Eurythmics - Sweet Dreams (Are Made of This)Hudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:484
Počet zobrazení:11 924

Eurythmics je britské hudební duo, které tvoří Annie Lennox a David A. Stewart. První album In The Garden vydali v roce 1981, ale celosvětový úspěch jim zajistilo jejich druhé album Sweet Dreams (Are Made of This) z roku 1983. Jeho titulní skladba je na seznamu 500 nejlepších písní všech dob časopisu Rolling Stone z roku 2003.

 

Přepis titulků

Sladké sny jsou tvořeny tímto. Kdo jsem, abych nesouhlasila? Procestovala jsem svět a sedm moří. Každý něco hledá. Někteří z nich tě chtějí využít. Někteří z nich chtějí, abys je využil. Někteří z nich tě chtějí zneužít. Někteří z nich chtějí být zneužiti.

Sladké sny jsou tvořeny tímto. Kdo jsem, abych nesouhlasila? Procestovala jsem svět a sedm moří. Každý něco hledá. Hlavu vzhůru. Hlavu vzhůru. Jede se dál. Hlavu vzhůru. Někteří z nich tě chtějí využít.

Někteří z nich chtějí, abys je využil. Někteří z nich tě chtějí zneužít. Někteří z nich chtějí být zneužiti. Sladké sny jsou tvořeny tímto. Kdo jsem, abych nesouhlasila? Procestovala jsem svět a sedm moří. Každý něco hledá. Sladké sny jsou tvořeny tímto.

Kdo jsem, abych nesouhlasila? Procestovala jsem svět a sedm moří. Každý něco hledá. Sladké sny jsou tvořeny tímto. Kdo jsem, abych nesouhlasila? Procestovala jsem svět a sedm moří. Každý něco hledá. Sladké sny jsou tvořeny tímto.

Kdo jsem, abych nesouhlasila? Procestovala jsem svět a sedm moří. Každý něco hledá. Sladké sny jsou tvořeny tímto. Kdo jsem, abych nesouhlasila? Procestovala jsem svět a sedm moří. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sweet dreams (are made of this) je moje nejoblíbenější píseň🎵🎵🎵🎤🎶 ❤

00

Odpovědět

Osobně mám radši třeba synťákovou Sexcrime, odpíchnutou rockovku Thorn in My Side nebo nádhernou dvojici balad z přelomu 1999/2000 I Saved the World Today a 17 Again. Sweet Dreams je samozřejmě nejznámější ale bohužel taky nejohranější v českém éteru.

45

Odpovědět

Mohli byste přeložit Historii Daft Punku https://www.youtube.com/watch?v=nMs3qtWmwNs

93

Odpovědět

Tohle je prostě klasika! :) Přiznám se, že jsem tomu dala desítku, ještě než jsem to viděla, protože Sweet Dream si nic jinýho nezaslouží :D Každopádně ale, tohle video muselo být super na překlad... kolik je tam vět, jedenáct? :D :D Překladatelův sen :D

336

Odpovědět

Mám zkušenost s tím, že časovat stále se opakující text, je nesmírně nezáživné a až otravné. Písničky s bohatým textem jsou sice náročnější na překlad, ale zase se u toho člověk necítí jako cvičená opice. ;-)

261

Odpovědět

Dobrej vál, nicméně smysl textu mi stále uniká :D

183

Odpovědět

Ber text naprosto doslovně...

262

Odpovědět

Nespíš mluví o Iluminátech.

112

Odpovědět

Dobrej song každopádně se mi víc líbí verze od Marilyna Mansona.

6211

Odpovědět

Ony ty cover verze od něj maj něco do sebe. Za zmínku stojí taky Personal Jesus (Depeche Mode), Tainted Love (Soft Cell) a pak taky This is Halloween z The Nightmare before Christmas...

142

Odpovědět

+Lolda+ Rock'n'Roll Nigger, You're so Vain, Alabama Song, I Put a Spell on You, Working Class Hero, Suicide Is Painless, atd.. on je prostě lord of covers

71

Odpovědět

Osobně mám radši tuhle verzi http://youtu.be/hvhDHJAbPg4 ;)

147

Odpovědět

To si ještě neslyšel tuhle http://youtu.be/mssx3KptQMM

1250

Odpovědět

+ZlopánTak tuto verzi už ani nikdy slyšet nechci...

314

Odpovědět

+Zlopánmadpavel: Nebuď máslo ;)

69

Odpovědět

Doporučuju ještě tuhle:

https://www.youtube.com/watch?v=3pR-a4Om_hg ;)

42

Odpovědět

Díky za překlad. :-)

"Jeho titulní skladba je na seznamu 500 nejlepších písní všech dob časopisu Rolling Stone z roku 2003." - Ten seznam mě vždycky hrozně rozčílí. :-D První píseň na seznamu od Queenů - Bohemian Rhapsody (to je v pořádku) na 166 místě (to rozhodně ne). První píseň na seznamu od Pink Floyd - Comfortably Numb (dejme tomu, ale je to na diskuzi) na 321 místě!
Kdyby to byl seznam nějakého hudebního nadšence neřeknu půl slova, každý máme nějaký vkus, ale tenhle "ultimátní seznam nejlepších písní", od "seriozního, uznávaného hudebního magazínu" na mě působí hrozně líně a odfláknutě.
Ole mého stěžování si nevšímejte, ještě jednou děkuji za překlad ;-)

350

Odpovědět

Ten seznam je něco jako soutěž krásy - jsou tam dost dobrý kusy, ale rozhodně by u mě nevyhrály. :-)

201

Odpovědět

Ten seznam je hlavně dělaný americkým časopisem. Queeni jsou britská kapela, která sice v USA nebyla neznámá, ale rozhodně ne tak populární jako v Evropě. Spousta legendárních písní se nedostala ani do Billboard Hot 100 (např. Show Must Go On), další měly umístění mnohem horší než v Evropě. Narozdíl třeba od Beatles nebo Eltona Johna, kteří se v USA prosadili naplno to Queeni neměli tak jednoduché, nemají v očích amerického publika tolik klasických hitů a to se zkrátka odráží i v pohledu kritiků.

61