ŽábyPravdivá fakta

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 52
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:618
Počet zobrazení:12 901

Dnes se o něco detailněji podíváme na žáby. Pochopíte, že zejména samice to nemají v životě zrovna jednoduché, že celé rozmnožování je tak nějak na prd a že některé druhy žab se pro své pulce mohou doslova přetrhnout. Tímto bych vás chtěla přivítat u prvního kousku ze série videí, které budeme vysílat s duálními titulky. Máte možnost porovnat obě verze a zjistit, jak moc se liší, či neliší překladová kopie od originálu. Zároveň si můžete potrénovat odposlech a zapsat několik užitečných slovíček. Slovníček: wishy-washy: mdlý, nevýrazný, nijaký, nerozhodný, bez názoru booger: suché z nosu strike that: škrtnout, vyškrtnout něco ze záznamu Spazzy: (slang), naštvaný člověk, hyperaktivní

Přepis titulků

Zde se naučíme pravdivá fakta o žábě. Žáby jsou nejen důkazem toho, že Francouzi si do pusy strčí cokoliv, jsou to navíc obojživelníci, což znamená, že to z evolučního hlediska mají jaksi fádní. To bylo dost dobrý. Viděli jste to? Má průhledné víčko. Vhodné na sexy pomrkávání. Žába započne svůj život ve formě pulce vypadajího jako obří spermie. Měli byste tudíž ocenit, jak malinké jsou ty naše. Kdyby byly naše spermie tak velké, bylo by to nepohodlné.

Pro všechny. Jen se nad tím zamyslete. Teď na to přestaňtě myslet, úchyláci. Po nějakém čase stráveném v podobě spermatoidního vodu dýchajícího vegetariána podstoupí pulec 24hodinovou metamorfózu, kdy se zbaví ocasu a nechá si narůst končetiny a plíce, aby se konečně vyvinul do ladné podoby dospělé žáby. I když nyní dýchá vzduch, spoléhá se žába stále na svou propustnou kůži, kterou udržuje vlhkou pomocí hlenu. Představte si kýchnutí, ale skrze celé vaše tělo.

Tak to dělá žába. Každých pár dní se žába svleče z kůže a stejně jako když Francouzi jedí, či nejedí šušně, i ona sežere kůži z celého svého těla. Na veřejnosti. Chuť holubů možná vzbuzuje chuť na maso, neb dospělé žáby pojídají jiné živočichy. Hele, klídek, nerváku. Naštěstí pro tuto myš se žáby živí červy a hmy...

Ty krávo! Beru zpět. Bohužel. Tahle myš štěstí nemá. Ano, stejně jako Francouzi, žáby mají v oblibě také žáby. Když žabák Kermit poprvé potkal slečnu Piggy, řekl jí: "Bacha, samou láskou bych tě sežral." A tak vzniklo jedno z největších nedorozumění všech dob. Teď si určitě všichni říkáte: "Nejsem žába? Jak to poznám?" Zde je jednoduchý test. Poslouchejte. Pokud vás to vzrušilo, je možné, že jste žába, protože všechny z nich v podstatě říkaly o*ukej mě.

Až na tu poslední. Ta říkala jen... Poté, co si samička vybere vhodného samce dle toho, jak hlasitě řve o*ukej mě, vyleze na její záda a pevně ji ovine v sevření zvaném implexus. To je smutné. To malé očičko, co vykukuje zdola. Tam byste nechtěli být.

Implexus někdy trvá i pár dnů a nevypadá vlastně nijak sexy. Sevření však v samičce vyvolá potřebu uvolnit vajíčka, která samec oplodní externě. Fujky, fujky, žabáci. Oplodněná vajíčka nemají skořápku, jsou křehká a musí být udržována ve vlhku a bezpečí. Některé žáby to berou velice vážně. Vzácná Pipa americká, uchovává vejce na svých zádech.

Vejce se zaboří do jejího masa s úschovnými váčky, ve kterých se vyvinou pulci. To je velmi znepokojující. O tomhle se mi zdává v mých nočních můrách. Jde vidět, jak se hýbou! Už vylézají. Nedívejte se. Nedívejte! Nedívám se. Traumatický zážitek. Vždy si pamatujte, provozujte bezpečný sex, nebo vám najednou otěhotní záda.

Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ztttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

10

Odpovědět

to "sevření" se v češtině odborně nazývá amplexus (amplex) :-)

200

Odpovědět

Asi jsem u toho neměl obědvat.. :-!

361

Odpovědět

dakujem za slovnicek

200

Odpovědět

hlavně to nepouštějte dětem budou zklamaný jak jsou žabičky nechutný.. :D i když ve Francii si museli u toho olizovat rty :D

230

Odpovědět

JW PLAYER .. NAJVACSIA KO*OTINA AKU SOM KEDY VIDEL!!!!!!!!!!!!!!!!

2128

Odpovědět

-"Messy messy froggy style." :D :D :D :D to je pán dablér

291

Odpovědět

Uáá
Příště napište kapitálkama a tučně varování pro trypofobiky... Jdu brečet do kouta.

280

Odpovědět

To máš asi dost problém se sexem... Ne ?

264

Odpovědět

Nesnáším žáby, teda hlavně ropuchy! Začalo to minulý rok touto dobou.
Na zahradě za domem máme jezírko, ve kterém se sem tam objeví ropuchy - ani by to nevadilo, kdyby tak nekvákaly. A divili byste se, jak je těžké se jich zbavit (pokud je nechcete zabít). Tak jsem začal s odchytem a nosil je do blízkého potoka, každý den dál a dál... Vždycky se alespoň 3 ty mrchy vrátily. Nafotil jsem si je a brzo začal dle různých skvrnek na kůži rozpoznávat. Časem to vzdaly, až na jednu. Ta měla takovou výdrž, že přitáhla i z 3km vzdáleného rybníka a v našem jezírku nakladla vajíčka. Těch si nikdo nevšiml, tudíž po pár dnech jsme měli celkem slušnou rodinku "přerostlých spermií". A tak milí pulčíci putovali i se svou matkou do jiného rybníčku, tentokrát po proudu potoka.
Toho léta se již nevrátili.
Letos byli proto očekáváni i potomci. Kolik z nich se vrátilo do svého rodiště, to těžko říct, ale jedna žabička byla jasná - žabí Matka, byla zpět! Začal jsem se smiřovat s tím, že se jí nikdy nezbavím, jednoho dne se však už nevrátila...
Teď se mi po ní stýská. Když si vzpomenu, jaká dobrodružství jsme spolu zažili, je mi do breku. Snad ji nepřejelo auto nebo nesežrala jiná žába...

413

Odpovědět

Napíš o tom pešničku..

280

Odpovědět

Život je plnej krásnejch příběhů :-)

270

Odpovědět

neměli nahodou vaši sousedi navštěvu z francie? :D

281

Odpovědět

Bože to je humáč ten zádový porod :-! nechtěl bych :-!. Asi o tom budu mít taky noční můry :D takové živé beďáry :-!.

330

Odpovědět

V tom případě doporučuji na uklidnění http://navratdoreality.cz/?p=view&id=16694

244

Odpovědět

Škoda, že oboje titulky neběží souběžně. Tak nějak jsem si to představoval, když jste přišli s tímto navrhem dvojích titulků.

195

Odpovědět

Vždyť by to nikdo ani nestíhal. :-) Jde o to, že si můžeš video pustit nejdřív bez titulků, pak s anglickýma a pak s českýma a zkoušet, co pochytíš a co si sám přeložíš. ;-)

230

Odpovědět

+BugHer0Je tam na to tlačítko "pause" ... myslím si že takhle by to bylo pohodlnější

1918

Odpovědět

Nechtěl bych :D

200

Odpovědět

Ten porod ze zad :D Hned jsem si vybavil film Gremlins :D

240

Odpovědět

A já myslela, jaké to bude roztomilé video, na žabičkách přece nemůžou najít nic nechutného... :D No jo, mohla jsem se u předchozích kačerů poučit.

251

Odpovědět

kvůli pipě jsem na ZŠ měla asi 2 roky panickou hrůzu z žab, takže kdo jste tuhle žabičku neznal.. užijte si to :-P

212

Další