Björk – It’s Oh So QuietHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:273
Počet zobrazení:5 444

Dnešní hudební klenot, skladba It’s Oh So Quiet, vznikla už v roce 1951, ale dalo by se říci, že v roce 1995 chytila druhý dech, když ji na své album Post zařadila islandská zpěvačka Björk. A právě dnes, ve středu 21. listopadu, slaví Björk čtyřicáté sedmé narozeniny.

Píseň dosáhla na čtvrté místo britského hudebního žebříčku UK Singles Chart a držela se v něm 15 týdnů. Dodnes je považována za zpěvaččin největší hit.

 Text písně pojednává o lásce, což je zpěvaččino nejoblíbenější téma. Režisérem videoklipu je oceňovaný Spike Jonze, jehož přičiněním bylo video v roce 1997 umístěno kanálem MuchMoreMusic na osmé místo v žebříčku 40 nejvíce zapamatování hodných videí všech dob.

 Björk Guðmundsdóttir, rodačka z islandského Reykjavíku, rozjela svou sólovou kariéru po odchodu z hudebního uskupení The Sugarcubes v roce 1992. V roce 1993 vyšlo Björk první sólové album nazvané jednoduše Debut. Björk vystřídala mnoho hudebních stylů, spolupracovala například s Trickym nebo s Thomem Yorkem z Radiohead. Její hudba je plná experimentů, což se výrazně projevilo na albu Medúlla (2004), na kterém se podíleli například hrdelní zpěvačka Tagaq, japonský beatboxer Dokaka a také zpěvák Mike Patton, frontman skupiny Faith No More.

Björk je podruhé vdaná a má dvě děti.

Přepis titulků

Je takové ticho... Je takový klid... Jsi úplně sama... a tak pokojná, když se náhle... zamiluješ! A nebe nad tebou se hroutí. Nikdy jsi se do chlapa takhle nezbláznila, chce se ti brečet, chce se ti smát, na tvou duši na psí uši!

Dokud to neskončí... A pak? Je takový klid a ticho... Ale brzy zas... propukne další šílenství! Zapálíš rozbušku a ďábel bude volný, tak jaký to má smysl být zamilovaná?

Je takové ticho... Je takový klid... Jsi tak sama... a tak pokojná, když náhle... rozezníš zvon, ječíš a řveš, zlomíš kletbu.

Je to tak báječné, že z toho šílíš, je úžasný, jsem v tom až po uši, nemá to chybu, tohle je ono! Dokud to neskončí, a pak... Je takový klid a ticho...

Ale brzy přijde znovu... další pořádné šílenství! Zapálíš rozbušku a ďábel bude volný, tak jaký to má smysl být zamilovaná? Nebe se zřítí, ďábel bude volný, zapálíš rozbušku, když se zamiluješ!

Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Laaaaaaaaaaaaaaangeweiles

181

Odpovědět

Mne sa Bjork páči pre jej ľadovo-čistý hlas.

190

Odpovědět

Skladba super, ale malá pozámka: nevznikla 1951, ale už 1948 --> http://www.youtube.com/watch?v=6zmhvJpTELc :)

190

Odpovědět

Nechápem to hodnotenie. Osobne túto verziu skladby ako aj klip zbožňujem. Čo sa vám nepáči? Veď je to úplne také... cheerful :)

190

Odpovědět

Jak je možné, že se tu ještě neobjevili Fred Astaire a Dean Martin? :-)

181

Odpovědět

Originál je originál. Předělávka od Björk nemá smysl, protože Betty Hutton má silnější, sytější a lepší hlas. http://www.youtube.com/watch?v=horRWtbAJoI

197

Odpovědět

Tak sem ještě něco prosím hoďte od Radiohead :)

182

Odpovědět

Nemám nic proti Björk, ale poprvé musím dát v této sekci jednu hvězdu. Naprosto nechápu, proč sem dáváte cover verzi namísto originálu.

1816

Odpovědět

Těch je tu ale spousta, to ti začali vadit až teď?

183

Odpovědět

1. Zpěvačka slaví narozeniny
2. Originál nemá videoklip
Tento videoklip je povedený a přece jsme na videa česky, tak jde tu o videa! ;)

182

Odpovědět

Kdybych měl při tom zavřené oči bylo by to mnohem lepší ;)

1810

Odpovědět

Skvělá Björk :)

1810