Clawfinger - Do What I Say

Thumbnail play icon
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:332
Počet zobrazení:5 257

Omlouvám se za dnešní zpoždění, které bylo způsobeno tím, že jsem video nenaplánoval k publikování. BugHer0

V komentářích u Metalového okénka se to občas zvrtne ve slovní přestřelku o tom, co je „pravý“ metal, nebo kdo má radši jít poslouchat hip hop a nekazit tady hodnocení. Tak by mě zajímalo, jaké komentáře se objeví pod rap metalovými Clawfinger. :) Tihle Švédi vznikli už v roce 1989. Ke zpěvákovi Zaku Tellovi a klávesákovi Jockemu Skogovi se připojili kytaristé Bård Torstensen a Erlend Ottem. Je zajímavé, že všichni čtyři pracovali ve stejné nemocnici poblíž Stockholmu. Debutové album si vydali sami v roce 1993. Nese název Deaf Dumb Blind a hudebně se na něm podílel i současný basák André Skaug a bubeník Mortern Skaug, který sestavu rok na to opustil. Dnešní Do What I Say pochází hned ze druhého alba Use Your Brain (1995). Řekla bych, že každý v této skladbě najde aspoň jedu větu, kterou rodičů velmi nerad slýchával. ;-) Třetí deska se jmenuje prostě Clawfinger (1997), protože se kluci nemohli shodnout na názvu. Když ale Zak Tell viděl její přebal, napadlo ho jméno Third Time Lucky, jenže už bylo pozdě. Na obrázku je totiž bubínek revolveru s jedinou kulkou, která by vystřela na třetí zmáčknutí spouště (jelikož je to třetí album). Na čtvrté CD A Whole Lot of Nothing si fanoušci museli počkat čtyři roky. V roce 2003 vychází Zeros & Heroes s provokativní písní Step Aside. Ve Spojených státech vzbudila vlnu kritiky, protože si na paškál vzala George Bushe a politiku USA praktikovanou po teroristických útocích 11. září. V roce 2005 vyšlo Hate Yourself With Style a dva roky poté zatím poslední Life Will Kill You.

Přepis titulků

Překlad: Snowi www.videacesky.cz Až vyrostu, přijde den, kdy všichni budou dělat, co říkám já. Nedělej tohle, nedělej tamto, neopovažuj se odmlouvat. Nemluv s plnou pusou, mlč, když se baví dospělí. Nejsem zlej, jsem jen férovej, protože mi na tobě záleží. Víš, že tě mám rád, ale sklapni a dělej jen to, co ti říkám. Nechci, abys lhal, nebreč, už jsi velkej. Jsi moc malej, abys tomu rozuměl, ale až budeš starší, pochopíš to.

Jsi můj, jsi můj majetek, podívej se na mě, mluvím s tebou. Nemluv se mnou tímhle tónem, tak sklapni a dělej jen to, co ti říkám. Dělej, co říkám! Až vyrostu, přijde den, kdy všichni budou dělat, co říkám já. Až vyrostu, přijde den, kdy bude všechno po mém. Po mém! Tvoje výchova mě stojí peníze, udělal jsem všechno, co jsem mohl, tak se neopovažuj říct, že jsem se o tebe nikdy nestaral.

Živil jsem tě, držel jsem tě na nohou, předal jsem ti všechny svoje moudra, ale ani jednou jsem neslyšel, že bys mi za to všechno poděkoval. Nevíš nic o tom, čím procházím. Vytrpěl jsem si spoustu bolesti Jenom proto, abych tě dostal tam, kde teď jsi. Jestli jsem tě někdy uhodil, tak proto, že jsem musel. Udělal jsi něco špatného a trest si zasloužíš, musíš pykat.

Dělej, co říkám! Až vyrostu, přijde den, kdy všichni budou dělat, co říkám já. Až vyrostu, přijde den, kdy bude všechno... po mém! Po mém! Po mém! Po mém! Neptej se mě, proč bys neměl být vděčný za to, co máš.

Neříkej mi, že jsi sám, měl bys být vděčný, že máš domov. Podívej se mi do očí musíš si uvědomit, že já určuju pravidla a basta! Je to pro tvoje dobro, takže dělej, co říkám. Dělej, co říkám! Dělej, co říkám! Dělej, co říkám! Až vyrostu, přijde den, kdy všichni budou dělat, co říkám já.

Až vyrostu, přijde den, kdy bude všechno... po mém!

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Numeron:Omezenej vskutku seš(A TO DOST) a to samý platí pro lidi se kterýma se bavíš ste jen banda primitivních idiotů.
BTW pobav mě co hip hop podle tebe symbolizuje ?
Jinak poslouchám hlavně metal abys neřek ;) . (sabaton,powerwolf,theocracy,communic,alestorm apod.)

