Status Quo - In the Army NowHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:373
Počet zobrazení:11 354

Hlásíme se do služby s novým dílem Hudebních klenotů 20. století! Týden uplynul jako voda a dnes si dáme hitovku, kterou bude zajisté každý příznivec kvalitní rockové muziky znát. Tématem písně je válka a armádní prostředí, tudíž nám hned naskočí název In the Army Now a skupina Status Quo! Pojďte si s námi společně zavzpomínat na tento song, o němž napsal pár řádků Kari. In The Army Now jako první natočilo a vydalo nizozemské duo Rob a Ferdi Bollandovi v roce 1981. Skupina Status Quo vydala tuto skladbu roku 1986 na stejnojmenném albu. Verze skupiny Status Quo se vyšplhala na 2. místo v anglické hitparádě singlů. Výkřik „Stand up and fight!“ pochází z úst zpěváka skupiny Slade (Far, Far Away v rámci Klenotů) Noddyho Holdera. Píseň byla postupně coverovaná do slovinštiny, francouzštiny a němčiny. Roku 2010 skupina Status Quo společně s armádním orchestrem skladbu předělali a veškerý výtěžek byl věnován charitám British Forces Foundation a Help For Heroes. Status Quo je anglická rocková kapela, známá díky hudebnímu stylu boogie. V roce 1962 ji založili Francis Rossi a Alan Lancaster v Londýně. Původní sestava kapely vypadala následovně: Francis Rossi (kytara), Alan Lancaster (basa), Rick Parfitt (zpěv, kytara) a John Coghlan (bicí). Od roku 1968 do roku 2007 nabídli svým fanouškům rovných 33 studiových alb a více než 60 hitů ve Velké Británii, tedy více než jakékoliv jiné rockové skupiny. Z těchto hitů se jich 22 dostalo do žebříčku hitparády UK Top Ten. Skupina hraje dodnes a patří k nejdéle fungujícím rockovým skupinám vůbec. 5. 11. 2011 přijede kapela do České republiky v rámci festivalu s názvem Rocková Olomouc. Olomouckému publiku se ovšem představí v pozměněné sestavě, než byla ta původní.

Přepis titulků

Na dovolené v cizí zemi. Strýček Sam se snaží ze všech sil. Jsi teď v armádě. Narukoval jsi do armády. Teď si vzpomínáš na to, co ti říkali u náboru. "Celý den nic nedělat a válet se v posteli." Jenže ty jsi teď v armádě. Narukoval jsi do armády.

V sousedství budeš za hrdinu. Nikdo neví, že jsi nadobro odešel. Jsi teď v armádě. Narukoval jsi do armády. Před příjezdem úsměv na tváři. Ale jakmile tam budeš, jsi všem ukradený. Jsi totiž v armádě. Narukoval jsi do armády.

Ruční granáty ti létají nad hlavou... Sviští nad tebou raketové střely. Jestli chceš přežít, koukej vylézt z postele. Jsi totiž v armádě. Narukoval jsi do armády. Uprostřed noci se ozývají rány. Seržant křičí: "Vstaň a bojuj!"

Jsi totiž v armádě. Narukoval jsi do armády. Rozkaz je jasný, střílet na potkání. Prst máš na spoušti, ale nepřijde ti to správné. Jenže teď jsi v armádě. Narukoval jsi do armády. Jsi teď v armádě.

Narukoval jsi do armády. Blíží se noc a ty nic nevidíš. Je to iluze, nebo realita? Jsi teď v armádě. Narukoval jsi do armády. Jsi teď v armádě. Narukoval jsi do armády. Jsi teď v armádě.

Narukoval jsi do armády. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

10

Odpovědět

Před více jak 14 dny jsem tu upozorňoval na nefunkčnost videa, týden potom znovu a dočkal jsem se i odpovědi, ale video je stále nefunkční, pokud máte problém najít zdroj, tady máte přímo oficiální videoklip http://www.youtube.com/watch?v=ObntvRcKMrE

220

Odpovědět

nejde to b***y

196

Odpovědět

Narodil jsem se v toce 1993...přál bych si žít v Americe v době těhle hitů...teď je svět až moc komplikovanej a všude jen stres :(

203

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=aggseSuQjUk hned jsem si vzpoměl :D

181

Odpovědět

No ,tak mě tahlle pisen a STATUS QUO skupina připomina nejlepši roky meho života .Tak bomba a super !!!!!!!!!!!!

180

Odpovědět

Byl bych pro píseň Heart of Gold od Neila Younga... Řekl bych, že stojí za to :)

190

Odpovědět

Na to , že je to prvni Segalova pisnicka, tak slusnej vykon

180

Odpovědět

Tohle je pecka dvacitek !!!
http://www.youtube.com/watch?v=aqlJl1LfDP4

181

Odpovědět

jo skvela klasika..a diky za ten postreh ohledne toho vykriku Stand up at fight! Sladi jsou taky moji oblibeni a tohle jsem nevedel a az ted v te pisni slysim hlas Noddyho Holdera. a divim se ze jsem si toho nevsiml sam. .-) dik Kari dobre info

180

Odpovědět

Ano. Písnička, která má výborný text a vše vystihuje. "narukoval jsi do armady. Pred prijezdem usmev na tvari ale jakmile tam budes jsi vsem ukradeny" Ano. Přesný!

190

Odpovědět

Krása.. a toto je také zajímavé (nejnovější verze) http://www.youtube.com/watch?v=ObntvRcKMrE&ob=av3n

180

Odpovědět

muluju to...už 5. listopadu...áá...nemůžu se dočkat

181

Odpovědět

Tenhle cajdak, ze je klenot jo? :-)

1829

Odpovědět

Jedna z mojich obľúbených :o)

181

Další