Přírodní efekt

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:603
Počet zobrazení:7 201

Dnes se v duálních titulcích můžete podívat, jak je to skutečně se značením "přírodních" potravin. Slovíčka:

 • false advertising - klamavá reklama
 • industry - průmysl
 • breakthrough - průlom, objev
 • subliminal advertising - podprahová reklama
 • to reach sb. - dosáhnout na...
 • growth hormones - růstové hormony
 • antibiotics - antibiotika
 • barn - stodola
 • package - balení
 • to increase - zvýšit
 • organic food - biopotraviny
 • to reject - odmítnout, zamítnout
 • waste of time - ztráta času
 • to take st. to another level - vzít něco ještě o krok dál
 • pest resistant - odolný vůči škůdcům
 • unnatural - nepřirozený
 • processed - zpracovaný
 • chemical - chemikálie
 • non-profit organisation - nezisková organizace
 • concerned - znepokojený

Přepis titulků

Co slovo "přírodní" skutečně znamená? False Advertising Industry stojí teméř za každým významným průlomem v reklamě. Vynalezli jsme podprahovou reklamu, klasické "před a po". Tenhle sen je k nezaplacení. Kdo by nechtěl mít velký ***? Náš nejnovější objev je ale u žen i mužů ještě efektivnější, než jsme si kdy dokázali představit. Říkáme mu... Můžu? ...přírodní efekt. Rád bych řekl, že tvorba štítku "přírodní" je umění.

Ono to tak ale není. Váš produkt může obsahovat růstové hormony a antibiotika. Prostě tam plácněte slovo "přírodní". Možná přidejte obrázek stodoly. Tím, že na svůj obal přidáte nápis "přírodní," zvýšíte prodej a lidé si budou myslet, že je to stejně zdravé jako biopotraviny. Na tento zmatek jsme velmi pyšní. Váš produkt může být vysoce zpracovaný, ale... Cože?

Stodola? To zabere vždycky. Máme standardní přihlášku, kterou rozesíláme firmám, abychom viděli, jestli je jejich produkt vhodným kandidátem pro nápis "přírodní". Je to prosté: "Přejete si, aby váš produkt byl přírodní?" Krása spočívá v tom, že existují doslova stovky chemikálií, perzistentních pesticidů a geneticky modifikovaných organismů, u kterých FDA nic nenamítá, když jsou označeny slovem "přírodní". Ale ne. Někdo zjevně neprošel výběrem. Ne.

Bylo to jen ve špatné přihrádce. To bylo o fous. Jsou lidé, kteří pochybují o efektivitě štítku "přírodní". Věřte mi. Testovali jsme i pravdivější alternativy. Nikdo si nechce kupovat chipsy, které jsou "jakž takž přírodní". Jogurt s "jednou přírodní věcí". "Z 10 % přírodní" dressing. "Vyrobeno z částečně přírodních věcí." To nefunguje. Práce, kterou jsme odvedli, ale nebyla naprostou ztrátou času. Přišli jsme totiž na pár velmi efektivních označení. "Čistě přírodní."

A jeho bratr, "100% přírodní". Momentálně se snažíme příjít na způsob, jak "100% přírodní" ještě trochu vylepšit. Vezmeme to ještě o krok dál. Vědcům se nedávno podařilo zkřížit geny bakterie zabíjející hmyz s geny kukuřice tak, aby byla odolná vůči škůdcům. Vážně, je to pravda. Můžete si to vygooglit. Někteří říkají: "To je nechutné.

Jak se opovažují... Co to... Fuj." Myslí si, že je to nepřirozené. Teď to ale v regálech najdete jako "100% přírodní". Já se domnívám, že když geneticky zkombinujete dva organismy, je to 200% přírodní. Potravinářské společnosti si myslí, že mají spoustu problémových záležitostí. Obávají se, že jejich produkt je tak zpracovaný, že už se nepodobá ničemu, co se dá najít v přírodě.

Je plný hormonů, chemikálií nebo ingrediencí, které nikdo neumí vyslovit. Ani oni ne. Miluju, jak se zatváří, když jim řeknu: "Víte co? Na tom nesejde. Štítek "přírodní" můžeme dát v podstatě na cokoliv." Nejradši na tom mám ale to, když jim ukážu, jak jejich obal bude se štítkem vypadat. Hrozně rád pomáhám lidem.

