Bon Jovi - Livin' on a PrayerHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:423
Počet zobrazení:6 764

Sám tomu nevěřím, že již podvanácté jsou tu naše Hudební klenoty 20. století! Dnes vám neseme sakra chytlavý hit od americké kapely Bon Jovi, který vám zajisté spraví náladu a dodá trochu energie do dne - Livin' on a Prayer! Příjemný poslech, jako obvykle je pro vás shrnuto pár informací o kapele a songu od Adama Karase.

Livin' on a Prayer byla vydána a natočena roku 1986 jako druhý singl na albu Slippery When Wet. Skladba byla již od vydání hojně hrána na rockových a popových radiích a na MTV. Verze na albu je zkrácena o kytarové talkbox sólo (talkbox viz Wiki), celou verzi uslyšíme ve hrách Guitar Hero World Tour a Rock Band 2. Text písně je o smyšleném páru dělnické třídy, Tommym a Gině. Ti se snaží vyjít s penězi a udržet jejich vztah. Někteří lidé text volně interpretují tak, že je zaměřen proti práci, což odvozují od toho, že stávkující odborové organizace jsou příčinou problémového řetězce událostí Tommyho a Giny. Sám Bon Jovi vysvětlil, že píseň napsal během éry Ronalda Reagana, která je k psaní písní opravdu inspirující. Po teroristických útocích skupina zahrála akustickou verzi písně na koncertě pro New York. Mezi největší úspěchy skladby patří bezpochyby 1. místo v hitparádě 100 nejlepších rockových písní 80. let na hudební stanici VH1.

Bon Jovi je hardrocková kapela, která byla založena roku 1983 v americkém New Jersey. Skupina hraje ve stálém složení: Jon Bon Jovi (zpěv), Richie Sambora (kytara), David Bryan (klávesy), Tico Torres (bicí) a Hugh McDonald (basa). Kapela prodala celosvětově přes více než neuvěřitelných 125 000 000 alb! Jedná se zejména o stadiónovou kapelu, jejíž koncerty mohli zhlédnout fanoušci po celém světě na všech kontinentech. Skupina je mimo jiné průkopníkem hudebního "stylu" unplugged (pouze akustické nástroje, nic elektrického, viz tato verze), který měl svou premiéru na již zmiňované hudební stanici MTV. Zakládajícím členem je John Francis Bongiovi (Jon Bon Jovi), který skupinu pojmenoval podle svého příjmení. Potupně nabíral další členy, Richie Sambora se dostal na post kytaristy velmi kuriózně. Jon o něm řekl: "Jednoho večera jsem byl na velkém koncertě, který pořádala jedna rozhlasová stanice. Když jsem šel z jeviště, jeden týpek mezi diváky mi řekl: 'Budu tvůj kytarista.' Já jsem se mu smál a šel jsem dál. Později jsem ho slyšel hrát a bylo vše jasné." Bon Jovi dobyli rockový průmysl především vysokým počtem vydaných a prodaných alb a lehce zapamatovatelnými melodiemi písní. V roce 2004 vydali box-set 100,000,000 Bon Jovi Fans Can't Be Wrong k 20. výročí trvání kapely. Na 4 CD a 1 DVD se k fanouškům dostalo nad 50 nikdy nepublikovaných "šuplíkových písní", které se nevešly na předchozí alba nebo tématicky nezapadaly k ostatním písním. Ve zmiňovaném složení hraje skupina obrovské množství koncertů dodnes.

 

Přepis titulků

Bylo nebylo... Není tomu tak dávno... Tommy kdysi makal v přístavu. Celý odbor stávkuje, Tommy je na tom bídně. Je to těžké... Tak těžké... Gina dře celý den v jídelně. Pracuje pro svého muže, domů nosí, co vydělá.

Z lásky... Z lásky... A říká: "Musíme vystačit s tím, co máme." Vůbec nesejde na tom, jestli to zvládneme, nebo ne. Máme jeden druhého, a to je hodně. A z lásky... tomu dáme aspoň šanci. Už jsme v půli cesty.

Žijeme v modlitbě! Chyť mě za ruku a dokážeme to, přísahám. Žijeme v modlitbě! Tommy dal svou šestistrunku do zastavárny. A jeho talent je teď nevyužit. Tak těžké... Je to těžké... Gina sní akorát o útěku.

Když v noci pláče, Tommy jí šeptá: "To je dobrý, zlato." Jednoho dne... Musíme vystačit s tím, co máme. Vůbec nesejde na tom, jestli to zvládneme, nebo ne. Máme jeden druhého, a to je hodně. A z lásky... tomu dáme aspoň šanci.

