsala pro filmovou adaptaci románu Drákula od Francise Forda Coppoly, natočenou v roce 1992.

Ve filmu zazářili Gary Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins a také mladý Keanu Reeves, který zřejmě nechtěně přinesl filmu jedno „nej“ – údajně nejhorší pokus o britský přízvuk v dějinách filmu. Ale zpět k písni. Text je vyprávěn z pohledu samotného Drákuly a má gotickou atmosféru, odkazující k filmu. Ceny se však za tuto skladbu Annie Lennox nedočkala, film získal tři Oscary za kostýmy, střih zvuku a masky.

Přepis titulků

Pojď zpátky do mé náruče a v klidu u mě lež. Toto rozechvělé srdce buší hlasitěji než bubny. Bije jen pro tebe, krvácí jen pro tebe, ale samo neví, jak zní... Pro něj je to buben všech bubnů a píseň všech písní...

Kdysi jsem měla tu nejvzácnější růži, která kdy ráčila kvést. Ale krutý mráz spálil ten květ a ukradl mi ji tak brzy... Ach, samoto, ach, beznaději hledání konce času, neboť na celém světě není větší lásky než té mé.

Lásko, lásko, lásko... A déšť stále padá... A déšť stále padá... Buď navždy můj... Dovol mi být jedinou, která tě smí hřát.

Nebeské dno je dnes poseto hvězdami z nejzářivějšího zlata. A září jen pro tebe, hoří, aby je spatřil každý... Pojď zpátky do mé náruče a osvoboď moji duši... Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

The Cure – Burn (The crow – Vrána)
http://www.youtube.com/watch?v=hyr5WdrEvGI

180

Odpovědět

Za mě taky 10/10, ale je potřeba si uvědomit, že sem chodí (ne-li převážně tak hodně) úplně jiná generace než my. Je to asi jako my bychom měli jásat nad Iljou Hurníkem. Možná by stálo za to, jemněji členit žánry, aby se Ti, co tenhle žánr nesnáší, mu mohli vyhnout obloukem a my, kterým připadá Anička Lennoxů úžasná si mohli pomlaskávat blahem. Nebo by stačilo jen trochu víc tolerance. Já například ty písničky, které mne neoslovují tady neposlouchám a když už si ji (ze zvědavosti mebo omylem) pustím, tak nehodnotím. Protože mi přece nijak nepřekážejí a negativní hodnocení jen kvůli stylu považuju za nešťastné, protože zavání bojem mezi příznivci žánrů, který nemůže nikdy dopadnout dobře - kařdému se líbí něco jiného a každá písnička má své obdivovatele i zatracovatele, takže kdyby se neměly překládat písničky, které se někomu nelíbí můžou tady hudební sekci zavřít. Písně, které se líbí všem prostě neexistují.

190

Odpovědět

Za mě 10/10. A nějak furt nemůžu přijít na to, proč se překlad k tomuto songu, videoklip či píseň samotná nelíbí téměř polovině známkujících. Možná proto, že je na dnešní dobu písnička moc "utahaná". Vlastně nemá ani refrén. A možná se nelíbí rebelujícím dětem. Bo jí slýchavají z pokoje svých rodičů ;) .

190

Odpovědět

Snad mi to nebudou někteří pokládat za zlé, ale překlady videoklipů, pokud nejde o nějakou opravdovou klasiku, považuji za zbytečné video zde na videacesky. Nízkým hodnocením dávám najevo, že si nepřeji, aby videa tohoto typu se zde objevovali.

188

Odpovědět

ocividne hodnoti uplni ignoranti bez hudebniho sluchu.
moc pekna pisnicka.

194

Odpovědět

nechápu to nízké hodnocení...píseň je to skvělá a hudba k ní pasuje, jen to spojení s vampíry asi hodně lidem nesedlo i když to s těmi dnešnímy pubertalnímy rádoby "upíry" nemá nic společného :)

183

Odpovědět

chyba mi tu Sevendust, z tejto pesnicky mavam zimomriavky
http://www.youtube.com/watch?v=jpP0b_CQQi4

185

Odpovědět

Super, díky za písničku :)

193

Odpovědět

Taková úchylárná dokáže poránu probrat ještě víc, než pořádně silný kafe :D

1820

Odpovědět

Už jsem myslel, že jsem takovoudle tragedii dala zase janica :D

1842