Nejpodivnější technika páření na světěBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:41
Počet zobrazení:3 903
Nadržení samci tuleňů mají v rukávě několik es, jak nalákat samici. Nebo vlastně v nose?

Přepis titulků

Mořský led se začíná tříštit. Tím začíná období páření u samců čepcolů hřebenatých. Když jim je šest let, vyvine se u samců nafukovací nos. Jsou připraveni se pářit. A čím větší nos mají, tím atraktivnější budou pro samice. Tento se chce předvést.

Samice zrovna porodila. Matka bude své mládě krmit mlékem jen čtyři dny. A poté a pouze poté bude připravena se opět spářit. Netrpělivému výrostkovi se ale tak dlouho čekat nechce. Tyto samice už si nárokuje větší samec. Ale pokud se chce tento mladý tuleň letos spářit, za pokus to stojí. Nafukovací nos se dá použít i k zastrašení rivala. Jeho chvástání se vyplatilo.

Nyní musí svést svolnou samici. Nevypadá ohromeně. Ale samec umí ještě něco dalšího. V levé nosní dírce má nafukovací vak. Jak zní její verdikt? Štípanec do ocasu. To znamená: „Ne.“ Protože se může pářit jen jeden den v roce, tak je samice pochopitelně vybíravá.

A dokud našemu mladému tuleni nenaroste působivější balón, asi si ho žádná nevybere. Není divu, že splaskl. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

takova drobnost - 2:16 she seems unimpressed - takze spise nezajem nez ohromene, ale mozna to slysim spatne.. ;)

03

Odpovědět

takze "nevypada ohromene" je to same :D jako rict vypada neohromene :D

20

Odpovědět

+mehtak to pardon, chyba je na mem prijimaci - to ne jsem malicko zazdil.. :)

10