Co máme společného s ostatními?

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:293
Počet zobrazení:9 274

Žijeme v době, kdy máme tendenci lidi škatulkovat. Možná že máme společného mnohem víc, než by nás na první pohled napadlo. Spot je dílem dánské televizní stanice T2.

Přepis titulků

Překlad: sethe www.videacesky.cz Škatulkovat lidi je snadné. Jsme tu my. A oni. Urození. Ti, kteří nějak vycházejí. Ti, kterým věříme. A ti, kterým se snažíme vyhnout.

Noví Dánové. A ti, kteří tu vždy byli. Lidé z venkova. A ti, kteří nikdy neviděli krávu. Pobožní. Sebevědomí. Ti, se kterými máme něco společného. A takoví, se kterými nás nic nepojí.

Vítejte. Dnes vám budu pokládat otázky. Některé mohou být trochu osobní, ale doufám, že na ně odpovíte pravdivě. Kdo v této místnosti byl třídním klaunem? Kdo je nevlastním rodičem? A najednou jsme tu my.

My, kteří věříme na život po smrti. My, kteří jsme viděli UFO. A my všichni, kteří rádi tancujeme. My, kteří jsme byli šikanováni. A my, kteří jsme šikanovali ostatní. A pak jsme tu my, ti šťastní, kteří měli v uplynulém týdnu sex. My se zlomeným srdcem.

My šíleně zamilovaní. My, kteří se cítí osaměle. My, kteří jsou bisexuální. My, kteří uznávají odvahu druhých. My, kteří našli smysl života. My, kteří zachránili život. A pak jsme tu my všichni, kteří prostě milujeme Dánsko.

Možná že nás spojuje mnohem víc, než si myslíme. Vše, co nás spojuje.

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Noví Dánové", kteří mají samozřejmě všichni hezké obleky a jsou staří a neškodní.

Jasně.

21

Odpovědět

Ani jedno nejsem.

02

Odpovědět

hádám, že hledání toho bisexuála jim muselo do těch škatulek trvat strašně dlouho aby to mohli natočit :D :D

44

Odpovědět

A co je na škatulkování špatnýho? Někdo je prostě chytrej, někdo tupej, někdo ošklivej, někdo pěknej, někdo nadanej, někdo levej, někdo bílej, někdo negroidní. To je prostě realita. Jen posraný sluníčka chtějí všechny strkat do jednoho pytle.

2728

Odpovědět

Kámo, nechci tě hned nasrat, ale Sluníčkáři neexistujou. Je to stejnej výmysl, jako například UFO. Někdo to řekne a hned se s tím někteří lidé ohání. Pac a pusu – vlastně ne, hned bych byl za Sluníčkáře. Takže jak je dnes moderní, posílám tě do p****e, protože jsi jinej než já (viz celej českej net).

4817

Odpovědět

Posrany fasounsky slunickare nam byl cert dluznej.

89

Odpovědět

Líbila se někomu videa Kurzgesagt? Už dlouho tu nic od nich nebylo :(

170

Odpovědět

U spoustu z nich jsou české titulky přímo na YT :)
užívej :)

60

Odpovědět

+JentakPrávě proto je sem nepřidáváme. :-)

20

Odpovědět

+JentakVýborně, mockrát děkuji. ((:

00

Odpovědět

Píšu si : Nesoudit lidi podle vzhledu, ale podle jejich činů + Mít rád Dánsko, ať nevyčnívám z davu.
Až příště mě v Ostravském gethu přepadnou, zkusím svoje šance a zeptám se jich, jestli mají taky rádi Dánsko. Možná se moje šance zvýší...

547

Odpovědět

No hlavne se jich neptej, zda jsou bisexualni :-D

250

Odpovědět

chudáčku, určitě tě tam přepadávaj denodenně žejo?

01

Odpovědět

To, co má být pojítkem v jedné zemi, jsou HODNOTY. V evropských zemích jsou povětšinou formulovány ZÁKONY. Takže budu ráda sdílet rodinné, osobní, sportovní nebo kulturní zážitky, pokud daná sestra, vesničan nebo rumun právě nehodili někomu do okna zápalnou lahev nebo doma nesřezali svoji ženu.
S videem tedy zčásti souhlasím, ale podstatná část mi tam chybí.

131

Odpovědět

Jo to je super. Ale zkuste tohle video natočit v libovolné africké nebo asijské zemi. Až to bude možné, tak potom se můžeme ptát, co máme společného s ostatními.

112

Odpovědět

Dánsko mám velice rád, video se mi celkem líbilo, ale bylo podáno velice pateticky se silnou příměsí utopického idealismu. A asi jsem netolerantním sexistickým rasistou, protože tyto snahy o co nejpestřejší heterogenitu se mi zkrátka hnusí. Nápad na stmelení "kolektivu" je to ale dobrý. Nicméně si myslím, že je třeba hledat ideály ve vyšších dimenzích.

