StěhováníAnyone But Me (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:301
Počet zobrazení:10 098

Dnes tu máme první epizodu nového webseriálu. Hlavní hrdinkou Anyone But Me je šestnáctiletá lesbička Vivian McMillanová, která se musí s nemocným otcem odstěhovat z Manhattanu. Ustojí tuto změnu vztah Vivian a její přítelkyně Aster? Za seriálem stojí autorky Tina Cesa Ward a Susan Miller a má 25 epizod rozdělených do 3 sérií. Začátkem příštího roku bude natočena ještě jedna delší epizoda, která celý příběh uzavře. Seriál má dosud na svém kontě 11 milionů zhlédnutí a spoustu cen. Například za loňský rok byl nominovaný na několik prestižních Streamy Awards a herečka Rachael Hip-Flores (Vivian) si odnesla cenu za nejlepší herečku v dramatickém webseriálu. V kategorii komediálních seriálů obdržela tutéž cenu Felicia Day za The Guild. Seriál budeme vysílat každou středu a neděli ve 20:00.

Přepis titulků

Šly jsme do Battery Parku. Slunce zapadalo. A ona vypadala... nádherně. Ale já se na ni sotva dokázala podívat. Jak jsem jí měla vysvětlit, že odjíždím? Je těžké představit si svůj život bez ní. Někdy si přeju vrátit se do doby před 11. září. Než táta vběhl do těch budov. Byl hasič a... z nadýchaného prachu toho dne onemocněl. Proto se teď musíme odstěhovat z města. Aster to nechápala. Ani já ne. Potkala jsem tuhle úžasnou holku, kterou miluju víc, než jsem pokládala za možné.

A teď ji opouštím. Na to zapomeň. Ale no tak, jako poděkování. Za všechnu tu práci. - Nech si to, Gabe. - Dobře, fajn. Držte se tu, jo? Jasnačka, kapitáne. Dávejte na sebe bacha. Tati, co to děláš?

Teď budeš muset zase vstát. No, to je na tom to hezký. Pokud díky tomu strávím ještě pár chvil v New Yorku s dcerou, stojí to za to. A jakmile odsud zmizíme, nebudeš se o mě muset tolik bát. Bude na mě řvát tvá teta Jodie, když na sebe nebudu dávat pozor. Máš ty ale štěstí. Jen si nemysli, Viv, neznáš ji. Nezdá se ti, že nastěhovat se ke svý švagrový, je... Bývalý švagrový.

To je fuk. Nepřijde ti to trošku divný? Panebože... tati... vy spolu ne... Ježíši, Viv, ne. Máš úžasnou představivost, ale občas... Teta Jodie tě má ráda. A chce ti pomoct s tím, s čím já nemůžu. Každopádně k ženám, o který bych mohl mít zájem, neprojevuješ moc lásky. Jakým? Třeba tý ženský na netu? "Ustelu jak nikdo." Máš rozhodně na víc. To bude znamení.

Všechno dobře dopadne, Viv. Jsou to nejlepší léta tvýho života. Taky se říká, že je to to nejhorší období. Westchester není zase tak daleko. Jo, já vím. Ale není tady. Nemyslela sis, že tě nechám odjet bez rozloučení, že ne? Doufala jsem, že ne. Musím jít, nebo neodjedu. Fajn.

Jdi. Brzy se zase uvidíme. Jo, uvidíme. Všechno v pohodě? Chtěla jsem sem dát plakáty. Ale mám jen Einsteina a Micka Jaggera. Pak mě napadly časopisy... Zajímá tě móda nebo ekonomika? Bulvár? Já... vůbec netuším. A jsi tak, koukni na sebe, dospělá na plyšáky, takže slon, medvěd a prasátko jsou ve skříni, pokud bys někdy chtěla... Prosím, zastav mě. Nedělej si se mnou starosti, teto Jodie.

Jsem v pohodě. Já jen... chci ti pomoct. Dokážu se o sebe postarat. Vážně. Jasně. Musela jsi. Je hrozné, že tě tvá máma tak malou opustila. To ti nikdo nevynahradí. Ale napadlo mě, že by se ti hodilo mít v životě ženu. Můžeme si babsky pokecat. Myslíš třeba o pocitech z prvních měsíčků? Je mi šestnáct, takže to už mám za sebou. Nebo o klucích? Ne že bych toho o opačném pohlaví nějak moc věděla. Jo, já taky ne.

Mé zkušenosti s muži nejsou zrovna... Je to divné, že? Měla bych tě nechat. To by bylo fajn. Tak ti alespoň udělám něco k jídlu? Tedy pokusím se. Nebo si něco objednáme. To bude super. Možná pozdějc? Vím, že je to pro tebe těžké, ale zlepší se to. Možná se ti tu i zalíbí. Nech si všechny možnosti otevřené. Mohla bych tě...?

Nevadilo by ti...? Objímáš se? Teto Jodie, musíš se uklidnit. Jo. Dělám na tom. "Chybíš mi!" "Ty mně víc!!" Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chjo já doufal, že hlavní postava bude ta hezčí. :(

10

Odpovědět

nevíte, kolik je těm holkám let? Myslím mimo film.

190

Odpovědět

petrSF: Jo jasně v pohodě. Já se jen zkusila zeptat, kdyby náhodou :D

180

Odpovědět

adla: Ne, další díly budu už exkluzivně překládat pro VideaČesky, takže musíš chvilku počkat :)

190

Odpovědět

to PetrSF: Ahoj, nemáš prosím tě titulky od dalších dílů 1. série? Na internetu jsem našla jenom po sedmý díl. Díky

180

Odpovědět

Působí to docela nudným dojmem... Strašně mi tam chybí nějaká hudba určitě by měli nějakou přidat.

