Souboj dominantních hřebcůBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:30
Počet zobrazení:4 161
V nevadských pustinách je v létě takové horko, že divocí koně mají potíž najít byť jen jediné napajedlo, u kterého by mohli zchladit žízeň. Kdo má ale napajedlo, má i právo se pářit. A o to se samci klidně i poperou.

Přepis titulků

V nevadských pustinách na západě USA je červenec. Nejteplejší období roku. Stáda divokých koní, mustangů, směřují k poslednímu napajedlu široko daleko. Voda jim neposkytuje jen příležitost se napít, ale je i nositelkou moci. Pokud hřebec ovládá přístup k vodě, celému stádu tak zajistil možnost se pářit.

Hřebci se proto snaží napajedla ovládnout a zahnat protivníky, kteří si troufnou moc blízko. Cizinec. Putoval sem deset mil, protože napajedla z jeho oblasti jsou už vyschlá. Spolu s ním přišly i jeho samice. Pokud jim nezajistí vodu, opustí ho a přidají se k bílému hřebci, který napajedlo ovládá.

Bude tedy muset bojovat. Můžou přijít o všechno. Zlomená noha nebo rozdrcená čelist by znamenaly pomalou a bolestivou smrt. Neúspěšný kop a je po všem. Nováček vyhrál. A cenou mu budiž nejenom možnost se napít. Postaral se o své stádo a přitom svému rivalovi ukradl jeho samičky.

Vláda bílého hřebce skončila. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Blbost, zvířata takový svině nejsou, zase šlo jenom o cundy.

15

Odpovědět

To musím zkusit děcká! Dám zítra nějaké samičce PETku sifonu a ona mě ho vykouří..

36

Odpovědět

Jestli chceš ty klisny vnímat jako zlatokopky, tak tu analogii nemůžeš dělat tak primitivně. Tohle by byl počátek evoluce zlatokopkování, my jsme na jejím vrcholu.. takže to zkus s akciemi Tesly a možná budeš mít štěstí ;)

70

Odpovědět

+Rýpal ObecnýPokud dá peníze do budoucnosti bossvehikls elektrik tak zůstane panic až do konce green apocalypsy.

00