Meat Loaf - I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)Hudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:341
Počet zobrazení:22 470

I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That) z roku 1993 je jeden z největších hitů devadesátek. Píseň složil Jim Steinman a Meat Loaf ji nazpíval s Lorraine Crosby. V klipu ji však nahradila Dana Patrick. Albumová verze této skladby má 12 minut, klip necelých osm. V USA i Británii jde o nejdelší skladbu, co se kdy umístila na vrcholu hudebních žebříčků. Meat Loaf za ni získal cenu Grammy za nejlepší sólový rockový pěvecký počin. Původně měl klip režírovat David Fincher, ale chtěl za klip 1,7 milionů dolarů. Nakonec tedy klip režíroval Michael Bay jen za 750 tisíc dolarů. Lidé se prý Meat Loafa často ptali, k čemu odkazuje ono „that“. Tak jen pro pořádek… V každé sloce zmiňuje věci, co by pro lásku udělal a jednu, kterou by nikdy neudělal, a právě k té vždy odkazuje veršem “But I won’t do that“. Přeji příjemný poslech!

Přepis titulků

Procestoval jsem vesmír, abych ji našel. Ujít celou cestu je někdy jen začátek. Pro lásku bych udělal cokoliv. Vydal bych se do pekla a zpět. Pro lásku bych udělal cokoliv. Nikdy bych ti nelhal, tak to je. Ale nikdy nezapomenu, jak se teď cítíš. To ne. To nikdy.

Pro lásku bych udělal cokoliv. Pro lásku bych udělal cokoliv. Pro lásku bych udělal cokoliv. Ale to neudělám. Ne, to neudělám. Někdy to není lehké. Někdy to není těžké. Někdy to nejde vůbec a ty dny jsou nekonečné.

Někdy dštíš oheň. Někdy jsi jako led. Někdy mám pocit, že jsem nic jako ty neviděl ani neuvidím. Možná jsem blázen. Je to šílené, ale je to pravda. Vím, že mě můžeš zachránit. Nikdo jiný to nedokáže. Dokud se planety točí, dokud hvězdy hoří, dokud se ti plní sny, měla bys tomu věřit.

Pro lásku bych udělal cokoliv. Budu s tebou až do konce. Pro lásku bych udělal cokoliv. Složím slib a zpečetím dohodu. Ale nikdy si neodpustím, jestli nedojdeme až na konec. Dnes večer. Pro lásku bych udělal cokoliv. Ale to neudělám.

Ne, to neudělám. Pro lásku bych udělal cokoliv. Všechno, o čem jsi snila. Ale to já neudělám. Pro lásku bych udělal cokoliv. Všechno, o čem jsi snila. Ale to neudělám. Někdy se modlím za ticho.

Někdy se modlím za duši. Někdy se modlím k bohu sexu, bicích a rock and rollu. Možná, že jsem sám. Na nic jiného se totiž nehodím. Je jen jeden jediný slib, který dokážu splnit. Dokud se kola točí, dokud ohně hoří, dokud se ti plní modlitby, měla bys tomu věřit. Pro lásku bych udělal cokoliv.

Víš, že je to pravda, a tak to je. Pro lásku bych udělal cokoliv. Už nebude cesty zpět. Nikdy nebudu tak dobrý jako s tebou. Tak tedy sbohem. Sbohem. Pro lásku bych udělal cokoliv. Pro lásku bych udělal cokoliv. Pro lásku bych udělal cokoliv.

Ale to neudělám. Ne, to neudělám. Pro lásku bych udělal cokoliv. Všechno, o čem jsi snila. Ale to neudělám. Pro lásku bych udělal cokoliv. Všechno, o čem jsi snila. Ale to neudělám.

Pro lásku bych udělal cokoliv. Všechno, o čem jsi snila. Ale to neudělám. Nikdy o tobě nepřestanu snít. Každou noc mého života. Nikdy nepřestanu. Pro lásku bych udělal cokoliv. Ale to neudělám. Ne, to neudělám.

Pomůžeš mi vstát, pomůžeš mi dolů? Dostaneš mě z tohohle bohem zapomenutého města? Prohřeješ všechen ten chlad kolem? To udělám. To udělám. Splníš všechny moje představy? Opláchneš mě svěcenou vodou, když se moc rozpálím? Vezmeš mě na místa, co neznám?

To udělám. To udělám. Po chvíli na všechno zapomeneš. Byla to jen epizoda, letní románek. Zjistíš, že je čas jít dál. To neudělám. To neudělám. Vím, na čem jsem.

Země se nám pod nohama změní v prach a my se propadneme dolů. Dřív nebo později začneš zahýbat. To neudělám. Ne, to neudělám. Pro lásku bych udělal cokoliv. Pro lásku bych udělal cokoliv. Pro lásku bych udělal cokoliv. Ale to neudělám.

Ne, to neudělám. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mám ráda písníčku i zpěváka, nechali jsme si nechat zahrát na svatbě, bylo to užasný

00

Odpovědět

Srdcovka <3

10

Odpovědět

Môj obľúbený track, konečne viem o čom točí :D

10

Odpovědět

teda, tenhle videoklip mě odteď bude strašit...kromě toho, že Meat Loaf je ošklivej, tak ta ženská vypadá jako pornoherečka...ale to k té době asi patří

57

Odpovědět

Jestli ono to není hlavně tím, že se ve videoklipu válí s cikánkama v posteli :D

40

Odpovědět

tato verzia je ovela lepsia :) https://vimeo.com/99921535

63

Odpovědět

Toto chce preklad :D

40

Odpovědět

Tak to je skvělej cover. :D Moc jsem se nasmál.

10

Odpovědět

Pamatuju si, že jsem tenhle klip viděla už jako malá, líbil se mi, ale dost mě zklamalo, že "zvíře" nevypadá po proměně o moc líp než před tím :D. Ale od tý doby jsem tu písničku už nepřestala mít ráda, takže díky za překlad :).

270

Odpovědět

Písnička určitě kvalitní. Ale fascinuje mě, že si nějakej umělec dá jméno Meat Loaf - Sekaná :D

251

Odpovědět

Viděl si ten jeho ksicht? Já se nedivím :D

182

Odpovědět

Oni mu tak říkali už na střední a tu přezdívku si nechal :-)

110

Odpovědět

+MiliaTakže jsem nebyl dalek pravdě. :D

110

Odpovědět

Režie: Michael Bay, ani ne 20 sec a záběr na zapadající slunce a helicoptéra :D

760

Odpovědět

Proč měnit něco, co funguje (čti vydělává)? :D Jinak mi ten klip přijde kýčovitej, ale obecně nejsem jeho cílovka. :-)

106

Odpovědět

+TceldŘekl bych že vzhledem k tomu jak záměrně kýčovitá a přehnaná ( a úžasná :-) ) je ta hudba, tak to k ni sedí :-)

91

Odpovědět

Nějak mi tam chybí nějaká monstrózní detonace.....

520

Odpovědět

Dobrý hit,a líbí se mě i tahle verze https://www.youtube.com/watch?v=oQV9LV9KQV8&list=RDMMoQV9LV9KQV8 :)

33

Odpovědět

Sex, drogy a rock'n roll už snad ani být epičtější nemůžou než s Meat Loafem. Mimochodem verze která je na albu (Bat Out Of Hell II - Back Into Hell) je ještě delší - celých 12 minut. Meat Loafův (úmyslně) přehnaně dramatický styl (Který předvedl i v kultovním muzikálu The Rocky Horror Picture Show) mě hrozně baví, takže moc děkuji za video! :-)

130