Kansas - Dust in the WindHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:270
Počet zobrazení:7 772

Úplně poslední prázdninový den nastal. Tento smutný fakt můžou spravit už jen Hudební klenoty 20. století! A že si dnes dáme klenot… Písničku, o kterou jste si mockrát psali. Krásný hlas s nádhernými kytarami, přičemž vše vrcholí houslovým sólem, to vše od skupiny Kansas! Hitovka se jmenuje Dust in the Wind a mnoho lidí zná kapelu Kansas jen díky tomuto songu. Krátké info sepsal jako tradičně Kari.

Dust in the Wind byla nahrána roku 1977 a vyšla o rok později na 5. studiovém albu skupiny s názvem Point of Know Return. Největší úspěch zaznamenal song právě v tomto roce, téměř ihned po vydání se ocitl na 6. místě americké hitparády Billboard Hot 100. Jednu z prvních akustických písní skupiny napsal Kerry Livgren. Filozofický text a pomalá melodie písně ji odlišuje od ostatních hitů skupiny. Kytarový part hrají dva kytaristé na šestistrunné kytary, jedna je ve standardním ladění a druhá v tzv. Nashvillském ladění, takže celkový dojem působí jako jedna dvanáctistrunná kytara. Píseň byla mnohokrát coverována a zazněla v nejrůznějších seriálech (Family Guy!) a filmech.

Kansas je americká rocková kapela, kterou členové pojmenovali podle státu, ve kterém vznikala v 70. letech minulého století. Zakládajícími členy byli kytarista Kerry Livgren, basák Dave Hope a bubeník Phil Ehart, trojice, která spolu hrála již během studií na vysoké škole. První Kansas line-up se vedle baskytary a bicích skládal ze dvou kytaristů hrajících i na klávesy, dvou vokalistů, flétny a saxofonu. Skupina zpočátku hrála skoro zadarmo na srazech motorkářů a také na netypických akcích, jako např. rodea. Jejich největším prvním úspěchem bylo zahřívání obecenstva před koncertem The Doors. Dalším obrovským úspěchem bylo vydání dnešního klenotu. Kapela koncertuje dodnes a za svojí bohatou kariéru vydala velké množství hudebních nosičů a objela spoustu koncertů po celém světě.

 

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Zavřu oči. Jen na okamžik, který ihned pomine. Všechny mé sny... uplynou mi se zvědavostí před očima. Prach ve větru. Jsme pouhý prach ve větru. Pořád ta stejná stará písnička.

Pouhá kapka vody v nekonečném moři. Vše, o co se snažíme, hroutí se k zemi, leč odmítáme se dívat. Prach ve větru. Jsme pouhý prach ve větru. Neztrácej čas. Nic kromě země a nebes není věčné. Proklouzne ti to mezi prsty a za všechny své peníze ani minutu si nekoupíš.

Prach ve větru. Jsme pouhý prach ve větru. Prach ve větru. Vše je pouhý prach ve větru. Vše je pouhý prach ve větru.

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moje oblíbená též :* :*

180

Odpovědět

Jedna z mých oblíbených skupin skutečná kvalita, nejradši mám asi carry on my wayward son.... ale oni jich maj hodně dobrých....

200

Odpovědět

Naozaj perfektny song a snad sa raz dockame aj carry on my wayward son :)

190

Odpovědět

Povzbudivá písnička do nového školního roku... :D

180

Odpovědět

Haga: Houslista s vizáží ala Hagrid se jmenuje Robby Steinhardt - hodně se podílel na celkovém soundu kapely, ale roku 1991 ho na postu houslisty nahradil David Ragsdale.

180

Odpovědět

Od Kansas mám nejradši Carry on my wayward son :) myslém, že všichni příznivci seriálu Supernatural znají :D a také všichni co to sledují si určitě vzpoměli na 6. sérii, kde byl Dean na den smrt a jak vysvětloval mrtvému co se mu stalo =D "Why?" "We all are just dust in the wind." " That's all?! The Kansas song?" "he's new." :D

190

Odpovědět

od nich sa mi vaic páči carry on wayward son :) ale táto tiež nieje zlá :)

180

Odpovědět

Mohl bych se dozvědět jak se jmenuje ten suprový houslista s vizáží ala Hagrid ?

180

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=PVH-u9gIy8s&feature=related

podle
me nejlepsi, vzdycky jsi vzpomenu na serial Lovci duchu

180

Odpovědět

Jsem rád za překlad těhle píšniček, protože v dnešní době už dokáží takovouhle hudbu ( hudba znamená zpěv a hudební nástroje, ne řek nebo jen sprostá slova a program na počítači!) jen skupiny které vznikly v sedmdesátých letech a hrajou doteď. Moderní muzika stojí za prd.

180

Odpovědět

Nevím jak to děláte. Prvně "Forever young", potom "Lemon tree"... a teď tohle. Stále se vám daří překládat takové ty moje nejoblíbenější staré hity :D Fakt dobrá práce, jen tak dál ;-)

180

Odpovědět

Od Kansasu je nejlepší Carry On Wayward Son.. nevim proč nepřeložíte tu

183

Odpovědět

Proste otom to je, za ziadne peniaze ani vsetky na svete si nekupis ani minutu v nebi. Sme len prach....

181

Odpovědět

YEAh,, TOP TOP TOP song ! 10/10 dakujem za prijemne ranko.

180

Odpovědět

Ale ještě by nebylo špatný od nich třeba Carry on my Wayward son .. taky není špatná

180

Další