Fools Garden - Lemon TreeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:598
Počet zobrazení:14 014

Dobré středeční ráno. Představujeme vám další Hudební klenot 20. století. Jde o hitovku, kterou si jednou pustíte a už ji nemůžete dostat celý den z hlavy. Řeč je o skladbě Lemon Tree, kterou přivedla na svět německá skupina Fools Garden. Své středeční informace nese Kari. Lemon Tree byla nahrána roku 1994, objevila se na Dish of the Day a o rok později vyšla jako singl. V roce 1996 se tento song stal hlavním mezinárodním hitem. Skladba obsadila 1. místo v domácí německé hitparádě. Novou verzi této písně nahrála skupina v roce 2009 pro kompilaci High Times - The Best of Fools Garden. Dodnes je tento song velmi známý a dobře prodávaný po celém světě. Fools Garden je německá skupina, která vznikla v roce 1991 v Pforzheimu (tehdy se ještě jmenovala Fool's Garden) ve složení: Peter Freudenthaler (zpěv), Volker Hinkel (kytara), Thomas Mangold (basa), Roland Röhl (klávesy) a Ralf Wochele (bicí). Kapela vydala celkem 7 alb, z nichž největší zlom a slávu jí zajistilo v pořadí 3. album s názvem Dish of the Day. Na tomto albu se totiž nacházel dnešní klenot, díky kterému zná kapelu většina lidí. Skupinu v roce 2003 opustil baskytarista, kytarista a bubeník. Všichni 3 byli nahrazeni a kapela hraje v této obměněné sestavě dodnes. Po nahrazení jednotlivých členů se kapela přejmenovala z Fool's Garden na Fools Garden (zajímavé). Na koncertech hrají často covery britských rokenrolových skupin, jako například od The Beatles (Help!) či The Who (Baba O’Riley). Pár coverovaných písní od skupiny The Beatles se dokonce objevilo na albech samotných Fools Garden. Máte nějaký soukromý tip na to, co by se tu příští středu mělo objevit? Neváhejte a napište nám do komentářů, třeba příště vybereme právě ten váš oblíbený song.

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Sedím tu v nudné místnosti. Venku zase deštivé nedělní odpoledne. Mrhám tu časem, nemám do čeho píchnout. Různě tu postávám a čekám na tebe, ale vypadá to marně. A já se divím. Projíždím se ve svém autě, jedu příliš rychle a příliš daleko.

Rád bych změnil svůj pohled na věc. Jsem tak osamělý a čekám tu na tebe, ale vypadá to marně. A já se divím. Ptám se jak, ptám se proč. Včera jsi mi vyprávěla o modravé obloze, a já tu vidím akorát žlutý citroník.

Kroutím hlavou nahoru a dolů, otáčím se, otáčím se dokola. A vidím akorát další žlutý citroník. Zpívejte! Sedím tu a postrádám sil. Nejraději bych šel ven a osprchoval se.

Ale uvnitř mé hlavy vězí těžký mrak. Jsem tak unavený, uléhám do postele. Vypadá to marně. A já se divím. Izolace... mi zrovna neprospívá. Izolace... Nechci už tu sedět na citroníku.

Procházím se po poušti potěšení. Beztak si najdu jinou hračku, zlato, a nic už nebude marné. A ty se budeš divit. Ptám se jak, ptám se proč. Včera jsi mi vyprávěla o modravé obloze, a já tu vidím akorát žlutý citroník.

Dívám se nahoru a dolů, otáčím se, otáčím se dokola. A vidím akorát další žlutý citroník. A ptám se, ptám se a ptám se jak, ptám se proč. Včera jsi mi vyprávěla o modravé obloze, a já tu vidím akorát... a já tu vidím akorát...

a já tu vidím akorát další žlutý citroník.

Komentáře (106)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Diane od Therapy? Předělávka od kapely Hüsker Dü. Song s námětem vraždy dívky jako varování - dle skutečné události.

00

Odpovědět

Berlin - Take My Breathe Away theme from Top Gun :) :) :*

10

Odpovědět

Eminem - Stan

00

Odpovědět

Video opět funkční.

190

Odpovědět

Bohužel nefunguje. :-(

181

Odpovědět

nejde vám to tupouni

1919

Odpovědět

Bohužel nefunguje :(

180

Odpovědět

Super song

180

Odpovědět

rád bych viděl něco od Bon Jovi :)

190

Odpovědět


Odpovědět

docela rád bych tu viděl něco od Jamiruquai..Space cowboy, Seven days in sunny June, Love phoolosophy, nebo Canned heat třeba :)

180

Odpovědět

Asi by ste sem mali dať Guns n Roses - Sweet Child of Mine(a Paradise City) a nejaký Aerosmith - tam je toho viac, Dream On, Cryin, Crazy, jedno (alebo všetky) z toho :)

180

Odpovědět

oldelaf - le café :)

200

Odpovědět

RHCP - otherside, under the bridge

190

Odpovědět

Elton John - Sacrifice

180

Další