190

Odpovědět

Tak to jste mě potěšili. Poprvé jsem se s nimi setkal, když jsem v 15ti nastoupil na průmku a kámoš mi to pustil. Tu kazetu s bubínkem revolveru bych ještě někde doma našel. Teď je mi 30 a pořád jsou jednou z mých nejoblíbenějších kapel. Pamatuju si je na jednom koncertě v Abatonu. Zrovna vydali album Hate Yourself With Style. Když zahráli stejnojmennou píseň, následoval asi 5ti minutový aplaus. Zaka to tenkrát parádně dojalo ...
Jen bych ještě podotknul, že právě hudba Clawfinger byla obrovskou inspirací pro Rammstein, kteří právě předskakováním Clawfingerům odstartovali svou hvězdnou kariéru.

191

Odpovědět

tvuj nazor ti neberu :-) ale podle me mas na sklade lepsi nadavku nez jenom omezenec :-D give me your best shot :-D ....... navic opravdu bejt v moji kuzi tak mas na rap a hip-hop a dalsi podobny ...... veci takovou averzi ze by jsi nepouzil jediny slusny slovo
navic kdokoliv z lidi co znam a poslouchaj metal ...... by to ani nedokazali nazvat nevulgarnim nazvem...... asi to bude tim co ti rap a hip-hop symbolizuje, ale podle me to je jen duvod vypnout pisnicku.... v pripade radia zmenit stanici, ci zapnout osvedceny CD

183

Odpovědět

Pardon,ale tohle se mi prostě nelíbí.. :D Vůbec nic mi to neříká,opravdu půjdu radši na CoF,pardon...

184

Odpovědět

Numeron: ...omezenec...

183

Odpovědět

Další by fakt mohli bejt MACHINE HEAD....koneckonců letos jsou headlineři Brutal Asaultu. Každopádně na Clawfinger jsem taky trochu začínal, takže 8/10.

180

Odpovědět

nechci nic rikat ale dat dohromady rap s metalem je jako micha sracku(rap) s oceli(metal).... vznikne velice nekvalitni vec. Chci pozadat o neco napriklad od sabatonu ti mi uz trosku chybi..... jsou tu od nich jen dve pisnicky.... co treba aces in exile, art of war, stalingar a dalsi dokonaly songy muzu poprosit???

1814

Odpovědět

Awesome. Just awesome. Jak jsem tohle mohl minout? Jak jsem mohl žít s tím, že mi to nikdo z mých známých nikdy nedoporučil? S mým vkusem by je to mělo trknout hned, že Clawfinger bude přesně pro mě. Hned jdu shánět diskografii. :-)

Čím míň true metal, tím víc adidas. Pro mě je míchání žánrů naprosto nedocenitelná věc. Chvíli jsem poslouchal elektronickou a taneční hudbu, pak hlavně metal, a teď čím dál víc poslouchám oboje najednou a jsem happy. :-)

180

Odpovědět

Jo to bejvávaly časy! Walkman, kazety, flanelky, peroxid....já osobně jsem měl v té době asi 150-tou kopii týhle písničky, a přesto jsem ji točil pořád dokola jak smyslů zbavenej! :-D Devadesátky byly hroznej hnus, ale díky těmhle peckám se daly přežít! :-)

181

Odpovědět

kněz: Možná proto, že se mi líbí ta hudba :D

180

Odpovědět

Snowi nechtěla by si sem dát něco z toho Deathcoru/Metalcoru nebo např Falling in Reverse, Escape The Fate, Black Veil Brides, Modern Day Escape atd.? :)

182

Odpovědět

Paráda, a víc překladů Clawfinger, jenom by to mohlo být něco z alba Zeros & Heroes (Live like a man...), popř. A Whole Lot of Nothing. Velmi kvalitní alba

183

Odpovědět

Super dík už roky sem to neslyšel

182

Odpovědět

Auto 17:16 - 3.2.2012

Tvůj komentář ani nestojí za hodnocení křupane .... (pak taky vyvstává otázka, proč sem v tom případě vlastně lezeš?)

181

Odpovědět

Neboj nic ti nebudu nahazovat dolů a pochybuju že tu je dostatek metalistů, jak tady někdo řekl není to pro každýho jako asi pro vás není Guardians of Asgaard od Amon Amarthu. 90. léta byla pro zlá a k těmhle věcem muselo dojít. Musím se divit jen co lidi neposlouchájí a já jsem tak omezen hňup metalista že poslouchám jen vážnou hudbu, rock, jazz, a koneckonců metal, rap to už podle mě není muzika to samý screema (BMTH).

183

Další