Už jsme v půli cesty. Žijeme v modlitbě! Chyť mě za ruku a dokážeme to, přísahám. Žijeme v modlitbě! Žijeme v modlitbě... Musíme se držet, připraveni i nepřipraveni. Žiješ právě pro ten boj, když nic jiného nemáš.

Už jsme v půli cesty. Žijeme v modlitbě! Chyť mě za ruku a dokážeme to, přísahám. Žijeme v modlitbě! Už jsme v půli cesty. Žijeme v modlitbě! Chyť mě za ruku a dokážeme to, přísahám. Žijeme v modlitbě!

Už jsme v půli cesty... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Raději bych překládal: Žijeme na modlitbách. Tzn. jsme živi díky modlitbám. Těžko ale vysvětluj nejateističtějšímu národu na světě.

190

Odpovědět

Mafian - "pisne od pink floydu maji pres milion shlednuti..." - jestli to měla být narážka na tento song tak má 37 mil shlédnutí na youtube :)

Tweety - "nechci rejpat, ale tohle mi jako KLENOT nepřijde.. jasně, je to hit, pecka, dobrá písnička, ale KLENOT rozhodně ne.." že to tobě nepříjde je tvá věc... každý má různý názor na klenoty :) Bon Jovi sem definitivně patří ;)

181

Odpovědět

U tadytý písničky se mi vždycky nejvíc líbí, jak si ta basa v pozadí spokoje brumí. :-D

180

Odpovědět

Souhlas, taky čekám na Pink Floydy jako na boží smilování. :D Ani si neumím představit většího fandu, než jsem já (i když věřím, že takoví jsou :))...jen pro inspiraci některý pro mě nejoblíbenější jejich songy: High Hopes, Comfortably Numb, Pigs (three different ones), Time, Money, Wish you were here, On the turning away... a tak bych vlastně mohl pokračovat ještě dlouho, je toho, jak tu už zaznělo, opravdu hodně. :))

180

Odpovědět

moje rec, snad kazdou stredu tady pisu kdy tady budou pink floydi .-) myslim ze zadna jina kapela nema na youtubu tolik sledovane pisne..i ty nezname (pro nefanousky) pisne od pink floydu maji pres milion shlednuti, ostatni skupiny maji treba max 5 hitu co maji velkou sledovanost...PF maji skvele vsechny pisne a proto je ta sledovanost u vsech pisni!!

180

Odpovědět

Tweety: Díky za seznam, pokusíme se ti vyhovět.... Já si sám taky myslim, že něco z toho už tu dávno mělo být, rozhodující slovo ve výběru má bakeLit ;)

180

Odpovědět

tweety: souhlas na The Who, Dylana, Pink Floyd a GnR čekám každou středu jako na spasení (v tohle pořadí) :D

180

Odpovědět

furt čekám, jestli se tady neobjeví něco od Pink Floyd (třeba Wish you were here), The Rolling Stones (třeba I can't get no satisfaction), Aerosmith (třeba Dream on), Hendrixe (třeba Voodoo Chile), Dylana (třeba Knockin' on heaven's door, případně verze od GnR), The Who, Dire Straits apod.. a ono "jen" tohle..

nelinčujte mě za to, ale je to tak..

181

Odpovědět

nechci rejpat, ale tohle mi jako KLENOT nepřijde.. jasně, je to hit, pecka, dobrá písnička, ale KLENOT rozhodně ne..

1814

Odpovědět

... a málem bych zapomněl poděkovat za tento (pro mne nejoblíbenější) seriál tady na vid.cesky

180

Odpovědět

V některém z dalších dílů by se mohla objevit píseň http://www.youtube.com/watch?v=lyB6T0YWYFU&feature=fvsr" rel="nofollow">we will rock you - vím, že tu queeni už asi byli, ale tahle je nezapomenutelná (nemusí být ani v jejich podání..) nebo další adepti: the final coutdown a http://www.youtube.com/watch?v=6Ejga4kJUts" rel="nofollow">cranberries - zombie

180

Odpovědět

Díííííky moooc :)))

180

Odpovědět

A ještě (já puntíčkář) jsem našel jednu překlepku v textu, dva řádky pod "unplugged" je místo "postupně" potupně. Já si to furt čtu a pouštim, tak jsem si všiml... ještě jednou díky bakeLitovi a Adamovi!!!!

180

Odpovědět

Áaaaa, na tohle video jsem tu čekal. Díky :-D

180

Odpovědět

Adam jsem já! :D Fanoušek dobrých rockových kapel a hudby, stejně jako vy ;) :)

180

Další