David Attenborough bafne na lenochodaBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:208
Počet zobrazení:11 647
Co myslíte, že udělá lenochod, když na něj bafnete? David Attenborough nám ve videu BBC Earth kromě toho ukáže, jak si lenochodi hnojí své domovské stromy.

Přepis titulků

Na tomto stromě žije jeden z nejpozoruhodnějších býložravců. Je to zvíře, za nímž se nemusím nenápadně plížit. Baf! Tento mimořádný živočich je napůl hluchý, napůl slepý a toto je nejrychlejší pohyb, jakého je schopen dosáhnout. Přesně tohle se vám stane, když nebudete jíst nic jiného než listy. Je to lenochod, není nijak zaníceným býložravcem, stačí pár líných kousnutí a list pokračuje přímo do žaludku.

Listy však nejsou snadno stravitelné a lenochodí metoda je dát jim čas. Pak se nakonec tato mobilní hromádka kompostu vzpamatuje a vydává se na dlouhou a nebezpečnou cestu. Toto je velmi neobvyklý pohled, lenochod pospíchá.

Chce se vyprázdnit a jediné místo, kde je ochoten to provést, je kupodivu dole na zemi. Dělá to pouze jednou týdně, ale proč na to vždy musí slézt dolů? A proč si skoro vždy vybere úplně stejné místo? Ať je to jakkoli, musí to být velmi důležité, protože lenochod na zemi je téměř bezmocný. Může ho napadnout jakákoli šelma a lenochod nebude dost rychlý na úprk.

Proč však chodí dolů, je záhada. Nikdo to neví. Teď má hotovo a leze zpátky do bezpečí koruny stromu. Listy nejsou nijak výživné a lenochod to nevyvažuje tím, že by jedl více, ale že dělá méně. Drápy se zahákne za větve a může tak viset bez jakékoli námahy svalů, které se zredukovaly na tenké proužky.

A aby ušetřil energii, tráví většinu času v polospánku zavěšený v korunách stromů. Takže s minimem svalů a s reakční dobou, která je ve srovnání s naší čtvrtinová, jaký je den lenochoda v porovnání s naším? Zatímco napíšu pár dopisů, lenochod se sotva zvládne poškrábat.

Zatímco obědváme, lenochod pokouše pár listů. A než natočíme záběr pro nás pořad, je čas na dalšího šlofíka. Překlad: Lukkul www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak to je totál spirit animál.
You are very slothful.

40

Odpovědět

Co dělá lenochod když hoří prales?
...
...
Hoří taky.

180

Odpovědět

Tohle je lepší verze: Seductive Sloth :D

20

Odpovědět

ten konec :))

00

Odpovědět

Takže vegan je Chodící hromada kompostu! :D

463

Odpovědět

Boha jeho. Že prej otrok! :D

101

Odpovědět

V 0:33 je "It's a sloth", ne "It's a slave" :-D

101

Odpovědět

Pardon, to byla nějaká „porucha“ zcela na straně našeho týmu, opraveno :)

63

Odpovědět

Ze tohle zvire jeste nevyhynulo ji mi zahadou

521

Odpovědět

Podle mě nevyhynul, protože musí smrdět jak pšouk starý jeptišky...

94

Odpovědět

+KyjakJednou jsem mu pomáhal přes cestu a nesmrděl. Fotil jsem si ho aj a chudák se toho bál.

41

Odpovědět

+off road 3000Já jednoho přejel a snědl.

44

Odpovědět

+off road 3000ako dlho vám to obom trvalo ?

03

Odpovědět

Protože je na to moc líný.

31