183

Odpovědět

jo a dodatek - nechápu, co vás tady tak vytočilo to 11. září?
Za a) ani kdyby o tom ten seriál byl, tak co - jak už tu někdo psal, byla to katastrofa, a nejspíš nikdy se na to nezapomene, aspoň doufám že ne.
Za b) Ten otec je nemocnej, a jelikož hl. postavy jsou z New Yorku, slouží jako dobré vysvětlení to, že byl hasič a byl u toho 11. září. Vy to tady zesměšňujete, ale chlapi (nejen chlapi) jako on ted v New Yorku (i jinde) opravdu žijí, a opravdu mají "kašílek" z toho, že šli zachraňovat životy.

180

Odpovědět

to ffiinrroodd a všem, kdo se tady ohání tím, že to nikoho než homosexuálně orientovaný nezajímá:

Myslím že ani náhodou nejsem jediná, kdo je heterosexuální, baví ho OWT a zaujalo i ABM. Podívej, sice je pravda, že ústřední zápletka je kolem homosexuální dvojice, ale jak už tu někdo psal, ona ani tak nesouvisí s orientací, jako spíše s tím odloučením. A to je téma, které se může dotknout kohokoli. Takže já osobně jsem na vývoj ABM zvědavá, a to nejsem ani homosexuální, a dokonce jsem ani nemusela nikdy řešit odloučení s přítelem. Přesto mě to zajímá. Nemyslím si ani, že se člověk musí nutně identifikovat s postavami, aby ho snímek bavil a vtáhl do děje. Dokonce kdyby se ta tvá teorie aplikovala na úspešný filmy, tak by úplně ztroskotala. Jak ses prosimtě například tak hrozně identifikoval s Neem v Matrixu? ;)
Chci jen poukázat na to, že lidi se dokáží sžít s postavami velice dobře, i když jejich situaci nikdy nezažili a třeba ani nezažijí ;)

200

Odpovědět

je to s****a a s 11.zářím aŤ jdou už do hajzlu amíci ubrečený

1825

Odpovědět

ffiinrroodd a podobné komenty: Tak ono je tu těch L-seriálů MOC?! A kde teda jsou? Já za poslední týden (6.-12.10) v nově přidaných vidím na 2 díly L-seriálu 32 dílů všeho ostatního.
A že to dneska není "big deal"? PetrSF na to reagoval níže, s čímž úplně souhlasím... i s "hezkým" příkladem. Kde žiješ? Ne, vážně, nemyslím to nějak útočně - se tam asi přestěhuju.

180

Odpovědět

Já moc často nekomentuju, ale zdejší diskuze mě docela nutí k tomu reagovat...
Že heterosexuály tahle tématika nezajímá? S tím si dovolím silně nesouhlasit. Osobně jsem heterosexuál, ale přesto mě tahle tématika osobně docela dost zajímá... Nejenom z důvodu její aktuální atraktivnosti, ale i proto že mám mnoho homosexuálních přátel (obou pohlaví)... Rozhodně tohle je BIG DEAL, obecně se sice společnost tváří jako akceptující otázku jiných sexuálních orientací, ale přesto je stále mnoho konzervativních či natvrdlých lidí, kteří to nechápou. A to, že existují seriály, které o této tématice mluví a přitom ukazují, že homosexuálové řeší i v podstatě stejné problémy, které máme i my, je jenom dobře, protože o tomhle prostě JE potřeba mluvit.
Určitě by sice bylo potřeba, aby vzniklo něco s čistě homosexuální tématikou i u nás (já si uvědomuju tak maximálně Venkovského učitele), protože každý kraj je jiný, ale to, že Petr překládá aspoň to, co vzniklo jinde, je jenom dobře...
A jestli vám vadí, že se to točí čistě kolem lesbiček, tak se podívejte třeba na... South of nowhere, kde samozřejmě je ústřední dvojice lesbická, ale je tam i spousta "normálních" postav... Musí se Petrovi udělat reklama! :D
A to je snad vše, co mám na srdci. HOWGH!

201

Odpovědět

Mě se to moc líbilo a těším se na další díl. Je moc dobře, že to překládáte!!!

180

Odpovědět

Ach jo...

180

Odpovědět

2 petrSF: Ba naopak. Toto se muze libit pouze gayum. Takze sledovanost nesvedci o tom, ze to neni pouze pro gaye, ale ze se na to diva spousta gayu. Jinak muj nazor je ten, ze je to dalsi emo serial.

1823

Odpovědět

ffiinrroodd: V OWD právě taky jde o nešťastnou/nenaplněnou lásku (v dalších dílech se ukázalo, že jsou city holek oboustranné) a v ABM jde o mladou lásku, která musí čelit překážce v podobě odstěhování se jedné poloviny páru. S tím se přece člověk může identifikovat snadno, bez ohledu na svou sexuální orientaci. Z vlastní zkušenosti posuzovat to, jak moc je nebo není homosexualita v dnešní době "big deal", nemůžu, ale z toho, co jsem pochytil od lidí, co to posuzovat můžou, to v mnoha případech pořád "big deal" je. Třeba zrovna u Nicole, co v ABM hraje Aster. Její matka nikdy neměla problém s homosexuály, ale když se jí k bisexualitě přiznala Nicole, tak jí trvalo dlouho, než se s tím smířila, a dodnes se upíná k tomu "bi" a doufá, že si nakonec vezme chlapa, přestože jí Nicole říká, že s největší pravděpodobností skončí s manželkou.

190

Další