172

Odpovědět

No nevím jestli je zrovna tohle příklad toho že jsme si víc podobní, než se zdálo.

To tam klidně mohla být otázka: Kdo měl zácpu? Kdo někoho srazil autem? Kdo je rasista?

Ono tak nějak, když vidím, že někdo šikanuje slabšího, tak si útočník to škatulkování celkem zaslouží a osobně s tím nemám problém v něm vidět člověka zlého a ubohého.
Když někdo zabije matku od rodiny, tak přece i když se mi bude líbit stejné filmy a hudba nebudu říkat, že máme něco společného a upustím od škatulky vraha...

Chápu co se tím video snažilo říct. Bohužel reálný svět se v tak krásných barvách nemaluje.

240

Odpovědět

Ti lidé projevili velkou odvahu, když tam na otázku jestli někoho šikanovali přišli.

56

Odpovědět

Vacsina ludi co sikanuje druhych ma nejake problemy v rodine. Tam to vznika. Dotycneho "sikanovatela" treba najprv pochopit, preco to vlastne robi...
Je jednoduche ludi skatulkovat bez toho aby sa poznal ich pribeh - co stoji za tym, ze pachaju zlo.
Spravnym pristupom sa vedia niektori ludia zmenit k lepsiemu a pochopit svoje negativne ciny.

62

Odpovědět

+....To je sice všechno boží, ale tím, že polituješ agresora, oběti moc nepomůžeš.

110

Odpovědět

+Moito je pravda...

20

Odpovědět

+MoiJá kupříkladu agresora lituje.
Buď z něj vyroste kriminálník, který skončí buhví jak, nebo dobrý člověk, který bude muset před svými dětmi tajit, nebo to perfektně vysvětlit, že někdy někoho šikanoval. Tak či tak nikdy nevyhraje. Je mýtus, že z agresora vyroste politik nebo velký eso ve firmě.

04

Odpovědět

+CatTvůj názor ti neberu, nicméně i kdyby byl pravdivý, ještě POŘÁD to oběti nijak nepomůže. Všichni se snaží zjistit, co se tomu chudáčkovi asi tak stalo, že se chová jako hovado? A, ta hrůza, jak bude zbytek života žít s tím, že někomu ublížil?!
Místo toho, aby se na agresora všichni svorně vysrali a radši se zajímali o to, jaký dopad to mělo na oběť.

10

Odpovědět

+....Pokud si sám neuvědomuje svoje činy (bez ohledu na to, čemu je vystaven), tak se škatulkou nemám problém, ostatně si nic jiného ani nezaslouží...

Když někdo oplácí zlo zlem a ještě k tomu na člověku, který s tím nemá nic společného, to je zcela neomluvitelné chování.
Takový člověk pak už nepotřebuje pochopení, ale jasný trest aby si uvědomil, že ten problém vůbec neřeší, ale pouze ho "posílá dál".

10

Odpovědět

Lidi co píšou komentáře na iDnesu, novinkách, pod videama Streamu a čím dal častěji už i tady, taky pojí několik věcí. Volí komunisty nebo Okamuru, poslouchají Ortel a jsou zarytí #vlastenci. Ale to největší pojítko je, že oproti jiným dementním samo stvořeným skupinám, nenadávají jen všem okolo, ale nesnáší se i mezi sebou... :D

Čekal jsem, kdy se ozve "Kdo má vikingské prameny?" a teď by vystoupil ten Ragnar s Lagerthou, Björn, Iv... :D

612

Odpovědět

Rasista, xenofob ani nácek by to nezjednodušil, na nepodložených a zcestných domněnkách nezevšeobecnil a nezaškatulkoval lépe. Bravo.

54

Odpovědět

Hitler měl rád psy, já mám rád psy ...

342

Odpovědět

se zelím, anebo se šípkovou :-) ?

170

Odpovědět

Korelovat můžeš každou věc s čímkoliv. Ale nějak ti ta korelace pak bude haprovat. Často se koreluje pití kávy se zdravím a podobně. To máš se vším.

21

Odpovědět

The religious .. and the self-confident? wtf?

18

Odpovědět

Snad jsem k***a řikal ať mě dopíči vystřihnou z těch zasranejch záběrů pomrdanejch 2:14

54

Odpovědět

2:25
Jo, mně taky slibovali, že tuhle část se mnou vystřihnou...

04

Odpovědět

zabít všechny lidi do jednoho :3 jediná možná tolerance x3 jen ty blbí zákony to nikomu neumožní :D takže musíme se tu snášet no :D

18

Odpovědět

Ale ťuťu, kdopak ti ublížil?

70
Další