Blind Guardian - Valhalla

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:363
Počet zobrazení:5 796

Blind Guardian je německá power/speed/heavy metalová stálice na hudebním nebi už dlouhých 25 let! Náměty pro texty čerpá zpěvák Hansi Kürch z mytologie, legend, literatury J. R. R.  Tolkiena atp. Kapela dokonce tvořila orchestrální projekt pro soundtrack k filmové trilogii Pán prstenů, ale nakonec do něj nic z jejich tvorby zahrnuto nebylo.

Poslední z 9 alb se jmenuje At the Edge of Time (2010). Většina písní našla svůj základ v dílech různých autorů, avšak jedna odkazuje na Valkýry, které v severské mytologii vybíraly pro boha Ódina udatné padlé bojovníky a doprovázely je do Valhally, Síně padlých. Tam potom trénovali na poslední bitvu dobra a zla. Přijde konec světa i zánik bohů, ale podle legendy bude život zase obnoven.

Skladba Valhalla pochází z alba Follow the Blind (1989). Video bylo natočeno pro DVD Imaginations Through The Looking Glass. Atmosféra je naprosto dokonalá a jestli ti lidé v davu nezemřeli, zpívají tam určitě ještě dodnes. ;)

Edit: POZOR! Protože mám dnes dobrou náladu, rozhodla jsem se, že výběr příští písně nechám na vás. ;) Do úterka mi sem můžete psát návrhy a která kapela/písnička bude mít nejvíc hlasů, ta se tu objeví. ;)

 

Přepis titulků

Vysoko v oblacích... kde létají orli... temný Morgray usedá na trůn. Otevři bránu dokořán, příteli... přijde král. Rozezvučte roh a chvalte nejvyššího pána, který přinese úsvit. On je novým bohem v paláci z ocele. Předznamenal osudy všech.

Chaos může začít, jen ho nechte. Tolik století, tolik bohů. Byli jsme vězni vlastní fantazie... ale teď proti těm bohům povstaneme. Já jsem mág, který všechno změní. Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula?

Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Kouzlo je ve mně. Jsem ztracený mág. Nikdy jsem nenašel, co jsem hledal... a když se mi to podařilo, je pozdě. Pevnost hoří.

Se zlomeným srdcem opouštím tento svět. Všichni bozi jsou minulostí. Tolik století, tolik bohů. Byli jsme vězni naší vlastní fantazie. Ale pak neměl kdo vést naše životy. Ne, bez bohů nemůžeme žít. Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula?

Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Hlasitěji! Jen pokračujte! Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Valhallo, vysvobození, proč jen jsi mě opomenula? Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (112)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Profil by Lenona
John Lennon stand by me
http://www.youtube.com/watch?v=O4_ghOG9JQM
tuto verzi

nemám čas se registrovat na forum sry

A co se týče metalu tak případně Blut im Auge ^^

182

Odpovědět

O víkendu jsem na nich byl v Praze- úžasnej zážitek :) A ten konec jsme tam protahovali snad ještě víc než v tomhle videu :)

190

Odpovědět

Tahle je jedna z nejlepších ! :)

180

Odpovědět

Blind guardian jsou prostě boží kapela a jejich koncerty nemají obdoby, tolik života a nadšení se už dnes jen tak nevidí.

180

Odpovědět

Ten závěr byl opravdu luxusní!!!:-) jinak i přesto že anketa už skončila, tak byste mohli nějakou další starší klasiku á la Ironi, AC/DC nebo Kiss;-) anebo z novějšího a melodičtějšího soudku třeba Shinedown:-)

180

Odpovědět

ten závěr je neskutečnej..

180

Odpovědět

Sorry za spam, Ale hned došlo, že na prosbu je už trochu pozdě :D

180

Odpovědět

Snowi: paráda!!! A co píseň? byl bych rád za jednu z těchto:

http://www.youtube.com/watch?v=vkmlujV-TvU
http://www.youtube.com/watch?v=k25X8RAjJ00

:) Pěkně prosím, smutně koukám

180

Odpovědět

tak nám tu pidianketku vyhráli Hammerfall o pár bodíků před Sabatonama. ;)

180

Odpovědět

Jak sa mi zdá, Snowi je na power metal, tak teda navrhujem Hammerfall, to je jediná z mojich obľúbených power metal čo tu ešte nie je :D

180

Odpovědět

Taky se přikláním ke Queenum:)

180

Odpovědět

nuz aspon ze tak, nie ze by som si nevedel prelozit sam ale viac sa mi to paci tu (lebo to robi osvetu) tak si teda pockam

180

Odpovědět

Moor8: taky sem to ještě nepočítala, ale opravdu je tu zatím nejvíc Sabatonů a Hammerfall. konečnej součet udělám někdy v úterý večer. ;)
Verdant: nehovorím, že tu nič z toho, čo si písal, nebude. len že to nepočúvam. ;)

180

Odpovědět

do p****e .. miluju ty lidi .. nejvíc přehnaná úžasná fantastická krutopřísná atmosféra :D ..

190

Odpovědět

:D za slovencinu palec hore :D nuz skoda veru... skoda ale nezabijem sa preto

180

Další