Nejmrzutější kočka na světěBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:50
Počet zobrazení:4 484
Manul (anglicky Pallas’s cat) je dlouhosrstá kočkovitá šelma žijící v Asii. Jak to vypadá, když loví svou kořist? A proč má pověst té nejmrzutější kočky na světě?

Přepis titulků

Manulové. Mají nejhustší srst ze všech koček na světě. Přesto aby udrželi svou tělesnou teplotu, musí chytit pět hlodavců denně. Na jídelníčku mají hlavně hraboše. A pískomily. Manulové mají v poměru k velikosti těla mezi kočkami jedny z nejkratších nohou. To jim pomáhá držet se při zemi, když stopují svou kořist. Ale na brodění se hlubokým sněhem moc dobré nejsou.

No nic, však je jich tu spousta. Stačí zůstat ve střehu. Bohužel platí, že čím déle jsou na sněhu, tím chladnější mají tlapky. A existuje jen jeden způsob, jak mohou zase rozproudit svou krev. Asi už to s tím oklepáváním přehnal. Jen jeden ze tří pokusů manulů ulovit kořist je úspěšný.

Není tedy divu, že se jim říká nejmrzutější kočky na světě. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zvláštní, že nemá kočičí oči. 😺

11

Odpovědět

Ano, nemá svislé zornice, ale kulaté. Chápu, že byla myšlena kočka domácí, ale říci/napsat obecně, že "nemá kočičí oči" je nepřesné. Pravdou je, že spousta koček, přesněji kočkovitých šelem, má zornici kulatou, např. rys...

30

Odpovědět

+randomofamberNe, nebyla myšlena jen kočka domácí. Ale jak teď koukám, tak je má kulaté i třeba panter... hm, toho jsem si nikdy nevšim... tak jsem zase chytřejší.

10

Odpovědět

Dědek je debyl

18

Odpovědět

Velké kočkovité šelmy mají vždy kulaté zornice a malé kočkovité šelmy mají zornice svislé až na tři výjimky (gepard, manul a puma)...

00