Mám pocit, jako bychom byli neziskovka. Která má spoustu zisku. Penízky, penízky. Pomáhání na tom mám ale nejradši. Slovo "přírodní" klame miliony lidí. "Přírodní" totiž neznamená přírodní. Pouze "bio" znamená žádné geneticky modifikované organismy, toxické pesticidy, růstové hormony ani antibiotika. Lidé si o svém jídle zaslouží znát pravdu. Sdílejte toto video s rodinou a přáteli.

Hledejte ochrannou známku "bio". Trochu se bojím, že se mi na prst dostala trocha bakterií. Mohl bych se někde umýt? Ne? Určitě to nic nebude. Jím to každý den. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hodně dobré. A hodně smutné, že propagace takhle funguje.

10

Odpovědět

Pokud to obsahuje prvky z Mendělejevovy tabulky, tak je to přírordní :)

330

Odpovědět

Ono je i hovno přírodní, ale kdo ví, jestli BIO?

220

Odpovědět

Rozdíl mezi Bio potravinou a normální potravinou je v tom, že normální se hnojí a chemicky ošetřuje přes den, zatímco Bio v noci.

355

Odpovědět

Trvalo mi půl minuty, než jsem to pochopil :-)

80

Odpovědět

Pěkné video, s těmi přírodními produkty určitě nejsou daleko od pravdy, nicméně Bio potraviny nejsou zas takový poklad jak se zdají, viděl jsem dokument kde probírali plusy a mínusy a nakonec se shodli že je uplně jedno jestli jíte bio nebo ne...normalni potraviny nejsou o nic vic skodlivejsi a ve vysledku jsou levnejsi...( myslim ale že se jednalo jen o ovoce a zeleninu ) u masa a jinych produktu to uz muze být jiné...

120

Odpovědět

99% lidí ani neví, co geneticky upravená rostlina je a jako tupé ovce bučí "bio!".
Ale hlavně, že jejich domov je 100% bez bakterií a čistoskvoucí!

Já si radši dám geneticky upravenou kukuřici bez nemocí, která mi ideálně spadla na zem a budu si dál užívat zdravý život bez nemocí a alergií.

4610

Odpovědět

on tu kravinu ještě někdo hraje?

104

Odpovědět

hehe... prej "trust me"

100

Odpovědět

Povedené,mě zaujalo,sympatický chlapík :)

170

Odpovědět

To má být pokus o vypsání individuálních tagů? :-D

790

Odpovědět

+Martin TerranNáročný den,nechtělo se mi rozepisovat ... :D

81

Odpovědět

Taky tankuju Naturál :)

660

Odpovědět

200% přírodní, to beru!

850

Odpovědět

Obyčejní zemědělci aplikují postřik ve dne, biozemědělci stříkají v noci.

12917

Odpovědět

p******a

1932

Odpovědět

+ZabijakTěší mě, já jsem Card.

773

Odpovědět

Sranda je, že je to v podstatě reklama na to označení organic. A kdo ví co je to zač, aby to nebylo něco podobný..:D

292

Odpovědět

Máš pravdu, že je to reklama na označení "organic"...na rozdíl od označení "natural" je tam ale alespoň nějaká kontrola. Na druhou stranu je vidět, že papír snese všechno a pokud se lidi nechtějí otrávit "obyčejnýma" potravinama, pak je třeba, aby si četli a taky se řídili složením. Jinak...je to dneska všechno jeden velký hnus, co si ti výrobci "potravin" dovolí a vůbec, co jim dovolí zákony...osobně to chápu jako součást důchodové reformy...

321

Odpovědět

tiez mi to napadlo, kazdopadne je to vyborne :D mam rad taketo ironicke reklamy

30

Odpovědět

to mi pripomína rozdiel medzi niečim čo je jahodové a niečim s jahodovu príchuťou :D Alebo rozdiel medzi Džusom, nektarom, ovocným nápojom :D
Take hovna do seba pcháme že lepšie ani nevedieť :)

172

Odpovědět

Kolem druhé minuty se mi seknou titulky a zůstane tam: "Jsou lidé, kteří pochybují o efektivitě štítku "přírodní"." Ještě někomu to dělá? :)

821

Odpovědět

Konkrétně 1:41 (anglicke ale funguji bezproblemu)

170

Odpovědět

Robí to všetkým, prosíme o opravu ale zas sa s tým nemusíte ponáhľať lebo mne trhá bránicu aj s tých dvoch minút :-D , keď to neprežijem ma máte na svedomí.

60

Odpovědět

Přesně jak říkáš :)

50

Odpovědět

Tento jev je naprosto přírodní. :-)

880

Odpovědět

Už by to mělo jet :).

121
Další