Bryan Adams - Summer of '69Hudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:529
Počet zobrazení:9 796

Vítejte u dalšího dílu Hudebních klenotů 20. století! Jelikož nám už začal podzim ukazovat své horší stránky a počasí vypadá, že bude také jen horší a horší, pojďme si společně zavzpomínat na krásné léto, letní prázdniny a ti starší rovnou i na celé mládí. K tomu jsme pro vás vybrali právě Summer of '69 od známého kanadského písničkáře Bryana Adamse. Info o písni a zpěvákovi sepsal tradičně Kari. Song Summer of '69 byl napsán roku 1984 a vydán o rok později na čtvrtém studiovém albu s názvem Reckless. Píseň napsal Bryan Adams společně s Jimem Vallancem. Ačkoliv Jim prohlásil, že skladba nemá nic společného se sexem a sexuální pozicí „69“, Adams později v rozhovoru řekl, že skladba se sexem souvisí, protože je i o jeho letních láskách. Nicméně při 25. výročí vydání alba Reckless všem objasnil, o čem text vlastně je. Text je mimo jiné hlavně o vzpomínání na rok 1969, ve kterém proběhla například kulturní revoluce, rozpad skupiny Beatles, přistání na Měsíci a Bryanovo objevování světa hudby. A to mu v roce 1969 bylo pouhých 10 let! Summer of '69 se původně měla jmenovat „Best Days of My Life“ kvůli častému opakování této věty v textu. Mezi největší úspěchy této skladby patří 5. místo v americké hitparádě Billboard Hot 100 a mnoho vyznamenání v Kanadě. Bryan Adams se narodil 5. listopadu 1959 v kanadském Kingstonu. Krom toho, že je rockovým zpěvákem, kytaristou a autorem hudebních textů, je také fotografem. Adams byl oceněn Řádem Kanady (Order of Canada) a Řádem Britské Kolumbie (Order of British Columbia) za svůj příspěvek na poli populární hudby a za dobročinné akce. V dubnu roku 2006 byl uveden do hudební síně slávy při předávání kanadských hudebních cen Juno. Od roku 1998 má také svou hvězdu na Kanadském chodníku slávy. Byl třikrát nominován na ceny Akademie a pětkrát na Zlatý glóbus (naposled za hudbu k filmu Bobby). V České republice má Bryan Adams poměrně početnou skupinu příznivců a obdivovatelů. Vystoupil zde již čtyřikrát a pokaždé s velkým úspěchem. Poprvé v roce 1999 na festivalu v kempu Džbán, podruhé v roce 2003 v pražské T-Mobile aréně, potřetí v roce 2006 v (tehdejší) Sazka Aréně a naposledy velmi nedávno v O2 aréně v Praze dne 19.6.2011.

Přepis titulků

Pořídil jsem si svou první šestistrunku. Koupil jsem ji v jednom malém krámku. Hrál jsem na ni, dokud jsem neměl prsty od krve. Bylo léto roku devětašedesátého. S pár kluky ze školy jsme měli kapelu a snažili se ze všech sil. Jimmy s tím seknul a Joey se oženil. Měl jsem vědět, že to nikam nedotáhneme. Když se ohlédnu za sebe, připadalo mi to léto nekonečné.

A kdybych měl na vybranou, ano, moc rád bych se tam vrátil. Byly to nejlepší dny mého života. Nemá cenu si stěžovat, když musíš pracovat. Večery jsem trávil v autokině. A tam jsem také potkal tebe.

Stojím na verandě v domě tvojí mamky. Říkala jsi, že na mě budeš donekonečna čekat. Když jsi mě chytla za ruku, věděl jsem, že musím buď teď, nebo nikdy. Byly to nejlepší dny mého života. Tenkrát v létě v devětašedesátým. Když jsme si krátili čas, byli jsme mladí a divocí, potřebovali jsme se odvázat.

Zdá se, že nic netrvá věčně, věčně... Teď už se časy zase mění. Podívej se, jak všechno jen přijde a zas odejde. Občas když hraju na svou starou šestistrunku, myslím na tebe a ptám se, co se pokazilo. Stojím na verandě v domě tvojí mamky. Říkala jsi mi, že to bude věčné. Jak jsi mě držela za ruku, věděl jsem, že musím buď teď, nebo nikdy.

Byly to nejlepší dny mého života. Tenkrát v létě v devětašedesátým. Bylo léto v devětašedesátým. V létě roku devětašedesátého, zlato. Bylo léto... léto, léto v devětašedesátým. Kdo to byl?

- Nikdo. - Ptám se, kdo to byl! Říkám, že nikdo. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bryan Adams a Bon Jovi, na tyhle dva nedám dopustit... Tahle je moje oblíbená, už hned ty první tóny jsou super.

200

Odpovědět

Není to vůbec špatná písnička, ale když už nějaký oldschool, tak radši Beatles :) Takže dám, doufám, že se nebudete zlobit, 8 hvězdiček :)

1912

Odpovědět

Asi jsem jinej, ale mě se prostě libí oldschool hity :) Většina oblíbených songů byla vydána když jsem ještě nebyl ani na světě.

231

Odpovědět

na tohle je 10 hvězd málo, 11/10!

191

Odpovědět

No more Mr. nice guy

181

Odpovědět

Uz jsem se lekl ze na ni snad nikdy nedojde! :D Dekuji mnohokrat, 10/10 sup s ni nahoru :)

181

Odpovědět

nevím kam to napsat, tak asi zkusím sem... bakeLite - další dobrej klenot 20. století... http://www.youtube.com/watch?v=l9GDzyyytt0&feature=related

182

Odpovědět

brilantní vyber :-) . Škoda, že Bakelitovo okenko klenotů 20.století je jednou tydne :-( . Kdyby si místo nedělního urbanu , dával tohle nezlobil bych se . :-D

182

Odpovědět

rarrys: To jo, ale vulgární slova nejsou zapotřebí :)

181

Odpovědět

Sem s flexisem je svoboda projevu bohužel :D

185

Odpovědět

Honza: A najednou je tu ještě další idiot kerej reaguje upe na všechny ty komentáře :D Ses utřel sám kámaráde :D

181

Odpovědět

No, trošku jsem si zavspomínal při tom na léto, tak nějak to letošní i tomu songu odpovídá. :-P Jo a flexise si nevšímejte, je to jen idiotský výplod téhle dnešní doby, která se jen snaží udělat z lidí ovce bez fantazie a samostatného myšlení podrstrkováním toho zas**** západního mainstreamu a podobnými primitivními a jednoduchými zhovadilostmi. ;-) Taky jsem v deseti býval takový, než mi ve dvanácti docvaklo, že hudba není pop, techno a hiphop,..., ale že hudba znamená jazz, rock, klasika, metal, country,.... . :-)

191

Odpovědět

Tady je vidět typická demence lidí. Jeden idiot sem napíše něco, co tu nemá co dělat a místo toho, aby byl příspěvek smazán, tak se najdou další čtyři idioti, kteří mu na ten jeho nesmysl reagují. Tenhle příspěvek je také k hovnu, ale doufám, že někoho donutí k zamyšlení.

Píseň pěkná, díky za překlad.

194

Odpovědět

Flexis : Tahle ''oldschool s****a'' se držela několik let na vrchu žebříčku hitparád a i dneska strčí do kapsy 99% aktuálních rádoby hitů . Když k tomu přidáš předešlé komentáře všechno hraje do karet Bryanovi . Takže se nabízí otázka => Na základě čeho ji odsuzuješ ?

191

Odpovědět

Flexis: To je to tak těžký to jednou tejdně překousnout?

181

Další